Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Owady na poddaszu.


Recommended Posts

Jakieś sensowne wyjaśnienie tego jest ?

 

Radon. Z betonu albo z ziemi.

 

 

 

Wszystkie materiały budowlane pochodzenia mineralnego zawierają naturalne pierwiastki promieniotwórcze, z których istotne znaczenie ze względu na poziom promieniowania naturalnego tła jonizującego w środowisku mieszkalnym mają: potas K-40, pierwiastki szeregu uranowo-radowego oraz szeregu torowego.

 

Niebezpieczne dla zdrowia człowieka są produkty rozpadu radu. Z rozpadu radu Ra-226 powstaje gaz radon Rn-222, który w dalszej kolejności rozpada się samoistnie. Groźne są pochodne jego rozpadu – izotopy metali, ołowiu, bizmutu.

 

Radon i pochodne jego rozpadu, będące źródłem promieniowania alfa, pochodzą głównie z gruntu oraz – w znacznie mniejszym stopniu – z materiałów budowlanych. Dane te są bardzo zbliżone do podawanych przez światowe i krajowe ośrodki badawcze zajmujące się problematyką promieniotwórczości.

By zapewnić odpowiednie warunki higieniczno-zdrowotne w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi lub zwierząt, trzeba eliminować stosowanie wyrobów budowlanych zawierających nadmierne ilości naturalnych pierwiastków promieniotwórczych: potasu K-40, radu Ra-226 i toru Th-228. W przypadku występowania dużego stężenia radonu Rn-222 w powietrzu w pomieszczeniach należy zastosować rozwiązania techniczno-budowlane zmniejszające infiltrację radonu z podłoża do budynku.

 

Edytowane przez muchenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

porotherm ma niższą zawartość radonu. Owady siadają na nim dlatego padają. Ty zachowujesz bezpieczną odległość która przy porothermie wynosi 14 cm. Przy BK odległość trzeba zachować minimum 36 cm. Radzę odsunąć łóżko i powinno być ok.

 

Ja słyszałem, ze 2x szerokość czyli jak ktoś ma ściane 24cm to minimum wynosi 48cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem że mogę mieszkać w takim domu ? są jakieś przeciw wskazania ?

Czy z tym Radonem coś trzeba działać ?

 

 

Można pozbyć się radonu, ale na etapie budowy domu. Teraz nic nie zrobisz. Jak sam wspomniałeś - szykuj trumnę.

 

Co do wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych, to papę możesz pomalować specjalną farbą polimerową na papę o ile masz dach płaski ew. szykuj się na raka.

Edytowane przez muchenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za odpowiedzi.

 

Troche poczytałem o Radonie w materiałach budowlanych, wychodzi z tego że jest i będzie i nikt z tym nic nie zrobi.

 

Powiem szczerze że boje się o moje dzieci, drugie mam w drodze i boje się że może coś mu zaszgodzić.

 

Mogę spać spokojnie ? czy nie da rady ?

Edytowane przez serwkomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam cały ten temat i po prostu poległam...

Pozostawię to już bez komentarza .

Najlepiej kolego, będzie Tobie wybudować szałas w środku lasu i w nim zamieszkać.Będziesz miał pewność,że nie ma żadnych mniej lub bardziej szkodliwych środków,jeżeli wszystko zrobisz z naturalnego drewna,;)

Jak bym miała brać pod uwagę muchy na moim poddaszu to już kupiła bym sobie trumnę i opłaciła miejsce na cmentarzu.;) ,ale zamierzam żyć do samej śmierci.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...