Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

No i to może promil. Ja nie widzialem w żadnym domu, a trochę znajomych i rodziny kominki ma.

 

Widać masz bardzo wąskie grono znajomych. Najczęściej takie kominki z płaczem robiło się (i nadal robi) w połączeniu z gazem dla... obniżenia rachunków. Z doświadczenia moich znajomych z roku na rok coraz mniej w nich palą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widać masz bardzo wąskie grono znajomych. Najczęściej takie kominki z płaczem robiło się (i nadal robi) w połączeniu z gazem dla... obniżenia rachunków. Z doświadczenia moich znajomych z roku na rok coraz mniej w nich palą.

 

Faktycznie, musza inne iq mieć, bo korzysci z różnicy zmiennej częsci ceny kwh gazu nie potrafiła im przewyższyć kosztu komplikacji ukladu wzgledem kominka bez płaszcza. A do tego pozbawia kominek podstawowej zalety, na która zwracali mi uwagę - praca unplugged.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, musza inne iq mieć, bo korzysci z różnicy zmiennej częsci ceny kwh gazu nie potrafiła im przewyższyć kosztu komplikacji ukladu wzgledem kominka bez płaszcza. A do tego pozbawia kominek podstawowej zalety, na która zwracali mi uwagę - praca unplugged.

 

tak trochę przewrotnie napiszę, bo mnie zmusiłeś odnośnie tego stwierdzenia o "innym iq" - jakie trzeba mieć inne iq, żeby pisać takie głupoty o taktowaniu lekko przewymiarowanej PC przy podłogówce ??

tak? słucham?

I pewnie uważasz siebie za wyjątkowo wyedukowanego forumowicza - więc spójrz na to tak - Ty, wyjątkowo wyedukowany forumowicz, potrafisz napisać takie bzdury, bo coś tam, gdzieś tam przeczytałeś.....to pomyśl sobie, jakie decyzję mogą podejmować ludzie wyjątkowo niewyedukowani, nie czytający w ogóle forum, mający zaufanie do instalatora??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jedno zdanie do piekielnych adwersarzy.Gdzie PC ...............................przepaść ,tak lepsza od KZPŁW???. Ponieważ KZPŁW to już przeżytek???

...Najczęściej takie kominki z płaczem robiło się (i nadal robi) w połączeniu z gazem dla... obniżenia rachunków...............
.Boże gdzie to napisali???.A jak nie mam gazu to co w połączeniu obniży mi rachunek.............matko córko.........połączenie z PC???:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki promil ?? Ty sobie choć tutaj zobacz ilu grzeje PW...

Na mojej ulicy 80% kominków to "wodniaki".

 

Nawet mnie instalator namawiał na taki...

Krótko.Są ci co mają śmieciuchy i palą w nich od lat .Wybudowali domy swych marzeń by uciec z blokowisk itp.To ci niefortunni inwestorzy ,którzy zainwestowali w dom swoich marzeń np z KZPŁW.............To co teraz mają się powiesić bo Panowie PC znaleźli się na lepszej drodze ekonomicznej???. Trzeba ich rozstrzelać za źle podjętą decyzję 10 lat temu???. Nie mają pieniędzy by wstawić Waszą PC i się delektować jej oszczędnościami??? .Żyją tak jak im tamta sytuacja ten los sprawiła.Mają gaz,KZPŁW.Czy wy pompiarze i elektrycznie uzdolnieni inwestorzy nowej Ery tego nie rozumiecie???. Ludzie już mają to ciepło w które wtedy zainwestowali.Napawają się nim i nie spieszno im do zmian ,które ciągnęłyby za sobą olbrzymie koszta.:cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega w chwili szczerości przyznał, że kominka z płaszczem wodnym użytkuje właśnie w celu obniżenia rachunków za gaz.

Ostatnio miał pewne obawy przed zbliżającym się dniem rozliczenia m3. Dom nowo wybudowany, wprowadził się w tamtym roku.

 

To chyba śmieciami pali, że mu kominek obniża koszt. Jak ktoś ma gaz, już zbudowane przyłącze, płaci abonament, przeglądy itd. to koszt zmienny kWh ciepła z gazu wychodzi 16,5gr brutto. Trudno taniej wyciągnąć z kominka, jak ktoś kupuje drewno. A jeszcze narobić się trzeba.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=380568

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jedno zdanie do piekielnych adwersarzy.Gdzie PC ...............................przepaść ,tak lepsza od KZPŁW???. Ponieważ KZPŁW to już przeżytek???

.Boże gdzie to napisali???.A jak nie mam gazu to co w połączeniu obniży mi rachunek.............matko córko.........połączenie z PC???:cool:

 

Odstaw, wytrzeźwiej i napisz jeszcze raz żeby można coś z tego było zrozumieć. Pomału, nie spiesz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba śmieciami pali, że mu kominek obniża koszt. Jak ktoś ma gaz, już zbudowane przyłącze, płaci abonament, przeglądy itd. to koszt zmienny kWh ciepła z gazu wychodzi 16,5gr brutto.Trudno taniej wyciągnąć z kominka, jak ktoś kupuje drewno. A jeszcze narobić się trzeba.

 

Znowu coś ci się wydaje. kWh z drewna zbliżona jest do kWh z PC i to w taniej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaizen, jeśli rozmawiamy o iq, to dlaczego nie widzisz powiązania między szeroką ofertą wkładów z PW i popytem na nie ?

 

Nie widzę powiązania. To, że fabryka produkuje 50 modeli samochodów nie świadczy o tym, że nawet łącznie sprzedali tyle, co jedyny słuszny model zdaniem p. Forda.

 

Skąd wniosek, że szeroki asortyment oznacza duża sprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba śmieciami pali, że mu kominek obniża koszt. [/img]

 

to się zdecyduj co do efektywności kominka. jeśli nie obniża kosztu ogrzewania to oznacza tylko tyle, że 80% sprawności to bujda na resorach

 

znam masę ludzi co ma kocioł na paliwo stałe (drewno) i gaz. grzeją kotłem nie dla przyjemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powiązania. To, że fabryka produkuje 50 modeli samochodów nie świadczy o tym, że nawet łącznie sprzedali tyle, co jedyny słuszny model zdaniem p. Forda.

 

Skąd wniosek, że szeroki asortyment oznacza duża sprzedaż?

 

Masakra :D

To otwórz taką fabrykę i produkuj niepotrzebne nikomu produkty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba śmieciami pali, że mu kominek obniża koszt. Jak ktoś ma gaz, już zbudowane przyłącze, płaci abonament, przeglądy itd. to koszt zmienny kWh ciepła z gazu wychodzi 16,5gr brutto. Trudno taniej wyciągnąć z kominka, jak ktoś kupuje drewno. A jeszcze narobić się trzeba.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=380568

 

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Źle oceniasz ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba śmieciami pali, że mu kominek obniża koszt. Jak ktoś ma gaz, już zbudowane przyłącze, płaci abonament, przeglądy itd. to koszt zmienny kWh ciepła z gazu wychodzi 16,5gr brutto. Trudno taniej wyciągnąć z kominka, jak ktoś kupuje drewno. A jeszcze narobić się trzeba.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=380568

 

Po pierwsze ten współczynnik konwersji jest mocno naciągany i zakłada, iż układ CO/CWU przetwarzał GAZ ze 100% sprawnością, co dla CWU jest nierealne.

 

Po drugie weź rachunek taki z lipca i policz, ile wtedy wychodzi.

 

Po trzecie, dolicz koszt przeglądu i zużycia prądu przez piec gazowy.

 

Mi wychodzi 25 gr/kWh przy zużyciu jak w stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...