Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Oczywiście tam jest błąd, powinno być m3 gazu.

I oczywiście, jak każdy, kto ma dom 3,4,5-litrowy nie mam domu pasywnego, tylko energooszczędny.

 

Witam.

 

To mi wystarczy wiem z kim i co jem.;).Nie będę cie wyprowadzał z kolejnego błędu.Błądź sam ale będę miał baczenie gdy znowu się popiszesz niewiedzą i to na wyrost.Domniemam po raz kolejny bo ogólnikowy się stajesz .Masz dom energooszczędny tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Napiszę tak: posadzka 20 cm styro, elewacja 16 grafitowanego, poddasze 15 styro + 10 welny, fundament 12 styro, okna 3 szybowe, wentylacja zwykła według niektórych niedziałająca czyli grawitacyjna - twierdzę, że mam zwykły dom nawet nie energooszczędny.

 

Witam.

 

Twierdzisz prawidłowo.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

To mi wystarczy wiem z kim i co jem.;).Nie będę cie wyprowadzał z kolejnego błędu.Błądź sam ale będę miał baczenie gdy znowu się popiszesz niewiedzą i to na wyrost.Domniemam po raz kolejny bo ogólnikowy się stajesz .Masz dom energooszczędny tak???

 

ALe trudno, aby osoba, słusznie traktowana tu jako troll, posiadająca szczątkową wiedzę (i to tylko z zakresu pitraszenia) mogła wyprowadzać mnie z błędu :)

Oczywiście, że mam dom energooszczędny. Ile razy można to powtarzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe trudno, aby osoba, słusznie traktowana tu jako troll, posiadająca szczątkową wiedzę (i to tylko z zakresu pitraszenia) mogła wyprowadzać mnie z błędu :)

Oczywiście, że mam dom energooszczędny. Ile razy można to powtarzać...

 

Witam.

 

Powiedziałem ,że jak głupoty będziesz wypisywał będę miał na to baczenie ale nazywając mnie trollem sam troll-ujesz nieprawdaż.??? Mogę cie wyprowadzić z błędu ale na razie po co ...sam się wyprowadzasz póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach o jakim wspomniałeś, to wynik przegrzewania obudowy. Metalowe śmierdzą lepiej. W moim odczuciu, ten zapach jest "metaliczny".

Szyba.

 

Zapach mnie wkurza ...

Wolałbym zapach drewna a nie farby ? czy nagrzewającego się żeliwa ..

Zabudowę sprawdzał zdun , robiłem zabudowę sam i starałem się była z wytycznymi producenta wełby kominkowej i wytycznymi producenta wkładu. Zdun sprawdzał i powiedział że to pierwsza zabudowa na osiedlu która jest prawdiłowo wykonana zgodnie ze sztuką.

Wkład a raczej cała zabudowa ma bardzo dobrą wentylację .

 

Co do szyby.

 

Szczerze nie chce mi sie bawić , bo szczerze nie widzę sensu.

Nie widzę sensu wogóle odpalać kominka.

Może gdybym miał grzejniki i je mógł pozamykać i tym samym schłodzić szybko salon (a sam dom niezbyt oszczędny) to może byłby sens "dogrzewania" kominkiem.

A przy ogrzeewaniu podłowowym i włączonym ogrzewaniu w całym domu gdzie nie ma żadnej potrzeby dodatkowego dogrzewania , sens uruchomienia kominka jest zerowe ..

 

Plus nowo budowego domu jest to że komin jest przewidziany metalowy wewnatrz domu , więc jakby kiedyś mi się zachciało kominka to można będzie zawsze go wstawić , ale na razie nie widzę żadnego sensu montażu ..

A po to by sie "pochwalić" gościom ?? Eeeee ..

 

Na razie nie widzę żadnego sensu kominka (bez rozprowadznia ciepła po całym domu lub wpięcia go do instaalcji grzewczej) w nowym domu ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Najpierw :lol2::lol2::lol2:.Mało brakowało.Skąd ty to bierzesz???.Dbx walczy jak lew a ty mu walisz z tej nieczynnej półkuli:p.Powiedz ,coś ci padło w chałupie.:yes::D

 

Ten wpis to jest dowód na to, że to co napisał fotohobby, że Ty bełkoczesz:bash: - to jest najprawdziwsza prawda.

Jeżeli jesteś w stanie to napisz jeszcze raz o co Ci chodziło. Ale skup się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku jak oglądałem filmik to problemy jak u mnie

1. Problemy z rozpalaniem

2. Próba zrobienia nadmuchu do zasilania kominka od dołu (turbina doładowująca)

no ale koniec filmiku mnie rozbawił. Jest w stylu "ten jeden dziwny trik pozwoli ci usunąć wszystkie problemy z kominkiem. Kup ten jeden dziwny produkt a będziesz rozpalał jedną zapałką w 5 sekund, zapomnisz o myciu szyby i czyszczeniu popiołu. Producenci kominków go nienawidzą. Zobacz jak w 5 min rozwiązać wszystkie problemy kominka".

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Zenonie - taka poważna firma od specjalistycznych agregatów i taka "niskiej próby" ukryta reklama na skromnym forum. Nie pasuje.

 

Nie wiem o jakiej reklamie Państwo piszecie, przecież ja nic nie reklamuje. Kominek taki posiadam, z którym miałem ogromny problem. Też sądziłem że zakup to jeden wielki nie wypał, ale teraz zmieniłem zdanie.

Edytowane przez motorgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej reklamie Państwo piszecie, przecież ja nic nie reklamuje. Kominek taki posiadam, z którym miałem ogromny problem. Też sądziłem że zakup to jeden wielki nie wypał, ale teraz zmieniłem zdanie.

Tak pełna zgoda reklamujesz "nic" a ten nr tel to????? Kota w worku pod tym tel???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej reklamie Państwo piszecie, przecież ja nic nie reklamuje. Kominek taki posiadam, z którym miałem ogromny problem. Też sądziłem że zakup to jeden wielki nie wypał, ale teraz zmieniłem zdanie.

 

Mały Dyzio udaje, że to nie on.

:)

Masz problem zadzwoń, pomożemy...prawie jak pogotowie seksualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej reklamie Państwo piszecie, przecież ja nic nie reklamuje. Kominek taki posiadam, z którym miałem ogromny problem. Też sądziłem że zakup to jeden wielki nie wypał, ale teraz zmieniłem zdanie.

 

Dodatkowo filmik też NIC nie pokazuje, to tylko opowiadanie o kłopotach, które na początku użytkowania ma 90% właścicieli kominków z PW. Nie ma żadnej informacji o metodzie naprawy - tylko informacja w stylu "miałem wielki kłopot, zwalczyłem problem niewielką modyfikacją - jeśli chcesz wiedzieć więcej, zadzwoń pod nr... lub pisz mail.".

Ja oczywiście mogę nie mieć racji, ale normalne poradniki na YT to raczej zawierają receptę na sukces - jeśli to nie reklama, to czemu w zasadzie ten filmik ma służyć? Bo nam, "szarym użytkownikom" w niczym nie pomaga. Pomijając fakt, że odkurzanie szyby co kilka dni to niewielki sukces (jedynie progres do wcześniejszego stanu).

Ale sprawa jest "prosta do sprostowania" - wystarczy, że opiszesz swoją metodę i wszystko będzie OK.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...