Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chudziak wisi w powietrzu


Pyciek87

Recommended Posts

Kur... zmartwiłem się trochę bo mogłem zrobić płytę i mieć spokój . Nie wiedziałem że są takie przyrządy do pomiaru zagęszczenia. Ogólnie jak teraz czytam to tylko płyta wchodzi w grę,z pustą przestrzenią pod płytą, a i tak w moim przypadku poszło w piach 7 tyś zł bo fundamenty wysokie więc nie byłby to jakiś koszt wysoki.

Niestety ale sprawdziło się, że dopiero drugi lub trzeci dom buduje się tak jak się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur... zmartwiłem się trochę bo mogłem zrobić płytę i mieć spokój .

 

Gadanie. Wystarczy zasypać fundament odpowiednim materiałem (np. pospółką, jest stosunkowo tania w porównaniu do innych kruszyw łatwo zagęszczalnych) a nie byle piachem czy gliną rodzimą (oczywiście zasyp tłuczemy na raty warstwami a nie całą kupę na raz).

KB powinien o tym wiedzieć i sprawdzić poprawność i stopień/wskaźnik (nie pamietam który) zagęszczenia. To są takie podstawy podstaw. Wówczas nie ma prawa siadać.

Płyta fundamentowa też ma swoje wymagania. Więc jak KB jest tani (bo papierowy) to z płytą też nie byłoby spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
A niby czemu miała się zerwać, opadająca podłoga zerwała co miała zerwać a geopolimery aplikowane są pod chudziaka...

 

Tylko nie skleją papy, która przy opadnięciu o kilka centymetrów na pewno została przerwana (o folii nie wspominając). Więc hydroizolacja przestaje pełnić swoją rolę.

Jak takie opadnięcie chudziaka przetrwały instalacje idące po chudziaku i "wchodzące" na ściany? Hydraulika, elektryka, kanalizacja nie popękały? Ścianki działowe też wytrzymały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...