Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Jak jesteś taki mądrala to jeszcze zinterpretuj dane z Poznania z 10 i 11 grudnia dla ułatwienia napisze że to sobota i niedziela a PM10 spadało nawet do 5;-)

Pewnie uszło Twojej uwadze.

Podany przeze mnie przykład 18 grudnia to była NIEDZIELA

 

To ja czekam na interpretację mądrali np.24 grudnia .Co by nie było kłopotu, ułatwię. To była sobota i na dokładkę Wigilia.

MP2,5 - Poznań i Kalisz przekroczenie średniodobowe 3x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wnioski logiczne - domy są ogrzewane przez cały sezon grzewczy, a przekroczenia zdarzają się w dowolne dni tygodnia, także w te kiedy ruchu samochodowego nie ma. oznacza to tylko tyle, że są spowodowane głównie przez dymiące kominy.

 

EDIT: uprzedzając kolejne głupie pytania - oczywiście przekroczenie jest potęgowane także warunkami atmosferycznymi.

 

Oczywiście!!!

 

Gdzieś tam dzisiaj podawali dla Polski zimą

Udział w całości zanieczyszczenia pyłami /niezależnie dla rodzaju/ - 10% transport, 10% przemysł /w tym elektrownie/, pozostałe 80% indywidualne kotły i kominki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie uszło Twojej uwadze.

Podany przeze mnie przykład 18 grudnia to była NIEDZIELA

 

To ja czekam na interpretację mądrali np.24 grudnia .Co by nie było kłopotu, ułatwię. To była sobota i na dokładkę Wigilia.

MP2,5 - Poznań i Kalisz przekroczenie średniodobowe 3x.

W wigilię Kalisz zaczyna spadac PM 2,5 o godz 20 by osiągnąć poniżej 10 o godz 24 no tak przestali palić bo poszli na pasterkę;-) W Poznaniu w tym samym czasie jest 20 ale cały dzień było więcej, więc? O 8 rano w Kaliszu było 50 a 21-go między 17 a 18 skoczyło z 50 do prawie 150 a to środek tygodnia.

Piszesz głupoty, informacje wyrwane z kontekstu itp, wyświetl sobie wykresy za np miesiąc zobaczysz czy to taka prosta inerpretacja "w dni wolne trują kominki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnioski logiczne - domy są ogrzewane przez cały sezon grzewczy, a przekroczenia zdarzają się w dowolne dni tygodnia, także w te kiedy ruchu samochodowego nie ma. oznacza to tylko tyle, że są spowodowane głównie przez dymiące kominy.

 

EDIT: uprzedzając kolejne głupie pytania - oczywiście przekroczenie jest potęgowane także warunkami atmosferycznymi.

Dziwna ta Twoja logika, ogrzewaniie domów czały czas. Truje transport, przemysł, elektrownie no i oczywiście piece i kominki. W dni wolne, tym bardziej świąteczne transport zamiera, przemysł ogranicza trucie, przekroczenia są to niby zapotrzebowanie na ciepło w domkach wzrosło? Myślę że można by uznać w takim przypadku że transport to 2% tyle samo przemysł no to ciekawe co powiedzą w Krakowie na smog jak już uporają się z paleniskami na paliwo stałe.

To jeszcze może porównamy do lata bo tam też wyjdzie troszkę tych zanieczyszczeń i nie będzie to 6% okresu zimowego;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego 18 grudnia /niedziela/ unikacie jak ognia.

Kalisz Gdy jest ruch samochodowy przekroczenia od 2,5 do 7,5 raza, by szczytu sięgnąć o 23.00 - 9,5 razy!!!

Spaliny samochodowe jeszcze nie opadły, czy przywiało znad Norwegii?

Co chcesz udowodnić tymi głupotami, o czym ma świadczyć 18 grudnia? Jakiś przewrót był czy cuś? Włącz sobie zestawienia miesięczne i roczne może troszkę Ci to rozjaśni chociaż wątpię. Zobacz jak wyglądają dane np. ze stycznie i lutego ubiegłego roku, jak wygląda wrzesień a kto odpalał kominki we wrześniu? Chcesz dyskutować na temet ok tylko przygotuj się troszkę. Do tego dołóż sobie warunki atmosferyczne itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Remiks

Przecież wystarczy dać wykres roczny i od razu widać kiedy jest trucie. Latem w granicach normy, a zimą (styczeń/grudzień) średnio przekroczone od 3 do 6 razy. Każdy kto opala drewnem czy węglem truje. Ci którzy posiadają urządzenia wysokich klas - mniej, ale kto ma kominek np. 5 klasy? Znasz takiego? Takie sprawy trzeba załatwiać ustawowo - jak katalizatory w samochodach, nie bawić się jak matka z dzieckiem. I tak u większości więcej kasy idzie na paliwo niż na opał, a czasami nawet na papierosy.

 

Ciekawe czy jakby piekarz ci zimą wrzucał np. 5 razy więcej chemii to też byś był taki happy? Pewnie zaraz byś awanturę zrobił, że ci truje dzieci i do sądu żeby wyrwać chwasta.

Ale powietrze to dobro wspólne i niestety jak w socjalizmie, odpowiedzialność za nie jest rozmywana i każdy ma to w nosie.

 

y3mKZ7qEuJGOPlgz-w0zM_1-eJ_AyRO7JGB1MW_HqEeWEDrXtAWMECs-EXfk-H3i2t7ud7Y9l1BK2T_2jNNF7q1atuX6SYAqtv9GtyyNb5-LFgM-H62XcHfZDCLAQ_10vt3kszBtNuzfdm1NSKiHwwENFhDWhnvVHLwxdioSISOfKc?width=946&height=454&cropmode=none

Edytowane przez muchenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz udowodnić tymi głupotami, o czym ma świadczyć 18 grudnia? Jakiś przewrót był czy cuś? Włącz sobie zestawienia miesięczne i roczne może troszkę Ci to rozjaśni chociaż wątpię. Zobacz jak wyglądają dane np. ze stycznie i lutego ubiegłego roku, jak wygląda wrzesień a kto odpalał kominki we wrześniu? Chcesz dyskutować na temet ok tylko przygotuj się troszkę. Do tego dołóż sobie warunki atmosferyczne itd.

 

Udowadniam głupotami. Patrzę na zestawienie roczne z 15 stacji pomiarowych w woj. poznańskim i cóż tam widzę?

maj - 0

czerwiec - 0

lipiec - 0

styczeń - 186 dni z przekroczeniem PM10.

Zanim cokolwiek napiszesz proszę przygotuj się trochę.

 

Nakierowując mnie na warunki atmosferyczne, chcesz zapewne powiedzieć, że gdy wieje wiaterek z kominów nic się nie wydobywa.

Syf cudownie znika, czy jednak jest, z tym że gdzie indziej?

Dalej czekam na interpretację "dziwnych" danych z 18 grudnia /niedziela/.

Skąd się wzięło 9,5 krotne przekroczenie norm o godzinie 23.00?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma o czym dyskutować... mieszkam na skraju lasu i duzej dzielnicy domow jednorodzinnych. Latem czuc nawet zapach lasu, powietrze jest bez zarzutu.

Zimą, jak te wszystkie kotły zlokalizowane w kotlowniach i salonach zaczynaja pracę, jest niestety znacznie gorzej.

I nawet, jezli salonowi spalacze drewna stanowia tylko 10% kominów, to jest to 10%, które może być dla kogoś gwoździem do trumny....

 

Do tego cześć kotłów spełnia klasę V (wymóg otrzymania dofinansowania), kominki raczej nie...

Na szczeście przed tym sezonem cztery okoliczne domy przeszly na gaz i przynajmniej nikt mi juz prostuj w czerpnię WM nie smrodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no na ta głupotę i nagonkę kominkową to jest jakiś absurd.Palenie węglem i drewnem ma być zabronione . Zapytam adwersarzy.W jakim stopniu na smog krakowski mają kominki ??? Nie piece opalane węglem i drewnem .Ko...mi...nki.Jaki rozkład ma to w poszczególnych miejscowościach??? .Ile jest miejscowości z przekroczeniami ale przy udziale kominków .Jakich regionów dotyczy tabelaryczny opis przy udziale kominków nie pieców itp??? . Słucham.Tu mogą być tabelki ,rozporządzenia,przepisy , zakazy , nakazy itp.:p .Proszę by odpowiedzi udzieliły kompetentne osoby . Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam dzisiaj podawali dla Polski zimą

Udział w całości zanieczyszczenia pyłami /niezależnie dla rodzaju/ - 10% transport, 10% przemysł /w tym elektrownie/, pozostałe 80% indywidualne kotły i kominki.

Może tak być że 10% to przemysł w tym elektrownie i elektrociepłownie.

 

Ciekawe jakie jest podział w tych pozostałych 80%?

Ile na "normalne" kotły na węgiel a ile kominki (na drewno i brykiet) ?

75% kotły i 5% kominki? czy nawet mniej na kominki?

W kotłach pali się 24h a w większości kominków (tych bez płaszcza wodnego do ogrzewania c.o.) jednak okazjonalnie (nawet jak codziennie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być że 10% to przemysł w tym elektrownie i elektrociepłownie.

 

Ciekawe jakie jest podział w tych pozostałych 80%?

Ile na "normalne" kotły na węgiel a ile kominki (na drewno i brykiet) ?

75% kotły i 5% kominki? czy nawet mniej na kominki?

W kotłach pali się 24h a w większości kominków (tych bez płaszcza wodnego do ogrzewania c.o.) jednak okazjonalnie (nawet jak codziennie).

Och, mamy w tym wątku po za wielbicielami ognia także przedstawicieli biznesu kominkowego. Powinni mieć chocby zgrubna statystyke ile % kominków instaluja z płaszcem jako ciepło dla całego domu do codzinnego uzytkowania a ile to sa kominki ozdobno/rekreacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no na ta głupotę i nagonkę kominkową to jest jakiś absurd.Palenie węglem i drewnem ma być zabronione . Zapytam adwersarzy.W jakim stopniu na smog krakowski mają kominki ??? Nie piece opalane węglem i drewnem .Ko...mi...nki.Jaki rozkład ma to w poszczególnych miejscowościach??? .Ile jest miejscowości z przekroczeniami ale przy udziale kominków .Jakich regionów dotyczy tabelaryczny opis przy udziale kominków nie pieców itp??? . Słucham.Tu mogą być tabelki ,rozporządzenia,przepisy , zakazy , nakazy itp.:p .Proszę by odpowiedzi udzieliły kompetentne osoby .

 

NS, ja myślę, a nawet jestem przekonany, że aby skutecznie wykończyć POLSKIE KOPALNIE i oddać rynek niemcom trzeba zakazać palenia węglem, to najprostszy sposób i do tego w imię modnej obecnie ekologii. A jak myślisz czy rok, dwa, trzy, cztery temu Kraków miał super przejrzyste powietrze? Polskie kopalnie się wygasza a niemcy u nas budują swoje. Chore, nie? Dlaczego ta chora nagonka na te smogi dzieje się akurat teraz? Czyżby Unia zaczynała się sypać? A pamiętasz cud z gazem łupkowym? Lobby gazowe (ruskie) skutecznie zablokowało jego wydobycie. Czyżby nagle zniknął? To samo z tym smogiem i węglem. Wspomnisz moje słowa ale wtedy Polska będzie już zupełnie zniewolonym krajem.

Edytowane przez wg39070
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NS, ja myślę, a nawet jestem przekonany, że aby skutecznie wykończyć POLSKIE KOPALNIE i oddać rynek niemcom trzeba zakazać palenia węglem, to najprostszy sposób i do tego w imię modnej obecnie ekologii. A jak myślisz czy rok, dwa, trzy, cztery temu Kraków miał super przejrzyste powietrze? Polskie kopalnie się wygasza a niemcy u nas budują swoje. Chore, nie? Dlaczego ta chora nagonka na te smogi dzieje się akurat teraz? Czyżby Unia zaczynała się sypać? A pamiętasz cud z gazem łupkowym? Lobby gazowe (ruskie) skutecznie zablokowało jego wydobycie. Czyżby nagle zniknął? To samo z tym smogiem i węglem. Wspomnisz moje słowa ale wtedy Polska będzie już zupełnie zniewolonym krajem.

 

Dzień bez idiotycznego wpisu byłby dniem straconym, co... ?

 

Sprawdź sobie, ile kopalń wydobywa węgiel odpowiedni do tego by spalać go w domowych paleniskach, i jaki procent wydobytego węgla jest zużywany na te cele....

Juz nie mówiac o tym, ze nawet na Śląsku wiele osòb pali Ruskiem, czy Czechem, bo tańsze...,

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień bez idiotycznego wpisu byłby dniem straconym, co... ?

 

Sprawdź sobie, ile kopalń wydobywa węgiel odpowiedni do tego by spalać go w domowych paleniskach, i jaki procent wydobytego węgla jest zużywany na te cele....

Juz nie mówiac o tym, ze nawet na Śląsku wiele osòb pali Ruskiem, czy Czechem, bo tańsze...,

 

Sam sobie odpowiedziałeś. Dlaczego ruskim - bo tańszy. Dlaczego tańszy - a no po to, żeby Nasz zalegał. Po co ma zalegać - żeby udowodnić i spowodować nierentowność polskich kopalń. Po co powodować nierentowność - żeby zamknąć i oddać za przysłowiowe euro obcemu "najeźdźcy. Koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no na ta głupotę i nagonkę kominkową to jest jakiś absurd.Palenie węglem i drewnem ma być zabronione . Zapytam adwersarzy.W jakim stopniu na smog krakowski mają kominki ??? Nie piece opalane węglem i drewnem .Ko...mi...nki.Jaki rozkład ma to w poszczególnych miejscowościach??? .Ile jest miejscowości z przekroczeniami ale przy udziale kominków .Jakich regionów dotyczy tabelaryczny opis przy udziale kominków nie pieców itp??? . Słucham.Tu mogą być tabelki ,rozporządzenia,przepisy , zakazy , nakazy itp.:p .Proszę by odpowiedzi udzieliły kompetentne osoby .

Prośba: przeczytaj swojego posta z uwzględniem składni.

 

Zabronisz TYLKO pieców węglowych, sprzedaż kominków wzrośnie o 1000%. "Polak potrafi"

 

A Twoj kominek w salonie to jest kominek tylko z nazwy. Bo w praktyce to jest właśnie piec opalany drewnem tylko że gorszy od pieca z sterowaneim, podawaniem i regulowanym dopływem powietrza.

 

Danych ile procentowo smogu krakowskiego pochodzi z kominków ile z pieców węglowych nie ma i nie bedzie. Nie wiem jak sobie wyobrażasz to zmierzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś. Dlaczego ruskim - bo tańszy. Dlaczego tańszy - a no po to, żeby Nasz zalegał. Po co ma zalegać - żeby udowodnić i spowodować nierentowność polskich kopalń. Po co powodować nierentowność - żeby zamknąć i oddać za przysłowiowe euro obcemu "najeźdźcy. Koło się zamyka.

 

Mylisz kolego przyczynę ze skutkiem. Zalega bo jest droższy. Nie jest droższy po to żeby zalegał.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...