Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Ty do Myjka piszesz, a nie do miłośników ognia ;-)

Do części tych ostatnich też. W mojej okolicy większość nowych domów ma ogrzewanie oparte na piecach na paliwo stałe (czytaj węgiel, brak gazu w okolicy), mały procent to śmiecuchy ale są. W oddalonej o kilkadziesiąt metrów wiosce już tak wesoło nie jest, tylko ci z wioski co im dach się wali i palą byle czym i w byle czym nie czytują pewnie tego wątku.

W większości nowych domów jest też kominek, rozpalany raczej okazjonalnie. Od kilkunastu dni czuję dym w okolicy bo temperatury nad ranem ostatnio nawet do 2 stopni spadły. W dość dobrze ocieplonych domach już od kilkunastu dni palą. Fakt że te automatyczne piece nie są upierdlie bo dymku niewiele puszczają. Mój piecokominek stoi jeszcze nie odpalony bo nie było takiej potrzeby, w domu powyżej 21 stopni mimo że to nie ocieplony drewniak;-) Przyjmując argumentację z tego wątku to w tej chwili wszyscy mnie trują a ja nikogo mimo że mam piecokominek;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kto "bogatemu" zabroni ..........

Tak na marginesie, gaz nie jest ze źródeł odnawialnych... a gaz AMERYKAŃSKI , zapewne miałeś na myśli łupkowy , wydobywany jest METODAMI które w EUROPIE zostały uznane za STWARZAJĄCE ZAGROŻENIE dla ŚRODOWISKA ....

Czy takim wyborem dbasz o środowisko w którym życje Twoja rodzina ?

 

Spokojnie, poki co amerykanskiego gazu w Polsce nie ma, procz jednego tankowca.

A amerykański gaz nie jest w 100% z łupków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w domach energooszczędnych obowiązują inne prawa fizyki, bo nie mogę oprzeć się wrażeniu, że niektórzy tak uważają :p

Ja się nie mogę oprzeć wrażeniu, że pomylił Ci się dom energochłonny z energooszczędnym. W obecnych warunkach przeciętny dom energooszczędny potrzebuje około 0,5kW mocy cieplnej... CAŁY DOM. W przeciętną polską zimę około 3kW. Też CAŁY DOM a nie sam salon w którym stoi kominek. Jak jest sam kominek to jeszcze pół biedy, ale jak się ma inne podstawowe źródło ciepła, to nie sposób nie przegrzać salonu. Ba, jeśli jest to jedyne źródło ciepła, to TRZEBA przegrzać salon by dogrzać resztę domu. Ale oczywiście Ty się upierasz, że fizyka u innych działa inaczej niż u ciebie...

 

Cały wist polega na tym by nie dostarczać jej w nadmiarze oraz rozprowadzać w miarę równomiernie.

...dlatego wyjaśnij jak chcesz taką moc ograniczyć gdy po chwili w przeciętnym kominku pali się cały wkład o mocy 8-14kW. Oczywiście, możesz dusić opał albo dokładać małe ilości, ale specjalistą jesteś w paleniu to zapewne wiesz, że na proces tzw. czystego spalania którym się tutaj świadomi kominkowcy chwalą ani jedno ani drugie dobrze nie wpływa. Podobnie jak obecność PW.

 

Chyba przeciwnicy kominków zatrzymali się na etapie gdy w paleniu chodziło o to, żeby nap... opału ile wlezie, żeby nie trzeba było zbyt szybko dokładać i żeby rano było ciepło, a po rozpaleniu buchało jak z pieca martenowskiego. Panowie, wiek XX się dawno skończył

Ależ w kółko i do znudzenia powtarza się, że kominek to mocno obsługowy i wyjątkowo drogi element wystroju domu...

 

BTW Czy jak jest mgła za oknem, wilgotno, względnie flauta, to zaprzestajesz palenia w swoim XXI-wiecznym kominku?

 

nie wiem kogo należało by zaliczyć do tutejszych furiatów.

To twoje posty lądują w koszu a nie moje, więc może to lekko przemyśl. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha - mnie tam wisi, ile gazu polskiego, rosyjskiego, katarskiego, czy za niedługo najdroższego amerykańskiego jest w mieszance, którą spalam.

Nie rujnuję jakości powietrza mtórym oddycham ja i moja rodzina i to jest najważniejsze.

 

To po co u siebie zamontowałeś kominek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twoje posty lądują w koszu a nie moje, więc może to lekko przemyśl. :)

Kolejny raz próbujesz manipulować informacjami, Skasowano mój post z ogrzewania jaki i twój z koksem i nie tylko;-) To samo z tym wątkiem skasowano moje trzy posty i sporo więcej twoich. Tak samo próbujesz manipulować informacjami w temacie kominków. Myślisz że inni nie czytają forum by nie wiedzieć ile i czyje post zostały skasowane, nie ośmieszaj się. Masz chyba jakieś kompleksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeśli jest to jedyne źródło ciepła, to TRZEBA przegrzać salon by dogrzać resztę domu...

...dlatego wyjaśnij jak chcesz taką moc ograniczyć gdy po chwili w przeciętnym kominku pali się cały wkład o mocy 8-14kW. Oczywiście, możesz dusić opał albo dokładać małe ilości, ale specjalistą jesteś w paleniu to zapewne wiesz, że na proces tzw. czystego spalania którym się tutaj świadomi kominkowcy chwalą ani jedno ani drugie dobrze nie wpływa. Podobnie jak obecność PW.

Myjk, jak na kogoś, kto wałkuje temat tak długo to nic się nie nauczyłeś. Ciepło z kominka możesz zakumulować albo rozprowadzić (DGP albo wodą). Jeżeli kominek jest stricte urządzeniem grzewczym to odbiór ciepła jest tak dobrany, że kominek nie przegrzewa salonu. Jeżeli tak się dzieje, to znaczy, że ktoś coś spieprzył. Najczęściej dzieje się tak przy kominkach rekreacyjnych. Ludziska chcą się cieszyć widokiem ognia, zapominając że efektem ubocznym tego widoku jest dosyć konkretna ilość ciepła, z którą coś trzeba zrobić. No i mamy saunę w salonie oraz tematy na forach internetowych, np. "nie róbcie kominków w domu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz próbujesz manipulować informacjami, Skasowano mój post z ogrzewania jaki i twój z koksem i nie tylko;-)

Mój post czuje się dobrze, tylko ci się pokiełbasiły wątki. Tam skąd przydrałowałeś ze swoimi rewelacjami schowałeś głowę w piasek, bo nie masz nic do napisania, jak zwykle brakuje ci wiedzy i argumentów.

 

Tak samo próbujesz manipulować informacjami w temacie kominków.

Udowodnij używając argumentów i do kompletu najlepiej matematyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co u siebie zamontowałeś kominek?

 

Lubie ogień w piatkowe (sobotnie) wieczory. Palę 12-15 razy w roku po 3h.

Czyli max 45h w roku

Trzy lata temu kupilem 3mp drewna, zostalo 1,5.

Czyli na ten sezon mam drewno 3-letnie, na przyszły 4-letnie, później będę palił 5 letnim.

 

Niech kazdy tak pali, a watek nie bedzie mial podstaw istnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie ogień w piatkowe (sobotnie) wieczory. Palę 12-15 razy w roku po 3h.

Czyli max 45h w roku

Trzy lata temu kupilem 3mp drewna, zostalo 1,5.

Czyli na ten sezon mam drewno 3-letnie, na przyszły 4-letnie, później będę palił 5 letnim.

 

Niech kazdy tak pali, a watek nie bedzie mial podstaw istnienia.

 

Czyli dla takiego myjka nie różnisz się od palących śmieci :D Bo jemu ile by nie tłumaczył, wszyskich będzie wsadzał do jednego wora.

 

P.S Myjk wybrałeś już pompę do wypompowywania szamba na pole? Czy liczysz, że będzie na tyle szczelne, że samo się rozprowadzi? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post czuje się dobrze, tylko ci się pokiełbasiły wątki. Tam skąd przydrałowałeś ze swoimi rewelacjami schowałeś głowę w piasek, bo nie masz nic do napisania, jak zwykle brakuje ci wiedzy i argumentów.

 

 

Udowodnij używając argumentów i do kompletu najlepiej matematyki.

No patrz mój post też nie skasowany, cuda jakieś, a może bład mojej przeglądarki;-) Wychodzi na to że nic nie skasowano i nigdzie nie uciekłem? Widać jaką wiedzę ty masz, wszyscy mają ci coś udowadniać za to ty możesz wypisywać wszystko bez udowadniania, brawo ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla takiego myjka nie różnisz się od palących śmieci :D Bo jemu ile by nie tłumaczył, wszyskich będzie wsadzał do jednego wora.

 

P.S Myjk wybrałeś już pompę do wypompowywania szamba na pole? Czy liczysz, że będzie na tyle szczelne, że samo się rozprowadzi? ;)

 

 

 

Nie, myjk nie ma nic przeciwko ludziom palacym rekraacyjnie, 45h na rok, tylko tymi smrodzacymi caly sezon, dlatego postuluje zakaz, ktoremu z chęcią się poddam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk, jak na kogoś, kto wałkuje temat tak długo to nic się nie nauczyłeś. Ciepło z kominka możesz zakumulować albo rozprowadzić (DGP albo wodą). Jeżeli kominek jest stricte urządzeniem grzewczym to odbiór ciepła jest tak dobrany, że kominek nie przegrzewa salonu. Jeżeli tak się dzieje, to znaczy, że ktoś coś spieprzył. Najczęściej dzieje się tak przy kominkach rekreacyjnych. Ludziska chcą się cieszyć widokiem ognia, zapominając że efektem ubocznym tego widoku jest dosyć konkretna ilość ciepła, z którą coś trzeba zrobić. No i mamy saunę w salonie oraz tematy na forach internetowych, np. "nie róbcie kominków w domu" ;)

Piękna teoria, a praktyka jakoś się z tym nie chce zgadzać. Pytam zatem ponownie, skoro CAŁY DOM energooszczędny wymaga przy obecnej pogodzie maksymalnie 0,5kW mocy aby utrzymać temperaturę, to jakim sposobem, choćby posiadając najlepsze systemy akumulacji, rozprowadzania ciepła, chcesz z 8-14kW kotła w salonie upchnąć to ciepło w domu? BTW, czy Ty przestajesz palić w kominku jak jest wilgotno, mgła, brak wiatru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, myjk nie ma nic przeciwko ludziom palacym rekraacyjnie, 45h na rok, tylko tymi smrodzacymi caly sezon, dlatego postuluje zakaz, ktoremu z chęcią się poddam.

 

"Strzeliłem" dowolną stronę tego wątku i widzę:

 

Mylisz się. Odczuwam przyjemność z ogrzewania. Oczywiście nie ogniem pod strzechami, bo to się wiąże z truciem innych ludzi -- a już zbyt rozwinięci technicznie jesteśmy i zbyt dużo wiedzy mamy na ten temat, aby to dalej tolerować. Czyjaś "przyjemność" nie może się odbywać kosztem innych. To chyba jakaś tendencja nałogowych palaczy -- palacze papierosowi też nie mogą pojąć, że nie wszyscy chcą wąchać smród palonego tytoniu wraz z tymi wszystkimi syfami w nim zawartymi -- dlatego w końcu zarobili czapę, ale i tak mają to często w nosie. Więc jeśli jeszcze nie dotarło, to powtarzam -- nie ma czegoś takiego jak czyste spalanie bez filtrów na kominie. Masz filtr na swoim kominie Krakersie? Jak nie masz, to nie spalasz czysto. Jak i reszta worka... Ktoś kiedyś powiedział, łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Czasy trucia ludzi już minęły, bo nie jesteśmy krajem trzeciego świata.

 

Nie musiałem nawet szukać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, chcesz z 8-14kW kotła w salonie upchnąć to ciepło w domu?

 

Ile razy można tłumaczyć, że moc kominka podawana przez producenta to moc teoretyczna wyliczona na podstawie kubatury paleniska. Ile włożysz tyle ciepła uzyskasz, można palić delikatnie, można hajcować. Zależy czym i ile wrzucisz. Oczywiście to wymaga obsługi, ale nam o to chodzi. Spokojnie można w piątkowy wieczór rozpalić i co godzinę dokładać po szczapce.

 

Kominek jest jak kobieta... wymaga obsługi, ale nie chciałbyś żeby automatyka zaczęła zastępować Ciebie w obsłudze Twojej ślubnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna teoria, a praktyka jakoś się z tym nie chce zgadzać. Pytam zatem ponownie, skoro CAŁY DOM energooszczędny wymaga przy obecnej pogodzie maksymalnie 0,5kW mocy aby utrzymać temperaturę, to jakim sposobem, choćby posiadając najlepsze systemy akumulacji, rozprowadzania ciepła, chcesz z 8-14kW kotła w salonie upchnąć to ciepło w domu? BTW, czy Ty przestajesz palić w kominku jak jest wilgotno, mgła, brak wiatru?

 

Za duża moc. Przecież to żadna filozofia - urządzenie grzewcze dostosowane do zapotrzebowania energetycznego domu.

Nie nie przestaję palić, a czemu pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...