Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Słup telefoniczny


Recommended Posts

Jesteś majki szczęśliwym człowiekiem]. Jak napisałem pismo o udostępnienie dokumentacji budowlanej i pozwolenia na postawienie słupa to mnie prawem telekomunikacyjnym straszyli. Gdy napisałem o samowolce budowlanej i PINBie to już prawie rok szukają pozwolenia na ten słup. Na razie stanęło na tym że poinformowałem TP iż, skoro nie są właścicielem słupa to ja go wykorzystam do zainstalowania kamery i lampy halogenowej a dodatkowo obsadzę winobluszczem. I cisza, a na wiosnę to było :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie które dręczy mnie już od pewnego czasu. Chodzi tu o słup betonowy TP, stoi on bezpośrednio za moim ogrodzeniem. Po kupieniu działki nie wymieniałam ogrodzenia, zaś załóżmy chce to zrobić i moja działka według planów i innych dzienników sie trochę wydłuża a słup ten jest wtedy w całości na niej. Co mam zrobić z tym fantem czy mogę sie upominać o jakieś odszkodowanie od Tp, czy już jest za późno? Czy mogę chociaż jakaś rekompensatę w stylu neostrada 1mb za to ze ich słup stoii u mnie

 

ja mam taki drewniany - wchodzi mi pół metra w szkode ;) w rogu działki

ale jest w bardzo złym stanie więc poczekam aż go jakaś wichura przewróci, wtedy ich nie wpuszcze na posesje i tyle a mam groźne psy :-) a przewróci sie tak, ze nic mi nie uszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda - ja bodajże tutaj :

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/kontakt/zapytanie/

 

rypnąłem takie "zapytanie", bez jasna rzecz słów na k, p, h, s ... :wink: , że nimi zaorałem :evil: Jak to się mówi, pojechałem im po rajtkach :lol:

Nie minął tydzień jak miałem tel. od pani kierownik działu obsługi klienta ... :o

Napisz, może się uda ... :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

my mielismy slup prawie na srodku drogi dojazdowej do dzialki.stalo sie to dlatego iz droga do dalszych dzialek zostala ustanowiona na podstawie sluzebnosci gruntowej.walka z TP przez wlsciciela wszystkich dzialek przez ponad rok nic nie dala wiec ja nie czekajac na cokolwiek ze strony TP zamowilem dzwig i slup zostal przesuniety w takie miejsce aby nikomu nie wadzil i juz .

jest tez inne rozwiazanie .

jak do Was bedzie wjezdzal jakis ciezki samochod to poroscie by slup przewrocil ,pozniej telefon do TP ze slup ktos przewrocil i trzeba cos z tym zrobic.

przyjada i postawia nowy i tez bedzie po kopocie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Witam,

W jednym z rogów działki (jakieś 2 m od ogrodzenia) stoi lekko przechylony słup TPSA - prowadzi linię telefoniczną do kilku domostw znajdujących się kilkadziesiąt metrów za granicą działki. Wie ktoś w jaki zgodny z prawem sposób można się go pozbyć?

Edytowane przez grabtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years później...

Nic nikomu nie zgłaszaj, przenieś go sam ma swój koszt tylko KONIECZNIE PRZED MAPĄ DO CELÓW PROJEKTOWYCH

bo jak już mapę masz... a na niej ten słup.... to walka z wiatrakami :)

 

edit:

przed zaproszeniem geodety

 

wywalasz wszystkie uschłe drzewa, krzaki, zakopujesz stare studzienki, włazy od szamba itp.

kurde robisz wszystko aby nic nie zaznaczył na tej piepszonej mapie.

 

inaczej same problemy (czytaj koszty i zmarnowany czas)

Edytowane przez geokart
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nikomu nie zgłaszaj, przenieś go sam ma swój koszt tylko KONIECZNIE PRZED MAPĄ DO CELÓW PROJEKTOWYCH

bo jak już mapę masz... a na niej ten słup.... to walka z wiatrakami :)

 

edit:

przed zaproszeniem geodety

 

wywalasz wszystkie uschłe drzewa, krzaki, zakopujesz stare studzienki, włazy od szamba itp.

kurde robisz wszystko aby nic nie zaznaczył na tej piepszonej mapie.

 

inaczej same problemy (czytaj koszty i zmarnowany czas)

 

Stek bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chrzanisz :)

Skąd wiesz czy u lechero telekomunikacja zrobiła to bez pozwolenia?

Czyżbyś był drugim kontem lechero i rozmawiasz sam ze sobą?

 

i jak sobie wyobrażasz przekładanie słupa "po cichu"? Bez demontażu przewodów?

 

Jesteś trollem, o czym świadczą twoje inne wypowiedzi na forum.

 

Połączyłam wątek z innymi na ten sam temat.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...