Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Biomasa – oznacza ulegającą biodegradacji frakcję produktów, odpadów i pozostałości z produkcji rolnej (w tym substancje pochodzenia roślinnego i zwierzęcego), leśnej i powiązanych gałęzi przemysłu, w tym rybołówstwa i akwakultury, a także biogazy i ulegającą biodegradacji frakcję odpadów przemysłowych i komunalnych.

 

 

i znowu to paskudne drewno...

 

 

:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci bede odpowiadał kiedy mi się zechce, Nie ma paragrafu na nieodpowaidanie Tobie.

 

Ja wiem o kominkach wszystko co bym chciał wiedzieć.

Niektórzy chcą je mieć i czasem se zapalić. W porzadku, wolny kraj.

 

Niektórzy palą w nich codziennie (gdy nie muszą bo stać ich na gaz) argumentując to wyłącznie widzimisię, z premedytacją dodając do smogu swoja część i bardzo bezpośrednio smrodząc sąsiadom. Nieprzyjmują do wiadomości że ich kominki czuć i to intensywnie, używają pseudo argumentu że kominku pachną a jak dymu nie widać to go nie ma. Słownik j. polskiego definiuje takie postępowanie jako hipokryzję.

 

Jedynie czego nie wiem o kominkach a chciałbym wiedzieć, to kiedy będzie ogólnokrajowy zakaz używania kominków (tudzież wungla też) jako głównych źródeł ciepła dla całego domu.

 

No widzisz i zaczynamy się wspinać na twój szczyt.Mozolnie ale zaczynamy.Wiesz o kominkach co byś chciał wiedzieć , wiec nie odbieraj wiedzy tym ,którzy wiedza od ciebie więcej.To ,że sobie popalają także nie jest ci obce we wolnym kraju żyją to im wolno.Słusznie.Nazywając nas kominkarzy hipokrytami nie zapominasz ,że hipokryzja z definicji tu przytaczanej przez ciebie ,dotyczy także i ciebie.Popatrz.co juz wiemy:

 

1. jesteśmy hipokrytami

2.smrodzimy sąsiadom

3. emitery z naszych kominów to syf i dokładanie do smogu

4.kominki wszędzie czuć i to intensywnie

5.zestawy tabelaryczne o uczestnictwie w tym całym syfie przekładają się na to by nie inwestować w kominki

6.zakaz palenia drewnem w kominkach szybko wprowadzić bo kłóci się to z sytuacja w Polsce odnośnie zanieczyszczeń-emisji do atmosfery.

7.trujemy w naszych salonach siebie i najblizszych

8.mamy syf w salonach

8. musimy sprzątać gdy palimy w kominku

9.musimy nosić paliwo (opał-drewno)

10. wieczny kurz i smród

11.choroby powstałe podczas palenia w kominkach

12.bezwzględny zakaz ich użytkowania

13.laboratoryjne dowody na to ,że drewno spalane w komorze paleniskowej kominka jest rakotwórcze i jest zagrożeniem dla życia i zdrowia

14.konkretna data wprowadzenia zakazu palenia w kominkach

15.kominek z PW to tak samo jak piec węglowy to po prostu piec i tak samo truje jak i kominek

16.grzejemy się tylko PC i gazem ziemnym bo jest zdrowy

Czego chcesz więcej leszczu -znafco???:confused: . Coś pominąłem??? a, pić to sobie możesz w garażu z kumplem nie przeszkadza mi to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biomasa – oznacza ulegającą biodegradacji frakcję produktów, odpadów i pozostałości z produkcji rolnej (w tym substancje pochodzenia roślinnego i zwierzęcego), leśnej i powiązanych gałęzi przemysłu, w tym rybołówstwa i akwakultury, a także biogazy i ulegającą biodegradacji frakcję odpadów przemysłowych i komunalnych.

 

i znowu to paskudne drewno...

 

:popcorn:

C02 nie dodaje do balansu, bo to odpad co spalisz to wyrosnie. Zgoda. Ale niestety czyste paliwo pod wzgledem to też nie jest. Problem o którym sie tu dyskutuje czyli co wydobywa sie z komina przy domowym spalaniu paliw stałych biomasy dotyczy.

Rzecz jasna. dom który potrzebuje 3x mniej energii na ogrzanie wypuści z komina 3x mniej syfu. Zawsze plus.

 

Ale zdajmy sobie sprawy że biomasy nie starczy dla wszystkich. Gdyby każdy dom w PL miałbyc ogrzewany spalaniem biomasy to tak w ciemno strzelam że duuuużo pól trzeba by wierzba energetyczna obsadzic. Co więcej, gdy przestanie to być odpad, a zacznie być celowa produkacja biomasy to jej cena już taka super nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz i zaczynamy się wspinać na twój szczyt.Mozolnie ale zaczynamy.Wiesz o kominkach co byś chciał wiedzieć , wiec nie odbieraj wiedzy tym ,którzy wiedza od ciebie więcej. O budowie, dziłaniu, eksploatacji kominka wiem mniej od CIebie. O jego wpływie na otoczenie wiemy tyle samo, tylko Ty pewnych rzeczy do wiadomości nie chcesz przyjąc.

 

To ,że sobie popalają także nie jest ci obce we wolnym kraju żyją to im wolno.Słusznie.Nazywając nas kominkarzy hipokrytami nie zapominasz ,że hipokryzja z definicji tu przytaczanej przez ciebie ,dotyczy także i ciebie.Popatrz.co juz wiemy:

 

 

1. jesteśmy hipokrytami - Ty tak, bo ponoć stać Cię na gaz ale wybierasz brudne paliwo

2.smrodzimy sąsiadom - jak wyżej

3. emitery z naszych kominów to syf i dokładanie do smogu - 100%

4.kominki wszędzie czuć i to intensywnie - ja czuje, Tobie zmysł otępiał bądz nie chcesz poczuć

5.zestawy tabelaryczne o uczestnictwie w tym całym syfie przekładają się na to by nie inwestować w kominki - nie ma danych % syf z kominków/syf z pieców

6.zakaz palenia drewnem w kominkach szybko wprowadzić bo kłóci się to z sytuacja w Polsce odnośnie zanieczyszczeń-emisji do atmosfery. - zakaz uzywania codziennego jako głównego źródła ciepła w warunkach domowych

7.trujemy w naszych salonach siebie i najblizszych - Wasze zdrowie, Wasz wybór

8.mamy syf w salonach - Wasz salon, Wasz wybór

8. musimy sprzątać gdy palimy w kominku - popiół chyba się nie teleporuje z kominka, wiec tak

9.musimy nosić paliwo (opał-drewno) - samo nie przyleci do kominka

10. wieczny kurz i smród - w znanym mi palonym codziennie kominku - tak było

11.choroby powstałe podczas palenia w kominkach - a to mi lata na co Ty zejdziesz

12.bezwzględny zakaz ich użytkowania - . jak wyżej Zakaz uzywania jako jedynego/głównego prymitywnego źródła ciepła

13.laboratoryjne dowody na to ,że drewno spalane w komorze paleniskowej kominka jest rakotwórcze i jest zagrożeniem dla życia i zdrowia - fakt

14.konkretna data wprowadzenia zakazu palenia w kominkach - Jak wyżej, zakazu palenia 24/7

15.kominek z PW to tak samo jak piec węglowy to po prostu piec i tak samo truje jak i kominek - spalanie paliwa stałego pomimo teorii o duszy i klimacie pozostaje brudnym paliwem stałym

16.grzejemy się tylko PC i gazem ziemnym bo jest zdrowy - Nigdy tak nie twierdziłem, bzdura i wielokrotnie o tym pisałem. Spalanie gazu czy prąd z elektrowni węglowej nie jest zdrowy. Ale mniej szkodliwy niż spalanie paliw stałych w warunkach domowych

 

Czego chcesz więcej leszczu -znafco???:confused: . Coś pominąłem???

Jedna rzecz chciałbym bardzo wiedziec Czemu to uważasz mnie za hipokrytę. - bardzo prostym jęzkiem napisz proszę jaka moja działalność grzewcza robi ze mnie hipokryte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba są dwie prawdy ...:)

 

Pytasz o to piaty raz w roznych watkach i piaty raz otrzymujesz odpowiedź: tak, JEST droższy.

Ale nawet, jeśli zużywasz tylko 45% w tańszej taryfie, to jesteś na zero.

50% - 50% już jesteś na plusie.

 

Tańsza taryfa, to także tańsze 2h prądu w ciągu dnia i caly weekend. Od 22 w piatek do 6 w poniedzialek .

 

...Przy dzisiejszych cena to jest 30-70 nocna/dzienna i już się zaczyna opłacać wzgledem całodobowej.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz i zaczynamy się wspinać na twój szczyt.Mozolnie ale zaczynamy.Wiesz o kominkach co byś chciał wiedzieć , wiec nie odbieraj wiedzy tym ,którzy wiedza od ciebie więcej. O budowie, dziłaniu, eksploatacji kominka wiem mniej od CIebie. O jego wpływie na otoczenie wiemy tyle samo, tylko Ty pewnych rzeczy do wiadomości nie chcesz przyjąc.

 

To ,że sobie popalają także nie jest ci obce we wolnym kraju żyją to im wolno.Słusznie.Nazywając nas kominkarzy hipokrytami nie zapominasz ,że hipokryzja z definicji tu przytaczanej przez ciebie ,dotyczy także i ciebie.Popatrz.co juz wiemy:

 

 

1. jesteśmy hipokrytami - Ty tak, bo ponoć stać Cię na gaz ale wybierasz brudne paliwo

2.smrodzimy sąsiadom - jak wyżej

3. emitery z naszych kominów to syf i dokładanie do smogu - 100%

4.kominki wszędzie czuć i to intensywnie - ja czuje, Tobie zmysł otępiał bądz nie chcesz poczuć

5.zestawy tabelaryczne o uczestnictwie w tym całym syfie przekładają się na to by nie inwestować w kominki - nie ma danych % syf z kominków/syf z pieców

6.zakaz palenia drewnem w kominkach szybko wprowadzić bo kłóci się to z sytuacja w Polsce odnośnie zanieczyszczeń-emisji do atmosfery. - zakaz uzywania codziennego jako głównego źródła ciepła w warunkach domowych

7.trujemy w naszych salonach siebie i najblizszych - Wasze zdrowie, Wasz wybór

8.mamy syf w salonach - Wasz salon, Wasz wybór

8. musimy sprzątać gdy palimy w kominku - popiół chyba się nie teleporuje z kominka, wiec tak

9.musimy nosić paliwo (opał-drewno) - samo nie przyleci do kominka

10. wieczny kurz i smród - w znanym mi palonym codziennie kominku - tak było

11.choroby powstałe podczas palenia w kominkach - a to mi lata na co Ty zejdziesz

12.bezwzględny zakaz ich użytkowania - . jak wyżej Zakaz uzywania jako jedynego/głównego prymitywnego źródła ciepła

13.laboratoryjne dowody na to ,że drewno spalane w komorze paleniskowej kominka jest rakotwórcze i jest zagrożeniem dla życia i zdrowia - fakt

14.konkretna data wprowadzenia zakazu palenia w kominkach - Jak wyżej, zakazu palenia 24/7

15.kominek z PW to tak samo jak piec węglowy to po prostu piec i tak samo truje jak i kominek - spalanie paliwa stałego pomimo teorii o duszy i klimacie pozostaje brudnym paliwem stałym

16.grzejemy się tylko PC i gazem ziemnym bo jest zdrowy - Nigdy tak nie twierdziłem, bzdura i wielokrotnie o tym pisałem. Spalanie gazu czy prąd z elektrowni węglowej nie jest zdrowy. Ale mniej szkodliwy niż spalanie paliw stałych w warunkach domowych

 

Czego chcesz więcej leszczu -znafco???:confused: . Coś pominąłem???

Jedna rzecz chciałbym bardzo wiedziec Czemu to uważasz mnie za hipokrytę. - bardzo prostym jęzkiem napisz proszę jaka moja działalność grzewcza robi ze mnie hipokryte

 

Wszystko masz hipokryto.Chciałbym abyś wreszcie skoro już wiesz co chciałeś wiedzieć, wyindywidualizował się stąd.Nie mąć i zniknij pozwól żyć w tej niedoli kominkowcom.:yes::D.Jesteś mniejszy szkodnik więc to ci powinno wystarczyć by podreperować własne ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostką energii jest 1 kWh.

Gratuluje poziomu fizyki w tej niedzielnej szkółce, którą udalo ci się ukończyć

 

 

Juz nie chce mi sie nawet komentowac teorii o braku nocnej taryfy, bo to jest prad odpadowy i jego klienci sa zawsze mile widziani...

 

Doskonale wiesz o co mi chodziło ale jak zwykle się czepiasz. Co do szkół to radzę nie zaczynać przegadywanki, możesz marnie wypaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiesz o co mi chodziło ale jak zwykle się czepiasz. Co do szkół to radzę nie zaczynać przegadywanki, możesz marnie wypaść.

 

w jakich to szkołach tak słabo uczą najbardziej podstawowych rzeczy, jak rozróżniania energii od mocy? przecież to wiedza na uzyskiwana w ramach liceum czy dzisiejszego gimnazjum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Remiks

Przecież wystarczy dać wykres roczny i od razu widać kiedy jest trucie. Latem w granicach normy, a zimą (styczeń/grudzień) średnio przekroczone od 3 do 6 razy. Każdy kto opala drewnem czy węglem truje. Ci którzy posiadają urządzenia wysokich klas - mniej, ale kto ma kominek np. 5 klasy? Znasz takiego? Takie sprawy trzeba załatwiać ustawowo - jak katalizatory w samochodach, nie bawić się jak matka z dzieckiem. I tak u większości więcej kasy idzie na paliwo niż na opał, a czasami nawet na papierosy.

 

Ciekawe czy jakby piekarz ci zimą wrzucał np. 5 razy więcej chemii to też byś był taki happy? Pewnie zaraz byś awanturę zrobił, że ci truje dzieci i do sądu żeby wyrwać chwasta.

Ale powietrze to dobro wspólne i niestety jak w socjalizmie, odpowiedzialność za nie jest rozmywana i każdy ma to w nosie.

 

y3mKZ7qEuJGOPlgz-w0zM_1-eJ_AyRO7JGB1MW_HqEeWEDrXtAWMECs-EXfk-H3i2t7ud7Y9l1BK2T_2jNNF7q1atuX6SYAqtv9GtyyNb5-LFgM-H62XcHfZDCLAQ_10vt3kszBtNuzfdm1NSKiHwwENFhDWhnvVHLwxdioSISOfKc?width=946&height=454&cropmode=none

To wyjaśnij mi prosze luty? Co takiego się stało? Dlaczego we wrześniu jest ju*ż wzrost, przecież nikt wtedy nie grzeje? Dlaczego Twoim zdaniem w styczniu było 60 a w grudniu 30 pare?

7.jpg

Tutaj masz grudzień dla kalisza, 26 grudnia PM10 na poziomie 6mikrograma, ciężko będzie znaleźć dzień letni o tym poziomie, jak to możliwe? 1,2,3, 8-12, 26-28 w okolicach 20 mikrogramów albo zdecydowanie poniżej to 11 dni poniżej 20 ok 30% czasu. Tak przekroczenia są i to spore, latem ich nie ma ciekawe jak jest przyczyna.

 

8.jpg

To teraz lato- lipiec najniższy poziom PM10 to 11 mikrogramów 16-go lipca i to taki jeden dzień w tym miesiącu, tak poziom do 20 mikrogramów w ok 60% dni lipca i przekroczenia zdecydowanie mniejsze niż zimą i to załatwia zestawienie roczne właśnie znaczne przekroczenia w okresie zimowym tylko pytanie czy przyczyną jest ogrzewanie piecami? Gdyby tak było to zanieczyszczenie w grudniu nie ma prawa spadać do poziomów wskazanych z grudnia.

Przygladając się danym z kierunkami wiatru i jego siłą też odpowiedź nie jest jednoznaczna. Na pewno w miesiącach letnich inwersja nie występuje tak często i na takich wysokościach jak jesieną i zimą.

Nie chce mi się szukać cytatów ale ktoś pisał że rozmawiamy o paleniu ciągłym, to nie wymóg w nowoczesnych piecokominkach już kiedyś pisałem że można palić 3-4h a grzać 24h wiem że nie wszyscy potrafią to zrozumieć.

Zgadzam się z tym ze należy ograniczać produkcję zanieczyszczeń ale nie zgadzam się z bezsensowną nagonką na kominki bez zbadania problemu. Pewnie ze palenie w systemie ciągłym podkładając co 3h to porażka i osobiście nie wyobrażam sobie tego co nie znaczy że wszędzie tak jest.

Edytowane przez Remiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie czego nie wiem o kominkach a chciałbym wiedzieć, to kiedy będzie ogólnokrajowy zakaz używania kominków (tudzież wungla też) jako głównych źródeł ciepła dla całego domu.

 

odpowiedz brzmi - nie za Twojej/Mojej kadencji

nikt nie odważy się wprowadzić takiego zakazu w całej PL jeszcze długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz brzmi - nie za Twojej/Mojej kadencji

nikt nie odważy się wprowadzić takiego zakazu w całej PL jeszcze długo

No dlaczego nie przecież kominek w tej chwili nie może być jedynym źródłem ogrzewania ale już 1% ogrzewani prądem wystarczy;-) To i może być tak dla węgla;-) Nie o zakazy i nakazy powinno chodzić a o zmianę świadomości ludzi, przeciwników kominków też;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlaczego nie przecież kominek w tej chwili nie może być jedynym źródłem ogrzewania ale już 1% ogrzewani prądem wystarczy;-) To i może być tak dla węgla;-) Nie o zakazy i nakazy powinno chodzić a o zmianę świadomości ludzi, przeciwników kominków też;-)

 

Nieprawda, nie moze byc 1 % grzania powiedzmy prądem a pozostałe czyli 99% kominkiem. Podaj podstawę prawną takiego stwierdzenia, dla przypomnienia jest ona zapisana w Prawie Budowlanym i stanowi, podam w uproszczniu ze komninek nie moze byc głownym zródłem ciepła w budynkach mieszkalnych. Stwierdzenie nie moze byc głownym zródłem oznacza w praktyce ze jego udział musi byc mniejszy niz 50% całkowitego zapotrzebowania na energię koncową do ogrzewania budynku.

Warto sie czasem zapoznac z obowiązującymi przepisami a nie wymyslac swoje interpretacje.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz brzmi - nie za Twojej/Mojej kadencji

nikt nie odważy się wprowadzić takiego zakazu w całej PL jeszcze długo

 

Przepowiadanie przyszłosci nie jest prostą sprawą. Do tego trzeba miec zdolnosci paranormalne, tak w zasadzie chyba nie było zadnego jasnowidza czy jak by nazwac o 100% skutecznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, nie moze byc 1 % grzania powiedzmy prądem a pozostałe czyli 99% kominkiem. Podaj podstawę prawną takiego stwierdzenia, dla przypomnienia jest ona zapisana w Prawie Budowlanym i stanowi, podam w uproszczniu ze komninek nie moze byc głownym zródłem ciepła w budynkach mieszkalnych. Stwierdzenie nie moze byc głownym zródłem oznacza w praktyce ze jego udział musi byc mniejszy niz 50% całkowitego zapotrzebowania na energię koncową do ogrzewania budynku.

Warto sie czasem zapoznac z obowiązującymi przepisami a nie wymyslac swoje interpretacje.

Mogę się mylić ale nie zacytowałeś żadnego zapisu.

ROZPORZÑDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 12 kwietnia 2002 r.

w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadaç budynki i ich usytuowanie.

Rozdzia∏ 4

Instalacje ogrzewcze

§ 132. 1. Budynek, który ze względu na swoje przeznaczenie wymaga ogrzewania, powinien byç wyposażony w instalacj ́ ogrzewczà lub inne urzàdzenia ogrzewcze, niebdące piecami, trzonami kuchennymi lub kominkami.

Oczywiście mogę się mylić ale proszę o wskazanie zapisu że kominek nie może być głównym źródłem ciepła.

Edytowane przez Remiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale nie zacytowałeś żadnego zapisu.

ROZPORZÑDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 12 kwietnia 2002 r.

w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadaç budynki i ich usytuowanie.

Rozdzia∏ 4

Instalacje ogrzewcze

§ 132. 1. Budynek, który ze względu na swoje przeznaczenie wymaga ogrzewania, powinien byç wyposażony w instalacj ́ ogrzewczà lub inne urzàdzenia ogrzewcze, niebdące piecami, trzonami kuchennymi lub kominkami.

Oczywiście mogę się mylić ale proszę o wskazanie zapisu że kominek nie może być głównym źródłem ciepła.

 

Paragraf który zacytowałes jest wg opinii prawników traktowany jest jako nakaz stosowania innych zródeł ciepła z czego wynika dalsza interpretacja ze kominek trakowany jest jako pomocnicze zródło ciepła czyli jego udział w całkowitym bilansie nie powinien przekraczac 50% calkowitego udziału. Wiem ze to są takie prawnicze kruczki a ja nie jestem prawnikiem, spotkałem sie jednak z wieloma opiniami za strony PINB ze kominek nie moze był podstawym zródłem ciepła, co zresztą uwzgledniałem w charakterystykach energetycznych budynku. Mozna powiedziec co kraj to obyczaj. Uwazam ze warto jednak zasiegnąc opinii wlasciwego PINB odnosnie max procentowego udziału kominka w systemie grzewczym budynku, tak aby pozniej nie było nispodzianek przy skladaniu dokumentów do PNB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...