Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Możesz podać źródło? :)

źródło do "Od 2020 pasywny to pewnie będzie półlitrowy :D " ?

do półlitra ? to był żart

 

Zresztą żart lub nie żart to się okaże, bo w 2020, 2025, 2030 domy pasywne 15kWh/m2/rok pewnie już będą za energochłonne i nie będą już pasywne.

Wystarczy spojrzeć w archiwalne wymagania ochrony cieplnej budynków.

A źródło to całej "definicji" pasywnego to

http://www.pro-vent.pl/baza_wiedzy/dlaczego-rekuperacja/czym-jest-dom-pasywny-i-budynek-energooszczedny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

120m2. Palone jesionem więc do wyliczen raczej 1700kWh/mp. Można troszkę inaczej policzyć przyjmując sprawność u Ciebie 100% to jakieś 16GJ u mnie przy sprawności przyjętej przez Ciebie powiedzmy 23 GJ jednak do końca porównać się nie da masz inne troszkę preferencje temp. Do tego parter wieńce z bala fi 32-45cm, płyta podobnie ocieplona, poddasze zdecydowanie słabiej do tego okna dwuszybowe.

 

Ao, ale od obliczeń jakoś to tak strasznie nie odbiega.

jesion i buk wg tej strony mają taką samą wartośc opałową:

http://agroenergetyka.pl/?a=article&id=146

 

A system gazowy nie ma 100% sprawności.

 

Poza tym OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Gdybym był bezczelny to zapewne napisałbym ci "zamknij mordę Wąski.........." ale tak nie zrobiłem czyniąc cię odbiorcą sensownej dyskusji.Ta twoja pokrętna chamska skromność dowodzi ,że płytkość jest nader popularna domniemam ,że i u ciebie w domu.Pozwolisz ,że definicję domu 3.4.5 litrowego zostawię w spokoju ponieważ nie kumasz co to za ciało, a dom by ci było lepiej i jeśli potrafisz to wyliczysz to dom 5 litrowy uważam za pasywny.

 

Ale TY, to możesz sobie uważać, że Ziemia jest płaska i podpierają ją cztery żółwie.

Ma się to tak samo do rzeczywistości, jak Twoje postrzeganie domów pasywnych.

Definicja jest jedna, kolega d7d ją przytoczył.

 

Natomiast nie ukrywam,że fajnie jest dowiedzieć się, że udało mi się wybudowac dom pasywny, choć wcale nie miałem takiego zamiaru :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale TY, to możesz sobie uważać, że Ziemia jest płaska i podpierają ją cztery żółwie.

Ma się to tak samo do rzeczywistości, jak Twoje postrzeganie domów pasywnych.

Definicja jest jedna, kolega d7d ją przytoczył.

 

Natomiast nie ukrywam,że fajnie jest dowiedzieć się, że udało mi się wybudowac dom pasywny, choć wcale nie miałem takiego zamiaru :lol:

 

Witam.

 

Nie interesuje mnie opinia d7d tylko twoja.Ponieważ definicję domu pasywnego 5 litrowego znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego, jak "moja definicja". Ani "opinia d7d".

Nie ma czegoś takiego, jak dom pasywny 5-litrowy.

Jest za to dom energooszczędny 5-litrowy, w którym mieszkam.

Do pasywnego sporo mu brakuje. Dokładnie 35kWh/m2/rok

 

Są jednoznaczne wskaźniki które te domy opisują i może tego się trzymajmy i zakończmy temat.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego, jak "moja definicja". Ani "opinia d7d".

Nie ma czegoś takiego, jak dom pasywny 5-litrowy.

Jest za to dom energooszczędny 5-litrowy, w którym mieszkam.

Do pasywnego sporo mu brakuje. Dokładnie 35kWh/m2/rok

 

Są jednoznaczne wskaźniki które te domy opisują i może tego się trzymajmy i zakończmy temat.

 

Witam.

 

Nie musimy kończyć tematu, gawiedzi przyda się lekcja techniki.Cieszy mnie fakt jakiegoś tam konsensusu.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFOŚiGW prowadzi program "Poprawa efektywności energetycznej" z dofinansowaniem budowy domów jednorodzinnych:

- standard NF40 - EUco = 40 kWh/(m2*rok) - dotacja 30.000 PLN

- standard NF15 - EUco = 15 kWh/(m2*rok) - dotacja 50.000 PLN.

Żadnego z budynków o danym standardzie nie nazywa budynkiem pasywnym lub energooszczędnym.

Moja informacja o nazewnictwie była przytoczeniem "pojęć" podanych w linku http://www.pro-vent.pl/baza_wiedzy/dlaczego-rekuperacja/czym-jest-dom-pasywny-i-budynek-energooszczedny/

Te informacje podane to są pojęcia przyjęte w literaturze tematu a nie definicje.

A temat to "Nie róbcie kominków w domu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] przy kominku temperatura w domu rośnie, gaz się wyłącza, po 10h w domu zimno a podłoga dopiero zaczyna się nagrzewać.

 

Źle wykonana instalacja CO. Kominek nie jest urządzeniem dla każdego. Ma mnóstwo wad jak jest niewłaściwie wykonany. Ale jedna zaleta (obserwowanie palącego się ogniska) jak dla mnie niweluje wszelkie niedogodności z nim związane. Niestety to nie jest gadżet/zabawka... świadomi użytkownicy tego "wynalazku" są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek nie jest urządzeniem dla każdego. Ma mnóstwo wad jak jest niewłaściwie wykonany.

Jak jest właściwie wykonany to też ma mnóstwo wad. Jedną z nich jest emisja rakotwórczych WWA i toksycznych innych syfów, które są nieuniknione podczas spalania w warunkach domowych. Jakby każdy w mieście opalał kominkiem to nie byłoby czym oddychać. W przypadku 'wsi' to czesto w okresie grzewczym jest tam powietrze znacznie bardziej zanieczyszczone niż w obszarach miejskich podłączonych do sieci ciepłowniczej,

 

Ale jedna zaleta (obserwowanie palącego się ogniska) jak dla mnie niweluje wszelkie niedogodności z nim związane.

Jak kto co lubi. Mnie to nudzi.

Niestety to nie jest gadżet/zabawka... świadomi użytkownicy tego "wynalazku" są zadowoleni.

 

 

Świadomy użytkownik Trabanta też może być bardziej zadowolony niż nieświadomy użytkownik nowego Mercedesa. Ale wystarczy zamienić ich miejscami i poziom zadowolenia radykalnie się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Świadomy użytkownik Trabanta też może być bardziej zadowolony niż nieświadomy użytkownik nowego Mercedesa. Ale wystarczy zamienić ich miejscami i poziom zadowolenia radykalnie się zmieni.

 

Uważasz, że ktoś posiadający kominek nigdy na oczy nie widział ani nie korzystał z innego bezobsługowego źródła ogrzewania? Ja mam gaz, z którego używania ŚWIADOMIE zrezygnowałem! Ale rozumiem, że Twoje możliwości poznawcze nie są w stanie tego pojąć, że ludzie są różni i różne mają potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gaz, z którego używania ŚWIADOMIE zrezygnowałem! Ale rozumiem, że Twoje możliwości poznawcze nie są w stanie tego pojąć, że ludzie są różni i różne mają potrzeby.

 

Znajomy ma diesla TDCI i też ŚWIADOMIE truje i kopcie, bo koszt wymiany wtrysków to kilka tys złotych, a spalanie wzrosło mu niezauważalnie - więc po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadomy użytkownik Trabanta też może być bardziej zadowolony niż nieświadomy użytkownik nowego Mercedesa. Ale wystarczy zamienić ich miejscami i poziom zadowolenia radykalnie się zmieni.

 

I to jest dobre porównanie. Jednemu przeszkadza chodzenie do garażu bo brykiet po brudne, a drugi przynosi w mróz z podwórka mokre i kruszące się kłody. I jest z tego zadowolony i robi to z własnego wyboru a nawet czuje przewagę nad gazem. To sprawy indywidualne. Myślę że statystyczny mieszkaniec domu kominka nie potrzebuje i nie używa a mimo to go posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...