Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Dziękuję za informację i interpretację prawną.

 

Za co mu dziękujesz jak ciebie to nie dotyczy.Do mnie tylko z nakazem albo rozmowa przed ogrodzeniem.

 

Funkcjonariusz straży miejskiej ma prawo do wstępu wraz z rzeczoznawcami i niezbędnym sprzętem na teren nieruchomości przez całą dobę, obiektu bądź ich części, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, a w godzinach od 6:00 do 22:00, na pozostały teren.

 

Prowadzisz działalność gospodarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzisz Jastrząb, sęk w tym, że to właśnie gazy i tylko gazy uwalniane z drewna ulegają spalaniu. Nie da się zapalić drewna w czystym tego słowa znaczeniu. Tak jak z benzyną - palą się jej opary a nie sama ciecz.

 

Boże zlituj się nad nim.Nie męcz go tą prawidłowością.Przecież nie widział tego niebieskiego płomienia nad polanem.Powiedz mu ,że to gaz.;):D.Sie uparliśmy by im to tłumaczyć.:D .To chyba twoja wina.Mieliśmy odpuścić ale powiedziałeś ,że trzeba walczyć.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Jastrząb, sęk w tym, że to właśnie gazy i tylko gazy uwalniane z drewna ulegają spalaniu. Nie da się zapalić drewna w czystym tego słowa znaczeniu. Tak jak z benzyną - palą się jej opary a nie sama ciecz.

Odpowiedz proszę na moje pytanie.

Czy drewno położone na żar, czyli palące się od dołu, a od góry uwalniające rzeczone gazy w jakiejś tam części bez spalenia, kwalifikuje się pod czyste i mądre spalanie czy nie.

 

To jest proste pytanie proszące się o odpowiedź tak/nie. Potrafisz na nie odpowiedzieć czy podkulisz ogon tudzież mnie oskrażysz o jadowite posty, interpunkcje czy o to że bez czapki chodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co mu dziękujesz jak ciebie to nie dotyczy.Do mnie tylko z nakazem albo rozmowa przed ogrodzeniem.

Kłopoty z przyswojeniem prostych faktów??

 

Siłą od 6-22 Ci na teren domu nie wejdą ale:

"Utrudnianie lub uniemożliwienie wykonania strażnikowi kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3 ( art. 225 § 1 Kodeksu karnego )."

I kto wtedy wnusi w kominku napali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz proszę na moje pytanie.

Czy drewno położone na żar, czyli palące się od dołu, a od góry uwalniające rzeczone gazy w jakiejś tam części bez spalenia, kwalifikuje się pod czyste i mądre spalanie czy nie.

 

To jest proste pytanie proszące się o odpowiedź tak/nie. Potrafisz na nie odpowiedzieć czy podkulisz ogon tudzież mnie oskrażysz o jadowite posty, interpunkcje czy o to że bez czapki chodzę.

 

Tak, potrafię. Dobre wkłady kominkowe, w tym i mój, nad paleniskiem mają tzw. deflektor. To nad nim ulegają dopaleniu gazy nie spalone wcześniej. Warunkiem tego zjawiska jest odpowiednio wysoka temperatura, spowodowana spalaniem dobrze wyschniętego drewna. Czyli to co unosi się nad świeżo położonym polanem, nie musi w tej postaci przelecieć przez komin i z niego wylecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można palić jak na Twoim zdjęciu, można jak na moim? Czy palenie jak na moim jest zakazane? NIE! Jest prawie zgodne z prawem, a powoduje dużą uciążliwość poprzez smród i szkodliwe działanie.

 

Z czego wnioskujesz, że jest zgodne z prawem? Jesteś pewien, że spalane było drewno?

 

Poza tym co to za logika, zwalanie winy na narzędzie jak ktoś z niego korzysta? Zakazać młotków bo złodzieje nimi wybijają szyby w autach na światłach i kradną? Albo całkiem legalnie obijają palce tym, co niezdarnie się nimi posługują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam moderatora za dzida.:D:D:D

869849350cb66e24.jpg

 

Kuźwa branży robimy dobrą robotę ale żaden nie chce nam pomóc w przeciskaniu się w tej niedorzeczności adwersarzy.wg39070 wiesz co on myśli ,że do domu jak palę sezonowanym drewnem(grab, buk) w KZPŁW o wilgotności mniejszej jak 20% to wejdą mi bez nakazu do chałupy po to by wlepić mandat i ja muszę ich wpuścić.Jak to u niego nazwać już nie wiem.Powiem ci tak bo zadawał te trudne w jego wieku pytania.Może odpowiedzmy mu jak krowie na miedzy raz jeszcze.Co ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, potrafię. Dobre wkłady kominkowe, w tym i mój, nad paleniskiem mają tzw. deflektor. To nad nim ulegają dopaleniu gazy nie spalone wcześniej. Warunkiem tego zjawiska jest odpowiednio wysoka temperatura, spowodowana spalaniem dobrze wyschniętego drewna. Czyli to co unosi się nad świeżo położonym polanem, nie musi w tej postaci przelecieć przez komin i z niego wylecieć.

Czyli majac kominek z deflektorem, nie ważne czy się pali od dołu czy od góry?

Serio chce zrozumieć co si e dzieje w takim kominku. Czemu tylko palenie od góry gwarantuje czyste spalanie, a w tym przypadku choc na mój rozum to nie jest spalanie od góry, gazy od defelektorem maja się dopalic.

 

Czy ogólnie, przy rozpalaniu kominka (zimny wkład) nie można liczyć na to ze trzyma toto super parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam moderatora za dzida.:D:D:D

869849350cb66e24.jpg

 

Kuźwa branży robimy dobrą robotę ale żaden nie chce nam pomóc w przeciskaniu się w tej niedorzeczności adwersarzy.wg39070 wiesz co on myśli ,że do domu jak palę sezonowanym drewnem(grab, buk) w KZPŁW o wilgotności mniejszej jak 20% to wejdą mi bez nakazu do chałupy po to by wlepić mandat i ja muszę ich wpuścić.Jak to u niego nazwać już nie wiem.Powiem ci tak bo zadawał te trudne w jego wieku pytania.Może odpowiedzmy mu jak krowie na miedzy raz jeszcze.Co ty na to?

 

To nie jest moje czy kogoś innego tutaj zdanie, tylko odpowiedź od straży miejskiej zacytowana przez JTKirk. Wieć zejdź ze mnie. Pamiętaj, że nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam moderatora za dzida.:D:D:D

869849350cb66e24.jpg

 

Kuźwa branży robimy dobrą robotę ale żaden nie chce nam pomóc w przeciskaniu się w tej niedorzeczności adwersarzy.wg39070 wiesz co on myśli ,że do domu jak palę sezonowanym drewnem(grab, buk) w KZPŁW o wilgotności mniejszej jak 20% to wejdą mi bez nakazu do chałupy po to by wlepić mandat i ja muszę ich wpuścić.Jak to u niego nazwać już nie wiem.Powiem ci tak bo zadawał te trudne w jego wieku pytania.Może odpowiedzmy mu jak krowie na miedzy raz jeszcze.Co ty na to?

 

Też mnie to bardzo dziwi, że żaden zawodowy kominkarz nie zabierze głosu w tej dyskusji. Wielu tu super i hiper fachowców od stawiania kominków i ich obsługi, ale żaden nie pofatyguje się, żeby bronić swojego, jak by na to nie patrzeć, chleba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co to za logika, zwalanie winy na narzędzie jak ktoś z niego korzysta? Zakazać młotków bo złodzieje nimi wybijają szyby w autach na światłach i kradną? Albo całkiem legalnie obijają palce tym, co niezdarnie się nimi posługują?

Jak myuślisz, ile młotków jest wykorzystywanych do rozboju zamiast do wbijania gwoździ? Co tysięczny?

A ile kominków jest palonych poprawnie a ile nie? Też co tysięczny?

Zły przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego wnioskujesz, że jest zgodne z prawem? Jesteś pewien, że spalane było drewno?

 

Poza tym co to za logika, zwalanie winy na narzędzie jak ktoś z niego korzysta? Zakazać młotków bo złodzieje nimi wybijają szyby w autach na światłach i kradną? Albo całkiem legalnie obijają palce tym, co niezdarnie się nimi posługują?

Tak, spalane było drewno. Może mokre, może z ograniczeniem powietrza, może to i to. Jest to prawie zgodne z prawem, bo Straż nie może ukarać za to.

I dla przypomnienia fota (kominek z PW):

2.02.2017.jpg

 

Czy wybijanie szyb w autach i złodziejstwo nie jest karalne? Pomyśl.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż w kieszeni to mocno powiedziane ale: jeśli mogę palić w kominku i czerpać z widoku ognia przyjemność, a przy okazji ogrzać dom znacznie taniej w porównaniu z innymi źródłami energii - to czemu nie? Nadmienię, że ten wpis nie jest żadnym przyznaniem się do chytrości, choć pewnie tak go zinterpretujesz.

 

a ile wyjdzie cena 1kwh z kominka? może to ktoś policzyć?

kiedyś, jak to liczyłe, to wyszło że moja PC jednak wychodzi taniej...pomijam już te dodatkowe "sportowe" aspekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile wyjdzie cena 1kwh z kominka? może to ktoś policzyć?

kiedyś, jak to liczyłe, to wyszło że moja PC jednak wychodzi taniej...pomijam już te dodatkowe "sportowe" aspekty

WG ma:

przyłącze gazowe

piec gazowy

kominy

wypasiony kominek z płaczem i buforem

klimę

 

Pod względem finansowym to zupełna klapa, w ciemno polegnie z każdą pompą ciepła. Do tego chyba żaden z jego 3 systemów grzewczych nie zadziała przy braku prądu.

 

 

Samo pozyskanie energii.

WG pisał żę suche drewno kupuje po 200PLN z 1mp (powiedzmy 600kg). Ma z tego 0,6*13000MJ = 2200KWh. Weźmy pompę o COP3,5, to jest równoważne ~600KWh prądu. Kosztuje to tyle same, jesli prąd dostajesz po 0,33PLN To jest chyba pi razy oko koszt taniej taryfy.

Jak wspomniałeś aspekty sportowe w gratisie. Ciepło z pompy jest "zimne" i bez duszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 kg drewna to 4 - 4,2 kWh [ zaraz się zacznie ]

Dąb suchy 15% waży 740 kg

1 metr przestrzenny = 0.7 metra sześciennego [ porąbane i ułożone ] waży 518 kg

518 x 4,2 = 2175 kWh

Cena zakupu porąbanego drewna dębowego wraz z transportem w Żabiej Woli koło Warszawy [ drogo u nas bo blisko Wa-wy i dużo kominków ] niezmienni 220 zł za metr przestrzenny .

POLICZMY ;

220 zł / 2175 kWh = 0,1011 zł

 

Czyli 1 kWh kosztuje 10 groszy.

 

Sprawność mojego wkładu to 90%

 

Sprawność twojego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.5gr za kwh przy cenie 550 za 5mp buka .Dostępne całą dobę ,współczynnik romantyczności 100 .Pompa tego nie da .

A tam 110PLN za mp. Strasznie drogo.

 

Mój znajomy ma lepiej! Zawaliło mu się stare wielkie drzewo na działce. Porąbał, połowe sprzedał sąsiadowi. Wiec on ma KWh za -9gr!!

Tak lepiej policz, nic to, że wszyscy inni musza płacic po 200+ za mp :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 kg drewna to 4 - 4,2 kWh [ zaraz się zacznie ]

Dąb suchy 15% waży 740 kg

1 metr przestrzenny = 0.7 metra sześciennego [ porąbane i ułożone ] waży 518 kg

518 x 4,2 = 2175 kWh

Cena zakupu porąbanego drewna dębowego wraz z transportem w Żabiej Woli koło Warszawy [ drogo u nas bo blisko Wa-wy i dużo kominków ] niezmienni 220 zł za metr przestrzenny .

POLICZMY ;

220 zł / 2175 kWh = 0,1011 zł

 

Czyli 1 kWh kosztuje 10 groszy.

 

Sprawność mojego wkładu to 90%

 

Sprawność twojego ??

 

odniosę się akurat do twojego wpisu - swoje wyliczenia przedstawiałem już wcześniej

 

że co?? małej róznicy??

ostatnio ktoś pisał (fotohobby?!) że średnia cena 1kwh z gazu wychodzi mu 0,25zł - i to dla taryfy W-2.x

Elfir też podała swoje dane

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48844-Ile-gazu-posz%C5%82o-Wam-juz-w-tym-sezonie&p=7376537&viewfull=1#post7376537

też wychodzi średnia cena 1kwh w okolicy 0,25.

U mnie Średnia cena 1kwh z faktur za prąd w sezonie grzewczym wynosi 0,33-0,34. Poza sezonem grzewczym max 0,41.(w trakcie roku zużycie w taniej taryfie waha się od 75-80%, G12w, bez żadnych rygorów i dyscypliny w tym zakresie!) ŚREDNIA!!

A gdyby nie uwzględniać opłat stałych - zakładając, że one nie wliczają się do kosztów, bo i tak są one ponoszone to wychodzi jeszcze mniej. To nie jest kilka groszy!

U mnie zakładając mało optymistyczny SCOP=3,5(g-w) to wychodzi cena 1kwh 0,094-0,117zł. W przypadku p-w i SCOP=3,0 wyjdzie 0,11-0,136zł.

Dalej będziesz twierdził, że to są małe róznice?? I jeszcze raz podkreślę - to nie jest 100% grzania w taniej taryfie, tylko cały dom 75-80% w taniej, dla PC też wychodzi 75-80% w taniej!

Niewiele wiesz, jeśli chodzi o funkcjonowanie w G12w, a zabierasz głos w tej kwestii...

 

to z innej dyskusji, ale padły konkretne liczby.

no i słowo komentarza - te wyliczenia dotyczą średniej ceny z faktury. Bez uwzględnienia opat stałych, cena 1kwh wyjdzie jeszcze taniej.

SCOP=3,5 to też w moim konkretnym przypadku bardzo pesymistyczna wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...