Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brunner Stil-Kamin 53/88 drzwi unoszone (easy lift)


animuss

Recommended Posts

Kratki....powiedz, że Brunner nie napisał w instrukcji jakie?!

 

Raczej niewiele mam pożytku z tej instrukcji.

 

Stil-Kamin 53/88

Przekroje kratek dla maks. wydajności konwekcji

Dopływ powietrza-1500cm²

Obieg powietrza-1500cm²

 

 

Minimalna powierzchnia obudowy w konstr. zamkniętej (hipokausta) oddająca ciepło 4,5m²

a z jakiego to materiału w ogóle bez kratek ma być to nie znalazłem.

Powietrze krąży w obudowie zamkniętej.Ciepło oddawane na zasadzie promieniowania.

 

A Stil-Tunnel 53/88 ma już max po 800cm²

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 410
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To jest to co uwielbiam w Brunnerze! :( Stil gilotyna do obudowy zamkniętej! A potem nie chcą serwisować, bo przecież do palenia mają inne wkłady...

 

Nie wiem co Ci napisać.... Ja bym to wentylował równo po lewej i po prawej stronie. Tak, żeby łożyska i prowadnice miały dobrą wentylację. 400-500 na stronę czystego luftu u góry, na dole ze dwadzieścia% mniej. Niedawno "siadło" mi jedno "cudowne" palenisko, które miało wentyl tylko z jednej strony. Wycena za serwis: 900+600 części z robocizną, 1100 dojazd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to co uwielbiam w Brunnerze! :( Stil gilotyna do obudowy zamkniętej! A potem nie chcą serwisować, bo przecież do palenia mają inne wkłady...

 

Nie wiem co Ci napisać.... Ja bym to wentylował równo po lewej i po prawej stronie. Tak, żeby łożyska i prowadnice miały dobrą wentylację. 400-500 na stronę czystego luftu u góry, na dole ze dwadzieścia% mniej. Niedawno "siadło" mi jedno "cudowne" palenisko, które miało wentyl tylko z jednej strony. Wycena za serwis: 900+600 części z robocizną, 1100 dojazd :D

To jest do zrobienia jeszcze.

 

A jak to się ma do nasady wodnej, ona przecież pomniejsza potrzebną powierzchnię czynną kanałów wentylacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły przewody do sterowania, LAN, podtrzymania i kominkowe silikony, wciągałem je w kanały ze 2 godziny i zacząłem przyklejać plecy z płyt.

Został mi jeszcze do wpuszczenia przewód z wyłącznika drzwiczek (gilotyna) do wentylacji, gniazdko do odkurzacza kominkowego i na Ledy jakieś dwie żyły.

Kupę tych kabli wyszło, jakaś kablownia do piwnicy poszła, rurki pełne.:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Można obłożyć tą ścienę magnetytem .

Magnetyt obniżyłby tępetaturę oddziałującą na izolację

co równiez poprawiłoby działanie DGP.

Pozdrawiam

To byłby pomysł ale w obudowie go już nie zmieszczę i temperatura powietrza z DGP będzie za niska bo jest nasada wodna.

Najlepiej chyba będzie zbudować zaizolowany wymiennik z magnetytu, wewnątrz niego wpakować grzałki do grzania prądem w taniej taryfie, następnie przez wymiennik przepuszczać część powietrza z WM.

U mnie nie wypaliło, a szkoda bo cegiełki magnetytowe kupiłem nowe, może ktoś inny coś zbuduje, albo znajdę inny pomysł na nie..

 

Teraz walczę z rurami przyłączem do nasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłby pomysł ale w obudowie go już nie zmieszczę i temperatura powietrza z DGP będzie za niska bo jest nasada wodna.

Najlepiej chyba będzie zbudować zaizolowany wymiennik z magnetytu, wewnątrz niego wpakować grzałki do grzania prądem w taniej taryfie, następnie przez wymiennik przepuszczać część powietrza z WM.

U mnie nie wypaliło, a szkoda bo cegiełki magnetytowe kupiłem nowe, może ktoś inny coś zbuduje, albo znajdę inny pomysł na nie..

 

Teraz walczę z rurami przyłączem do nasady.

Zamierzasz wkład kominkowy obłożyć wełną żeby nie grzał?! Od kiedy to nasada obniża temperaturę w palenisku?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz wkład kominkowy obłożyć wełną żeby nie grzał?! Od kiedy to nasada obniża temperaturę w palenisku?!
Nie mam zamiaru nigdzie pchać wełny.:rolleyes:

 

Wkład został pozbawiony głównego wymiennika powietrznego i pewnego odcinka rury pionowej odprowadzającej spaliny.

http://img03.imgland.net/TaW_Qi0.jpg

Wymiennik powodował produkcję bardzo gorącego powietrza, a nawet przyczyniał się do jego przegrzewanie wewnątrz obudowy, to generalnie jest na plus dla wkładu kominkowego dla jego trwałości.

Temperatura powietrza w obudowie spadnie, tą energię przechwyci woda i odprowadzi daleko od niego do innych popieszczeń.

Temperatura zewnętrznego płaszcza nasady wodnej to średnio 70*C a tej nasady powietrznej to ze 300*C

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno "siadło" mi jedno "cudowne" palenisko, które miało wentyl tylko z jednej strony. Wycena za serwis: 900+600 części z robocizną, 1100 dojazd :D
Ja na poważnie traktuję Twoje wpisy. :hug:

 

 

Chodzi o to, że Twoja kolejna teoria nie ma potwierdzenia w praktyce...

Dopiero jak odpalę kominek to będzie praktyka. :D

 

Miałeś coś skrobnąć co z tą blendą od niego.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?311267-Brunner-Stil-Kamin-53-88-drzwi-unoszone-(easy-lift)&p=7393898&viewfull=1#post7393898

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...