Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

(np. normy jakościowe na sprzedawane paliwo oraz wymiana starych pieców na nowoczesne, zakaz spalania mokrego drewna), .....

Jak egzekwować zakaz spalania mokrego drewna?

Przypomnę. W Krakowie rozszerzając zakaz na piece salonowe, mimo oporów lobby "kominkowego", był argument - nie obejmując zakazem używania piecyków salonowych tracimy kontrolę co mieszkaniec do niego wkłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyste powietrze bez smogu chciałoby wielu niestety wielu nie stać na to by zrezygnować ze starych pieców a grzac trzeba

Jeden mówi mam super pompę drugi a ja nowoczesny kocioł kondensacyjny tymczasem w tv pokazują np miejscowość Skala w małopolskiem i babcie palące czym popadnie bo emerytury ma 800zl i co ma zrobić. Takich osób w tym kraju jest mnóstwo i dlatego tak wygląda mapa zanieczyszczeń w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 70 to duzo. CHyba że duzy dom i PC o odpowiednio dużej mocy.

Ja w 2008 zapłąciłęm coś lekko ponad 40tys za PC z kolektorem poziomym (moc grzewcza 10KW).

Do gazu miałem 100m, jak mi powiedzieli kwote za przyłączenie to w zasadzie nie miałem nawet wyboru. Paliwami stałymi palić nie wolno.

 

Wyszedłem z innego załóżenia awaryjnego. Przy braku prądu dłużej niż ,... dzień i tak w domu się mieszkać nie da. Brak wody, brak gotowania. Tansze od 2 kominów jest awaryjny agregat.

 

 

takie ceny były 15 lat temu

 

 

gdy była taka ostrzejsza zima, chyba 5-6 lat temu, gdy pozrywało kable i nie było prądu we Wrocławiu i okolicach nawet do 5 dni...to ja tego nie odczułem mocno

- ogrzewanie kominkowe

- woda z kranu leci...bo niby dlaczego ma nie lecieć

- kuchenka gazowa, bo taką mam i będe miał

 

 

a mój brat

- ogrzewanie metanem

- kuchenka na prąd

- woda leciała

 

w drugim dniu się wyprowadził do teściów

 

 

 

 

na marginesie...jakieś muchy latają....troll

 

 

 

ile kosztuje porządny agregat?

nie zabawka

taki który pociągnie całą chatę

Edytowane przez Arek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyste powietrze bez smogu chciałoby wielu niestety wielu nie stać na to by zrezygnować ze starych pieców a grzac trzeba

Jeden mówi mam super pompę drugi a ja nowoczesny kocioł kondensacyjny tymczasem w tv pokazują np miejscowość Skala w małopolskiem i babcie palące czym popadnie bo emerytury ma 800zl i co ma zrobić. Takich osób w tym kraju jest mnóstwo i dlatego tak wygląda mapa zanieczyszczeń w PL.

Nie wiem co ma zrobić babcia. Od takich problemów powinien być własnie rząd i od pomocy takim osobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- woda z kranu leci...bo niby dlaczego ma nie lecieć

Bo niektórzy muszą mieć własną studnie?

 

ile kosztuje porządny agregat?

nie zabawka

taki który pociągnie całą chatę

A ile potrzebujesz awaryjnie. PC zuzywa 2.5KW. 6-7KW wystarczy na awaryjny agregat w moim przypadku. Po allegro leży tego mnóstwo za 2-3 tys. Dobry firmowy niech kosztuje 5tys. A jako awaryjny czy koniecznie musi być super hiper firmowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Namówiłem już kilku kumpli na takowy. W kominku już powoli gaśnie ogień, żar jeszce będzie przez kilka godzin, nie dokładam bo w chałupie już gorąco. LUDZIE RÓBCIE KOMINKI W NOWYCH DOMACH.

Czy to jeden z tych namówionych kumpli?

 

Nie zadałeś mu pytania, czy dobrze przemyślał przeniesienie kotła z kotłowni do salonu?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?29110-Kominek-z-p%C5%82aszczem-wodnym-czy-z-nawiewem/page3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli się wrzuca do jednego worka "kominkowców" i "śmieciarzy" to jednak tego zrozumieć nie mogę

w kominku nikt nie spali mebli opon itp bo szanuje to urządzenie grzewcze jak to jest tu okreslane

 

przed chwilą pokazali w tv kontrolę strazy miejskiej pieca w jednym z domów gdzie wyciągnęli z niego samochodowe filtry olejowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli się wrzuca do jednego worka "kominkowców" i "śmieciarzy" to jednak tego zrozumieć nie mogę

w kominku nikt nie spali mebli opon itp bo szanuje to urządzenie grzewcze jak to jest tu okreslane

 

przed chwilą pokazali w tv kontrolę strazy miejskiej pieca w jednym z domów gdzie wyciągnęli z niego samochodowe filtry olejowe

 

Masz rację, w kominku pali się drewnem a nie śmieciami.

Smog, PM10, PM2,5 to zwykłe stare piece obsługiwane przez ludzi którzy albo nie myślą albo mają w pompie to co spalają.

A spalają np. butelki po napojach bo za darmo i dobrze się palą.

Czyli : należy zakazać sprzedaży napojów w butelkach PET ? (czy jak to się nazywa?) i jeszcze zniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli się wrzuca do jednego worka "kominkowców" i "śmieciarzy" to jednak tego zrozumieć nie mogę

w kominku nikt nie spali mebli opon itp bo szanuje to urządzenie grzewcze jak to jest tu okreslane

....

 

Nie rozumiem Twoich wątpliwości.

A po cholerę ktoś montuje w salonie kocioł na paliwo stałe z otworem na połowę drzwi od szafy, jak nie z braku kasy na paliwo.

Trochę jabłonki, trochę opon, kilka pampersów, butelek PET i w domu ciepło za darmo.

Trochę kasy odłożone + 500+ i Fabia z kratką jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twoich wątpliwości.

A po cholerę ktoś montuje w salonie kocioł na paliwo stałe z otworem na połowę drzwi od szafy, jak nie z braku kasy na paliwo.

Trochę jabłonki, trochę opon, kilka pampersów, butelek PET i w domu ciepło za darmo.

Trochę kasy odłożone + 500+ i Fabia z kratką jak znalazł.

 

cholera a ja glupi drewno suszone i brykiet kupuję

tak to nigdy na mercedesa nie uzbieram

może rzeczywiście trzeba ładować do kominka co popadnie bo i tak jestem trucicielem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kominku nikt nie spali mebli

 

Oczywiście, że spali. To cenne, suche i wysokokaloryczne paliwo :D. Znajomy przez dwa lata palił płytami meblowymi. W tym roku mokrym drewnem 'sezonowanym' w wilgotnej piwnicy przez pół roku. Na FM są ludzie bardziej świadomi, albo nie wszyscy piszą całą prawdę - rzeczywistość jest zgoła inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera a ja glupi drewno suszone i brykiet kupuję

tak to nigdy na mercedesa nie uzbieram

może rzeczywiście trzeba ładować do kominka co popadnie bo i tak jestem trucicielem

 

Jeśli masz kocioł w salonie, a nie piecyk, to się nawet nie zastanawiaj.

Co za różnica czy stoi w kotłowni, czy w salonie. Różnica tylko w szybce.

Co innego gdy masz piecyk do palenia okazjonalnego. Ten wymaga troski i dbałości.

 

Idę spać. Od rana trzeba zarobić na ratę leasingową za Fabię.

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że spali. To cenne, suche i wysokokaloryczne paliwo :D. Znajomy przez dwa lata palił płytami meblowymi. W tym roku mokrym drewnem 'sezonowanym' w wilgotnej piwnicy przez pół roku. Na FM są ludzie bardziej świadomi, albo nie wszyscy piszą całą prawdę - rzeczywistość jest zgoła inna.

Można? da się, zakazać produkcji silników disla bo dpf można wyciąć;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, w kominku pali się drewnem a nie śmieciami.

Smog, PM10, PM2,5 to zwykłe stare piece obsługiwane przez ludzi którzy albo nie myślą albo mają w pompie to co spalają.

A spalają np. butelki po napojach bo za darmo i dobrze się palą.

Czyli : należy zakazać sprzedaży napojów w butelkach PET ? (czy jak to się nazywa?) i jeszcze zniczy.

 

Ciekawe że w niektórych krajach są butelki PET WIELOKROTNEGO UŻYTKU , w naszym grajdołu tylko jednorazówki , jak łatwo zauważyć stosowanie opakowań szklanych nie powoduje dewastacji środowiska.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...