Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybór/wykonanie kominka


kamil8865

Recommended Posts

Witam,

 

Aktualnie będę stawiać kominek.

Chcę zrobić taki kominek jak na tym zdjęciu: http://img.shmbk.pl/rimgsph/24787_2da3b307-babf-4f24-ae85-802e4ee0be8d_max_900_1200_kominek-salon-styl-nowoczesny.jpg

 

Na tą chwilę zastanawiam się nad wyborem wkładu.

Myślałem o tym: Wkład kominkowy KFD narożny ECO MAX 7 L 14 kW

 

Czy jest to dobry wkład? Miał ktoś z Was z nim do czynienia?

Ewentualnie polecacie coś innego, ale w podobnej cenie?

 

Kolejna kwestia. Przy zakupie jest możliwość dokupienia stojaka do wkładów za 150zł i dolotu powietrza za 100zł. Czy trzeba to kupować?

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj czegoś z Kratek....... może Maja, Zibi lub Zuzia prawe lub lewe bez szprosa.

Dolot jeśli nie ma go przy kominku to musisz kupić a ze stojaka można zrezygnować murując coś z cegły.

Poza tym na pewno potrzebne będą rury spalinowe fi 160 najlepiej coś z DARCO oraz przepustnica powietrza z cięgłem, oraz przejście z dolotu płaskiego na okrągłe.

Jeśli planujesz DGP to razem z kominkiem zamów dystrybutor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego co proponujesz to szukać nie musi, bo wszędzie tego stoi pełno na pęczki. Prawie każdy salon jest zapchany tymi kratkami... ciekawe dlaczego.

Polecanie producenta rur spalinowych to już w ogóle smród.

KFD to wybór lepszego zła jeśli jesteś w rejonie kratkowo-marketowych wkładów. Nie oczekuj czystej szyby ani pięknego ognia - bo w tej cenie to zapewnisz sobie tylko kupując z wkładem karton płynu do czyszczenia szyby i paląc tylko przez 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...