Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samochód na gaz


mazi07

Recommended Posts

Miałem dwa auta z instalacjami BRC i nie narzekałem. W jednej spsuł się czujnik rezerwy w baku, ale dało się z tym żyć. Gaz żeby się zwrócił musi być założony w aucie które jeździ dużo. Nakład finansowy zwraca się mniej więcej po 30 tys km (a czasem nawet i mniej). Więc jak robisz tyle km w rok to śmiało, inwestycja w pełni opłacalna. Przy lpg trzeba bardziej dbać o auto, wcześniejsza wymiana oleju, świec, filtrów, no i przejechanie dłuższego odcinka na PB co jakiś czas tak by układ wtryskowy się oczyścił. Zalety lpg: taniej o połowę w cenie paliwa, dodatkowy "bak" wiec większy zasięg i rezerwa w paliwie, więcej zalet nie znam albo są niewielkie. Wady: koszt instalacji, zbiornik zajmuje miejsce, cięższe auto ( mniej więcej jedna osoba), wyższa temperatura silnika, wyższe spalanie, czasem problemy z komputerem pokładowym (licznik spalania), droższe przeglądy, konieczność regulacji - to bardzo ważne bo ma wpływ na trwałość silnika, wymiana dodatkowych filtrów (koszt niewielki), no i parkowanie w garażu domowym - może być niebezpieczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Renault Espace 2.0 16v na BRC, na gazie przejechane 200tys ( auto ma prawie 400tys..:p)

Od założenia instalacji nic nie gmerane i regulowane tylko filtr wymieniany co jakiś czas jak sobie przypomnę...:rolleyes:

Jedynie jak kolega wyżej napisał komputer pokładowy się ogłupia i pokazuje jakiś problem z poziomem paliwa bo kilometry lecą a paliwa nie ubywa , co ok 1000km się restartuje i pokazuje poziom dobrze a po kolejnych ok 200km znowu się zawiesza i tak w koło Macieju ...

Generalnie to polecam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Mam Renault Espace 2.0 16v na BRC, na gazie przejechane 200tys ( auto ma prawie 400tys..:p)

Od założenia instalacji nic nie gmerane i regulowane tylko filtr wymieniany co jakiś czas jak sobie przypomnę...:rolleyes:

Jedynie jak kolega wyżej napisał komputer pokładowy się ogłupia i pokazuje jakiś problem z poziomem paliwa bo kilometry lecą a paliwa nie ubywa , co ok 1000km się restartuje i pokazuje poziom dobrze a po kolejnych ok 200km znowu się zawiesza i tak w koło Macieju ...

Generalnie to polecam ...

 

kurcze to dużo udało się już tych km nakręcić na tej instalacji. Ten problem co opisujesz to raczej nie wynika z tego że masz instalacje BRC. Pewnie obojętnie co by było to taki błąd byłby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie doświadczenie w instalacjami gazowymi w samochodach?? Spotkał się ktoś z Was z producentem BRC albo jakimiś podobnymi i może powiedzieć coś na ich temat??

 

Instalacja tego typu była w moim aucie od 2000r do 2011 w fiacie Punto 1,2

Przejechała 530 tyś km i nigdy się nie popsuła tak, aby nie można było jechać na lpg. 2- krotnie wymieniałem zestawy naprawcze membran w parowniku, instalacja najprostsza ale posiadająca emulator sondy lambda- Polecam bo ta włoska firma naprawdę robi dobre instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument z większym zasięgiem trochę nie trafiony - nie po to się zakłada gaz żeby potem jeździć w trybie mieszanym (gaz+benzyna). Ostatni mój samochód był na gazie, zrobiłem nim ponad 80 tysięcy i były dwie rzeczy, które spowodowały, że powiedziałem dosyć. Pierwsza to właśnie zasięg - miałem zbiornik jakieś 42 litry - umieszczony w kole - i mogłem na nim zrobić max 300 km. U mnie to oznaczało wizytę na stacji co 2 dni - w ekstremalnych sytuacjach codziennie. Druga rzecz to spadek mocy - wiem, że zaraz każdy powie, że pewnie dlatego, że miałem źle wyregulowaną instalację - bylem w kilku warsztatach, każdy gazownik mówił, że jest zrobiona idealnie a ja i tak czułem, że samochód inaczej na benzynie się zachowywał. Może to podświadomość ale i tak mnie to drażniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...