Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parterówka na wąską działke


Recommended Posts

dawno mnie tu nie było :-)

 

doradzi ktoś czym zafugować prysznic....

 

Wpierw był grunt ct17 potem Mapegum i taśmy na rogi i kąty.

Potem klej elastyczny i płytki gresowe.

Teraz muszę to zafugować...,

fuga 2mm

 

Jako, że fug nie ma dużo (płytki drewnopodobne) chciałem to zafugować SIKAFLExem 11fc

http://sikaflex.chemall.com.pl/produkty/sikaflex-11fc/

 

ale w markecie polecili mi CERESIT CE _ silikon na naroża

http://www.ceresit.pl/pl/produkty/produkty-do-ukladania-i-spoinowania-plytek/fugi-i-silikony/ce-40-aquastatic.html

 

Myślałem by dać fugę epoxydową ale nigdy jej nie nakładałem i nie chcę nic spierniczyć....

 

Stosował ktoś sikaflex lub ceresit CE 40??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chyba wszyscy zarobieni :-)

 

Działamy na 2 fronty we wnętrzu - Tata już prawie skończył łazienki płytkować - zostały tylko fugi

Na dworze zagęściliśmy kamień na taras i podjazd - zrobiliśmy tez obrzeza (na razie część) z używanej kostki granitowej. Właściwa będzie jak $$$ uzbieramy ;-)

DSC03816.jpg

 

DSC03818.jpg

 

DSC03820.jpg

 

DSC03821.jpg

 

Z minusów.... pojawiły mi się rysy na ścienie...w sypialni i garazu - tak jakby się płyta ugięła... rysy ledwo widoczne - zarysowały się schodki z pustaków.

Zagęściliśmy podbudowe dobrze - do ponad 1 a i tak coś się ugięło. Strop trzyma wszystko w kupie :-) bo rysy kończą się na ok 2/3 wysokości ścian.

Planuje włókno szklane na ściany wiec nich nie będzie widać...ale są i powodują stresa ze daliśmy z czymś d....

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Na elewacje idzie płytka NOC POLARNA - kupiłem do developera za 1/4 ceny bo im zostało z budowania bloku :-)

Bez tytułu.jpg

Nie mam tylko narożników bo cena powala ponad 9zł za szt za duży lub ponad 3zł za mały - co daje 3500 lub 1200zł....

Wolałbym duże ale z racji kasy będą małe lub bedziemy szlifować płytki do kąta....tylko marnie widze szlifowanie prawie 800płytek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płytkujemy - właściwie tata,,,, bo ja na razie w okół domu działam....

Wyszło, że murek z kuchni jest krzywo..... i musimy pomyslęć jak położyć płytki by nie było widać...

Krzywo to mało powiedziane....5cm... co przy wąskiej płytce 15cn da mało ciekawy efekt jak ją położę równolegle...

- opcje

1 dac płytki w jodełkę = dużo odpadu

2 na ścianę przykleić kg i ją wyrównać tynkiem

3 nie wiem co....

 

1111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tata walczący z cieknącym kibelkiem...

[ATTACH=CONFIG]418764[/ATTACH]

 

Haha dobrze że dałeś dopisek do zdjęcia bo już sobie pomyślałem swoje:lol2: dużo takich naprawiaczy widziało się na studiach co raczej tam nic nie naprawiali.

 

Pięknie idziesz do przodu, fajnie dom wygląda w tynku. Gratki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elewacja.... częsciowo mam mieć okładzinę z klinkieru....

Płytki już mam (znalazłem okazję na olx) miałem tylko dokupić narożniki.

Wpierw miałem szlifować płytki proste i oszczędzić na płytkach narożnych...ale po przeliczeniu metrów bieżących wyszło, że musiałbym wyszlifować 900płytek....

Zdecydowałem się więc na małe narożniki (ok 3,xx zł sztuka) ale lipa, nigdzie ich nie ma a w fabryce powiedzieli ze na razie nie ma przewidzianej produkcji...

W sklepach proponują tylko duże...za 10zł ...

I lipa bo nie dam za narożniki 4,5tyś zł....

 

Pozostaje szlifowanie alb klejenie bez szlifu ale będzie widać ramkę w innym odcieniu niż cegła...

 

Se zawsze musze utrudnić życie...trzeba było tylko tynk w innym kolorze zrobić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łazience nigdy nie jest za jasno. Nie bedę smędził, że trzeba było w trzech punktach itp

Jest dobrze.

Przy lustrze coś świecącego będzie?

Dziewczyny pochwalą :)

 

Jest jeszcze lampa nad lustrem oraz polki w sciane beda podswietlane aha i pod prysNic tez dalem panel led 18w ale zasilacz i 220v sa w pralni a do prysznica idzie tylko 12v. Panele sa kolo siebie...z lenistwa... kabel byl jeden i nie chcialo mi sie w sufitu rozkuwac. Im dluzej ta budowa trwa tym bardziej ide na latwizne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...