Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja małego aneksu kuchennego - prośba o ocenę projektu i sugestie


bezk

Recommended Posts

Cześć,

Walczę z pomysłem na malutki aneks, w którym chcę zmieścić wszystko :)

 

Taki układ sobie wymyśliłem:

 

http://images82.fotosik.pl/66/e9fce1e28b910577.png

 

Zlew wymyśliłem sobie tak, że "część wodna" jest odsłonięta, a "część suszarkowa", jest zasłonięta za i pod szafkami - tam zagospodarowałbym sobie suszenie naczyń, którego nie byłoby widać z salonu. Pod zlewem kawałek miejsca na zlewne bebechy no i szafka narożna, otwierana pod piekarnikiem.

Nad zlewem niesymetryczna szafka narożna - chyba zrobią mi coś takiego? Niesymetryczna, bo przy słupku z mikrofalą i piekarnikiem miałaby głębokość 60 cm, a przy szafce wiszącej miałaby głębokość około 40 cm.

 

Co myślicie?

oba.jpg

Edytowane przez bezk
foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardzo chciałem mieć piekarnik w słupku, ale trudno znaleźć na niego miejsce :(

 

To cargo na śmieci ma 40 cm szerokości, gdyby część zlewowa była po lewej stronie, to myślisz, że byłoby tak źle? Z tego co widzę to zlewy mają szerokość około 70 cm, z czego połowa to miska, która znajdowałaby się w części otwartej.

Edytowane przez bezk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz szafek ustawić w "U", może nawet ewentualnie "wyjechać" trochę na pokój(wzdłuż ściany B o ile dobrze odczytuję Twój rysunek)? Masz szerokość ok. 220cm więc między szafkami byłaby przestrzeń ok.100cm - dla jednej osoby powinno wystarczyć.

 

Przykładowo:

 

b3b38d3ca8e8.jpg

 

f8a8619eed49.jpg

 

cd9cdeea7903.jpg

 

4be9a3702efe.jpg

 

Na wprost jest zlew i zmywarka, po bokach szafki narożne 60x120cm oraz lodówka i szuflady pod płytą dwupalnikową.

Edytowane przez alicyja
dodane wizualki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić w kształt U, bo jednak trochę ciasno będzie. Postanowiłem wyjechać minimalnie do salonu, zrobiłem dużo więcej blatu przez rezygnację z piekarnika i mikrofali w słupku i przeniosłem się na drugą ścianę.

 

Aktualnie rzut z góry wygląda tak (na zielono zaznaczyłem sobie gniazdka nad blatem):

 

http://images81.fotosik.pl/67/70b85a9fd1c8d821.png

 

Szafka narożna, niżej jakieś szuflady i szafka.

Obok zlewu wąziutkie cargo (20 cm) na olej, itp. Ewentualnie wstawię zamiast niego zlew 80cm zamiast 60 cm.

Mikrofala będzie wolnostojąca na blacie w rogu.

 

Lepiej?

Edytowane przez bezk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlew powinien być przy zmywarce. Płucząc naczynia i wkładając je do zmywarki chlapiesz sobie po całej kuchni.

Zaproponowany układ jest mało poręczny.

Poczytaj o trójkącie roboczym. Kuchnia naprawdę nie jest aż tak mała. Nie rezygnowałabym z U, bo szkoda miejsca, a odległość między szafkami wygodna do obracania się to 80-120cm.

201437628.jpg

 

Poza tym wynikający z trójkąta roboczego ciąg powinien być zachowany: lodówka, zlew/ zmywarka, płyta/ piekarnik. Na ustawienie ma wpływ nawet to, czy jesteś prawo ręczny czy lewo.

http://2.bp.blogspot.com/-q68T-ATKoOU/Vpotci5KCFI/AAAAAAAAO90/AdGiuXnty9E/s1600/1%2BOCENA.jpg

 

Warto zagłębić temat ergonomii w projektowaniu kuchni jeśli chcesz sam sobie ją poustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem, że zabudowuję do sufitu lewą ścianę. Lodówka + słupek z piekarnikiem, w rogu wnęka na wysokości blatu, na dole szafka narożna, na górze szafka zwykła nad wnęką. Od frontu zmywarka, obok w prawym rogu zlew narożny. Na prawej ścianie płyta bez piekarnika, no i cargo 50 cm na śmieci.

Front i prawa strona kończy się na wysokości blatu, bez wysokiej zabudowy. Byłem w kuchni, w której jest metr pomiędzy szafkami w środku i w sumie to komfortowo mogą się minąć tam dwie osoby, więc myślę, że zabudowa w kształcie U się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...