Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brunner Stil-Kamin 53/88 drzwi unoszone (easy lift)


animuss

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 410
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podpowiesz coś, bo patrzę w nią i nic mi do głowy nie przychodzi.scratching.gif

 

Rysunki, miejsca na T1, T2. To sterownik potrzebuje określonych informacji. Widzisz ja się na tych sterownikach nie znam ale program takiego sterownika (sterownik) wymaga dostarczenia określonych informacji, tutaj odczyt temp. w określonym miejscu. Może zapytaj producenta z jakiego miejsca optymalnie odczytywać temperaturę.

Edytowane przez Remiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę mieć

1.Do 200°C rozpalanie.

2.Pomiędzy 200-300°C faza wzrostu temperatury.

3. 300°C i więcej faza spalania i tu nie mogę uszkodzić czujnika.

4.faza obniżania temperatury spadek z góry do 230°C

5.faza dopalania do 130°C

Musi być w takim miejscu żeby dobijał 500-1000°C max.

I żeby przekroczył zawsze 400°C

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę mieć

1.Do 200°C rozpalanie.

2.Pomiędzy 200-300°C faza wzrostu temperatury.

3. 300°C i więcej faza spalania i tu nie mogę uszkodzić czujnika.

4.faza obniżania temperatury spadek z góry do 230°C

5.faza dopalania do 130°C

Musi być w takim miejscu żeby dobijał 500-1000°C max.

I żeby przekroczył zawsze 400°C

Ano musisz mieć, tylko czegoś nie rozumiesz. Sterownik to durne ustrojstwo rozumie tyle ile zapisano w programie. Umieścisz termoparę za daleko będziesz przeciągał etap rozpalania, umieścisz za blisko będzie za szybko przechodził w fazę spalania. Do tego każde palenisko jest inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano musisz mieć, tylko czegoś nie rozumiesz. Sterownik to durne ustrojstwo rozumie tyle ile zapisano w programie. Umieścisz termoparę za daleko będziesz przeciągał etap rozpalania, umieścisz za blisko będzie za szybko przechodził w fazę spalania. Do tego każde palenisko jest inne.

 

Właśnie o to biega.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik J6 Termopara

do pomiaru temperatury spalin w kominku.zamontowany.:)

 

W dodatku zamontowałem wyłącznik w drzwiach.

Kupiłem wyłącznik krańcowy taki.

Schmersal M2S660-11-k-y

Dorobiłem do niego taką blachę, żeby go odsunąć od drzwi.

EK6vZ9C.jpg

Jest 20 cm niżej od blendy.

cq4slYX.jpg

Musiałem dorobić przycisk.

oxYFDzM.jpg

qeY5J0N.jpg

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś poszło pierwsze delikatne przepalenie, najpierw rozgrzewałem ceramikę

dłuższy czas, potem trochę przepaliłem, ale zaczęło walić chyba farbami. :sick:

 

Ile rozpaleń śmierdzi nowy kominek?

 

Hm, farbami? Mój nie śmierdział w ogóle no tak ale ja swojego nie malowałem;-) Napalisz solidnie to w końcu przestanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem palić już na poważnie, jeszcze steruje ręcznie

doprowadzeniem powietrza, ale jestem bardzo zadowolony z efektów.

 

Kominek teraz ogrzewa cały dom poprzez nasadę wodną, nie spodziewałem się że tyle energii ona wytworzy,

hhHZN6i.jpg

aYgQhfL.jpg

W kominku nawet nie hajcuję, tylko pali się nawet dość ekonomicznie, za nasadą wodną spaliny mają 120-130*C .

Szyba kominka zespolona, nie oddaje tyle ciepła, żeby było za gorąco w salonie, można siedzieć bardzo blisko ognia i nawet palenie ciągłe, mogłoby być uskuteczniane, bez przegrzewania salonu, na teraz 24-25*C jest w salonie, jak wstawię obudowę kominka to temperatura jeszcze spadnie.

 

Na zewnątrz -7*C a kocioł w piwnicy wyłączony, kominek nawet ogrzewa ciepłą wodę do mycia.

 

Z problemów na dziś największy to to, że rosi się przepustnica doprowadzająca powietrze z zewnątrz, rura i kawałek kominka jest wilgotny.

Czy to normalne, czy zawijać wełenką, żeby przesunąć punkt rosy?

UtDxS67.jpg

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi folia nie pomoże, bez izolacji,

 

To rozwiń zobaczymy.

Moje wtrącenie dotyczyło tekstu o punkcie rosy w przegrodach i tej alu. folii w piecu chlebowym. Punkt rosy związany jest ściśle z temperaturą powietrza, wilgotności względnej tego powietrza no i temperaturą czegoś na czym ten punkt rosy się objawi;-) W przegrodzie powietrze jest uwięzione i o określonej wilgotności i jego temperatura zmienia się w zależności od miejsca w przegrodzie, przegroda nie ma jednolitej temperatury. Gdybyś swoją rurę dolotową zamurował to owszem pojawił by się prawdopodobnie pkt. rosy ale raczej na jej powierzchni od strony pomieszczenia a nie wewnątrz ściany. Dlaczego na jej powierzchni od strony pomieszczenia ano dlatego że temp powietrza w pomieszczeniu jest jak jest i do tego spora wilgotność względna a ściana w okolicy dolotu została by wychłodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wtrącenie dotyczyło tekstu o punkcie rosy w przegrodach i tej alu. folii w piecu chlebowym. Punkt rosy związany jest ściśle z temperaturą powietrza, wilgotności względnej tego powietrza no i temperaturą czegoś na czym ten punkt rosy się objawi;-) W przegrodzie powietrze jest uwięzione i o określonej wilgotności i jego temperatura zmienia się w zależności od miejsca w przegrodzie, przegroda nie ma jednolitej temperatury. Gdybyś swoją rurę dolotową zamurował to owszem pojawił by się prawdopodobnie pkt. rosy ale raczej na jej powierzchni od strony pomieszczenia a nie wewnątrz ściany. Dlaczego na jej powierzchni od strony pomieszczenia ano dlatego że temp powietrza w pomieszczeniu jest jak jest i do tego spora wilgotność względna a ściana w okolicy dolotu została by wychłodzona.

 

A ja pisałem tam o dyfuzji pary wodnej, u mnie jej praktycznie nie ma, bo rura stalowa, a punkt rosy powstał z różnicy temperatur i posiłkuje się wilgocią z wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pisałem tam o dyfuzji pary wodnej, u mnie jej praktycznie nie ma, bo rura stalowa, a punkt rosy powstał z różnicy temperatur i posiłkuje się wilgocią z wnętrza.

Nie mam zamiaru prowadzić jałowej dysputy. Jak by u Ciebie była dyfuzja to w jakim kierunku i co by z niej wynikało? Napisałeś tam "Punkt rosy występuje niezależnie w przegrodzie (czy to sufit czy ściana czy podłoga), chyba że będziesz tam wlewać zupę." i następnie o dyfuzji i do tego właśnie się odniosłem. Jeśli poczułeś się urażony to przepraszam, dla mnie temat zamknięty.

Ps. By wystąpił pkt. rosy ta różnica temp nie jest tak konieczna, wilgotność 100% ;-)

Edytowane przez Remiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi się doprowadzić do używalności, przepustnicę powietrza Tatarka, wyciąłem mikro złącze,

L0FjpyQ.jpg

które znajduje się pod czarną obudową z silniczkiem przepustnicy, polutowałem przewód do nowego złącza, założyłem obudowę ponownie.

Zastosowałem Łączówkę Wago 256-403; 3 tory Złącze jest na zewnątrz.

f_28892.jpg

https://www.piekarz.pl/pl/?item=51703

XqJ4BaM.jpg

 

Potestowałem przepustnicę i działa na razie jest w porządku.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...