Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Ja: w Warszawie śmierdzi, i winię za to kominki, piece na węgiel itp

Ty: czepiasz się interpunkcji (sam robiąc błędy)

Ja: Brakuje Ci argumentów?

Ty: Argumenty to: zostań gdzie byłeś, w Warszawie protestują, jesteś śmieszny

 

Podumowujac, nie wiem czy mam się śmiać się czy płakać. A w Warszawie i "paru" innych miejscach w Polsce śmierdzi nadal.

 

Można w sumie stwierdzic ze w Pekinie jest gorzej i problem zignorowac, albo zastanowić sie co z tym można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

 

Chciałem obronić swoje prawa i zaznaczyć do jakiej miary może urastać problem palenia drewnem w mojej miejscowości? Zapewne nie stwarza zagrożenia życia i zdrowia moim sąsiadom choć na odwrót , bywa różnie.Kolejny adwersarz burzy ten mały problem w jednym zdaniu, bo niemal wypad z samolotu jak powąchał warszawskiego smoga , "w postaci gęstej mgły, utrzymującej się nad terenami wielkich miast i okręgów przemysłowych". Te nadinterpretacje i własne ideologie są już nudne.Drogi Panie-Kolego Jastrząb chętnie posłucham jak to w twej miejscowości , miejscowi palacze drewnem sezonowanym w normalnych nazwę to kominkach trują , cię aż tak , że wdychasz rakotwórcze wyziewy kominkowe.Takie wiesz argument na argument lub słowo przeciw słowu.:yes::yes::yes:.Któż nie popełnia błędów ale wybacz nie czepiłem się do nich bezpośrednio choć w takim krótkim poście zrobiłeś ich bardzo dużo.Jako kolejny adwersarz tego zacnego topiku niestety nie masz nic do powiedzenia prócz kilku niepotrzebnych kwestii.Gdzie mieszkasz , a powiem ci kim jesteś.Wreszcie co robisz by w przyszłości nie wypaść z samolotu , bo ja robię wszystko paląc w kominku , by takim jak ty stawić czoła choć zawsze widzę ich bardzo znamienne porównania.Gdybyś może go miał miałbyś inne mniej rażące w skali kraju-Polski ,odczucia.

 

p.s

 

Jeśli pozwolisz jedno zdanie do tego twojego

Ja: Ty:
popatrz jak skleciłeś tego posta bez wyrazu.

 

Ty:

A ja wysiadłęm wczoraj na okeciu z samolutu lecacego z niemiec w ktorym to podobno spala sie wielokrotnie wiecej drewna i biomasy niz u nas i sie zaciągnąłem. I już nic nie powiem.
Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos błędów

Witam.

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://kuznetsovstove.com/en/about-the-new-system&prev=search

 

Tak na nią popatrz.To ci pomorze w rozwikłaniu zagadki ,którą mnie poczęstowałeś.:rolleyes::confused:.Dlaczego nie wiem.

Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry @Adam626 ale sam założyłeś bezsensowny wątek i trolle się zleciały

jak chciałeś się wyżalić to jest na forum wątek "Psychoog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę"

i tam zapraszam, może tam znajdziesz bratnią duszę z problem kominkowym.

 

A co w nim jest bezsensownego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie?Ja mimo, że należę do zwolenników kominka, jakoś nie mam problemów z kulturą dyskusji w tym wątku - a trolle były, są i będą. Idąc tym tropem, żaden wątek prowokujący do dyskusji nie ma sensu.

A gdzie tutaj widziałeś jakąś dyskusję? Publikuje się mapki ot tak wyrwane, twierdzi że benzopiren to przede wszystkim kominki a jak napiszesz że też samochdy i kawa to odpiszą że to nie dyskusja o samochodach i kawie ot cała dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie?Ja mimo, że należę do zwolenników kominka, jakoś nie mam problemów z kulturą dyskusji w tym wątku - a trolle były, są i będą. Idąc tym tropem, żaden wątek prowokujący do dyskusji nie ma sensu.

 

To co się dzieje tutaj to pryszcz w porównaniu np, z ogrzewaniem - PC kontra wszyscy, a o "bólu/bulu" nie wspomnę ;).

Temat wg. mnie otwiera oczy, a raczej zwraca uwagę, inwestorom zapatrzonym w 'ciepło' kominka, zwłaszcza z płaszczem, że wyobrażenia niekoniecznie pokrywają się z rzeczywistością.

A kultura dyskusji, jak na wszystkich forach z ograniczona moderacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tutaj widziałeś jakąś dyskusję? Publikuje się mapki ot tak wyrwane, twierdzi że benzopiren to przede wszystkim kominki a jak napiszesz że też samochdy i kawa to odpiszą że to nie dyskusja o samochodach i kawie ot cała dyskusja.

 

Jedni i drudzy się okopali, postawili zasłony dymne i nic nie trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się dzieje tutaj to pryszcz w porównaniu np, z ogrzewaniem - PC kontra wszyscy, a o "bólu/bulu" nie wspomnę ;).

Temat wg. mnie otwiera oczy, a raczej zwraca uwagę, inwestorom zapatrzonym w 'ciepło' kominka, zwłaszcza z płaszczem, że wyobrażenia niekoniecznie pokrywają się z rzeczywistością.

A kultura dyskusji, jak na wszystkich forach z ograniczona moderacją.

Na temat różnic pomiędzy wyobrażeniami a rzeczywistością filmik polecam...

 

 

 

https://www.facebook.com/kominki.piotrbatura/posts/1262639587142948

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się odkopmy i podyskutujmy konstruktywnie ;-)

 

Po 2 000 postów spróbujmy

 

Wątpiący i "przeciwnicy" --- zwolennicy;

Różnice

brudzi --- nic nie brudzi, a jeśli nawet to i tak trzeba sprzątać

trzeba myć szybę i wybierać popiół --- nieprawda, myję raz w sezonie i sprawia mi to przyjemność, a popiol raz w miesiacu i jest nawozem

w domu jako tako ogaconym przegrzewa --- nic u mnie nie przegrzewa, bo palę non-stop

ekonomicznie nieuzasadniona inwestycja --- guzik, drewno mam za darmo lub półdarmo

przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza --- węglarze kopcą więcej, diesli bez filtrów jeżdżą miliony i niech /oni/ z nimi najpierw zrobią porządek

mam kominek, ale z czasem mi przeszło palenie i używam z rzadka --- głupi jesteś, nie wiesz co masz w domu i co tracisz

mapki i dane publikowane w PL wskazują na zanieczyszczenie powietrza --- propaganda zielonych i wrogiej nam unii

kopci, trzeba myć szybę, wybierać popiół --- nie umiesz palić, masz marketowy kominek, gdybyś nie oszczędzał nie byłoby problemów

 

Punkty wspólne.

coś jednak jest w widoku ognia w salonie

 

Coś pominąłem?

Spróbujmy jeszcze raz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.................Coś pominąłem? ......

 

Tobie nie wypada się mylić skoro wytykasz czyjeś błędy. Nie ma czegoś takiego jak popiol.Był Popiel czy popiół.:sick: Co pominąłeś.Ano to ,że cały czas chcesz dyskusję sprowadzić do jednego.Ludzie nie montujcie kominków w domach są przecież nieszkodliwe inne bardziej trafniejsze rozwiązania choćby,propan - butan-w rzeczy samej np taki gaz.W widoku ognia w salonie jest bardzo dużo , a ty jak zwykle już teraz globalnie chcesz udowodnić ,że to nieprawda.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję się dostosować, ale tylko spróbuję.

 

Ok niech będzie.Poczekam .Wiesz ,że czekam.No to bądź konstruktywny

1. wartościowy;

2. wnoszący nowe, potrzebne elementy;

3. budujący

i merytoryczny nadal w tym topiku.Popatrzę na razie jako troll z boku oczywiście na twoje wejścia o niechęci posiadania kominka.Nic więcej bo Święta idą.Najbardziej interesuje mnie punkt 2.Jeśli nic nie zrobisz pokuszę się o bana i sprawę twojego pojęcia kominkowego nazwę po imieniu.Dałem ci propozycje jako troll.Reszta w twych rękach obsługujących kominek.Czas pozbyć się u ciebie tej farsy.

1. lekki utwór sceniczny z wątkami komicznymi;

2. potocznie: coś niepoważnego, kpina


 

Najbardziej interesuje mnie punkt 2.Znowu.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od doby praktycznie nie wygaszam w kominku. Zaczałem spalać drewno które schło całe lato ale potem moja "drewutnia" przyryta plandeką cała przeciekła i drewno jest nasiąknięte niemal z niego kapi. Suszę je w kominku po bokach a spalam suchy wkład. Po kilku godziniach suszenia w temp kilkuset stopni przekładam to wysuszone na palenisko a nowe mokre ładuję znów na boki. Jest dym z komina, śmierdzi. ale się pali i jest ciepło.

 

Nie posiadasz kominka = nie smrodzisz. Posiadasz kominek - dym;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...