Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brunner Stil-Kamin 53/88 drzwi unoszone (easy lift)


animuss

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 410
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kleimy na jakieś mazidło zduńskie, w najgorszym wypadku na glinę, tylko ta szybko się wykruszy. Zaprawy zduńskie na bazie gliny, typu Ortner, Wolfshoehe...Nie dają chyba zaprawy (choć mają) bo zakładają, że montaż tak drogich urządzeń wykona specjalista, a on ma takie coś w zanadrzu....

 

Nie dawaj tylko zbyt porządnych klejów, np o wiązaniu ceramicznym, bo potem będzie problem z wymianą pękniętego szamotu. Takim klejem mozna natomiast skleić pęknięty szamot, jak grozi wypadnięciem. Nie używaj też zapraw na bazie cementu.

Taka prawda, ci co montują je ciągle mają takie zaprawy ze sobą.

Tylko czy kolor będzie podobny do tych okładzin i czy kleić wszystkie połączenia i te pionowe i poziome.

Na dno coś wkładać np. cienką matę z włókna, jak to pokleję to jak się rozszerzy bez szczelin, na bocznych ścianach jest dużo luzu zwłaszcza w rogach po 3 cm czy tam kitować czy tylko styki okładzin i dno.

Te pionowe montowane jako pierwsze, stoją na dennicy wkładu bezpośrednio na blasze, dno wykładane jest szamotem na końcu.

 

Jak ma się zaprawa trzymać, to musiałbym namoczyć okładziny, murować na mokro, po związaniu suszyć z tydzień.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda, ci co montują je ciągle mają takie zaprawy ze sobą.

Tylko czy kolor będzie podobny do tych okładzin i czy kleić wszystkie połączenia i te pionowe i poziome.

Na dno coś wkładać np. cienką matę z włókna, jak to pokleję to jak się rozszerzy bez szczelin, na bocznych ścianach jest dużo luzu zwłaszcza w rogach po 3 cm czy tam kitować czy tylko styki okładzin i dno.

Te pionowe montowane jako pierwsze, stoją na dennicy wkładu bezpośrednio na blasze, dno wykładane jest szamotem na końcu.

 

Jak ma się zaprawa trzymać, to musiałbym namoczyć okładziny, murować na mokro, po związaniu suszyć z tydzień.

Zadzwoń do importera...Niech Ci podpowie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po rozmowie, kleją tylko spody, mają to w proszku, jak podjadę to dostanę.

 

Jakiej grubości okładzinę z kamienia się stosuje?

 

Muszę wcześniej to zaplanować do blendy, żeby potem nie wystawała poza obudowę.

 

Chodzi o kamień granit/marmur układany w płaszczyźnie pionowej dać grubość 2 czy 3 cm?

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wygląda jak wypełniacz do poduszek :p i tapicerki.

 

Zajrzyj na stronę Vitcasa do tkanin wysokotemperaturowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wykładzina animussa to tkanina ceramiczna, daje radę nawet w strefie paleniska do 1200 st.

Sam jej używałem do izolacji nadproża.

Klejenie wykładzin w palenisku to tylko po to by w czasie montażu się nie rozleciało i tak gdzieś popęka w trakcie palenia i lepiej by było to właśnie na łączeniach;-) dlatego Piotr radził to co radził.

Animuss o klejeniu szamotu troszkę poszukaj, poczytaj, nic nie trzeba moczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem te skorupy na sucho i faktycznie

te na dnie są za małe, dookoła każdego szamotu 5 mm luzu z każdej strony.

 

Tylko jak to pokleję, to jak coś pęknie, a pęknie prędzej czy później, to będzie problem z wydobyciem tego z kominka, wszystkie kamienie pionowe

oprócz środkowego, (jest podzielony na dwie części) wchodzą w dno.

Ażeby wyjąć te boczne muszę wydobyć te z dna, czyli albo zakleić glinką albo zasypać piaskiem żółtym i tyle, co wy na to? bezradny.gif

 

Mogę jeszcze kupić cienką matę ceramiczną położyć na dnie na niej oprzeć cały szamot piaskiem do połowy wypełnić szczeliny dennicy a resztę zakitować glinką szamotową dla oka i do użytku.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem te skorupy na sucho i faktycznie

te na dnie są za małe, dookoła każdego szamotu 5 mm luzu z każdej strony.

 

Tylko jak to pokleję, to jak coś pęknie, a pęknie prędzej czy później, to będzie problem z wydobyciem tego z kominka, wszystkie kamienie pionowe

oprócz środkowego, (jest podzielony na dwie części) wchodzą w dno.

Ażeby wyjąć te boczne muszę wydobyć te z dna, czyli albo zakleić glinką albo zasypać piaskiem żółtym i tyle, co wy na to? bezradny.gif

 

Mogę jeszcze kupić cienką matę ceramiczną położyć na dnie na niej oprzeć cały szamot piaskiem do połowy wypełnić szczeliny dennicy a resztę zakitować glinką szamotową dla oka i do użytku.

Piasek albo popiół....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymać się by mogły, mają frezy na brzegach, ale mam taką instrukcję, wsadzili kartkę oczywiście po Niemiecku :)

Ktoś zna Niemiecki?

At1ZWwi.jpg

 

Zacząłem tłumaczyć i wychodzi że jakby klejone są:

 

"Wyjmij deflektor z komory spalania i otwórz i sprawdź cegły ogniotrwałe. Poszczególne bloki ścian bocznych są ustawione na początku. Upewnij się, że nie zsuwają się z zaprawą! Dysza powietrza do spalania w tylnej ścianie nie może stykać się z cegłami ogniotrwałymi 1 i 2. Owiń dyszę powietrza do spalania za pomocą filcu z włókna ceramicznego!

Teraz wyrównaj kamienie klinowe z zaprawą wyrównawczą (połączenie ceramiczne nr art. 20....), a następnie wypełnij złącze stykowe do korpusu urządzenia Ściany boczne można zabezpieczyć przed zginaniem przez zginanie nad występami zabezpieczającymi.

 

Wstawianie suchych izolacji.

 

Izolacja przedniego kanału powietrznego 11 jest już wstępnie zmontowana, a 2 deflektory 12 opierają się na cegłach ogniotrwałych i środkowym płaskowniku 13.

 

W celu uniknięcia bezpośredniego kotaktu pomiędzy szamotem i odlewem wokół dyszy powietrza do spalania należy włożyć pasek filcu z włókna ceramicznego

 

Witam

W tej instrukcji pisze mniej więcej że-

Montaż rozpocząć od tylnej ścianki

elementy pjonowe kleić punktowo (na placki )

elementy nie mogą dotykać korpusu

otwór nawiewowy uszczelnić włókniną ceramiczną

podłogę ułożyć na sucho (i tak ma zostać)

pionowe łaczenia można uzupełnić zaprawami wiążącymi ceramicznie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to czyszczenie odkurzaczem idzie się wietrzyć

Na początku tak, ale po pewnym czasie to się ubije, zresztą nie powinno się wybierać do czysta popiołu.

 

 

Witam

W tej instrukcji pisze mniej więcej że-

Montaż rozpocząć od tylnej ścianki

elementy pjonowe kleić punktowo (na placki )

elementy nie mogą dotykać korpusu

otwór nawiewowy uszczelnić włókniną ceramiczną

podłogę ułożyć na sucho (i tak ma zostać)

pionowe łaczenia można uzupełnić zaprawami wiążącymi ceramicznie

Pozdrawiam

Dziękuję to wiele wyjaśnia.

 

Piasek albo popiół....

Poszedłem w ten piasek drobno przesiany na sicie.

Pod dnem dałem na całości matę wywiniętą delikatnie na bokach żeby szamoty miały miejsce do pracy, pionowe elementy od góry usztywniłem filcem, na rogach też, otwór nawiewowy uszczelniłem tą włókniną i po bokach od drzwiczek też włóknina trzyma szamoty, jest niewidoczna.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda.

A deflektor masz w jednym kawałku? Centralnie nad paleniskiem

 

Deflektory to dwa prostokąty, dotykają tylnej ścianki, położyłem według instrukcji.

Na środku jest płaskownik na, którym się wspierają, są to lekkie elementy, nie są z szamotu.

tIaZmLr.jpg

Dodatkowo są jeszcze pionowe dwa izolujące kanał powietrzny.

QezJCSI.jpg

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "płyta wiórowa" to wermikulit :)

Gazetami to kurę z pirza możesz opalić ;) Rozpal 1-2 kg suchego drewna i powolutku dokładaj, żeby temperatura się porozchodziła równomiernie. Wysoka temperatura nie jest straszna, tylko jej skoki. Trzymam kciuki :)

Edytowane przez Krakers70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...