Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kolego wg,poddasze u mnie z chałupy o pow. 100 m 2 ma,tylko znowu nie pajacuj, 40 m 2 .:cool:

Nie ma skosów i ścian kolankowych ,to tylko sam środek,więc ściany musiałem zrobić podwójnie,od zewnątrz płyta g-k,stelaż 10 cm. wełny,drugi stelaż 10 cm. wełny,folia paroizolacyjna dachfol alu 180,podwójna płyta g-k,pomiędzy stelażami 15 cm wełny,jakichkolwiek mostków termicznych brak,tylko 1 okno w ścianie szczytowej.

Sufit jętki,pomiędzy 20 cm wełny,stelaż 10 cm.wełny,folia ,płyta g-k.

Ściana szczytowa strona północna z oknem,mur kamień wapienny+cegła=50 cm.+wełna 20 cm.,stelaż 5 cm.wełny,folia alu,podwójna płyta g-k.

Termometr stoi na parapecie okna.

Jeszcze jakieś pytania? odpowiadam chętnie.;)

niektorym po prostu trudno uwierzyc ze bez ognia moze byc cieplo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy kojarzyć ludzi zwracajacych uwagę na szkodliwość kominka dla sąsiedztwa z "eko oszołomami". kominek dymi i szkodzi sąsiedztwu i to nie są wyimaginowane "efekty cieplarniane" czy dyskusje nad wyższością energii słonecznej od energii z wiatraków, tylko zwyczajnie dym z komina śmierdzi u sąsiadów na podwórku a co gorsze w domu. Najmniej szkodzi samym palaczom bo oni swego srodu nie czują - komin puszcza dym w górę a wiatr zamiata go na ziemię tak że kilkadziesiąt metrów od domu palacza jest smród.

 

Tak wiec miłośnicy palący na codzień paliwem stałym najmniej szkodzą sobie a najbardziej innym. Z tego względu jest to negatywne sąsiedztwo i ja niestety mieszkając w mieście tego doświadczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek,ekolodzy udają

 

Zacznijmy może od tego, że to biomasa w tym drewno uchodzi za paliwo ekologiczne - zero emisyjne - a nie paliwa kopalne jak węgiel czy gaz, zwłaszcza ten pierwszy z którego produkuje się prąd jest przez 'eko' wręcz znienawidzony więc z nazewnictwem kompletnie nie trafiasz.

 

że "nic się nie stało",jest tego więcej a z zaproszenia też nie skorzystali,jeden był ale uciekł.:D

Pozdrawiam.

 

Na stronki gdzie podają dane, a nie podają źródeł nie chce mi się nawet odpowiadać.

 

Znowu mam linkować do raportów rządowych czy prac naukowych w których jest wyraźnie napisane, że spalanie drewna powoduje emisję rakotwórczych węglowodorów aromatycznych w tym BaP? Nudne to już jest.

 

http://burningissues.org/car-www/images/pah-wood-vs-coal.gif

 

Cel badania:

Polycyclic armomatic hydrocarbon concentrations in smoke aerosol of domestic stoves burning wood and coal.

 

Wykonawca:

Eindhoven University of Technology, Dept. Chemical Engineering, Laboratory of Instrumental Analysis, PO Box 153, The Netherlands.

 

 

Tu masz tabelkę z NCBI z emisjami WWA:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK217758/table/ttt00034/?report=objectonly

 

A kto badał masz na dole strony, ale też podam:

 

Polycyclic Aromatic Hydrocarbons: Evaluation of Sources and Effects.

National Research Council (US) Committee on Pyrene and Selected Analogues.

Washington (DC): National Academies Press (US); 1983.

 

I jak mają się te dane, które jasno pokazują, że spalając drewno emituje się WWA w tym benzopiren do tych rewelacji które podlinkowałeś?

 

Więc linkuj/cytuj/wklejaj tylko do raportów rządowych lub prac/badań naukowych, a nie tak jak lubisz, do przypadkiem wygooglowanych, bezwartościowych, powielających brednie stron.

Edytowane przez muchenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że znam, bo skład spalin i ilość związków emitowanych podczas spalania gazu, węgla, drewna, aby uzyskać daną ilość kWh energii była tu podawana.

 

 

nie zrozumiałeś, wybaczam

 

 

powtórzę więc, czy znasz procentowy skład smogu względem jego pochodzenia?

 

 

i jeszcze raz powtórzę, może jest tak, że dym z kominków to 5% całego smogu....a np. wasze dizle, to 10%......

 

wyciągacie armatę na muchę

 

 

 

a Adam sam się przyznał że nie radzi sobie z kominkiem, ma syf w domu od niego, okopconą szybę, dokłada co chwilę........Adamie jesteś wzorcowym przykładem na spieprzony kominek, rozbierz go czym prędzej, bo rzeczwiście trujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napaliłem bardzo suchym drewnem jabłonkowym. Wiecie jak ładnie pachnie? A jakie energetyczne?
A mahoniem, hebanem, paliłeś? Proponuje też jakieś historyczne krzesła w stylu ludwika XVI spopielić. Ogień taki sam, a uczucie niszczenia podobno bardziej namacalne niż przy powolnym podtruwaniu sąsiadów ordynarnym dębem czy inszą jabłonką.

 

zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiałeś, wybaczam

 

 

powtórzę więc, czy znasz procentowy skład smogu względem jego pochodzenia?

 

 

Ty nie bardzo zrozumiałeś kontekst, bo pisałem o smogu w kontekście wypowiedzi ledy16

 

leda16:

jak się smog z kotła gazowego Vaillanta kominem w górę unosi

 

Co do smogu miejskiego:

Wiem, ,że byłby mniejszy, jakby zamiast drewna spalano gaz.

W mojej okolicy mam paru takich, którzy co jakiś czas zaczynają kochać kominek - gaz idzie wówczas w dłuższą odstawkę.

I niestety od razu można to wyczuć - nawet jak sie nie widzi ich kominów..

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie bardzo zrozumiałeś kontekst, bo pisałem o smogu w kontekście wypowiedzi ledy16

 

leda16:

 

 

Co do smogu miejskiego:

Wiem, ,że byłby mniejszy, jakby zamiast drewna spalano gaz.

W mojej okolicy mam paru takich, którzy co jakiś czas zaczynają kochać kominek - gaz idzie wówczas w dłuższą odstawkę.

I niestety od razu można to wyczuć - nawet jak sie nie widzi ich kominów..

Zaraz się dowiesz, że nie potrafią palić. Od drugiego że maja źle zbudowane kominki a od kolejnego, że z jego kominka nawet mgiełki nie widać. Ergo, jesteś eko oszłomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://burningissues.org/car-www/images/pah-wood-vs-coal.gif

Tu masz tabelkę z NCBI z emisjami WWA:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK217758/table/ttt00034/?report=objectonly

Te badania których wyniki podajesz były prowadzone w USA w latach 80-tych ?

Tabela TABLE 2–10POM Emission (g/kg) z linku podaje różne źródła emisji

Fireplace - kominek ?

Baffled Stove

Nonbaffled Stove - jakie to są paleniska ?

przy spalaniu drewna - dąb i sosna - suche i mokre czy Green Pine to odmiana sosny?

Czym różni się Fireplace od Woodstove z tabeli? Kominek i piec na drewno taki jak na węgiel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wątku obok.

Rozsądek na poziomie planowania

 

Witam,

 

czy są jakaś zastrzeżenia co do minimalnej długości komina ? Czy powinien wystawać ponad kalenice ?

Planuje kominek w salonie, nie jako główne źródło ogrzewania, palone będzie weekendami może dogrzewane w zimniejsze dni.

Chciałbym uniknąć wystającego długiego "słupa" na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wątku obok.

 

W zasadzie, teraz spalanie jest na wyższym poziomie. Wcześniej:

- córki były mniejsze i spędzały mniej czasu w łazience,

- więcej paliłem w kozie (obecnie robię to bardzo okazjonalnie 3-5 razy w m-cu),

- temp. zasilania podłogówki była na 28 C (obecnie 33-34 C).

 

Ale ... sumarycznie opłaty są niższe (nie kupuje tyle drewna bo zużywam 1mp buku na sezon plus kilka opakowania brykietu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muchenz,co ty pird...sz,włóż mocniejsze szkiełka,weź myszkę i przejedź strzałką z prawej strony na sam dół.:D

Tam masz kto finansował.

Znowu się powtarzasz po raz dziesiąty,zwapnienie mózgu nie da się ukryć.

Wieczorem będę miał więcej czasu to ci coś jeszcze znajdę.

 

NIGDZIE nie jest napisane kto przeprowadził badania. Jest tylko napisane z czyich pieniędzy powstała strona (rządowe dofinansowanie - ciekawe za ile??) i że za treść odpowiada firma Planergia Sp. z o.o. Nic więcej. Więc widać, że masz problem z logicznym myśleniem.

 

Firma Planergia Sp. z o. o. działa na rynku odnawialnych źródeł energii do których zalicza się biomasa. Cytat z ich strony macierzystej:

 

Jeżeli budujesz lub planujesz budowę bądź remont domu, jeżeli zastanawiasz się nad wykorzystaniem Odnawialnych Źródeł Energii, Planergia to platforma dla Ciebie!

 

więc emisje jakie przedstawili na stronie są zbieżne z ich interesem.

 

Jak zwykle to co linkujesz jest nic nie warte. Daj konkretne badania, a nie jakiś marketingowy bełkot.

 

Nie potrafisz też w żaden merytoryczny sposób odnieść się do podawanych przeze mnie danych jedynie stosujesz metodę odbijania piłeczki do nierzetelnych materiałów.

Edytowane przez muchenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wątku obok.

 

Użytkownik chwali się zainstalowaną kozą.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=376618&stc=1&thumb=1&d=1482572649

 

Pada pytanie, czy się nagrzewa. Odpowiedź - "Piec potrafi się mocno nagrzać, i na pewno potrafi poparzyć".

Następny komentarz. "Dobrej jakości piecyk, zawsze lepszy od kiepskiego kominka. Brawo!"

 

I teraz.

Próbuje ogarnąć komfort pomieszkiwania w salonie z punktowym źródłem nagrzanym do temp. 100, 150, 200 -> /?/ st. C.

Wyobraźni mi nie starcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greengaz nie chwale się zainstalowaną kozą, bo niema czym. Jeżeli wyobrazi nie starcza, to chętnie Ci napiszę.

Bardzo lubimy w domu chodzić na " letniaka", temperaturę jaką utrzymujemy w domu 24h na dobę to 24-25 .

Po rozpaleniu piecyka, i dwukrotnym dołożeniu opału temperatura wzrasta do około 28 stopni. Piecyk został zainstalowany po to, abyśmy mogli cieszyć się widokiem ognia i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubimy w domu chodzić na " letniaka", temperaturę jaką utrzymujemy w domu 24h na dobę to 24-25 .

Po rozpaleniu piecyka, i dwukrotnym dołożeniu opału temperatura wzrasta do około 28 stopni.

Serio, bez uszczypliwośći, kłótni o "smrodzenie"

 

28C w domu? Proponuje wizytę u lekarza z uwzględnieniem endokrynologa oraz kardiologa. Skontrolować hormony tudzież krwi ciśnienie, Nie jest normalne żeby zdrowy organizm dobrze się czuł w ogrzewanych 28C. 24-25 to już jest bardzo dużo.

 

A przecież 1-2m od takiej kozy jest jeszcze cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...