Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parterówka na wąską działke


Recommended Posts

cegła mnie załamuje.....

Kładzie się ją 3 razy dłużej niż zakładałem....a fuguje 10x dłużej.... cały weeken i tylko 1 fragment ściany zafugowałem....

W dodatku nie umiem domyć pobrudzonych fugą cegieł..... eh zawsze musze pomysłami utrudniac życie...

 

Mam czas na konca listopada a musze jeszcze kuchnie kupić i ją poskładać.... i włókno szklane przykleić na ściany i pomalować... a tu mi jakiś czas bedą przesuwać i po pracy raptem 1 godzine bede miał jasno:-/

 

Inna sprawa ze chyba bym musiał się zainteresować jak się pompe ciepła obsługuje....bo nie mam bladego pojęcia co i jak poustawiać by było ciepło.

Na razie mam w domu 18stopni wiec do roboty temperatura ok. Mam zamiar pierwszy rok grzac w 1 taryfie...jak opanuje sterowanie PC :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Efekt wspaniały, ale roboty nie zazdroszczę. Gdybym miała sama dłubać to bym chyba raz dwa nawróciła sie na jakieś większo-gabarytowe materiały. No ale na tym etapie to już tylko zagryźć zęby i iść dalej. W kazdym razie nagroda w postaci pieknej elewacji murowana:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-)

Wczoraj było małe zdenerwowanie bo w kilku miejscach fuga nie związała..... i sie zsypała:-/

Musiałem wydrapać i dosztukować..

Ogólnie ta fuga to jakaś porażka... worek 25kg miesza się z 2l wody...

Mam wagę i rozrabiam 2kg i do tego 200ml wody (wiec wody daję więcej) a i tak mam problem ją wyrobić, bo tak szybko wysycha....

Te kawałki, co się zsypały to były na 99% końcówki :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolka Bobek i libra100 dzięki :-)

 

mi też się finalny efekt podoba ale jeszcze duuużo czasu by to skończyć:-/

Tata dalej walczy z przyklejaniem płytek przed wejściem

IMG_20181030_180404.jpg

 

a ja wczoraj założyłem lampy na taras - troche za mocne- by móc robić po powrocie z pracy bo już ciemno jest a nie mam czasu by tylko na weekendy liczyć :-/

Sorki za kiepskie foty...z telefonu - ładniejsze będą jak robota będzie skończona :-)

IMG_20181030_180423.jpg

 

IMG_20181030_180439.jpg

 

IMG_20181030_180445.jpg

 

Ogólnie to mam straszną niechęć do robienia czegokolwiek... Im mniej zostało tym bardziej robię wszystko na siłe...

 

Robimy cegłe (bo musze ją mieć do kredytu. bo pogoda ładna) a ważniejszy jest środek...by móc się wprowadzić

 

Mam raptem 3 tygodnie do kontroli z banku a do zrobienia zostało:

- cegła - jeszcze minimum 5 dni pracy (mojej i Taty)

- włókno szklane na ściany (180m2)

- pomalować ściany (na razie na biało by bank się odczepił)

- panele w 2 pokojach... (2 popołudnia...myślę)

- kuchnie - wpierw muszę pojechać do Ikei (a to popołudnie zmarnowane) i ją złożyć....choć tu chyba zacfaniakuje - w kredycie napisali - zabudowa kuchenna + sprzęty wiec im pokaże kuchnie w paczkach i sprzęty w paczkach - mam nadzieję, że to przejdzie (jakby co fakture pokaże ze to kupiłem)

 

Teraz mam 4 dni wolnego wiec bedziemy walczyć :-) Mam nadzieje ze PISiory uchwalą 12go wolne (choć nie powinno to tak wyglądać) wiec kolejny dzień będzie na robote:-)

Po kontroli z banku leże i nic nie robię - trudno, wprowadzę się później ale trzeba w końcu trochę czasu rodzinie poświecić... Córka dziennie mi mówi jak ją do szkoły odwożę: "Tata a przyjedziesz dziś szybciej byśmy się pobawili? " I tak od 2 lat.... DRAMAT. to słyszeć.

Już myślałem nad zatrudnienie Ukraińca... w pracy mam ich z 200 i są chętni na fuchy za 10zł/h. Ale ostatecznie robimy sami.

 

 

Dziś ma podjechać gościu z PC - bo nie mam pojęcia jak tym sterować...jaką temperature zasilania dać itp czarna magia...

 

Byle do przodu:-)

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki:-)

4 dni wolnego i zafugowałem całą część tarasową :-)

IMG_20181103_110304.jpg

 

tata skończył kleić cegłę na podcień - ja potrzebuje ze 3 dni by to zafugować bo zabawa przy drzwiach będzie super;)

 

IMG_20181101_174046.jpg

 

IMG_20181103_110353.jpg

 

pojawił się też słupki z furtki... wychodzi mi że furtka będzie miała 135 czy to nie za mało?

Mogę jeszcze zrobić schód ale to wolałbym pominąć :-)

Owszem mogłem je wmurować wyżej ale wtedy musiałbym podnosić słupki ogrodzenia.

 

i zakup kuchni :-) ... czekaliśmy 2,5 godziny pod magazynem bo tyle ludzi było....

Myślałem, że 2go listopada...będzie mało ludzi w sklepie...myliłem się...nawet nie było miejsca na parkingach...

IMG_20181102_202220.jpg

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegiełka ciekawie wygląda :)

 

Sami powoli myślimy aby u nas jakoś "ozdobić" elewację (oczywiście część) i myślimy pomiędzy kamieniem/cegłą/drewnem , ale najpierw oglądamy i podpatrujemy aby nie przesadzić i nie oszpecić elewacji ..

 

Podziwiam zapał do pracy.

 

U nas obecnie wszystko trwa bardzo dłuuuugo i nikomu się nic nie chce i na wszystko "musi nadejść pora" ;)

 

Podłączenie kominka trwało rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki:-)

4 dni wolnego i zafugowałem całą część tarasową :-)

[ATTACH=CONFIG]421254[/ATTACH]

 

tata skończył kleić cegłę na podcień - ja potrzebuje ze 3 dni by to zafugować bo zabawa przy drzwiach będzie super;)

 

[ATTACH=CONFIG]421255[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]421256[/ATTACH]

 

pojawił się też słupki z furtki... wychodzi mi że furtka będzie miała 135 czy to nie za mało?

Mogę jeszcze zrobić schód ale to wolałbym pominąć :-)

Owszem mogłem je wmurować wyżej ale wtedy musiałbym podnosić słupki ogrodzenia.

 

i zakup kuchni :-) ... czekaliśmy 2,5 godziny pod magazynem bo tyle ludzi było....

Myślałem, że 2go listopada...będzie mało ludzi w sklepie...myliłem się...nawet nie było miejsca na parkingach...

[ATTACH=CONFIG]421257[/ATTACH]

 

Spoko! Taka szerokość furtki to luksus. Najczęsciej robią około 1,0 -1,1m. Elewacja pracochłonna - raz, efekt pozostaje na długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mku7i - dzięki

 

DSC03978.jpg

 

DSC03976.jpg

 

tata dba bym miał co fugować.... on to położył w 2 dni, ja bede potrzebował z 5 :-/

 

Ogólnie liczyłem na troch inny efekt.

Cegły cięte ze środka.

Mega krzywe - nie dało rady na listwach układać bo w 1 miejscu fuga by miała 1cm a w innym 2cm..

Każda cegła ma inny wymiar - nie dało rady robić równego przesynięcia a przy próbie cięcia dziwnie to wyglądało jak 3 krawędzie były krzywe a czwarta idealnie równa

 

Nie wyszło idealnie równo ale będę to korygował.

 

Liczyłem na bardziej nowoczesny wygląd a wyszło chyba bardziej retro...

 

NIe wiem czym to zafugować - czy wyciskać klej do płytek i będzie fuga szara, czy kupić gotową fugę do cegieł i bawić się fugówka...

 

W poprzednim domu miałem nową cegłę ale ręcznie formowaną.

Miała ten plus,ze trzymała wymiary a lico było nierówne.

Idealnie się kładło.

Były równe fugi.i chyba lepiej to wyglądało...

2009_ (70).jpg

 

2009_ (76).jpg

 

2009_ (78).jpg

 

Ale może poczekajmy na efekt końcowy :-)

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mku7i - dzięki

 

[ATTACH=CONFIG]421380[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]421381[/ATTACH]

 

tata dba bym miał co fugować.... on to położył w 2 dni, ja bede potrzebował z 5 :-/

 

Ogólnie liczyłem na troch inny efekt.

Cegły cięte ze środka.

Mega krzywe - nie dało rady na listwach układać bo w 1 miejscu fuga by miała 1cm a w innym 2cm..

Każda cegła ma inny wymiar - nie dało rady robić równego przesynięcia a przy próbie cięcia dziwnie to wyglądało jak 3 krawędzie były krzywe a czwarta idealnie równa

 

Nie wyszło idealnie równo ale będę to korygował.

 

Liczyłem na bardziej nowoczesny wygląd a wyszło chyba bardziej retro...

Ale może poczekajmy na efekt końcowy :-)

 

No faktycznie cegły są zupełnie inne niż moje ..

Moje widać były cięte z różnych cegieł i różnych rodzajów i typów a u Ciebie widzę że wszystko z jednego rodzaju cegły i to o takiej strukturze "salcesonowej".

Moje też z tego co widzę były bardziej równe , ale oczywiście do ideału im daleko , ale z drugiej strony to cegły ręcznie formowane więc ciężko oczekiwać aby każda była identyczna.

 

Myślę że trochę poprawić , zafugować i się przyzwyczaić :)

Myślę że po zafugowaniu będzie lepiej wyglądało.

 

W najgorszym przypadku jak będzie mocno wkurzało i się nie podobało , to chwila i zmienisz na coś innego :)

 

Teraz masz już doświadczenie z kładzeniem cegły , więc teraz to tylko chwila :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie cegły są zupełnie inne niż moje ..

Moje widać były cięte z różnych cegieł i różnych rodzajów i typów a u Ciebie widzę że wszystko z jednego rodzaju cegły i to o takiej strukturze "salcesonowej".

 

trafna uwaga - wyglądają jak salceson:-)

U nich na żywo fajnie się prezentowały i celowo wzięliśmy te o strukturze "salcesonowej".

W domu, na ścianie jest troszkę inaczej to wyszło... ale i tak jest fajnie :-)

 

Twoje cegły mają bardziej wyrazisty kolor (chyba ze obrabiałeś fotkę) oraz po zdjęciach widzę, że są bardziej równe...

Moje mają różną wysokość (nawet 1cm różnicy więc jak ty poziom utrzymać ) a długości to +/- 3cm :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafna uwaga - wyglądają jak salceson:-)

U nich na żywo fajnie się prezentowały i celowo wzięliśmy te o strukturze "salcesonowej".

W domu, na ścianie jest troszkę inaczej to wyszło... ale i tak jest fajnie :-)

 

Twoje cegły mają bardziej wyrazisty kolor (chyba ze obrabiałeś fotkę) oraz po zdjęciach widzę, że są bardziej równe...

Moje mają różną wysokość (nawet 1cm różnicy więc jak ty poziom utrzymać ) a długości to +/- 3cm :-)

 

Moje tak wyglądają ....

 

Zdjęcie z montażu.

 

cegla.jpg

 

Nasze też idealnie równe nie są i trzeba było kombinować przy kładzeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje tak wyglądają ....

 

Zdjęcie z montażu.

 

[ATTACH=CONFIG]421393[/ATTACH]

 

Nasze też idealnie równe nie są i trzeba było kombinować przy kładzeniu .

 

A ja się nie odważyłem i poszła z gotową fugą niestety nie nie jest aż tak efektowna jak stara i cięta . Podziwiam zapał i trzymam kciuki

 

brick.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...