Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Geowłóknina


Recommended Posts

i jeszcze kilka innych rzeczy: płytkie korzenienie się, przez co rośliny są podatne na przemarzanie, stworzyć doskonałe środowisko życia dla pasożytniczych grzybów, utrudnienie wymiany gazowej między glebą i a powietrzem, itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W farbach drukarskich już dawno nie ma ołowiu i kadmu (w ilościach mających wpływ na ludzkie zdrowie).

Producenci nie ryzykują pozwów o odszkodowania od drukarni i ich pracowników (oraz czytelników książek, którzy ślinią palce przy odwracaniu kartki).

Z drukarniach najbardziej toksyczne są rozpuszczalniki a nie farby, które muszą spełniać restrykcyjne normy dotyczące zawartości metali.

 

O wiele więcej ołowiu, siarki spadnie przy pierwszym wiosennym deszczyku, gdy chmura nadciągała od strony miasta. I wydostanie się z rury wydechowej naszego samochodu parkującego przy ogrodzie.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W farbach drukarskich już dawno nie ma ołowiu i kadmu (w ilościach mających wpływ na ludzkie zdrowie).

 

Oj... Pani Elfir, mój kumpel który dostarcza farby do przemysłowych drukarni twierdzi coś innego. Farby nadal zawierają pewne ilości metali ciężkich bo ich całkowite wyeliminowanie nie jest możliwe ze względów technologicznych. Co więcej, zawierają też dioksyny. Są oczywiście farby "eko", ale nie są używane w normalnych gazetach (a już na pewno nie w tabloidach), bo są droższe i trudniejsze w stosowaniu.

 

Dlatego własnie wszędzie piszą o tym że nie należy kompostować zadrukowanych gazet.

 

 

 

wydostanie się z rury wydechowej naszego samochodu parkującego przy ogrodzie.

 

Skoro wiesz tyle o farbach drukarskich to powinnaś również wiedzieć, że od kilkunastu już lat stosowanie tlenku ołowiu w paliwach jest zabronione ;)

 

 

 

Nie mówiąc już o tym, że gazety jakoś nieciekawie komponują się z ogrodem. Jeszcze potrafię zrozumieć gazety w warzywniku na tyłach domu, ale ładna elewacja, zadbany ogród i gazety zamiast ściółki? Przykro mi bardzo... ale to taka trochę słoma... z butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w warzywniku kompletnie nie widzę potrzeby stosowania gazet czy włókniny. Po co ściółkować warzywa, które się wyrwa a tym samym narusza powierzchnie gruntu?

 

Włókninę i gazety używa się pod ozdobne. I nie napisałam, że farby nie zawierają metali ciężkich, ale ze ilości są śladowe, porównywalne z naturalną ilością pierwiastków ciężkich w glebie.

 

 

Ściółkowanie truskawek przeprowadza się nie w celu ochrony przed chwastami, tylko aby owoce nie dotykały mokrej ziemi, bo dopada je szara pleśń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...