Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Państwo tak się tutaj naparzacie, jakby tylko piec węglowy dym w niebo wypuszczał. A to czyni spalanie każdych nośników energii, prąd i gaz również. Stańcie więc sobie w chłodny sobotni poranek w swoim ogrodzie i patrzcie, jak się smog z kotła gazowego Vaillanta kominem w górę unosi :) Czyżby ten dym był chemicznie lepszy niż dym z pieca kaflowego bądź z tfu, kominka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam zaraz eskimos,przy 20 st. moja małżonka ma idealnie a ja nie mogłem już wyrobić pod najcieńszą kołderką,a śpię jak mnie Pan Bóg stworzył.:eek:

Więc w padłem na genialny pomysł,śpię na poddaszu,ale jeszcze nie zdążyłem podłączyć grzejnika.;)

ale osobiście ociepliłem,brak skosów,ściany 3 warstwowe=masa roboty i kasy,ale efekt zadowala.

Temp. aktualnie 15 st.,przy - 10 st. spada do 12 st.,dla mnie idealnie,dla żony nie do pomyślenia,dlatego najlepiej mieć 2 sypialnie,nie tylko ze względu na temp.,ale także chrapanie,czytanie,i.t.p.

Edytowane przez miedziannik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tak, dokładnie o to mi chodziło, widziałem to już, są jeszcze ruszty pod te kamienie

 

wiadomo, że taki kamień to bym włożył na nieduży żar, tym bardziej, że i tak szamot pięknie trzyma temperaturkę...

 

w moim pytaniu chodziło, czy ktoś to kupił i stosował?

 

 

 

pizza z kominka to kolejny argument za posiadaniem kominka :D

 

 

 

 

jeszcze odnośnie "ekologów", mianowicie, ich problemem jest fakt posiadania sąsiadów, którzy, albo mają kiepskie kominki, albo źle wykonane, albo nie potrafią palić, więc robią to co najłatwiej, rzucają klątwę na wszystkich

 

Myjk, twój zajebist....dizel nie wjedzie za kilka lat do Paryża, taki jest ekologiczny, hahahahhhaa...

 

postuluję więc, zezłomować wszystkie dizle, bo to RAK :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piotrze,po co żar w piekarniku?:p

Problem dokładnej kontroli wypieku=brak termometru,zbyt szybkie nagrzewanie,nierównomierny okopcony wypiek nie mal gwarantowany,zbytnie wysuszenie wypieku możliwe.

.

Żar w piekarniku nie konieczny ale piekarnik taki jak prezentowany to też nie to. Kiedyś miałem dylemat czy piekarnik czysty czy brudny, wybrałem drugi fajne wypieki wychodzą np. chaczapuri. Nie ma mowy o okopconych wypiekach wystarczy troszkę praktyki;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam zaraz eskimos,przy 20 st. moja małżonka ma idealnie a ja nie mogłem już wyrobić pod najcieńszą kołderką,a śpię jak mnie Pan Bóg stworzył.:eek:

Więc w padłem na genialny pomysł,śpię na poddaszu,ale jeszcze nie zdążyłem podłączyć grzejnik

a.;)

ale osobiście ociepliłem,brak skosów,ściany 3 warstwowe=masa roboty i kasy,ale efekt zadowala.

Temp. aktualnie 15 st.,przy - 10 st. spada do 12 st.,dla mnie idealnie,dla żony nie do pomyślenia,dlatego najlepiej mieć 2 sypialnie,nie tylko ze względu na temp.,ale także chrapanie,czytanie,i.t.p.

 

Taaa, a przy minus 35 spada do 10, nie? Okolice zera obserwujesz przy zewnętrznej na poziomie -70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwo tak się tutaj naparzacie, jakby tylko piec węglowy dym w niebo wypuszczał. A to czyni spalanie każdych nośników energii, prąd i gaz również. Stańcie więc sobie w chłodny sobotni poranek w swoim ogrodzie i patrzcie, jak się smog z kotła gazowego Vaillanta kom

inem w górę unosi :) Czyżby ten dym był chemicznie lepszy niż dym z pieca kaflowego bądź z tfu, kominka?

 

Ot i trafiliśmy na koniec internetu. Wywód z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwo tak się tutaj naparzacie, jakby tylko piec węglowy dym w niebo wypuszczał. A to czyni spalanie każdych nośników energii, prąd i gaz również. Stańcie więc sobie w chłodny sobotni poranek w swoim ogrodzie i patrzcie, jak się smog z kotła gazowego Vaillanta kominem w górę unosi :) Czyżby ten dym był chemicznie lepszy niż dym z pieca kaflowego bądź z tfu, kominka?

 

A nie jest ?

Może zamiast zadawać tak infantylne pytania sprawdź skład tego "smogu" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest ?

Może zamiast zadawać tak infantylne pytania sprawdź skład tego "smogu" ?

 

 

a Ty go znasz?

 

zapewne 50% to kominki, z czego 22 % to kominki z płaszczem, hahahahaaahahaha, no zapewne 40% ludzi pali w kominkach PETy....szubrawcy :bash:

 

i znowu, kolejny rzucający klątwę jak leci

 

 

 

:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwo tak się tutaj naparzacie, jakby tylko piec węglowy dym w niebo wypuszczał. A to czyni spalanie każdych nośników energii, prąd i gaz również. Stańcie więc sobie w chłodny sobotni poranek w swoim ogrodzie i patrzcie, jak się smog z kotła gazowego Vaillanta kominem w górę unosi :) Czyżby ten dym był chemicznie lepszy niż dym z pieca kaflowego bądź z tfu, kominka?

Tak. Pomiary wykazuja ze dym ze spalania gazu zawiera mniej szkodliwych rzeczy - pylow i rakotworczego benzopirenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty go znasz?

 

zapewne 50% to kominki, z czego 22 % to kominki z płaszczem, hahahahaaahahaha, no zapewne 40% ludzi pali w kominkach PETy....szubrawcy :bash:

 

i znowu, kolejny rzucający klątwę jak leci

 

 

 

:popcorn:

 

Oczywiście,że znam, bo skład spalin i ilość związków emitowanych podczas spalania gazu, węgla, drewna, aby uzyskać daną ilość kWh energii była tu podawana.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze odnośnie "ekologów", mianowicie, ich problemem jest fakt posiadania sąsiadów, którzy, albo mają kiepskie kominki, albo źle wykonane, albo nie potrafią palić, więc robią to co najłatwiej, rzucają klątwę na wszystkich:

Blad. Sadzac po zapachach moi sasiedzi pala 3x na sezon. I prosze bardz!! Tylko jeden duren palil smieci szybko sie nauczyl ze to kosztowna zabawa. Nie mam masochistow palaczy.

 

Za to wielbiciele ognia ktorych stac na gaz ale nie stac na wykonczenie domu mysla ze jak se kupili wypasiony kominek i "lubia" to z ich kominow to juz musowo i z definicji dzien w dzien alpejskie powietrze sie wydobywa.

 

Zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wg,poddasze u mnie z chałupy o pow. 100 m 2 ma,tylko znowu nie pajacuj, 40 m 2 .:cool:

Nie ma skosów i ścian kolankowych ,to tylko sam środek,więc ściany musiałem zrobić podwójnie,od zewnątrz płyta g-k,stelaż 10 cm. wełny,drugi stelaż 10 cm. wełny,folia paroizolacyjna dachfol alu 180,podwójna płyta g-k,pomiędzy stelażami 15 cm wełny,jakichkolwiek mostków termicznych brak,tylko 1 okno w ścianie szczytowej.

Sufit jętki,pomiędzy 20 cm wełny,stelaż 10 cm.wełny,folia ,płyta g-k.

Ściana szczytowa strona północna z oknem,mur kamień wapienny+cegła=50 cm.+wełna 20 cm.,stelaż 5 cm.wełny,folia alu,podwójna płyta g-k.

Termometr stoi na parapecie okna.

Jeszcze jakieś pytania? odpowiadam chętnie.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...