Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Zwalczający palenie paliwami stałymi są:

 

A. lobbystami działającymi w interesie płk Władymira Władymirowicza

B. pożytecznymi idiotami (oczywiście pożytecznymi dla płk wymienionego powyżej)

 

A jeszcze ujdzie, wszak pecunia non olet

Edytowane przez Fredd
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zwalczający palenie paliwami stałymi są:

 

A. lobbystami działającymi w interesie płk Władymira Władymirowicza

B. pożytecznymi idiotami (oczywiście pożytecznymi dla płk wymienionego powyżej)

 

A jeszcze ujdzie, wszak pecunia non olet

 

Ha, ha - mnie tam wisi, ile gazu polskiego, rosyjskiego, katarskiego, czy za niedługo najdroższego amerykańskiego jest w mieszance, którą spalam.

Nie rujnuję jakości powietrza mtórym oddycham ja i moja rodzina i to jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Daj mi 1 argument,..."

 

Proszę bardzo.

Zacznij być REALISTĄ a nie fantastą.

Wiatr nie zna granic, wieje gdzie chce a i do nas piasek z Sahary czasem przywiewa.

Możesz "wyłączyć" wulkany, huty i koksownie?

Zrób to lub akceptuj świat jaki jest.

 

Palenie śmieci i gumy w paleniskach domowych (nieprzystosowanych) to przegięcie.

Kominek czy kocioł CO to nadal normalność.

Czyli?

Normalny to Ty nie jesteś...

:lol:

 

Adam M.

To nie jest żaden argument. Stan zastany ma być argumentem do niezmieniania tego stanu na lepszy?

Adamie, litości!!

 

Jest jak jest, jest syf jest żle, ale zaakcaptujmy ten syf i nic z nim nie róbmy to bo gdzieś jest wulkan, z któego dociera do mnie 1/1000 tego co od smierdziela sąsiada.

 

Nieocieplajmy domów. Po co. Na syberii jest -50C, wiec te marne 15 czy 20cm i tak przecież nic nie da......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot trafiłeś w sedno. Drewno do kominka jest tanie. Mokre drewno do kominka jeszcze tańsze. Po co płacić za czyste grzanie jak można dorobić hitoryjke o urzekającym widoku ognia i truć okolice.....

 

Co za nonsens - kJ z mokrego kosztuje drożej niż z suchego, a Ty niszczysz środowisko i trujesz ludzi poprzez wydobycie gazu tylko tego nie widzisz, bo to gdzieś tam daleko. No i gaz nie jest odnawialnym źródłem energii, a drewno jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot trafiłeś w sedno. Drewno do kominka jest tanie. Mokre drewno do kominka jeszcze tańsze. Po co płacić za czyste grzanie jak można dorobić hitoryjke o urzekającym widoku ognia i truć okolice.....

 

Mokre drewno to nie opał.

Palenie mokrym drewnem jest BARDZO DROGIE !

HISTORYJKE ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot trafiłeś w sedno. Drewno do kominka jest tanie. Mokre drewno do kominka jeszcze tańsze. Po co płacić za czyste grzanie jak można dorobić hitoryjke o urzekającym widoku ognia i truć okolice.....

 

Udowodnij mi że zapalając brykiet oszczędzam a nie robię klik,klik i podłogówka rusza z ekogrocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za nonsens - kJ z mokrego kosztuje drożej niż z suchego,
Zgadza się. Co nie przeszakadza połowie polskich palaczy hajcować właśnie mokrym.

 

a Ty niszczysz środowisko i trujesz ludzi poprzez wydobycie gazu tylko tego nie widzisz, bo to gdzieś tam daleko. No i gaz nie jest odnawialnym źródłem energii, a drewno jest.

Gaz produkuje "troszkę" mniej zanieczyszczeń od paliw stałych spalanych w prymitywnych piecach salonowych. I to tych najgorszych - czastek stałych, rakotwórczych aromatycznych weglowodorów itd. Co do CO2 to zgoda. NIestety zrównoważoną produkcją ciepła z drewna (spalamy to co wyrośnie) możeby ogarnąć pewnie pare procent grzewczych w tym kraju. Malutko. Ale jeśli już to powinno to być spalone w przystosowanych elektrowniach. Co zreszta jest robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha - mnie tam wisi, ile gazu polskiego, rosyjskiego, katarskiego, czy za niedługo najdroższego amerykańskiego jest w mieszance, którą spalam.

Nie rujnuję jakości powietrza mtórym oddycham ja i moja rodzina i to jest najważniejsze.

Kto "bogatemu" zabroni ..........

Tak na marginesie, gaz nie jest ze źródeł odnawialnych... a gaz AMERYKAŃSKI , zapewne miałeś na myśli łupkowy , wydobywany jest METODAMI które w EUROPIE zostały uznane za STWARZAJĄCE ZAGROŻENIE dla ŚRODOWISKA ....

Czy takim wyborem dbasz o środowisko w którym życje Twoja rodzina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z przydatnej funkcji ignoruj albo się zwyczajnie oddal, bo po raz kolejny nie napisałeś nawet jednego słowa na temat. Ergo, w mojej wypowiedzi, poza tym że cię osobiście drażni moja osoba, bo ci od dawna brakuje argumentów i się ewidentnie zafiksowałeś (jak i reszta tutejszych furiatów) do tego stopnia że ganiasz za mną po innych wątkach, nie ma nic co predysponuje ją do kasacji... :p

Nie ty będziesz decydował o tym co będę czytał i kiedy się oddalę. Drażni mnie nie twoja albo kogoś osoba a głupoty wypisywane i dwulicowość piszących. W tym wątku pomagać raczej się nie da i nie wiem kogo należało by zaliczyć do tutejszych furiatów. Osobiście w tym wątku nie pisałem pewnie z kilka miesięcy a sprowokowała mnie twoja dwulicowość napotkana przypadkowo na ogrzewaniu. Dodajesz sobie, twoje ego jakoś rozroslo się by wyciągać wniosek że ganiam za tobą, śmieszne to.

Doradzać można też wskazując pseudo doradzaczy z wiedzą opartą o forum z zerową praktyką;-) Przecież ludziee mają prawo wiedzieć kto im doradza.

Co do argumentów to przecież ich i tak nie przyjmujesz jeśli są nie po twojej myśl, zawsze można mapkę wyjąć z jakiejś publikacji;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To udowodnisz mi tą oszczędność?? Bo eko grocha mam już rozpalonego a pomimo tego przepaliłem w kozie już 2 razy. Czekam??

Ło matko z córką. To Ty trujesz zarówno grochem jak i kominkiem? No to nie mam więcej pytań :-(

Tobie się nie da niczego udowodnić. PRzecież najlepszy dowód będziesz miał gdzieś, bo "Twoje jest Twojsze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Ty ciągle widzisz skutki spalania swojego błękitnego, czystego paliwa, ale nie chcesz widzieć syfu jaki generuje jego wydobywanie. Słusznie, ch... z Kałmukami i innymi ludami Syberii

 

OK!! Zaprzestańmy wydobyciu gazu i wungla bo niszczy środowsko. Wszyscy palimy drewnem od dzisiaj. Cały świat.Ciekawe na jak długo starczy :-/

 

Przekręcanie nika forumowicza traktuje jako mające mnie obrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

któr prowadzi do szybszego zużycia się instalacji i większej emisji (niższa temperatura spalania). W elektrowniach powinno się palić wunglem i tyle!

Palone drewno zwiększa emisję? Coś niespójnie zeznajcie. Z kominów kominkowych tylko para wodna, a w elektrowni w dużo wyższej temperaturze i precyzyjnym sterowaniu ilością powietrza, temperaturą, emisja się zwiększa.

Ja każego dnia nie mogę się nadziwić skąd Wy takie pomysły wyciągacie :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...