Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Proponuję przygotować przyłącze kominowe, zasłonić płytą gk i wyciąć nożykiem za parę lat...Nic tak nie wkurza inwestora (i niektórych wykonawców), jak robienie syryjskiego krajobrazu podczas wykuwania dziury do komina w zamieszkałym, wycackanym domu...
.
........... choć komin wybudowałem, miejsce zostało przyszykowane, mam miejsce na opał, ogólnie tylko kupić, zamontować i jest, ale.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Mac,włóż na ruszt cegły szamotowe,ale pozostaw szpary,jeśli PG wpada pod ruszt,a na pewno tak jest,będziesz miał seicento.;)

Remiks,jak chcesz mi tą flaszkę posłać to dobrze zapakuj z napisem ostrożnie szkło,ale spożywam tylko Finlandię,lub mercedesy z za Buga,typu Nemiroff,Chortyca,polskiego zanieczyszczonego szajsu robionego ze "śmieci" nie spożywam.:cool:

Pozdrawiam.

 

Polecam Nasze wyroby lokalne z .....puszczy :D

Nie trują, nie boli głowa następnego dnia a jedynie może odrobinę suszyć po 55%. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mac,włóż na ruszt cegły szamotowe,ale pozostaw szpary,jeśli PG wpada pod ruszt,a na pewno tak jest,będziesz miał seicento.;)

 

Gdybym wtedy wiedział co wiem teraz :D Nie jest tak źle z tym popiołem dam sobie rade. Dzięki;)

 

A i posta dam rade napisać w nowym roku ze 4h przed wami.... Tylko, że flaszka tutaj nie dojdzie.

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedziany nie dość że chcę postawić to jeszcze trzeba Ci dostarczyć, roszczeniowy jakiś się robisz;-) Produkt jak najbardziej nasz ale nie śmieciowy, śliwowica 60+ czekała na Piotra, nie chciało mu się przyjechać to muszę z kimś wypić;-) Oczywiście dla Piotra też zostanie bo flaszka spora;-)

Värmepumpsägare czego fleszkę to doczytasz tutaj a wino też by się znalazło bo kominek mam;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac,nie zrozumiałeś,popiół ma być,dużo ma być tak z wiadro.;)

Drewno najlepiej,najekonomiczniej spala się w kominku w popiele,szpary są po to aby dostarczyć PG,które powinno być podane nad ruszt,ten wymyślono żeby spalić wungiel i tam PG pod ruszt jest najlepiej.

Ruszt dobry dla tych co kopcą nie dosuszonym drewnem jest idealny.:)

Remiks,rwojtek,chodzi o polski produkt=w oficjalnej sprzedaży i ostrożnie z takimi wpisami,to nadal przepis z czasów komuny,też spożywam,ale rozcieńczony z 95%,(kolumna i wypełnienie miedź),czystszego produktu nie da się zrobić.

Pewnie zaraz szpieg z "krainy deszczowców ekologicznych" będzie mnie śledził i na mnie doniesie.:D

Edytowane przez miedziannik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Janusze ogrzewnictwa
Czyli ? Kto kim jest ? Konkretnie o co Ci biega kolego ?500zł(słownie pińcet złoty) za sezon grzewczy za ogrzewanie bez kominka,ba,bez gazu i wungla... jestem "januszem" ?Smiem twierdzić,że jestem Arturem,nie do zajeb... :D Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałbym go wprost ale takiej personie już nie wypada nawet odpowiadać.Ktoś wyżej pokazał jak można radzić sobie gdy nagle zmienimy pogląd na manie kominka , a nie mamy komina .Odwracając sytuację ,przecież można zlikwidować kominek , a w to miejsce postawić byle co .Jakieś bardziej intratne źródło pozyskiwania energii cieplnej bez emiterów itp i wreszcie zniknąć z tematu by w nieskończoność nie powracać z głupotą - kpiną jak mantra.:mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedno.Jeden jest temat w którym kupa adwersarzy odbiera chęci do inwestowania w kominek.Proszę natomiast zwrócić uwagę ile jest przydatnych tematów kominkowych i ile różnych poruszanych w nich problemów. Ludzie pytają o wszystko , od podstaw chcą wiedzieć jak to będzie u nich wyglądało w chałupie. Ale nie , znajdzie się jeden z drugim ............i za jednym pociągnięciem zrujnuje wszystko bez żadnych konsekwencji.Pójdę np.do tematów związanych z gazem - propan butan i tam będę adwersarzem by np. takiej bomby nigdy nie stawiać przed domem.Jest to bardzo niebezpieczne itp.Pójdę np do pompiarzy i będę tłumaczył ,że ta inwestycja jest bardzo droga ,niepotrzebnie wydane pieniądze bo można przecież inne źródło pozyskiwania energii mieć , trzeba badać glebę i zdefiniować rodzaj pompy dreny pionowe poziome itd . Pójdę np do tematów okiennych i tam zrobię totalną rozpierduchę tłumacząc ,że okna tylko trzyszybowe w kolorze złoty dąb od tego i takiego producenta bo inne to chłam itp.Tak można w nieskończoność ale kiedyś trzeba puknąć się w główkę i powiedzieć stop.Powiadam jako użytkownik kominka.Za oknem siarczysty mróz , a w domciu sielanka kominek pracuje , podłogówka się grzeje CWU także .KG milczy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedno......

Nie widzę problemu. Poproś Redakcję, aby każdy mający inne zdanie niż twoje dostawał bana, najlepiej dożywotniego. Będzie po kłopocie.

 

Nie widzę też trudności w prezentowaniu własnego stanowiska w wymienianych tematach. Przeszkodą może być natomiast zerowa wiedza, co 'adwersarze' bez problemu udowodnią i nowe frustracje gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...