Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czemu ma dowodzić ta Twoja opowieść wigilijna? Że są ludzie, dla których kominek to tylko niepotrzebny mebel? Przecież nikt z tym nie dyskutuje... To jest oczywista oczywistość. A może na podstawie wyłącznie własnego doświadczenia i obserwacji swojego otoczenia chcesz uogólnić jakieś twierdzenia do ogółu społeczeństwa?

Oczywiście, co kto lubi. Mój kolejny świąteczny wieczór w rodzinnym domu wygląda mniej wiecej tak:

IMG_20161226_125823-2080x1168.jpg

Do tego dochodzi jeszcze szklaneczka burbona i fajna nuta w glosnikach ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc że podłożyłem miałem na myśli post #2233 :)

 

Przy okazji - czy ktoś robił ziemniaki z ognia w popiele kominka? ostatnio miałem taki pomysł...

 

Ciekawy pomysł ale czy tam może być benzopiren lub inna paskuda ?

Wędzone kiełbasy podobno maja benzopiren (z dymu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę że się już "żar dopala", dorzucam drewna do kominka.:D

http://www.nie-truje.pl/baza-wiedzy/zagrozenia-dla-zdrowia/co-emitujemy-podczas-spalania

znowu będzie gorąco :p

Pozdrawiam.

 

 

 

jakoś nikt z "ekologów" nie skrytykował Twojego linku, hehehehehhe...a tam benzopirenu brak

 

 

 

ja zastanawiam sie nad kupnem kamienia do pizzy żeby robić pizzę na tymże kamieniu w kominku, ktoś uprawiał taki proceder?

 

niesttey nie mam takiego ustrojstwa jak miedziannik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze wypociny można się pośmiać. Porównania wylewanego szamba na czyjąś działkę z paleniem w kominku, który z komina daje ZERO dymu jako równoważne wydaje mi się śmieszne. Ja rozumiem, że skoro dymu nie ma to nie znaczy, że nic z komina nie wylatuje. Ale porównywanie tego do wylewanego szamba czy też wklejanie zdjęć ze smogiem to jest chamska manipulacja. A wydawałeś się rozsądnym gościem @Jastrząb. W miarę upływu czasu albo dałeś się wciągnąć w bezsensowną dyskusję z kolegami pokroju @wg albo rzeczywiście taki rozsądny to Ty nie jesteś i pokazałeś co naprawdę myślisz wbrew temu co pisałeś na samym początku.

 

Jestem rozsądnym goście, który probował uświadomić co niektórym, że paląc dzień w dzień w kominku, gdy się nie musi a jednie ma taki kaprys wpływa na otoczenie. Negatywnie. Kazdego mozliwego przykładu probowałem, raczej bezskutecznie. Przykład z szambem jakbyś się wczytał w wątek dotyczył hipokryzji - nie ma problemu dopóki to przeszkadza innym a nie mi. A szambo chyba każdemu śmierdzi, nawet tym którym spaliny ze spalenia drewna pachnął.

 

Zdania nie zmieniłem. Stawiajcie sobie kominki, jeśli o mnie chodzi nawet z kutego na zimo złota. Wasza kasa.

Jak mi sąsiad raz na jakiś czas poddymi to nie mam nic przeciwko temu. Jak to bedzie robił codzinnie bo lubi lub "bo tak", to się już zdenerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako codzienny "palacz w kominku" w pełni popieram powyższe. I uważam to za rozsądny głos w przeciwieństwie do pozostałych eko oszołomów, którzy wszystko do jednego worka wrzucają włączając w to wylewane szamba na działkę sąsiada. Nieważne, że sąsiad nawet nie wie, że palę w kominku, bo nic widocznego z mojego komina nie wylatuje.

 

Uwierz mi. Palenie w kominku czuć. Kwestia kierunku wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ma dowodzić ta Twoja opowieść wigilijna? Że są ludzie, dla których kominek to tylko niepotrzebny mebel? Przecież nikt z tym nie dyskutuje... To jest oczywista oczywistość. A może na podstawie wyłącznie własnego doświadczenia i obserwacji swojego otoczenia chcesz uogólnić jakieś twierdzenia do ogółu społeczeństwa?

 

M.D.

Wdajesz sie w ton dyskusji, który pare postów wyżej mi zarzucałes.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 24 stopnie w wysokim póki co salonie (2,85) nadaje się do spania i wszystkim przebywajacym tam w czasie dnia pasuje. Ja tam śpię i jest super. Uwielbiam chodzić po domu w samych "gaciach" i na boso. Super!

Ja też chodze w koszulce i na boso. I mam 21.5-22C w salonie. PRzy 23 zaczyna sie robić nieprzyjemnie, 24 to jakis hardcore. A juz na pewno to nie jest zdrowe :-/ Sypialnie potrafi żona wyheblować ponizej 20C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec, górnik z przodka, zawsze mi powtarza: człowiek rodzi się leniem i należy z tym walczyć. To co, nic w końcu nie robić tylko leżec przed tv? Dla Ciebie czyszczenie kominka to dramat? Co Ty biedaku zrobisz jak życie zafunduje Ci dramat z prawdziwego zdarzenia?

Wiesz niektorzy nie musza drewna targać po to żeby wyeliminować "nic nie robienie".Lub inaczje mam setki rzeczy bardziej interesujacych niż noszenie drewna do zrobienia, zawsze mniej czasu niż bym chciał :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piotrze,po co żar w piekarniku?:p

Problem dokładnej kontroli wypieku=brak termometru,zbyt szybkie nagrzewanie,nierównomierny okopcony wypiek nie mal gwarantowany,zbytnie wysuszenie wypieku możliwe.

To moje osobiste zdanie,nie lepiej tak :D

http://www.sancal.de/grundofen-von-neue-san%E2%80%A2cal-das-original/

Proste jak budowa cepa,ale tylko na pierwszy rzut oka,sprawność porównywalna z waldii+bufor,jednak codziennie nie chce mi się rozpalać.:(

Od kiedy mam ogrzewanie IR ,chce mi się jeszcze mniej i nie dziwię się tym co maja nowe domy z podłogówką,tylko że to zdecydowana mniejszość.

Ten kamień na pewno w jakimś stopniu polepszy pieczenie=zmniejszy skutki przypalania od dołu.

Arek,ekolodzy udają że "nic się nie stało",jest tego więcej a z zaproszenia też nie skorzystali,jeden był ale uciekł.:D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piotrze,po co żar w piekarniku?:p

Problem dokładnej kontroli wypieku=brak termometru,zbyt szybkie nagrzewanie,nierównomierny okopcony wypiek nie mal gwarantowany,zbytnie wysuszenie wypieku możliwe.

To moje osobiste zdanie,nie lepiej tak :D

http://www.sancal.de/grundofen-von-neue-san%E2%80%A2cal-das-original/

Proste jak budowa cepa,ale tylko na pierwszy rzut oka,sprawność porównywalna z waldii+bufor,jednak codziennie nie chce mi się rozpalać.:(

Od kiedy mam ogrzewanie IR ,chce mi się jeszcze mniej i nie dziwię się tym co maja nowe domy z podłogówką,tylko że to zdecydowana mniejszość.

Ten kamień na pewno w jakimś stopniu polepszy pieczenie=zmniejszy skutki przypalania od dołu.

Arek,ekolodzy udają że "nic się nie stało",jest tego więcej a z zaproszenia też nie skorzystali,jeden był ale uciekł.:D

Pozdrawiam.

Znam ten Twój piecyk...Udało nam się przy jego okazji nawet fajnie pokłócić:D...Ja jednak biorąc się do robienia pizzy, unikam piekarników w których się nie pali...Wiem, że to prostsze i wygodniejsze, palić niżej, czy obok. Ale smaku pizzy z pieca nie przeskoczysz...W Łaziskach mam trzy piece chlebowe. W 2018 organizuję mistrzostwa Polski w pieczeniu pizzy z pieca...To inny wymiar jedzenia....Fakt, trzeba umieć, by uniknąć przypadłości o których piszesz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...