Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

A co ma robić. Prowadzić własne badania, które uznasz za bardziej wiarygodne?

Czy za bardziej wiarygodny uważasz własny nos i tak tutaj szeroko przytaczane fluidy płynące z komina?

Podobnie myślą palący w śmieciuchach mułem i właściciele samochodów bez filtrów. To nie ja, to oni.

 

 

 

uważasz, że mógłbyś spaliny ze swojego pieca na gaz wprowadzić do domu?

 

 

Muchenz, DPF ? kilka miast postanowiło już że za 9 lat żaden dizel do nich nie wjedzie

 

wciąż powtarzam, strzelacie z armaty do muchy, strzelajcie do palących śmieci, plastki, ramy okienne

 

 

a odnośnie norm, tu macie rację, w sprzedaży powinny być tylko wkłady, piece, kozy spełniające normy, a w drugiej instancji powinien kominiarz sprawdzać taki ogrzewanie i jego zgodność z normami, zanim podpisze odbiór nowego budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To podaj kilka modeli kominków co spełniają 5 klasę normy PN EN 303-5:2012. Tak, dla potomnych. Kotłów jest trochę na rynku - zarówno na pellet jak i ekogroszek.

 

Dla przypomnienia. Różnica w emisji między klasami jest astronomiczna. OGC (Organic Gaseous Carbon - czyli trujący syf: BaP, WWA, benzen i inne) między 1, a 5 klasą to prawie 67 (!) razy. Ile się sprzedaje trutek w niskich klasach, a ile w wysokich?

 

Co do ciemnogrodu, to ty wciskasz kit o naturalnym eko drewienku, co tylko wziąć sobie wdech z rana dla zdrowia - taki ma przyjemny zapach.

 

Klasy od 1 do 3:

 

http://www.instalator.pl/wp-content/uploads/2014/08/2014_08_MI_foit190tab1.jpg

 

Klasy od 3 - 5:

 

http://www.instalator.pl/wp-content/uploads/2016/11/Foit218tab2.jpg

Udział w dyskusji na temat smogu i ekologii biorę od kilkunastu lat. Jak dorośniesz do poziomu kulturalnej wymiany poglądów, pewnie się włączę i tu...Na razie będziesz punktowany sporadycznie. Gdy poziom absurdu przekracza dopuszczalne granice. Niemniej, z wieloma Twoimi tezami zgadzam się w 100% :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobry powód do niepalnia. Zwracam honor.

Ale wszystko jasne. Targasz drewno, sprzątasz popiół i hajcujesz dzień w dzień dopiero 2 miesiące. Pogadamy o codziennym umiłowaniu ognia za rok dwa ;-)

 

Wtedy dom ogrzewał "bezduszny" kocioł gazowy. A czy targam drewno, niech pomyślę. Do garażu mam przez kotłownię jakieś 10 metrów. No faktycznie targam drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy dom ogrzewał "bezduszny" kocioł gazowy. A czy targam drewno, niech pomyślę. Do garażu mam przez kotłownię jakieś 10 metrów. No faktycznie targam drewno.

hehe, a te pare mp suszonej jabłonki do garażu to Ci teleportuja zapewne prosto z suszarni ;-)

Źle napisałeś. Powinno być: "z dużej kotłowni przez małą kotłownie mam do garażu 10m"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, a te pare mp suszonej jabłonki do garażu to Ci teleportuja zapewne prosto z suszarni ;-)

Źle napisałeś. Powinno być: "z dużej kotłowni przez małą kotłownie mam do garażu 10m"

 

Jeden metr przestrzenny drewna brzozowego z suszarni, z przywozem i ułożeniem w garażu kosztuje w moich stronach 250 zł. Jeszcze masz jakieś pytanie, złośliwcu po polibudzie katowickiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden metr przestrzenny drewna brzozowego z suszarni, z przywozem i ułożeniem w garażu kosztuje w moich stronach 250 zł. Jeszcze masz jakieś pytanie, złośliwcu po polibudzie katowickiej?

Zaraz zaraz. Ale po co mi o kosztach mówisz. Wielokrotnie podkreślasz że Cie stać a pieniadze to nie wszystko. Ty byś przecież palił nawet jakby ten mp kosztował 2500!!

 

Po za tym nie skończyłem polibudy katowickiej, o ile mnie pamięć nie myli to Katowicach tylko przejazdem byłem.

 

I nie wiem czemu to jestem zazdrośnikiem. Czego mam zazdrościc? Targania drewana? Odkurzania popiołu? Przesuszonego powietrza? Hustawek temperatury. A nie już pamiętam! Zazdroszczę Ci łaski zrozumienia "przesłania palenia w kominku"!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. Ale po co mi o kosztach mówisz. Wielokrotnie podkreślasz że Cie stać a pieniadze to nie wszystko. Ty byś przecież palił nawet jakby ten mp kosztował 2500!!

 

Po za tym nie skończyłem polibudy katowickiej, o ile mnie pamięć nie myli to Katowicach tylko przejazdem byłem.

 

I nie wiem czemu to jestem zazdrośnikiem. Czego mam zazdrościc? Targania drewana? Odkurzania popiołu? Przesuszonego powietrza? Hustawek temperatury. A nie już pamiętam! Zazdroszczę Ci łaski zrozumienia "przesłania palenia w kominku"!!

 

Przesuszonego powietrza? Z podłogówki? Huśtawek temperatury przy elektronicznym sterowaniu ogrzewaniem? Ty ignorancie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuszonego powietrza? Z podłogówki? Huśtawek temperatury przy elektronicznym sterowaniu ogrzewaniem? Ty ignorancie!

Popatrz Pan a innym zarzucasz nieumijętność czytania ze zrozumienie!!

Nie z podłogówki. Z kominka. Uuu, elektronicznie sterowany kominek masz? No szacun!!

 

Po za tym a fuj. Elektronicznie sterowanie? Jak udowadnia na kazdym kroku NS, elektornika to zło wcielone, sie zepsuje i bedziesz wył jak Ci serwisant bedzie to wymieniał.

A nie czekaj, tylko elektronika od pomp ciepła się psuje, ta od kominków już nie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz Pan a innym zarzucasz nieumijętność czytania ze zrozumienie!!

Nie z podłogówki. Z kominka. Uuu, elektronicznie sterowany kominek masz? No szacun!!

 

Po za tym a fuj. Elektronicznie sterowanie? Jak udowadnia na kazdym kroku NS, elektornika to zło wcielone, sie zepsuje i bedziesz wył jak Ci serwisant bedzie to wymieniał.

A nie czekaj, tylko elektronika od pomp ciepła się psuje, ta od kominków już nie :-)

 

Elektronicznie sterowanie obejmuje rozdzielacze z pompami a nie kominek. Jaką elektronikę chciałbyś zapiąć do kominka? Kominek zasila podłogówkę a podwójna szyba drzwi wkładu zapobiega nadmiernej emisji na pomieszczenie, w którym ten jest zainstalowany. Więcej nie będę odpisywał na Twoje posty. Marny z Ciebie dyskutant. Ryczysz jak ta krowa z przysłowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronicznie sterowanie obejmuje rozdzielacze z pompami a nie kominek. Jaką elektronikę chciałbyś zapiąć do kominka? Kominek zasila podłogówkę a podwójna szyba drzwi wkładu zapobiega nadmiernej emisji na pomieszczenie, w którym ten jest zainstalowany. Więcej nie będę odpisywał na Twoje posty. Marny z Ciebie dyskutant. Ryczysz jak ta krowa z przysłowia.

Oj tam, oj tam, przecież ja tak dla "jajec" napisałem. Nie zauważyłeś??To naucz się czytać i rozumieć co czytasz, ignorancie zazdrośniku którego nie stać na ogrzewanie gazem, i dorabia sobie teorie o "duszy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coś mi się wydaje, że skończyłeś katowicką polibudę a ta dr-ka pojawiła się w czasie Twojego toku "nauki".

 

Jak zwykle trafiasz kulą w płot. Z kotłami, spalaniami, emisjami, środowiskiem czy ekologią moja edukacja nie ma nic wspólnego - za to ma mój nos.

 

Wtedy dom ogrzewał "bezduszny" kocioł gazowy. A

 

Daj już luz sobie z tym argumentem. Według ciebie więcej 'duszy' mają domy na Alasce czy pn. Syberii niż Florydzie czy Hiszpanii - bo częściej smrodzą z komina.

Edytowane przez muchenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj już luz sobie z tym argumentem. Według ciebie więcej 'duszy' mają domy na Alasce czy pn. Syberii niż Florydzie czy Hiszpanii - bo częściej smrodzą z komina.

Jakby sobie odpuścił "argument" o duszy i o klimacie to pozostaje tylko argument że lubi, bo do powodów finansowych się oczywiście nie przyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę. Forumowicz zapytał jak można wykorzystać kominek w przypadku wprowadzenia zakazu używania.

NS się pochwalił w swoim stylu.

Zapytałem grzecznie w tym sąsiednim wątku autora o terytorium. Oj coś czuję ,że mu może jeszcze zmięknąć.:D.Proszę cię tylko nie wdawaj się w dyskusję.Wiesz czym to skutkuje.

 

Jest już odpowiedź forumowicza

 

.......

Rejon to Kraków oczywiście (myślałam, że już każdy w Polsce wie, że w Krakowie jest największy smog ;)), zakaz ma wejść w życie od września 2019r, więc nie jest to taka całkowicie nagła sprawa. Ale już się zastanawiam jak z tego wybrnąć :yes:. Zakaz dotyczy węgla i drewna. ....

 

NS pewnie usatysfakcjonowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkopolska jest czyściutka, tu smogu niet.

 

Poklikaj sobie trochę np. tutaj http://powietrze.poznan.wios.gov.pl/dane-pomiarowe/automatyczne/parametr/pm2.5/stacje/98-10/dzienny/18.12.2016

pamiętając że norma dobowa WHO MP10 = 25, dla MP2,5 = 10.

Wybierz np. 18 grudnia i zerknij na Poznań, Piłę, Kalisz

 

Pochwal się jakie wyczytałeś przekroczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Kraków!!

Zaboli, naród przyzwyczajony do robienia "bo tak lubi i tak mu się podoba" bedzie się buntował. Części ludzi stać nie bedzie, wiec niestety samorząd bedzie musiał w całej akcji brać udział. Ale mam nadzieje że im się to uda i inne miasta pojda w ich ślady jak zobacz efekty i będzie "paragraf" na palenie drewnem i węglem ;-)

 

Jestem przeciwnikiem całkowitego zakazu palenia w kominku. Jak se ktoś nawet w weekend zapali "bo lubi" to czemu nie. Wszystko jest dla ludzi. Oczywiście żeby zapalić dla sportu czy nastroju nie trzeba naładować kominka na pełno.

 

Uzywanie kominka do codziennego grzania domów - zdecydowanie NIE. Nie wszyscy maja tak wypasione, wysokiej klasy kominki i super sezonowanym drewno jak NG i NS ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Kraków!!

Zaboli, naród przyzwyczajony do robienia "bo tak lubi i tak mu się podoba" bedzie się buntował. Części ludzi stać nie bedzie, wiec niestety samorząd bedzie musiał w całej akcji brać udział. Ale mam nadzieje że im się to uda i inne miasta pojda w ich ślady jak zobacz efekty i będzie "paragraf" na palenie drewnem i węglem ;-)

Wymianę kotłów finansują w 100%. O kominkach nic nie piszą, żeby chcieli wymieniać na takie z normą EURO5.

Stąd zaniepokojenie xxx cytowane wyżej.

Będzie popyt na wkłady napędzane denaturatem, elektryką z migającymi płomykami i rozmiarami pasującym do obecnie posiadanych kominków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poklikaj sobie trochę np. tutaj http://powietrze.poznan.wios.gov.pl/dane-pomiarowe/automatyczne/parametr/pm2.5/stacje/98-10/dzienny/18.12.2016

pamiętając że norma dobowa WHO MP10 = 25, dla MP2,5 = 10.

Wybierz np. 18 grudnia i zerknij na Poznań, Piłę, Kalisz

 

Pochwal się jakie wyczytałeś przekroczenia.

Jak jesteś taki mądrala to jeszcze zinterpretuj dane z Poznania z 10 i 11 grudnia dla ułatwienia napisze że to sobota i niedziela a PM10 spadało nawet do 5;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bu nie być gołosłownym, stacja Jelenia G przekroczenia z grudnia

[ATTACH=CONFIG]377541[/ATTACH]

4 grudnia owszem niedziela, 17 sobota ale 19 to poniedziałek, 28,29 czwartek, piątek do tego minimum 10, 11 grudnia sobota, niedziela święta też raczej poniżej normy. I jakie wnioski?

 

wnioski logiczne - domy są ogrzewane przez cały sezon grzewczy, a przekroczenia zdarzają się w dowolne dni tygodnia, także w te kiedy ruchu samochodowego nie ma. oznacza to tylko tyle, że są spowodowane głównie przez dymiące kominy.

 

EDIT: uprzedzając kolejne głupie pytania - oczywiście przekroczenie jest potęgowane także warunkami atmosferycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...