Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym w mieszkaniu


petryjcz

Recommended Posts

Witam

Jestem w pilnej potrzebie porady dotyczącej aranżacji salonu.Pomieszczenie wg mnie jest mało ustawne:(Chciałabym aby znalazły się w nim:kanapa/narożnik, stolik kawowy, mała komoda i ewentualnie stół dla 4 osób(po rozłożeniu dla 6 osób).Jak oddzielić część kuchenną od salonu?mała wyspa kuchenna czy stół?Z góry dziękuję za wszystkie rady:)Pozdrawiam

Untitled.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propozycje kinki dają dużą odległość trójkąta roboczego. Wyobraź sobie odcedzanie makaronu kiedy płyta i zlew są tak daleko.

pokój jest ogromny - ma 40 m2 - tyle co dwupokojowe mieszkanie.

 

jeśli robić półwysep to w tym kierunku:

http://www.domzpomyslem.pl/files/media/image/158/1776158/interior/salon-z-aneksem-kuchennym,main.jpg

 

 

 

http://images78.fotosik.pl/818/743a07acee7311e5gen.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Elfir:) meble kuchenne mamy już zamówione-na tamten moment wybraliśmy takie rozwiązanie kUCHNIA.jpg

Jeśli mowa o części salonowej:obie wybrałyście tą krótką ściankę na zamontowanie tv-czy ta ściana nie jest za krótka?czy widok z salonu na kuchnię to najlepsze rozwiązanie?może odwrócić kanapę pod okno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Elfir:) meble kuchenne mamy już zamówione-na tamten moment wybraliśmy takie rozwiązanie [ATTACH=CONFIG]364507[/ATTACH]

Jeśli mowa o części salonowej:obie wybrałyście tą krótką ściankę na zamontowanie tv-czy ta ściana nie jest za krótka?czy widok z salonu na kuchnię to najlepsze rozwiązanie?może odwrócić kanapę pod okno?

 

Zgadzam się z Elfir

 

W tym rozwiązaniu ja widzę przynajmniej cztery duże minusy:

- zlewozmywak narożny to strata jednej dużej szafki - wiem, bo mam dokładnie tak jak na tej wizce, jak wsadzisz półkę, to na górnej zawadza syfon, a dolna ciasna i za głęboka, jakieś systemy wysuwane to próba ratowania sytuacji, do tego nie tania,

- brak miejsca pomiędzy zlewozmywakiem a płytą - to jest obszar najbardziej użytkowany do przygotowywania czegokolwiek, najwygodniej jest zachować taką kolejność, że myjesz-przygotowujesz-garnek/patelnia, w Waszym układzie to jest zaburzone i naprawdę to, że z drugiej strony zlewozmywaka jest miejsce nie jest rozwiązaniem tak samo wygodnym,

- brak miejsca przy płycie i przy piekarniku na odstawienie gorących, gotowych wypieków czy innych garnków - generalnie przy płycie ciasno, do tego cokolwiek chce się odstawić, przesunąć, wyjąć, to jedyny miejscem jest blat pod oknem,

- generalnie mało blatu - praktycznie tylko pod oknem.

 

jeszcze zastanawia mnie gdzie jest zmywarka, bo jesli w prawym kącie pod oknem, to znowu miejsce najmniej szczęśliwe, bo daleko od szafek, więc wyciągając naczynia ze wszystkim trzeba przejść na drugą stronę kuchni, jesli jeszcze do tego trzeba coś schować do szafek wiszących, a druga osoba w tym czasie gotuje, to jest kolizja, podobnie jeśli jedna osoba coś przygotowuje na blacie, to druga nie może w tym czasie wypakowywać zmywarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuriozalny aneksik kuchenny :( Ratowałabym to wnętrze wyspą , bo blatu roboczego nei masz prawie wcale :( Nie wiem, tylko czy płyta wciśnięta przy narożnym zlewie nie "załatwia" tej kuchni już na starcie...

 

Masz możliwość wstrzymania realizacji tego zamówienia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta szafka pod oknem 90 cm to szuflady, czy otwierana? Pytam, bo na otwieranej mozesz zamontować ten sam zlewozmywak, który jest na Twoim planie. To już dużo by zmieniło.

Jeśli rozważasz dołożenie wyspy, a ta szafka 90 to szuflady, mozesz ją przenieść na wyspę, a zamówić pod okno taką, na której da się zamontować zlewozmywak.

 

Warto spróbować jednak coś pozmieniać, jesli udałoby się to zrobić w rozsądnych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, że się udało ze zminą zlewozmywaka

jesli juz masz zabudowę kuchni w L, to wyspa i cały układ z propozycji Kinki byłby super, wyspa oczywiście mogłaby być z normalnych szafek, bez płyty, szerokość i długość do dopracowania, ja zdobiłabym krótszą, bo wolałabym zostawić miejsce na wysunięcie telewizora nieco z kąta :), może być np. nie powieszony, a postawiony na szafce na kółkach, w kąt (ten 164 183) można dać jakiś większy kwiatek doniczkowy - jesli lubisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wyspa kuchenna to bardzo dobre rozwiązanie dla tego wnętrza. Poprawi jego funkcjonalność ale także je zaaranżuje. Więcej inspiracji na stworzenie takiej przestrzeni można znaleźć w artykule:

http://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/kuchnia-z-wyspa-zobacz-najlepsze-inspiracje-kolorystyczne

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...