Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parterówka na wąską działke


Recommended Posts

Nowe, nowe a tu już coś trzeba naprawiać....

Pojawiają mi się pęknięcia na elewacji... takie malutki na kilka cm.

Wszystkie w tych samych miejscach... na łączeniu listew startowych...

Coś tu musiałem sknocić... przypuszczam, że to, ze styropian kliełme do listew???

I tak jeszcze będę musiał dać na ok 20cm jakiś kamyczek na ścianę bo tynk się strasznie brudzi dołem no ale to nie zmienia faktu, ze coś zrobiliśmy źle :-/

 

Daj sobie spokój kolego. Co ma pęknąć to i tak pęknie. U mnie robiła firma i tez mam pęknięcia i po kilku latach już ich nie zauważam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Daj sobie spokój kolego. Co ma pęknąć to i tak pęknie. U mnie robiła firma i tez mam pęknięcia i po kilku latach już ich nie zauważam ;)

 

Czesc Hajnel :-)

 

I tak mam robić cokolik wokół domu bo tynk to ziemi to nie jest dobra sprawa - strasznie się chlapie, brudny cały.

Przy okazji - brałeś kogoś z Multiklimy na jakiś przegląd PC? Poza tym zaczęła mi grzałka cieknąc :-/

 

Uciu, a ja jeszcze w kwestii domku narzędziowego - czy on jest zrobiony z desek szalunkowych? Ja przemyśliwuję nad wstawkami czarnego drewna na elewacji (zamiast klinkieru), a ponieważ na żaden szlachetny gatunek nie będzie mnie prawdopodobnie już stać to szukam alternatyw..a efekt niczego sobie (tylko ja bym troche mniej opalała, żeby były takie jakby cieniowane). Nasi dziadkowie chyba nie słyszeli w życiu o modrzewiu czy thermory, a ich stodoły stoja do dziś to może i kawałek elewacji się ostoi? Zwłaszcza tak zaopiekowany?

 

Tak to są deski szalunkowe tylko odwrócone brudnym do środka.... od strony betonu nie dało się opalać desek. Poza tym dużo zależy od deski - jedne od razu opalały się głęboko i równo, a z drugich wylatywała żywica i był problem by je opalić. Ogólnie deski na początku były ciemne, prawie czarne teraz trochę wyjaśniały i zrobiły się takie cieniowane. Deski (te co miałem, z szalunków) przy opalaniu bardzo się wyginają, skręcają i kurczą - jak byś opalał wysuszone to pewnie nie byłoby problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat podbitki powoli dobiega końca...

Została najgorsza część - czyli miedzy dachem garażu a domu.... tam trzeba robić na leżąco a jakoś na gorącej dachówce nie fajnie się położyć....chyba trzeba będzie poczekać na polskie lato.... Musze jeszcze kątowniki zamówić i koniec :-)

IMG_20190629_133449.jpg

 

IMG_20190629_133505.jpg

 

A wczoraj zrobiłem też zarys altanki....

Ma być podoba do altany Kaszpira ale tylną ścianę + boczne do połowy chciałbym zrobić z gabionów zasypanch granitem.

Dach prawie płaski tylko nie wiem czy tam pójdzie blacha w rąbek (droga) czy dam trapezówkę ( tania - została z podbitki).

W sumie to nie i tak tego nie będe widział wiec może zostanę przy tańszej opcji?

 

Przy okazji altanka ma dać wiecej prywatności przed sąsiadami i ma zasłonić nie ciekawy widoczek :-)

 

Córka zrobiła sobie mini basen :-)

IMG_20190630_184132.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Temat podbitki zakończony.... musze jakieś fotki porobić.

Teraz zabrałem się za szafe w sypialni i za altankę :-) na którą drewno miało już być w piątek....

Altanka będzie miała wymiar 3m x 5m i będzia miła zabudowaną część ścian.

Zabetonowaliśmy 6 słupów, gdzie będą nogi.

 

IMG_20190713_192100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli widać efekty nawożenia trawy.

Za poradą zastosowałem nawóz POLIFOSKA 8.

Jest to nawóz dla rolników, tanio można go kupić w jakimś sklepie rolniczym GS.

Jest o wiele tańszy niż typowe nawozy do trawy.

Ma mniej azotu niż standardowy nawóz do trawy ale dzięki temu trawa nie dostaje wścieklizny i nie trzeba jej ciąć 3 razy w tygodniu.

Trawa ładnie się wybarwia - dostała ciemno zielonego koloru - widać to na fotce.

Widać na niej granicę dokąd sypałem - testowałem czy będzie różnica:-)

Tutaj to widać:

IMG_20190715_204550.jpg

 

a część, która była nawożona wygląda tak :

IMG_20190713_192229.jpg

 

IMG_20190715_204525_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uciu a ja ostatnio zastanawiałem się z czego wynikają takie przebarwienia u sąsiada. Wziął jakiegoś ogrodnika, który nawoził mu trawnik. Miejsca ciemniejsze (nawożone) wyraźnie odznaczają się od tych jaśniejszych. Ale żeby niby fachowiec od ogrodów aż taką amatorkę odstawił, że te pasy są aż tak widoczne, to mi się w głowie nie mieści. Inna rzecz, jak można brać kogoś żeby nawóz rozsypał... To już trzeba mieć 2 lewe ręce.

 

Kiedy siałeś trawę ?

Ile Cię wyniósł materiał na altankę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy wziął ogrodnika czy "mirka", który myślał, że jak ma własny ogródek to potrafi opiekować się cudzym?

"Fachowiec" od ogrodów może właśnie zaczynać karierę zawodową w tym segmencie :)

 

Co innego, jak firma jest na rynku kilka lat, ma jakieś portfolio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawóz najlepiej siewnikiem rozprowadzać :-)

 

Materiału na altanę nie mam jeszcze całego :-( bo kasa idzie na szafe przesuwaną w sypialni, którą robię. A robię ją bo musze.... żona nalega by w końcu coś w domu robić a nie na dworze:-)

 

Na razie z kosztów

- pręty gwintowane m10 z nakrętkami i podkładkami 40zł

- podpory pod słupy 129zł

- drewno 500zł

- brakuje blachy na dach

 

Drewno wziąłem chyba za masywne... np słupy 140x140 (z tego co widziałem w markecie to tam są 90x90 lub 115x115...

 

... na razie nadal drewna nie ma bo mają opóźnienie w tartaku:-/

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to być otwarta altana dająca cień.

Będzie pod nią stał stół z krzesłami.

 

Jedną ściąnę od sąsiada planuje zabudować drewnem (na razie) a potem gabionami (jak będę kupował tira granitu na podjazd :-))

Boki też chcę zabudować do około połowy.

Na dachu będzie albo rąbek (droższa opcja) albo blacha trapezowa (tańszy, bardziej prawdopodobny wariant).

Dach ma mieć niewielki spad wiec tego za bardzo widać nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altanka.....

Tak to jest jak się nie sprawdza co przywieźli...byłem w robocie, potem zapomniałem...

- drewno tak mokre,ze ręką czuć wilgoć

- 90% drewna jest tak miękkie, ze praktycznie ręką można 20cm wkręty wkręcać - efekt tego taki, ze musimy wkręcać nie w linii a po przekątnej by dało się dokręcić...na blachach ładnie to nie wygląda...

- krokwie powykręcane tak, ze jak po jednej stronie ją ładnie oprę to po drugiej jest odchyłka ok 30stopni.... na długości 3,4m

- drewno w killku miejscach podziurawione jest od traka - od chwytaków...musiałbym chyba ze 2cm sheblować...

 

Załuję, że sam tego nie odbierałem bo pewnie bym nie odebrał...

Już po fakce bo tata już zaczął to heblować i część podocinał..

 

Teraz pytanie do obeznanych....

Czym to pomalować jak to jest takie mokre.... miała być jakas lakierobejca ale chyba nie ma sensu bo ona cała odpadnie. Może nie malować niczym do przyszłego roku?

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend minął - działałem z altanką....

NIe mogłem skończyć konstrukcji dachu bo krokiew 60x160 przewróciła mi sie... i złamała.... to moze świadczyć o jakości drewna.

Strzeliła tam gdzie był sęk. To miało wytrzymać cieżar dachu/śniegu a pękła bez zadnego obciązenia.... była oparta o ścianę, i przewróciła się na trawe łamiąc się na 2 części...

Po pracy jadę do tartaku z reklamacją....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...