Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Mnie się nasuwa wniosek, że jak ktoś chce to spali wszystko. W kominku także.

Nie powiesz również, że w cytowanej firnie nie wiedzieli co robią, czyli nie byli wyedukowani.

Byli i robili co robili z pełną świadomością. Tak jak wielu posiadaczy kotłów na paliwa stałe w kotłowniach i salonach.

 

Właśnie nie.Nie mieli świadomości do czego może doprowadzić palenie takimi odpadami.Może mylisz świadomość z odpowiedzialnością , bo ta druga zdaje się być bardziej odpowiednia w ich postępowaniu.Grinek powiedz szczerze.Włożyłbyś w komorę paleniskową z pełną świadomością nazwę to "śmieci" , w swój kominek?. Jeśli tak np. aby spróbować włożyłbyś , (a zakładam ,że nie) to byłbyś świadomy co się dzieje gdy spalasz ten syf? Grinek znam cie już tyle lat i wiem ,że takie postępowanie jest ci obce.Trzeba to wałkować i przeciwdziałać by ten co ma urządzenie w chałupie używał go zgodnie z jego przeznaczeniem.Na to niestety potrzeba czasu by świadomość ludzką doprowadzić do granic przyzwoitości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie się nasuwa wniosek, że jak ktoś chce to spali wszystko. W kominku także.

Nie powiesz również, że w cytowanej firnie nie wiedzieli co robią, czyli nie byli wyedukowani.

Byli i robili co robili z pełną świadomością. Tak jak wielu posiadaczy kotłów na paliwa stałe w kotłowniach i salonach.

 

 

 

a mi się nasuwa wniosek, że skoro dużo dizli jeździ z wyciętym DPFem, to trzeba nakazać wyrejestrowanie wszystkich dizli

 

 

 

Green, Ty jesteś rozumny facet, nie jesteś pokroju muchenza czy myjka, ale nie wiem po co chcesz im dorównać, nie idź tą drogą...bo trujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie.Nie mieli świadomości do czego może doprowadzić palenie takimi odpadami.Może mylisz świadomość z odpowiedzialnością , bo ta druga zdaje się być bardziej odpowiednia w ich postępowaniu.....

 

Czytaj uważnie. Nie mieli świadomości???

 

W tym stanie rzeczy wyjątkowo naganne jest postępowanie wspomnianej spółki, która (będąc m.in. odpowiedzialna za zagospodarowanie odpadów w Jeleniej Górze) przyzwala

Nie mówimy o mnie i co wkładam do kominka.

Nie brałem kredytu na budowę domu i nie muszę go spłacać, nie straciłem też pracy i nie zbankrutowałem, nie żyję z renty 850 zł/m-c, nie wybudowałem też kotła w salonie równolegle do kotłowni gazowej.

Stać mnie na pewną celebrę przy rozpalaniu piecyka w salonie 1 - 3x w roku, nie muszę wrzucać do niego drzwi od szafy pociętych na kawałki, bo taniej będę ogrzewał dom.

To że w/w spółka paliła odpadami nie wynika z braku świadomości, tylko dlatego, że taniej. Dlatego ludziska palą wszystkim co wejdzie do kotła.

W kotle kl.5 nie ma możliwości włożenia opony, butelek PET, mebli, miału, flotów, butów, pampersówi itp. Połowę z wymienionych i wiele innych do kominka da radę.

W Krakowie kominki upadły właśnie z tego powodu. Braku kontroli nad tym co jest do niego wkładane do spalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... nie idź tą drogą...bo trujesz

A gdzie wolność wypowiedzi?

Wyjaśniam po raz n-ty.

Nie jestem przeciwnikiem kominków. KOMINKÓW, a nie kotłów w salonie wykorzystywanych do ciągłego ogrzewania domu.

Nie znajduję również ekonomicznego uzasadnienia w dublowaniu systemów grzewczych. Zauważ, że większość broniących kotła w salonie ma również ogrzewanie gazem, a są też z solarami, panelami PV, PC, czy kotłami na groszek.

Jestem przeciwnikiem ogrzewania domu paliwami stałymi niezależnie od rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green włącz sobie TVP1 tam sporo Twojej retoryki. Myślisz że można było by mi zakazac wychodzenia z domu bo przez jezdnię mogę w nie dozwolonym miejscu przejść? Zaczynasz pisać sama głupoty, myślę że nawet sam nie wieżysz w to co piszesz. Zastanów się, przy takiej retoryce powinien być zakaz stosowania elektrofiltrów bo mozna je wyłączyć itd. Ostatnio i w jakiejś elektrowni niezła afera wyszła więc skończ z tematem że zakazać bo można, można w domowym palenisku i w elektrowni przepisy obchodzić jak widać i to żaden argument.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważnie. Nie mieli świadomości???

 

 

Nie mówimy o mnie i co wkładam do kominka.

Nie brałem kredytu na budowę domu i nie muszę go spłacać, nie straciłem też pracy i nie zbankrutowałem, nie żyję z renty 850 zł/m-c, nie wybudowałem też kotła w salonie równolegle do kotłowni gazowej.

Stać mnie na pewną celebrę przy rozpalaniu piecyka w salonie 1 - 3x w roku, nie muszę wrzucać do niego drzwi od szafy pociętych na kawałki, bo taniej będę ogrzewał dom.

To że w/w spółka paliła odpadami nie wynika z braku świadomości, tylko dlatego, że taniej. Dlatego ludziska palą wszystkim co wejdzie do kotła.

W kotle kl.5 nie ma możliwości włożenia opony, butelek PET, mebli, miału, flotów, butów, pampersówi itp. Połowę z wymienionych i wiele innych do kominka da radę.

W Krakowie kominki upadły właśnie z tego powodu. Braku kontroli nad tym co jest do niego wkładane do spalenia.

 

Grinek spokojnie bez uniesień, luzik.W cytacie jest o odpowiedzialności ,a nie o świadomości której nigdy nie mieli.

 

Odpowiedzialność = akceptowanie konsekwencji działań

 

Świadomość =

1. «zdawanie sobie sprawy z czegoś»

2. «wspólne dla określonej grupy ludzi poglądy i cele»

3. «stan przytomności»

4. «charakterystyczna dla człowieka zdolność poznawania i oceniania siebie i otoczenia» sjp.

 

Spokojnie .Nie interesuje mnie twój stan majątkowy tylko to czym palisz w kominku i czy masz tego bezwzględną świadomość.Piszesz ,że odpalałeś go 3 razy w roku czyli masz świadomość bo to zrozumiałeś iż przy zresztą znanych tylko tobie spostrzeżeniach palenia w kominku , trujesz siebie ,sąsiadów,,okolicę i w konsekwencji cały kraj.czyli jesteś tego świadom.Nie odpalasz go tak często jak ja bo trujesz.Nie masz filtrów czyli trujesz.Masz urządzenie grzewcze nie spełniające norm czyli trujesz .Zapaliłeś w nim , drewnem 3 razy czyli podtrułeś ,siebie ,sąsiada i okolice z pełną odpowiedzialnością ponieważ świadomość konsekwencji miałeś tak samo jak by się nie zadłużać i np. nie brać kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green włącz sobie TVP1 tam sporo Twojej retoryki. Myślisz że można było by mi zakazac wychodzenia z domu bo przez jezdnię mogę w nie dozwolonym miejscu przejść? Zaczynasz pisać sama głupoty, myślę że nawet sam nie wieżysz w to co piszesz. Zastanów się, przy takiej retoryce powinien być zakaz stosowania elektrofiltrów bo mozna je wyłączyć itd. Ostatnio i w jakiejś elektrowni niezła afera wyszła więc skończ z tematem że zakazać bo można, można w domowym palenisku i w elektrowni przepisy obchodzić jak widać i to żaden argument.

 

Nie oglądam TVP.

 

Nie jest to kwestia wiary. Podaję argumentacje sejmiku małopolskiego - protestuj tam, a nie u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NS

Nie jestem nerwowy, a już FM z pewnościa nie jest mnie w stanie wyprowadzić z równowagi.

Co chcesz udowodnić? W spółce, której działalność związana była z zagospodarowaniem odpadów mieli świadomość szkodliwości spalania śmieci, ale nie wiedzieli o odpowiedzialności za takie działania, czy na odwrót?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green no proszę nie ośmieszaj się przecież nie dyskutuję z sejmikiem na forum tylko z Tobą.

 

Proszę o czytanie ze zrozumieniem.

Napisałem wyraźnie - "jestem przeciwnikiem ogrzewania domu paliwami stałymi".

Nie rozumiem, co w tym śmiesznego. Prezentuję swoje stanowisko, tak jak Ty, że nie ma nic bardziej zdrowego jak kotłownia w salonie opalana drewnem. Nie widzę w tym nic ośmieszającego. Ciebie.

Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NS

Nie jestem nerwowy, a już FM z pewnościa nie jest mnie w stanie wyprowadzić z równowagi.

Co chcesz udowodnić? W spółce, której działalność związana była z zagospodarowaniem odpadów mieli świadomość szkodliwości spalania śmieci, ale nie wiedzieli o odpowiedzialności za takie działania, czy na odwrót?

 

Przestańcie krzyczeć na Grinia.Pogubił się ale zaraz odnajdzie.Udowadniam ci jeśli już ,że masz świadomość ,że w kominku nie palisz dlatego iż nie potrafisz palić zgodnie z jego przeznaczeniem to moje względem ciebie założenie hipotetyczne.Obarczony odpowiedzialnością boisz się w nim palić ponieważ uważasz ,że trujesz i jeszcze wplątujesz w to zgrabnie, wątek ekonomiczny.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, ustaliliśmy Twój punkt widzenia. Chyba nawet się tak nie różnimy bo też kotła w salonie sobie nie wyobrażam;-)

 

No i w porządku.

Jak z alkoholem. Raz na jakiś czas nawet zalecane dla poprawy samopoczucia, codziennie to już choroba wymagająca leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w porządku.

Jak z alkoholem. Raz na jakiś czas nawet zalecane dla poprawy samopoczucia, codziennie to już choroba wymagająca leczenia.

 

Brawo Ty.Tylko nie przesadzaj.Bardzo podoba mi się ta twoja odpowiedź.Skoro na szalę stawiasz jeszcze samopoczucie z użyciem alkoholu , to już teraz jestem wreszcie w stanie cie zrozumieć.Dlatego pozwól zrozumieć tych którzy dobrze ci życzą i chcą wyprowadzić z błędu.Walcz ale przynajmniej staraj się zrozumieć ,że są tu ci którzy w przeciwieństwie do ciebie oprócz drewna do kominka nic więcej by nie włożyli bo są tego świadomi i w konsekwencji odpowiedzialni.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do palenia brykietem. jest to jednak zupełnie inny komfort niż drewnem. Dlaczego brykietem pali się dobrze?

1. Wrzucam 10kg + jedną deskę na rozpałkę i mam 10 godzin grzania z równomierną temperaturą "na kotle" tzn 48-51 stopni (powietrze wywiewane przez turbinę).

2. Paliwo samo się dozuje, nie ma spalania "na hejnał" nie ma smrodu farby kominka w wyniku jego nagrzania niemal do czerwoności (co mam przy załadowaniu dużo drewna)

3. Jedno podpalenie, jeden wkład i całą dobę ciepło na kondygnacji. Nie muszę dokładać, smrodzić etc.

4. Jeśli mam potrzebę dołożenia to mimo ze po około 12 godzinach kominek jest wystudzony to po brykietach zostają niedopalone żarzące się kostki. Przewracam je łopatką wrzucam co mam spalić i od razu się zapala. W przypadku drewna żar mi bardzo szybko wygasa i trzeba w porę dokładać. A wiadomo ze dokładanie do kominka to zawsze dym z komina.

 

Palenie brykietem to przyjemność

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam po raz n-ty.

Nie jestem przeciwnikiem kominków. KOMINKÓW, a nie kotłów w salonie wykorzystywanych do ciągłego ogrzewania domu.

Nie znajduję również ekonomicznego uzasadnienia w dublowaniu systemów grzewczych. Zauważ, że większość broniących kotła w salonie ma również ogrzewanie gazem, a są też z solarami, panelami PV, PC, czy kotłami na groszek.

Jestem przeciwnikiem ogrzewania domu paliwami stałymi niezależnie od rodzaju.

 

ja mam tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jaki jest finał gównoburzy w Małopolsce?

bo gdzies mnie to ominęło

 

 

 

 

a muchenz nadal truje.....brawo ty

 

Jest oczywiście zakaz! Tryumfalnie odtrąbiony...Ale są wyłączenia, a jakże...;) żenada i pusty śmiech...Scenariusz w efekcie będzie prawie identyczny jak w Niemczech. Ustawa nakręciła biznes firmom produkcyjnym. Stare trzeba wymieniać na nowe! Tylko tam faktycznie opracowano nowe produkty, zrobiono w miarę przyzwoite badania. U nas wystarczy przekroczyć papierową barierę określonej sprawności. Większość badziewia dostępnego na rynku, ma te swoje "magiczne" i upragnione 80% sprawności. Twoje pewnie też...Wiesz kiedy masz tą sprawność w swoim akwarium? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...