Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój pierwszy kominek - dymi !!!


StormNFMW

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 67
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Planuje właśnie otworzyć go na niezbędnej szerokości celem wybicia środkowych cegieł młotem udarowym. Muszę być możliwie precyzyjny, aby komin nie popękał!

 

 

Spodobał mi się pomysł z siatką! Stosunkowo niedrogi sposób na wzmocnienie konstrukcji.

 

 

Mozliwe, że przy odrobinie ostrożności tzw. kątówka, będzie lepszym narzędziem.

Siatka z włókna szklanego, jest przeznaczona do innych prac.

Sugeruję siatkę rabitza, też tania.

Klej do płytek..... :bye: .... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dbx: a czym pokryć ta siatkę? klej będzie zły? Rozwiązaniem dobrym będzie zrobienie aż takiego otworu niczym wrót do piekieł? :yes:

 

Kominki Piotr Batura Poniżej naniosłem to na zdjęcie dla lepszego zobrazowania. Może wygląda to zabawnie, ale jest uważam doskonale czytelne, a to przecież najważniejsze.

 

forum12.jpg

 

Z góry dziękuje Wam panowie za poświęcony mi czas, nareszcie pojawiły się dobre konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ten prawy. Przejście między okapem i kominem ma się jak najbardziej do nich upodobnić....Wrota piekieł, będą lepsze od furtki do zakrystii...Klej do płytek i siatka z włókna są doskonałe. Można powtarzać, podnosząc "moc".....Tynk i siatka rabitza mniej skuteczne przy zastosowaniach specjalnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykończenie przemurowanego omina - robota specjalna :confused:

Niespecjalnie ta specjalność przemawia. To zwyczajne wykończenie. A to, że to akurat komin, wymaga on wykończenia, zwykle tynkiem cem- wap.

Jeśli piszesz o kleju do płytek - widać, że już kleiłeś - zaznacz chociaż JAKI to klej ?

Stosowanie siatki z włókna na komin, to wymysł. W niczym ona nie pomoże, ani niczego nie wzmocni. Chyba, że w skuwaniu kleju będzie stanowiła przeszkodę.

To, że po zastosowaniu siatki i kleju, w tym co kleiłeś, nie występowały / na pewno ?/ rysy lub pęknięcia, to jedynie efekt dobrego murowania. Okładzina zewnętrzna ma za zadanie uszczelnić.

Zamiast tynku można położyć specjalne zaprawy z gipsu przeznaczone do stosowania w warunkach podwyższonych temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że rozkuwanie i zaklejanie kominów, to Twoja codzienna praca, tak jak moja. Tak jak ja, pewnie ze 30 lat montujesz kominki i walczysz zarówno z kominami, jak i materiałoznawstwem...Pewnie tak, no bo skąd maiłbyś TYLE doświadczenia?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd w Tobie tyle nabzdyczenia ?

Doradzasz autorowi, to radź tak, by zaopatrzył się w materiał, którego jesteś pewny. By wiedział o czym piszesz i wiedział, co ma mieć, by robotę wykończyć.

A tak, kupi jakiś klej do płytek, kupi siatkę na styropian, i co ?

Czy to, jaki to klej, to też tajemna tajemnica, której bez zapłaty nie wyjawisz?

A" propos doświadczenia, widać z tego co piszesz, że chciałbyś być jedynym, który ma doświadczenie i coś wie :D Wiesz jak się nazywa takie coś ?

Czy zauważasz, co się robi w temacie, kiedy wypomina się komuś swoje WIELKIE doświadczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wracając do tematu, proponowana przez Piotra siatka jak najbardziej się sprawdza tak samo jak klej do kafli. Z tym ostatnim to im wyższa temperatura to lepiej wybrać tańszy klej. U siebie stosowałem w kilku miejscach np. na kominie systemowym ale i na szamotowym odbiorniku a na płytach krzemianowych też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ciosać kołków na głowie Baturze.

Po prostu źle pobudowane kominki otwarte nie wybaczają błędów i dymią.

Nieraz kończy się na rozbiórce lub przebudowie kominka na mniejszy - dostosowany do komina.

Lub po prostu montaż odpowiedniej kasety z szybą.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne technologie idą w parze z ekologią i ochrona środowiska.

Obecnie na rynku jest wiele rozwiązań, które sprawiają że nasz dom stanie się przytulny,

komfortowy i elegancki a przede wszystkim praktyczny.

Należy jednak zadbać o to, aby był wykonany z najlepszej jakości materiałów taką jakość może zapewnić

firma Import Stal BTH. Też skorzystałam z polecenia. Z moim kominem nić się nie dzieje.

 

Szpeców od marketingu szeptanego tez pozdrawiamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne technologie idą w parze z ekologią i ochrona środowiska.

Obecnie na rynku jest wiele rozwiązań, które sprawiają że nasz dom stanie się przytulny,

komfortowy i elegancki a przede wszystkim praktyczny.

Należy jednak zadbać o to, aby był wykonany z najlepszej jakości materiałów taką jakość może zapewnić

firma Import Stal BTH. Też skorzystałam z polecenia. Z moim kominem nić się nie dzieje.

 

z jej kominem nić się nie dzieje

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dbx kątówka? ok, wycięła by gładko, ale po pierwsze zużyło by się na to kilka tarcz, po drugie zapylenie przypominało by powietrze w Krakowie,a trzy primo ultimo nie za bardzo jest możliwość podejścia do cegły z boku - pamiętajmy, że przestrzeń po bokach to wymiar ciągów - 15 cm, czyli trochę mało. Fakt, że praca młotem daje mniejsza kontrolę, niestety...

 

Kominki Piotr Batura Mówiąc klej masz na myśli np Ceresit CM11? Czy rozmowa (i późniejsza walka) tyczy jakiegoś specyfiku specyficznego?

 

Poniżej rysunek wlotu ponownie. Która opcja jest najwłaściwsza? I pytanie: długość do połowy okapu plus jak najmniejsze kąty załamań i maksymalna ich gładkość?

 

komin wlot.jpg

 

kominiarz masz rację, przyznałem się do błędów od razu, jest to teraz pole (bitewne?) do poprawek i dlatego tu jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...