Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Które mieszaknie lepsze? Jednostronne czy dwustronne. Gorąca prośba o opinie.


mawetka

Recommended Posts

Stoję przed wyborem swojego pierwszego samodzielnego mieszkania, którego budowa jeszcze trwa, a zakończy się w październiku br.

 

Mój problem jest taki, że waham się między dwoma mieszkaniami:

Pierwsze jest jednostronne, ale na rogu bloku. Wszystkie okna wychodzą na wschód (tu mam pewne obawy w zakresie doświetlenia tego mieszkania, ale za to jest widok na tereny zielone).

 

Drugie - dwustronne -wschód zachód. Na wschód wychodzi sypialnia. W związku z tym, że jest na środku bloku, okno wychodzi wprost na blok obok i trochę na teren zielony. Okna kuchnia/salon są zachodnie i wychodzą na dziedziniec wewnątrz osiedla i ścieżki do klatek schodowych.

 

Prosiłabym o opinię,które Waszym zdaniem jest lepsze zarówno pod kątem planu i ustawności mieszkania, jak i ekspozycji na światło dzienne. Będę wdzięczna za wszelkie opinie, ponieważ ja już mam mętlik w głowie.

b42.jpg

b63.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze jest ustawniejsze. Daje ogromną ilość miejsca na przechowywanie.

Ale zimą będzie dość ciemne. Za to latem nie będzie się mocno nagrzewać i ma ładniejszy widok z okien.

Jeśli pracujesz do 17-tej, to fakt, że zimą będzie ciemno w domu, nie robi wielkiej różnicy, bo wracasz do domu po zmroku.

 

http://images75.fotosik.pl/673/aba67a91421069e7gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Pierwsze ma fajniejszy uklad i dodatkowo Elfir swietnie Ci doradziła, jedno o co bym sie obawiała to nagrzewanie sie sypialni bo jest od strony poludniowej, no ale zawszemozna zamontować klimę. Drugim plusem tego mieszkania jest wspanialy widok, a patrzec na sąsiednie bloki i sciezki to srednia sprawa. Ja tez mam teraz okna tylko od wschodu i naprawde da sie wietrzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 5 weeks później...

Otrzymałam propozycje układów funkcjonalnych.

Skłaniam się ku opcji Układ_1 z mniejszą kuchnią z układu nr 3.

Zastanawiam zmniejszenie kuchni nie spowoduje, że będzie ona zbyt mała oraz czy dobrze będzie wyglądał taki "gresowy pas" przecinający mieszkanie na dwie cżęści. Co Wy na to?

 

 

układ_1.jpgukład3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...