Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Dlaczego uważasz, że spalanie (niszczenie) drzew które pochłaniają CO2 i produkują tlen, jest ekologiczne ??

 

Wolę je spalić niż zakopać, aby mieć gaz, bo dinusiów już nie ma. Resztę sobie ukręcę ze źródeł odnawialnych do tego w większości bezemisyjnych. W zamian tych co zetnę to posadzę nowe i moje dzieci czy wnuki będę mogły z nich korzystać. Zrobisz tak z gazem tym co używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlaczego uważasz, że spalanie (niszczenie) drzew które pochłaniają CO2 i produkują tlen, jest ekologiczne ??

Nieszczysz podstawy własnego bytu.

 

Czemu kremowanie trupów miałoby szkodzić życiu? Wręcz przeciwnie - najszybszy sposób przerobienia drewna na nawóz by mógł wesprzeć wzrost młodszych drzewek to spalenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie coś co się nazywa hydrat metanu.

Poczytaj o tym.

No, leży dość głęboko, ale daje się stamtąd wydłubać!

 

Adam M.

 

No i ile na to energii trzeba wykorzystać, ale pwenie niedługo się za to wezmą. Tak jak jeszcze niedawno nikt o łupkach nie myślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu kremowanie trupów miałoby szkodzić życiu? Wręcz przeciwnie - najszybszy sposób przerobienia drewna na nawóz by mógł wesprzeć wzrost młodszych drzewek to spalenie.

Spalając drewno produkujesz nawóz który służy wzrostowi kolejnych drzew??

Tym więcej ich rośnie im więcej ich spalasz??

Rosnące w lesie drzewa to trupy?

Są martwe po ścięciu.Po ścięciu przez człowieka tylko po to aby je spalić.

 

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,23008560,adam-wajrak-na-mtp-w-martwych-drzewach-eksploduje-zycie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalając drewno produkujesz nawóz który służy wzrostowi kolejnych drzew??

 

Tak. Popiół z drewna to świetny nawóz. Nie wiedziałeś?

 

Tym więcej ich rośnie im więcej ich spalasz??

 

Robisz coś czasami w ogródku? Wiesz, co to przerywanie roślin? Z lasem jest podobnie. Nie ilość jest ważna.

 

Rosnące w lesie drzewa to trupy?

 

Nie podpalam rosnących. Wycinam pielęgnacyjnie jak na razie.To, co zdaniem leśniczego nie ma szans się przebić. I spalam jeszcze pozostałości tarcicy. Trupy.

 

 

 

Są martwe po ścięciu.Po ścięciu przez człowieka tylko po to aby je spalić.

 

Gdzie widziałeś drzewa wycinane tylko po to, żeby je spalić?

 

A martwe drzewa niech sobie padają w puszczy. Swoją altanę i dzieci wolałbym chronić zanim padnie na glebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym papier konopny, taki jaki był kiedyś, a nie drzewny.

Wiesz jaki badziew towarzyszy produkcji papieru?

To już lepiej i czyściej jest spalić, nawet ostro dymiąc, to drewno.

Da się też palić je nie dymiąc.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie widziałeś drzewa wycinane tylko po to, żeby je spalić?

Koło mnie było pole wierzby energetycznej. Znikneło. Zakładam wprawdzie (nie wiem na 100%) że zostało spalone. Jeśli założenie jest poprawne, to te drzewa zostały wyciętę żeby je spalić i ja takie drzewa widziałem. Żona ma kuzynów na głebokiej prowinicji. Mają swój las, który jest hodowany wyłącznie w celach energetycznych - ogrzewają się wyłącznie kominkiem, co niektórzy tutaj piszą że się nie zdarza żeby ktoś ogrzewa dom 100% kominkiem. Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu kremowanie trupów miałoby szkodzić życiu? Wręcz przeciwnie - najszybszy sposób przerobienia drewna na nawóz by mógł wesprzeć wzrost młodszych drzewek to spalenie.

Czyli spalasz stare drzewa żeby zrobić z nich nawóz (popiół) dla wzrostu młodych drzewek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło mnie było pole wierzby energetycznej. Znikneło. Zakładam wprawdzie (nie wiem na 100%) że zostało spalone. Jeśli założenie jest poprawne, to te drzewa zostały wyciętę żeby je spalić i ja takie drzewa widziałem. Żona ma kuzynów na głebokiej prowinicji. Mają swój las, który jest hodowany wyłącznie w celach energetycznych - ogrzewają się wyłącznie kominkiem, co niektórzy tutaj piszą że się nie zdarza żeby ktoś ogrzewa dom 100% kominkiem.

 

ja grzeję dom tylko kominkiem, już od 16 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja u siebie mam gaz, ale bliscy znajomi mają kominek i bardzo lubię u nich przebywac. Sam nigdy bym raczej sobie nie zafundował w swoim domu kominka bo cenię sobie jednak wygodę i bezobsłgowość, ale jednak klimacik jest :p
No jest klimacik. Subtropikalny ;-) Przy samym kominku nawet tropikalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Popiół z drewna to świetny nawóz. Nie wiedziałeś?

 

Robisz coś czasami w ogródku? Wiesz, co to przerywanie roślin? Z lasem jest podobnie. Nie ilość jest ważna.

 

Nie podpalam rosnących. Wycinam pielęgnacyjnie jak na razie.To, co zdaniem leśniczego nie ma szans się przebić. I spalam jeszcze pozostałości tarcicy. Trupy.

 

Gdzie widziałeś drzewa wycinane tylko po to, żeby je spalić?

 

A martwe drzewa niech sobie padają w puszczy. Swoją altanę i dzieci wolałbym chronić zanim padnie na glebę.

 

1. wiem że popiół jest dobrym nawozem ale nie zawsze (nie dla wszystkich roślin).

Nie zawiera azotu.

2. Robię czasem coś w ogródku. Wiem co to przerywanie.

Las naturalny, las gospodarczy i ogródek rządzą się innymi prawami.

3. Nikt normalny nie pali rosnących drzew.

Drewno kupowane od leśnictwa na opał to zawsze jest drewno "pielęgnacyjne" a nie gospodarcze?

4. patrz p.3

5. masz rację, chore drzewa we własnym ogródku należy usuwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło mnie było pole wierzby energetycznej. Znikneło. Zakładam wprawdzie (nie wiem na 100%) że zostało spalone. Jeśli założenie jest poprawne, to te drzewa zostały wyciętę żeby je spalić i ja takie drzewa widziałem. Żona ma kuzynów na głebokiej prowinicji. Mają swój las, który jest hodowany wyłącznie w celach energetycznych - ogrzewają się wyłącznie kominkiem, co niektórzy tutaj piszą że się nie zdarza żeby ktoś ogrzewa dom 100% kominkiem.

 

No może zakopali te drzewka, żeby mieć z nich gaz w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...