Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Ok ale jak niektórzy ogrzewają dom wyłącznie kominkiem to nic nie mogą wybierać tylko muszą codziennie rąbać, nosić , palić. I gdzie tu wybór?

I tak i nie, osobiście ogrzewam dom piecokominkiem a wybór mam, jest jeszcze płyta fundamentowa grzewcza. Wybór świadomy i nie ze względów ekonomicznych bo i jedno i drugie ogrzewanie wygeneruje podobne koszty. Nie bardzo rozumiem dlaczego ktoś za mnie chciałby decydować jak mam żyć, wyrzuciłem telewizor za okno ok nie oglądam nie wiem co dziś zmalowali na wiejskiej itp. Nie mam kamer, bram na pilota, domofonu z czytnikiem itp. itd. i to był mój wybór, teraz wyboru nie mam bo wybrałem kiedyś tak a nie inaczej ale co komu do tego moje życie moje wybory.

Bardzo dobrze pisze Krakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I tak i nie, osobiście ogrzewam dom piecokominkiem a wybór mam, jest jeszcze płyta fundamentowa grzewcza. Wybór świadomy i nie ze względów ekonomicznych bo i jedno i drugie ogrzewanie wygeneruje podobne koszty. Nie bardzo rozumiem dlaczego ktoś za mnie chciałby decydować jak mam żyć, wyrzuciłem telewizor za okno ok nie oglądam nie wiem co dziś zmalowali na wiejskiej itp. Nie mam kamer, bram na pilota, domofonu z czytnikiem itp. itd. i to był mój wybór, ...

 

Teraz tylko pójsc za ciosem i pozbyc sie komputera i internetu bo to i blizej natury i lepiej nie wiedziec co tam w tym internecie jest, a jest gorzej niz na wiejskiej, po prostu wiecej konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, po co na siłę filozofujecie i stawiacie skrajne kontrargumenty - nie ma takiej potrzeby

 

 

ja uważam, że palenie kominkiem wymaga obsługi, codziennej, ale dla chcącego zrozumieć istotę techniki palenia może to być czynność zajmująca tyle czasu ile pójście do wychodka na dłuższe posiedzenie i temat na pewno mniej smrodliwy :lol2:

 

dobra organizacja każdej czynności życiowej może pozwolić na jej polubienie

 

ja uwielbiam palić w kominku, uwielbiałem zarówno wtedy gdy paliłem jak gamoń jak i teraz gdy mam tak bezobsługowy kominek

 

 

 

na koniec dodam, że umyłem szybę w kominku raz, w kwietniu, samą wodą :D, i jest kryształ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko pójsc za ciosem i pozbyc sie komputera i internetu bo to i blizej natury i lepiej nie wiedziec co tam w tym internecie jest, a jest gorzej niz na wiejskiej, po prostu wiecej konsekwencji.

Tutaj, znaczy w tym wątku typowa złośliwość, czy ja komuś radzę by wyłączył PC i zaczął palić w kominku? Proponuję czytać ze zrozumieniem bo to jakiś stały problem tutaj. Asolt OLIMPIE FORUM pomyśl troszkę zanim napiszesz, chyba że te kilka tysięcy postów to same takie głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj, znaczy w tym wątku typowa złośliwość, czy ja komuś radzę by wyłączył PC i zaczął palić w kominku? Proponuję czytać ze zrozumieniem bo to jakiś stały problem tutaj. Asolt OLIMPIE FORUM pomyśl troszkę zanim napiszesz, chyba że te kilka tysięcy postów to same takie głupoty.
No bo kopiecie się tutaj z koniami, który do tego jeszcze mówić potrafią...Idź lepiej drzewa narąb! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo kopiecie się tutaj z koniami, który do tego jeszcze mówić potrafią...Idź lepiej drzewa narąb! :)

Chyba drewna a może drwa;-) Właśnie wczoraj skończyłem rąbać na przyszłą zimę, zakupioną w drodze eksperymentu akację. I teraz by odreagować wysiłek fizyczny troszkę kopania z koniem;-) A narąbać zostaje się śliwowicą wtedy może i komp za telewizorem poleci;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj, znaczy w tym wątku typowa złośliwość, czy ja komuś radzę by wyłączył PC i zaczął palić w kominku? Proponuję czytać ze zrozumieniem bo to jakiś stały problem tutaj. Asolt OLIMPIE FORUM pomyśl troszkę zanim napiszesz, chyba że te kilka tysięcy postów to same takie głupoty.

 

Odniosłem sie do pozbycia sie telewizora, faktycznie za duzo zacytowałem. Co do głupot w moich postach to wystarczy poczytac czym sie zajmuję i co doradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba drewna a może drwa;-) Właśnie wczoraj skończyłem rąbać na przyszłą zimę, zakupioną w drodze eksperymentu akację. I teraz by odreagować wysiłek fizyczny troszkę kopania z koniem;-) A narąbać zostaje się śliwowicą wtedy może i komp za telewizorem poleci;-)

 

 

a propo akacji, piękne drewno, piękne

a ma takie drzazgi, taką strukturę, że gdyby zabrakło mi wykałaczek na szaszłyki to ide do drewutni i w mig robię długie na 30cm szpikulce :-)

 

 

a ja dziś bejcę sączę, ale kominek od 2 dni wygaszony, w domu 22C..chociaż ...kusiło mnie parę desek spalić :-)

 

 

 

TV mam, ale już od 2-3 lat nie oglądam, stek bzdur szytych grubymi nićmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem sie do pozbycia sie telewizora, faktycznie za duzo zacytowałem. Co do głupot w moich postach to wystarczy poczytac czym sie zajmuję i co doradzam.

Oto do czego się odniosłeś cyt. "Teraz tylko pójsc za ciosem i pozbyc sie komputera i internetu bo to i blizej natury i lepiej nie wiedziec co tam w tym internecie jest, a jest gorzej niz na wiejskiej, po prostu wiecej konsekwencji. " Odniosłeś się przede wszystkim do mojej konsekwencji o czym nie masz zielonego pojęcia. Jak nie rozumiesz co piszesz to może przestań pisać;-) A co do głupoty to po tym wpisie nie mam najmniejszej ochoty zapoznawać się z Twoimi wypowiedziami. Masz płatny profil więc pewnie z czegoś o czym piszesz żyjesz więc proponuje troszke pokory i zrozumienia innych bo klientów może ubywać a nie przybywać, chcesz być złośliwcem na forum to skasuj płatny profil stań się trolem a reklamuj się gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz płatny profil więc pewnie z czegoś o czym piszesz żyjesz więc proponuje troszke pokory i zrozumienia innych bo klientów może ubywać a nie przybywać, chcesz być złośliwcem na forum to skasuj płatny profil stań się trolem a reklamuj się gdzie indziej.

 

Dziekuję za Twoją troskę o moich klientów, ale jej nie podzielam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale jak niektórzy ogrzewają dom wyłącznie kominkiem to nic nie mogą wybierać tylko muszą codziennie rąbać, nosić , palić. I gdzie tu wybór?

 

A moglo by doktorostwo od czasu do czasu siekiera pomachac! Nic by sie w raczki i nozki nie stalo, a nawet jakby, to kumpel pewnie przyszyje gratis.

 

Znowu sie naigrawasz z ludzi, ktorzy zarabiaja mniej od Ciebie i musieli przy budowie oszczedzac? Ja na ich miejscu juz dawno bym Ci zj..e zdrowa zrobil i postawil do pionu. Trzeba bylo pomyslec o jakims ogienku w domu, to bys sie odprezyl chociaz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za Twoją troskę o moich klientów, ale jej nie podzielam.

O i zaczynasz pisać z sensem, oczywiście nie musisz podzielać moich trosk takie Twoje prawo i tak samo jest z poglądami, zdaniem, opinią itd. ja nie musze podzielać Twoich a ty moich a ogólnie chodzi o uszanowanie poglądów innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czytaniu ze zrozumieniem.

Oceniasz sie nader surowo. Ja ten osad nieco lagodze, bo Cie lubie.

 

Co moze dac czytanie ze zrozumieniem, jezeli niektóre tematy są tobie obce a wypowiadasz sie w nich niczym specjalista, klania sie wielokrotnie przywoływane i bynajmniej nie przeze mnie Twoje wybujałe ego. Gdy juz faktycznie nie masz nic do powiedzenia to zaczynają sie wulgaryzmy i epitety którymi raczych swoich interlokutorów. Nawet ostatnio w ferworze dyskusji kogos nazwałes psycholem, co prawda kilka postów z tą niezmiernie kulturalną wymianą zdan zostało szybko wykasowane a szkoda, nie wszyscy Ciebie znają z tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surgi, jak nie będę miał siły machać siekierą, to będę kupował porąbane :) Może nawet na jakieś grzanie prądem wtedy przejdę, ale kominek na pewno się przyda. Jakąś awaryjną sieć mam w okolicy i przerwy w dostawach prądu to normalka. Ostatnia - dwudniowa przy temperaturze spadającej do -22*C w nocy. Przetwornica 12/230V też już parę razy się przydała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surgi, jak nie będę miał siły machać siekierą, to będę kupował porąbane :) Może nawet na jakieś grzanie prądem wtedy przejdę, ale kominek na pewno się przyda. Jakąś awaryjną sieć mam w okolicy i przerwy w dostawach prądu to normalka. Ostatnia - dwudniowa przy temperaturze spadającej do -22*C w nocy. Przetwornica 12/230V też już parę razy się przydała.

 

 

 

chyba lat temu 5 czy 6...była cięższa zima we Wrocku, były duże opady śniegu, które prz temepraturze okoo zerowej pozrywały linie energetyczne.....

 

I PRĄDU NIE BYŁO, u mnie 2 dni, u brata 3 dni

 

ja paliłem w kominku, grzałem posiłki na kuchence gazowej i grzałem wodę do kąpieli na tej samej kuchence

 

 

a mój brat, w drugim dniu, wyprowadził się do teściów, bo...pompka w piecu gazowym nie działała, a kuchenka na prąd milczała jak zaklęta....pozdrawiam tych co mają indukcję :-P

 

 

 

więc dmuchając na zimne warto mieć alternatywę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba lat temu 5 czy 6...była cięższa zima we Wrocku, były duże opady śniegu, które prz temepraturze okoo zerowej pozrywały linie energetyczne.....

 

I PRĄDU NIE BYŁO, u mnie 2 dni, u brata 3 dni

 

ja paliłem w kominku, grzałem posiłki na kuchence gazowej i grzałem wodę do kąpieli na tej samej kuchence

 

 

a mój brat, w drugim dniu, wyprowadził się do teściów, bo...pompka w piecu gazowym nie działała, a kuchenka na prąd milczała jak zaklęta....pozdrawiam tych co mają indukcję :-P

 

 

 

więc dmuchając na zimne warto mieć alternatywę :-)

 

Szkoda, że Twój brat nie słyszał o generatorze prądotwórczym, za 2000 zł miałby nieco energii na przetrwanie, Ty masz kominek, ale za 3-4 razy drożej niż on.

 

Woda do kąpieli grzana na kuchence? W jak dużym garku? Mi raz sterowanie CWU się pogmatwało i chciałem dogrzać wrzątku żeby dzieciakom podbić temperaturę wody w wannie, to ledwo udawało się nadrobić to co wystygło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglo by doktorostwo od czasu do czasu siekiera pomachac! Nic by sie w raczki i nozki nie stalo, a nawet jakby, to kumpel pewnie przyszyje gratis.

 

Znowu sie naigrawasz z ludzi, ktorzy zarabiaja mniej od Ciebie i musieli przy budowie oszczedzac? Ja na ich miejscu juz dawno bym Ci zj..e zdrowa zrobil i postawil do pionu. Trzeba bylo pomyslec o jakims ogienku w domu, to bys sie odprezyl chociaz. ;)

 

Pyxio znowu sobie posty nabijasz ??? Dam Ci namiary na dobrego i taniego psychiatrę - to Twoje wybujałe ego można leczyć.

Ps. wskaż jedno miejsce gdzie nabijam się z osób mniej zarabiających ??? uważasz że codzienne palenie w kominku jest takie super oszczędne ?? dlaczego Ty geniusz forum na to nie wpadłeś ?? tylko jakaś wypasioną PC GW kupiłeś ?? i jeszcze klimę - normalnie krezus jakiś .

Nie martw się o moje rączki i nóżki - są na swoim miejscu , pomyślałbyś lepiej o swojej głowie to i miałbyś trochę lepiej i innym nie zazdrościł.

PS. ot taka mała szuja i zawistnik z Ciebie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...