Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Jastrząb,przeleć no tam

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235713-Temat-antyekologiczny-tworzywa-sztuczne-w-piecu/page2

Tam teraz się eksperci zlatują.:D

Tu już się co chwilę powtarzacie,tam można od nowa zacząć biadolenie,dopiero 2 strona,to można jeszcze 100 natrzaskać.

Reszta ekspertów ekologów też mile widziana.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jastrząb,przeleć no tam

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235713-Temat-antyekologiczny-tworzywa-sztuczne-w-piecu/page2

Tam teraz się eksperci zlatują.:D

Tu już się co chwilę powtarzacie,tam można od nowa zacząć biadolenie,dopiero 2 strona,to można jeszcze 100 natrzaskać.

Reszta ekspertów ekologów też mile widziana.;)

Och jak miło z Twojej strony! Naprawde doceneniam. Specjalnie da nie założyliście wątek o smrodzeniu, żebyście w kółku wzajemnej adoracji mogli się tu rozwodzić nad patrzeniem w ogien ignorując ptasie móżdzki i innych ekolologów którym to przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ty się nie denerwuj jastrząb,jeszcze ani ciebie ani nikogo innego nie obraziłem,wszak nazwanie ekologiem obrazą chyba nie jest?:)

To nie ja i nikt z was ekologów nie zaczął,ten wątek to "wskrzeszony trup forum" sprzed prawie 2 lat.;)

Zacznij od początku,to tylko 1 strona więcej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wątku obok

 

Rok temu średnio w grudniu 4,6 m3 na dobę a teraz 6,2 m3. W ubiegłym roku paliłam częściej w kominku - teraz prawie wcale i regulator nie stoi w pokoju gdzie jest kominek. Grudzień też jest chyba chłodniejszy niż rok temu - w tamtym roku w grudniu kwitły mi pięciorniki jeszcze, a teraz już w listopadzie uschły :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o co biega?

Ty se jaja robisz, tak?

Przecież Ci wytłuścił ważne informacje. Nie chce czy umiesz załapać prostego przekazu.

 

W skórcie: gość palił w kominku a w tym roku prawie wogóle. Sensowny post biorąc pod uwagę temat wątku. Chociaż pewnie zaraz zaczeniesz jakies teorie dorabiać czemu przestał po roku intensywnie uzywac kominka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty se jaja robisz, tak?

Przecież Ci wytłuścił ważne informacje. Nie chce czy umiesz załapać prostego przekazu.

 

 

W skórcie: gość palił w kominku a w tym roku prawie wogóle. Sensowny post biorąc pod uwagę temat wątku. Chociaż pewnie zaraz zaczeniesz jakies teorie dorabiać czemu przestał po roku intensywnie uzywac kominka,

 

Przestał palić bo chciał i nic komu do tego. Ja palę bo lubię i jak wyżej. Szanujmy decyzje innych a oni równieź uszanują nasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestał palić bo chciał i nic komu do tego. Ja palę bo lubię i jak wyżej. Szanujmy decyzje innych a oni równieź uszanują nasze.

Ja szanuje ludzkie decyzje, przyzwyczajenia!! Sam mam różne.

Nie szanuje ich wtedy gdy szkodza i maja negatywny wplyw na innych.

 

A post był w temacie. Ot kolejny co to poszedł za stereotypem a po roku kominek stoi i się kurzy. Ergo - nie róbcie kominków w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam kominka od 14 lat jako głównego zródła ciepła i nie narzekam .Wiadomo iż wymaga trochę pracy,ale efekt jest tego wart. Ciepło jakiego nie osiągnie się z gazu/prądu czy oleju a koszt zdecydowanie mniejszy. Ostatnio byłem u klienta który ogrzewając dom gazem płaci 850zł miesięcznie po to by uzyskać 14-15 C czyli zagrzewając do normalnej temperatury wydałby w miesiąc to co ja na sezon . Oczywiście jak kto lubi wygodę i sterylność to kominek nie jest dla niego.

A co do dymu z takiego komina to jest jak czysty tlen w porównaniu do ekogroszkowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam kominka od 14 lat jako głównego zródła ciepła i nie narzekam .Wiadomo iż wymaga trochę pracy,ale efekt jest tego wart. Ciepło jakiego nie osiągnie się z gazu/prądu czy oleju a koszt zdecydowanie mniejszy. Ostatnio byłem u klienta który ogrzewając dom gazem płaci 850zł miesięcznie po to by uzyskać 14-15 C czyli zagrzewając do normalnej temperatury wydałby w miesiąc to co ja na sezon . Oczywiście jak kto lubi wygodę i sterylność to kominek nie jest dla niego.

A co do dymu z takiego komina to jest jak czysty tlen w porównaniu do ekogroszkowców

 

Zgadzam się ze to ciepło jakiego się nie osiągnie z gazu. Przesuszone i cieżkie do równomiernego rozprowadzenia. I ZAWSZE przy samym kominku bedzie gorąco.

 

Podawanie przykłaud żę ktoś tam płaci X za gaz jest bez sensu. Trzeba przeliczyc wartosc opalowa i bedzie wiadomo: na gaz w danym domu poszło 850 za drewno poszłoby np 400. W tym przypadku to nie gaz jest winny tylko racej zła izolacja domu. Moj dom (150) zuzyl za ostatnia zime 1500KWh pradu na pompe ciepla. Powiedzmy ze 800PLN Pompa taka swietna? Nie. Jakbym grzał gazem to byl wydał okolo 1600PLN bo tyle kosztuje 1kWh z tego i z tamtego.

 

I jeszcze raz. W ciemno mogę się założyc ze nowoczesny piec na ekogroszek z kontrolowanym i sterowanym procesem spalania da mniej syfu niż nowoczesny kominek.

To ze dymu nie widac nic nie znaczy. Jak juz pisałem benzopirenów nie widać. Moj sąsiad ma rure z pieca gazowego pod okapem wyprowadzaona. Sprobuj tak wyporwadzic rure z kominka ze spalinami. Platami by syf odpadał ze ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile jest tych nowoczesnych pieców na ekogroszek eksploatowanych zgodnie z przepisami widać po kominach. Założenia sobie a praktyka sobie . To jak z ekologicznymi silnikami diesla z obowiązkowym tuningiem czyli wyciętym filtrem DPF. Co do benzopirenów to większość ludzi którzy o nim słyszeli lub nawet się go obawiają patrząc w komin jednocześnie uwielbiają grilować i te szczególnie przypieczone kawałki:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ASZ:Dziennik.

 

W całości.

 

Kraków jeszcze nie zaczął Wigilii. 700 tys. mieszkańców nadal wypatruje pierwszej gwiazdki w smogu.

 

http://m.aszdziennik.pl/0fc98e6b478397e8d6de3304f2224341,640,0,0,0.jpg

 

Kiedy cała Polska już zdążyła przymierzyć otrzymane w sobotę skarpety, krakowianie nawet nie zaczęli barszczu.

 

– 700 tysięcy mieszkańców Krakowa nie zaczęło jeszcze Wigilii. Żaden z nich do tej pory nie dojrzał pierwszej gwiazdki w smogu – dowiaduje się ASZdziennik.

Miasto przemierzają patrole obywatelskie, jest policja, a nawet połączone siły kibiców Wisły i Cracovii. Niestety bez rezultatu.

– Już, już zdawało się, że to mamy, ale okazało się, że zamiast gwiazdki zobaczyliśmy światła na kominie elektrowni, lecz i one za chwilę zniknęły – opowiada członek ekipy poszukiwawczej.

 

To nie był szczyt pecha tej nocy. Jak wynika z naszych informacji, jedna z grup mieszkańców zgubiła się w smogu i odnalazła się dopiero pod Częstochową.

 

Najgorzej jest jednak w samych krakowskich domach.

 

– Jeśli gwiazdka się nie odnajdzie, będziemy jedli wigilijne potrawy na zimno – opowiada jedna z gospodyń. – Za kilka godzin skończą mi się śmieci do podgrzewania barszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

– Jeśli gwiazdka się nie odnajdzie, będziemy jedli wigilijne potrawy na zimno – opowiada jedna z gospodyń. – Za kilka godzin skończą mi się śmieci do podgrzewania barszczu.

To w Krakowie barszcz podgrzewają w kominku?

Ps. Nieźle was pogięło by całe święta poświęcić na tak debilną dyskusję;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile jest tych nowoczesnych pieców na ekogroszek eksploatowanych zgodnie z przepisami widać po kominach. Założenia sobie a praktyka sobie . To jak z ekologicznymi silnikami diesla z obowiązkowym tuningiem czyli wyciętym filtrem DPF. Co do benzopirenów to większość ludzi którzy o nim słyszeli lub nawet się go obawiają patrząc w komin jednocześnie uwielbiają grilować i te szczególnie przypieczone kawałki:)

A ile jest kominkow, dobrze zrobionych, opalanych wysuszonym drewnem z dobrze dobranym ilościem powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ASZ:Dziennik.

 

 

W całości.

 

Kraków jeszcze nie zaczął Wigilii. 700 tys. mieszkańców nadal wypatruje pierwszej gwiazdki w smogu.

 

http://m.aszdziennik.pl/0fc98e6b478397e8d6de3304f2224341,640,0,0,0.jpg

 

Kiedy cała Polska już zdążyła przymierzyć otrzymane w sobotę skarpety, krakowianie nawet nie zaczęli barszczu.

 

– 700 tysięcy mieszkańców Krakowa nie zaczęło jeszcze Wigilii. Żaden z nich do tej pory nie dojrzał pierwszej gwiazdki w smogu – dowiaduje się ASZdziennik.

Miasto przemierzają patrole obywatelskie, jest policja, a nawet połączone siły kibiców Wisły i Cracovii. Niestety bez rezultatu.

– Już, już zdawało się, że to mamy, ale okazało się, że zamiast gwiazdki zobaczyliśmy światła na kominie elektrowni, lecz i one za chwilę zniknęły – opowiada członek ekipy poszukiwawczej.

 

To nie był szczyt pecha tej nocy. Jak wynika z naszych informacji, jedna z grup mieszkańców zgubiła się w smogu i odnalazła się dopiero pod Częstochową.

 

Najgorzej jest jednak w samych krakowskich domach.

 

– Jeśli gwiazdka się nie odnajdzie, będziemy jedli wigilijne potrawy na zimno – opowiada jedna z gospodyń. – Za kilka godzin skończą mi się śmieci do podgrzewania barszczu.

 

A nie zastanowiłeś się nigdy dlaczego akurat Kraków ma tak zasyfione powietrze, a nie np Katowice czy Opole? Mieszkałem na Górnym Śląsku ponad 20 lat i nie bylo tam takiego smogu jak w Krakowie. Dlaczego? Bo stolica Małopolski jest w niecce, ot cały powód. Bardzo słaba naturalna wentylacja miasta. W Krakowie nie ma ani ciężkiego przemysłu ani, poza hutą przemysłu w ogóle. Ekolodzy drą japy jak by nie wiedzieli o co chodzi. Jak Kraków wygasi ostatni kominek a smog nie zniknie to czego czepią się te ekomoszołomy od żuczków i żabek? Może trujących psich odchodów czy też komunikacji miejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile jest kominkow, dobrze zrobionych, opalanych wysuszonym drewnem z dobrze dobranym ilościem powietrza?

 

A lubisz Jastrzębiu wędzony boczuś czy polędwiczkę? Lubisz, lubisz, jak każdy. A ile w tej wędzonce tych benzopirenów to nikt do końca nie wie, bo przecież wędzone na takim samym dymie jaki leci z kominka opalanego drewnem liściastym. Prawdę piszę czy nie? No i co teraz powiesz, że nie jesz wędzonych wędlin? No słucham riposty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...