Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem z piętrem i aranżacja - proszę o pomoc


Admund

Recommended Posts

Mam problem z piętrem, otóż nie jest tak jak by się chciało ale że stan surowy zamknięty można coś zmienić.

Dylemat jest taki czy robić łazienkę przy sypialni (tu gdzie stoi łożko małżeńskie) czy tam robić jednak garderobę. Najchętniej bym chciał mieć i to i to, ale problemem są skosy...wszędzie.

dach2.jpgPIetro_.jpg

KONDYGNACJA______.jpg

 

inne pokoiki są dla dzieci, jedno dziecko będzie miało pokój nad garażem ten wielki, gdzie jest różnica poziomów.

 

Może macie jakieś pomysły na to piętro? :)

Edytowane przez Admund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ustawisz szafy w tym pokoju?

w przypadku skosów łóżko ustawia się najczęściej pod skosem, aby mieć pustą ścianę tam gdzie jest najwyżej na wstawienie szafy.

 

Jakbym była dzieckiem miałabym pretensje do rodzica, że największy pokój przeznaczyło nie dla mnie, tylko dla rodzeństwa. Uznałabym, że mnie mniej kochają niż to drugie z większym pokojem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznałabym, że mnie mniej kochają niż to drugie z większym pokojem.

 

Ty tak na serio? :)

Ja miałem pokój jakieś 13, brat 18 i nigdy nie przyszło mi do głowy w ten sposób pomyśleć. Zresztą z tego co oglądam to mało jest projektów, żeby miały 2 identyczne metrażowo pokoje dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio? :)

Ja miałem pokój jakieś 13, brat 18 i nigdy nie przyszło mi do głowy w ten sposób pomyśleć. Zresztą z tego co oglądam to mało jest projektów, żeby miały 2 identyczne metrażowo pokoje dla dzieci.

 

Owszem, miałabym pretensje. Brat mógłby kumpli sprowadzać i ich nocować, mógłby rozstawić perkusję czy atlasa i jeszcze wokół jeździć rowerem, a ja musiałabym się gnieździć w małym pokoiku. Niesprawiedliwe.

Naprawdę nigdy nie myślałeś, gdy brat dostał coś ekstra od rodziców, że jest lepiej traktowany? Porównywanie się z rodzeństwem i rywalizacja o uczucia rodziców to typowe cechy dzieci.

 

Dlatego zawsze w przypadku dwójki dzieci polecam projekty z równymi sypialniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychowanie dziecka (a nie tylko karmienie i dawanie kieszonkowego), rozmowy, okazywanie na każdym kroku rodzicielskiej miłości - to wystarczy, żeby dziecko nie utożsamiało wiekszej miłości z większą ilością metrów kwardatowych pokoju. Ale wystarczy tego OT.

@Admund, chcesz to WC przy pokoju przerobić na garderobę? W sumie też chyba bym tak zrobił, bo przecież obok jest łazienka. Ja też mam mieszkanie z częścią na poddaszu i dachem wielospadowym. Ściankę kolankowa masz dość wysoką więc pod skosy daj łóżka, a tam, gdzie sciana najwyższa szafy na wiszące rzeczy. Przy skosach najlepiej robić meble pod wymiar:

http://aximdesign.pl/wp-content/uploads/2015/01/szafalakiernaskosie001.jpg

Edytowane przez kemot_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takimi kategoriami nie rozpatruję że jedno dziecko będzie miało pretensje. Oba pokoje są duże.

Dziecko 1 - pokój nad garażem 46m2 (różnica poziomów)

Dziecko 2 Pokój 19,4m2.

Dzieci są małe.

 

Pokoik 9,80 z balkonikiem będzie gościnny.

Raczej pretensję będziemy mieli my że nie sprzątają tych powierzchni :))

 

Wracając do układu niestety taki układ, nie ja budowałem...

 

O ile dół jest ok to góra jednak jest kiepska jeśli chodzi o układ.PARTER.jpg tak wygląda parter.

 

Tak chyba piętro

Pietro_wymiarowanie.jpg

 

ścianka kolankowa ma 134cm. Skosy są 36 stopni..dach2.jpg

Edytowane przez Admund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoje zbliżone wielkością dla dzieci,pokój nad garażem przerobić na sypialnię z garderobą i zrobić jedną większą rodzinną łazienkę z wejsciem z korytarza.Jestem przewodniczką toalety przy sypialni bo budząc się rano nie chcę wahać zapachów męża po jej skorzystaniu.Prawda jest taka że nie zawsze drzwi się domyka i opuszcza klapę.Elfir na rację,dzieci są zazdrosne o siebie i z czasem będą wypominać.Jestem świeżo po przeprowadzce i dzieci mają pokoje równe wielkością a my najmniejszy bo tylko tam śpimy + garderobą i więcej nie trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z piętrem, otóż nie jest tak jak by się chciało ale że stan surowy zamknięty można coś zmienić.

Dylemat jest taki czy robić łazienkę przy sypialni (tu gdzie stoi łożko małżeńskie) czy tam robić jednak garderobę. Najchętniej bym chciał mieć i to i to, ale problemem są skosy...wszędzie.

[ATTACH=CONFIG]366913[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]366914[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]366915[/ATTACH]

 

inne pokoiki są dla dzieci, jedno dziecko będzie miało pokój nad garażem ten wielki, gdzie jest różnica poziomów.

 

Może macie jakieś pomysły na to piętro? :)

przede wszystkim, to najlepiej zmieniać cokolwiek ZANIM stan surowy jest zamknięty :yes:, najlepiej ZANIM kupi się projekt :yes:

 

ile masz dzieci? Jedna łazienka dla czterech/pięciu osób to mało, poza tym lazienka tylko dla rodziców jest przydatna :yes: więc ja szukałbym rozwiązania, żeby mieć przede wszystkim łazienkę, niekoniecznie z toaletą, ale prysznic i umywalki by się przydały :yes:

 

pokój nad garażem wydaje się być lepszy na sypialnię rodziców, zmieści się w nim i lazienka i garderoba, będzie nieco oddzielony od czesci dzieci, a pozostałe pokoje łatwiej będzie dzieciom poprzydzielać

 

mam odmienne zdanie co do meblowania pod skosem, moim zdaniem szafy idealnie pod skosem się lokują, jesli ściankę kolankową masz 114, to w odległości 60 cm od niej, czyli głębokość szafy, masz juz wysokosc około 1,5 m (zależy oczywiście od kąta dachu), czyli stojąc przed szafa juz jest około 165-170 cm, więc jest na tyle wysoko, że większość osób na stojąco z szafy może korzystać, lokowanie łóżka pod skosem to wg mnie proszenie się o góza na głowie, przynajmniej na początku :-)

Edytowane przez mamik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko stoi tak jak na projekcie, niestety. Nie ma też jeszcze pionów i jest pełne podpiwniczenie (oprócz garażu) więc kotlownia idzie w dół zajmując pomieszczenia pod tymi dwoma łazienkami. Bardzo trudno by bylo zrobić lazienkę nad garażem.

 

Piwnica.jpg

 

Najchętniej bym poprzestawiał coś przy sypialni z balkonem (tu gdzie stoi łóżko małżeńskie)

Edytowane przez Admund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takimi kategoriami nie rozpatruję że jedno dziecko będzie miało pretensje. Oba pokoje są duże.

Dziecko 1 - pokój nad garażem 46m2 (różnica poziomów)

Dziecko 2 Pokój 19,4m2.

Dzieci są małe.

 

Jedno dziecko będzie miało pokój, a drugie 2-pokojowe mieszkanie... Faktycznie, różnicy nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica jest spora, stąd dylemat jak poprzestawiać ścianki. Pokój nad garażem nie chciałbym mieć jako sypialnię, ale powoli to rozważamy. Tylko dwa okna dachowe nad garażem więc podzielić też jest źle.

 

W którym miejscu zrobić łazienkę nad garażem gdyby tam była sypialnia rodziców?

 

Może tak nad garażem sypialnia rodziców

 

Pietro_wymiarowanie_zmiana1.jpg

Edytowane przez Admund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez robiłabym sypialnię z łazienką i garderobą nad garażem - a pietro dla dzieci - dziś są małe, za chwile będą duże i będą zadowolone nie mając rodziców na tym samym poziomie:)

Pokoje dla dzieci w miarę podobne metrażowo - to również u nas był priorytet, a mam 3. Znam rodzinę, gdzie jedno dziecko ma duży pokój, drugie mały i to z małego pokoju nie lubi swojego domu, przykre:(

Pewnie, że pokój 19 metrowy to bardzo fajny pokój dla dziecka, ale wówczas dla drugiego wydzielałabym również około 20m pokój nad garażem, a w pozostałej części rozbiłabym strych gospodarczy dostępny z garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strych i tak będze, do tego pełna piwnica.

 

Dziś jadę na budowę rozrysuję sobie jak zrobić łazienkę nad garażem w sypialni rodziców, chyba to będzie najlepszy pomysł. Czy warto zostawić poziome jętki w sypialni? jakoś je oszlifować i pomalować czy zakrywać karton gipsem?, sufit dosyć wysoki.

Edytowane przez Admund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobiła łazienkę z garderobą dostępną jednak z korytarza ale przy sypialni,bo np: jak jedna osoba wstaje wcześniej do pracy to drugą może obudzić łażąc po łazience czy szukając ubrania w garderobie.Nawet spuszczana woda w wc niestety nie jest cicha,czy poranny prysznic,ale być może nie wszystkim to przeszkadza,mnie takie rzeczy budzą rano.

http://images77.fotosik.pl/881/4a3d7bb317cda340med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinka super, bardzo Ci dziękuję za podpowiedź, że też na to nie wpadłem. Też mi się taki układ podoba, zachowuję kwadrat w sypialni. na sciance garderoby można jeszcze jakiś TV powiesić.

Mam nadzieję że się pomieści wszystko przed oknem dachowym. Dziś to wymierzę.

 

Może do garderoby wejście z sypialni (drzwi rozsuwane) a nie z przedłożonego korytarza, pomierzę :)

 

Pralnio-suszarnia będzie w piwnicy, bo dom jest podpiwniczony. Dodatkowa pralka (przewody) zostaną na piętrze dzieci w łazience gdy już nogi będą bolały latać do piwnicy z ubraniami do prania.

Edytowane przez Admund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Kinki projekt - połączyłabym pokój dziecka z pokojem gościnnym - wtedy dzieci będą mieć balkony i na tyle duże pokoje, że mogą mieć własne garderoby. Pokoik gościnny zrobiłabym w miejscu obecnej garderoby powiększonej kosztem pokoju z tarasem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...