Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

W zasadzie nazwa kominek została wymyślona z powodów komercyjnych.

 

 

Najwyraźniej ktoś tu jest z blokowisk i kominka wcześniej nie widział ... Dziwnym trafem w domu moich rodziców jest kominek, wykonany z kafli wyprodukowanych w końcu XIX wieku .

P.S. Tak na marginesie , w Chinach tez nie rozumieją po co w domu kominek więc go nie robią . Niema to jednak zupełnie znaczenia dla rekordowo wysokiego zanieczyszczenia powietrza w tamtym kraju .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To wyjaśnij mi prosze luty? Co takiego się stało?

Może więcej śniegu padało? Skąd mam wiedzieć. trend jest widoczny.

 

Tu masz rakotwórczy benzopiren w Nowej Rudzie (w Lutym norma przekroczona 40 razy !!!!). Trend widać jak byk. Nie ma co się czepiać anomalii i chwilowych odstępstw. Piece i kominki trują i nie da się temu zaprzeczyć.

 

y3m9U7iOUtYNvnGq57F4pd5E254G8WV8LtU3M-HPu-SExGSqQAApOaVotYIFquziyfVV6VRYPh01QJ0qDEPjikH2dU-ulDG6V1-ECEUfSF2op2iWCD--2Gdno_-vBlScjy4QaNFTrudiycK31_UiOTikLxxibbI5MbU95xYXSsc5M0?width=955&height=264&cropmode=none

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więcej śniegu padało? Skąd mam wiedzieć. trend jest widoczny.

 

Tu masz rakotwórczy benzopiren w Nowej Rudzie (w Lutym norma przekroczona 40 razy !!!!). Trend widać jak byk. Nie ma co się czepiać anomalii i chwilowych odstępstw. Piece i kominki trują i nie da się temu zaprzeczyć.

 

y3m9U7iOUtYNvnGq57F4pd5E254G8WV8LtU3M-HPu-SExGSqQAApOaVotYIFquziyfVV6VRYPh01QJ0qDEPjikH2dU-ulDG6V1-ECEUfSF2op2iWCD--2Gdno_-vBlScjy4QaNFTrudiycK31_UiOTikLxxibbI5MbU95xYXSsc5M0?width=955&height=264&cropmode=none

 

Czy to tylko zasługa kominków? Czy jednak spalania różnych śmieci i jakościowo kiepskiego węgla w zwykłych piecach na węgiel?

Jak te dane mają się do PM10 w Afryce Północnej - post

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?317602-Nie-róbcie-kominków-w-domu-)&p=7379201&viewfull=1#post7379201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więcej śniegu padało? Skąd mam wiedzieć. trend jest widoczny.

 

Tu masz rakotwórczy benzopiren w Nowej Rudzie (w Lutym norma przekroczona 40 razy !!!!). Trend widać jak byk. Nie ma co się czepiać anomalii i chwilowych odstępstw. Piece i kominki trują i nie da się temu zaprzeczyć.

 

y3m9U7iOUtYNvnGq57F4pd5E254G8WV8LtU3M-HPu-SExGSqQAApOaVotYIFquziyfVV6VRYPh01QJ0qDEPjikH2dU-ulDG6V1-ECEUfSF2op2iWCD--2Gdno_-vBlScjy4QaNFTrudiycK31_UiOTikLxxibbI5MbU95xYXSsc5M0?width=955&height=264&cropmode=none

Tak może śniegu a może nie ale co będziemy wnikać skoro mamy wyrobione zdanie. Zamiast analizować lepiej wygrzebać kolejną mapkę;-)

Trendy to są widoczne w modzie a tutaj chodzi o pomiary i dowody a nie poszlaki i domniemania. Niestety jest się co czepiać anomalii i odstępstw bo skoro ktoś twierdzi że to przede wszystkim kominki odpowiadają za zanieczyszczenie powietrza a pomiary pokazują że wcale to takie jednoznaczne nie jest. Do tego twierdzenie że kominki w tym nowoczesne często z elektronicznym sterowaniem i śmieciuch to to samo. A i jeszcze jedno nie ma normy na benzopiren a tylko poziom docelowy z okresem uśredniania rocznym. Zima to okres grzewczy i nie tylko kominki pracują a tutaj piszemy o kominkach więc nie będę się rozpisywał o śmieciuchach, ciepłowniach, piecach gazowych itd.

Nikt nie zaprzecza że kominki też trują ale wrzucanie wszystkiego do jednego worka to przegięcie. Mądrzejsze gminy zaczynają przestawiać już swoje myślenie i na początek chcą walczyć z paleniem śmieci itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te dane mają się do PM10 w Afryce Północnej - post

Zgaduję:

Np. w krajach afrykańskich popularny jest 'recykling' europejskich (i nie tylko) śmieci:

 

http://free-computer-recycling.blogin.com.au/wp-content/uploads/2015/01/Computer-Recycling-And-eWaste-In-Africa-16.jpg

http://www.the-star.co.ke/sites/default/files/styles/new_full_content/public/articles/2016/09/09/1418036.jpg?itok=qEz6nqjX

 

Gotujemy

http://www.thisfabtrek.com/journey/africa/ghana-togo-benin/20090330-accra/ghana-white-palm-oil-4.jpg

 

No i produkcja, bo siła robocza tania i brak norm:

http://www.sadc.int/files/4113/5339/3256/ZM_mm-j2007_acid_plant_men_walking_with_masks_crop.jpg

http://media.gettyimages.com/photos/air-pollution-from-fertilizer-factory-south-africa-picture-id91554265?s=170667a

No i śmieci trzeba się pozbyć:

http://southcoastherald.co.za/wp-content/uploads/sites/52/2016/01/Bangladeshwheremuc_80225.jpg

 

 

Generalnie myślisz po europejsku i próbujesz to przenieść na Afrykę, a tak się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trendy to są widoczne w modzie a tutaj chodzi o pomiary i dowody a nie poszlaki i domniemania.

 

rendy widoczne są na każdym wykresie, nie ważne czy dotyczy indeksów giełdowych, PKB czy wzrostu CO2 w atmosferze.

 

Do tego twierdzenie że kominki w tym nowoczesne często z elektronicznym sterowaniem i śmieciuch to to samo.

 

To co spełnia 5 klasę EN 303-5:2012 może zostać. Nie ważne czy kominek czy kocioł - reszta won i zakaz palenia pod groźbą wysokiej kary. Tylko tak możemy ograniczyć zatrucie naszego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnienia - Benzoalfapiren

 

Benzo(α)piren (B(α)P) należy do grupy wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA).

Jest to związek trwały w środowisku, posiada zdolność do adsorpcji na powierzchni pyłów (np. PM10 i PM2,5).

Powstaje w wyniku niepełnego spalania związków organicznych.

W wyniku działalności człowieka uwalniany jest do środowiska ze spalania paliw kopalnych, odpadów, wypalania traw oraz działalności przemysłowej.

Obecny jest również w spalinach samochodowych i dymie papierosowym.

 

dla B(α)P obowiązuje (ze względu na ochronę zdrowia ludzi) norma dla jednego roku, gdzie poziom dopuszczalny (PD) = 1 ng/m3.

 

B(α)P jest związkiem kancerogennym, który kumuluje się w organizmie i powoduje toksyczność przewlekłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet mógłbym się z Tobą zgodzić tylko Ty jesteś utopistą a ja raczej realistą;-)

Ps Twoich trendów już nawet mi się nie chce komentować;-)

No i tak trzymaj....utrzymanie naszego kolegi na dotychczasowym poziomie wyrazu, jest bardzo korzystne dla sprawy palenia drewnem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. I nawet spalając w nowoczesnym kotle podajnikowym występuje jego emisja - niby z drewna więcej:

 

Baturka .To chyba jego list intencyjny podpadający pod jak to ktoś trafnie określił :

 

Jesteś opłacany przez szeroko rozumiany przemysł smrodowo-węglowy. Pewnie skład węgla prowadzisz albo na ciepłej posadce w energetyce siedzisz trollu. Za takie teksty to do pierdla powinieneś iść. Ludzie chorują z tego syfu z komuny do dziś. Skąd takie kolejki do onkologa ? To się odkłada w organizmie i po latach choruje na nowotwory, kalectwo i ułomność odziedziczoną w genach. Tylko świadomość i mentalność w Polsce jest jaka jest, kreowana przez kolesi, rząd, który wyprowadza miliardy z kopalń, elektrowni, obsadza swoimi elektrownie, związki zawodowe po 30 tys., przywileje jak z innego układu kosmicznego i patologia górnicza. Rzygać się chce. A później puszczą takich propagandystów i pieprzy jeden z drugim, a ciemny lud to kupuje.................
Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baturka .To chyba jego list intencyjny podpadający pod jak to ktoś trafnie określił :
To jest tak, jakbyś opieprzył swoją babę za to, że listonosz siedział za długo u sąsiadki...:) Łączenie problemu spalania węgla z problemem spalania drewna to ciemnogród. Poparty tabelkami "kupionymi" na chybił trafił od wujka Gogle, czasem bardzo ciekawymi, ale użytymi nie w tym kontekście....Do tego traktowanie czytelników jak nierozumnych przygłupów. Zarówno tych którzy są za, jak i tych przeciw. To wszystko zaczyna tworzyć bardzo czytelny obraz tego wątku...O ile ktoś to czyta...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, jakbyś opieprzył swoją babę za to, że listonosz siedział za długo u sąsiadki...:) Łączenie problemu spalania węgla z problemem spalania drewna to ciemnogród.

 

A dlaczego nie ?

Spalacze drewna ruszają do boju wtedy, dokładnie wtedy, kiedy spalacze węgla.

Średnio co dziesiąty czynny komin w mojej okolicy emituje produkty spalania drewna z urzędzeń wgrzeczych średniej jakości, z szybką, zlokalizowanych w salonie.

 

Przy czym - domy z kominkami to najczęściej te nowsze "bogatsze", które można by ogrzać gazem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie ?

Spalacze drewna ruszają do boju wtedy, dokładnie wtedy, kiedy spalacze węgla.

Średnio co dziesiąty czynny komin w mojej okolicy emituje produkty spalania drewna z urzędzeń wgrzeczych średniej jakości, z szybką, zlokalizowanych w salonie.

 

Przy czym - domy z kominkami to najczęściej te nowsze "bogatsze", które można by ogrzać gazem...

Dobrze...masz rację....źle się wyraziłem. Syf jest syf i nie ma dyskusji. Też nie lubię...Może tak zrozumiesz, choć wątpię: nie można dyskutować o postawieniu we wsi znaku zakazu wyprzedzania, czy ograniczenia prędkości, powołując się na statystyki wypadków komunikacyjnych na świecie. To jest oczywiście odpowiedź dla innych czytelników, bo Ty znawca i dyskutant wszystkich tematów na forum, i tak coś wymyślisz by zagmatwać...(do tego kabotyn, bo kominek tez sobie zbudowałeś :D ) ...Tak więc bez odbioru i Wesołych Świąt! Dziś w Moskwie....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj przytaczane są dane z polskich miast, a każdy z nas ma organoleptyczne doświadczenia z kopcącymi kominami.

Kraków wziął sie za to pierwszy, jest MNÓSTWO miejsc w kraju, gdzie powinny zostać wprowadzone podobne przepisy.

 

Kominek mam - w tym sezonie grzewczym odpalony 9razy. Niech wszyscy tak użytkują kominki, a mogę temat odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj przytaczane są dane z polskich miast, a każdy z nas ma organoleptyczne doświadczenia z kopcącymi kominami.

Kraków wziął sie za to pierwszy, jest MNÓSTWO miejsc w kraju, gdzie powinny zostać wprowadzone podobne przepisy.

 

Kominek mam - w tym sezonie grzewczym odpalony 9razy. Niech wszyscy tak użytkują kominki, a mogę temat odpuścić.

 

Ja nie wiem czy tobie i innym twoim kolesiom adwersarzom trzeba już odpowiadać.Pajacujcie z niewyważonymi opiniami i myślicie podnosząc larum ,że wszyscy się przestraszą i pójdą za wami i będą szerzyć tą powtarzającą jak mantra , głupotę o szkodliwości kominkowej.Gościu takiego pieczołowitego pisania głupot tobie jak i innym powinni zabronić .Nawdychasz się jakiś syfiastych substancji by potem mieć nieuzasadnione pretensje do palących w kominkach w sposób znany tylko tym co maja doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj przytaczane są dane z polskich miast, a każdy z nas ma organoleptyczne doświadczenia z kopcącymi kominami.

Kraków wziął sie za to pierwszy, jest MNÓSTWO miejsc w kraju, gdzie pow

inny zostać wprowadzone podobne przepisy.

 

Kominek mam - w tym sezonie grzewczym odpalony 9razy. Niech wszyscy tak użytkują kominki, a mogę temat odpuścić.

 

9 razy trułeś wszystkich dokoła. Jak mogłeś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...