Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Różnica między nami jest taka, że dla moich sąsiadów nie stanowię żadnego obciążenia.

 

Twierdzisz, ze ja paląc 45h na rok stanowie dla sąsiadow wieksze obciazenie, a Ty palacy wielokrotnie dłużej nie ?

 

Czlowieku, odleciales...

 

Moze jeszcze raz przeczytaj mój przykład z alkoholem....

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Różnica pomiedzy nami jest taka, ze ja jestem gotów w kazdej chwili zrezygnowac z wprowadzania syfu, gdyby pojawił sie zakaz, Ty chcialbyś syfić nadal, bo lubisz...

 

Ponieważ masz kłopot z podjęciem jedynej słusznej decyzji, nie wymuszonej a samodzielnej, niezawisłej i jedynej akceptowanej decyzji - odwagi. Być może z twojego suchego drewna skorzysta przyroda. Zutylizuj je przez zbutwienie i będzie bio-nawóz. Pamiętaj, kominek odłączyć od komina - wychładza pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotohobby nie wiem dlaczego wzbraniasz się do odpowiedzi zero jedynkowej, trujesz czy nie?

 

Mialem Ciebie za bystrzejszego....

Sam powinieneś dojśc do tego , ze spalam drewno, emitujac szkodliwe sybstancje w ilosci kilkudziesieciokrotnie mniejszej, niz ogrzewajacy swe domy za pomoca spalania drewna - jak np Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, ze ja paląc 45h na rok stanowie dla sąsiadow wieksze obciazenie, a Ty palacy wielokrotnie dłużej nie ?

 

.

 

Rozumiem że palisz dla sportu. Jednak palisz jak na moje to trochę jak z Myjusiem i paleniem kopciuchu. A a gatka o sąsiadach z lituj się ...

 

Z jednym się zgodzę robienie drogiego kominka jest bez sęsu (ale ja w czyjejś kieszeni nie siedzę ). Traktowanie kominka. Jako główne CO również nie trzyma się kupy

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem na moim osiedlu rozpoczęło się KONKLAWE :bash:

Mimo, że od razu był biały dym, to myślę (jak było przez cały ubiegły rok), że ta nowina będzie powtarzana co dnia do okolicy weekendu majowego.

 

Nie wiedziałeś gdzie się budujesz?? kominów ie było?? Czy nie miałeś świadomości że z komina capi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież taki kolega wg39xxx bufora nie ma i twierdzi, ze nie jest potrzebny. I wiekszość jemu podobnych, posiadajacyxh w salonie kocioł z drzwiami z szybką tak uwaza.

Bufor ceramiczny - trudnosci z dawkowaniem energii i jej dystrybucją.

 

Zgadza się. "Taki kolega wg39xxx" nadal twierdzi, że bufor mu nie potrzebny. Wszystko działa jak należy. Posadzki nie stygną w 5 minut od wygaśnięcia w kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony winni też są producenci i sprzedawcy kozo/kominków. Zupełnie jak z grochami i śmierdzielami. Moja ma moc 2,1-6,4kW (+ok 1m rura spalinowa:)). W DTR podane jest kubatura ogrzewana 55- 115m3 podzielmy to przez 2,6 to daje 21-44m2. http://www.haassohn-rukov.cz/pl/produkty-uslugi/nasze-produkty/piece-kominkowe/madeira-woodstone-prestige-0429617500000.html

Przy zakupie sprzedawca pyta sie jaki metraż ma ona ogrzewać.Podałem metraż mówi że za mała podałem mu obciążenie cieplne z ciepłowłaściwe wtedy jeśli dobrze pamiętam wychodziło 5,5kW. I że moc jest idealna co skomentował że powietrze grzeje inaczej:lol2: tak mi się to teraz przypomniało:)

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie działka była tania i myślał, że ustawowo rząd powygasza groszkowców i kominkowców. A tu zonk.

 

Wprawdzie powyższe nie odnosi się do mnie... wybudowałem się pod Wrocławian, wokół są same nowe domy max 5 letnie są szeregówki, bliźniaki i praktycznie nikt nie pali w kominku, wszyscy są na gazie. Wystarczy jeden sąsiad z przeciwka, który w "okresach przejściowych" dogrzewa się kominkiem, żeby wyczuć w powietrzu smród spalenizny i nie móc przewietrzyć pomieszczeń. Niestety, w dalszej odległości jest kilka starych domów z lat 70 i 80 i w zimie kopcą na maska, taki jeden dom zasmrodzi całą okolicę... zdecydowanie jestem zwolennikiem stanowczych rozwiązań w tej materii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk, fotohobby

Kominków tak małej mocy nie ma w sprzedaży seryjnej, jakiś zdun musiał by coś zmajstrować na zamówienie. Nieduże palenisko, akumulacja grzana do niskiej temperatury, albo zaizolowane palenisko z PW i buforem + podłogówka. No i szyba, raczej podwójna z powierzchnią dobraną do powierzchni salonu. W wątku "taki sobie piecyk ceramiczny" powstał piecokominek z akumulatorem o kontrolowanej emisji ciepła. Cudeńko. Wszystko wyliczone.

Czyli w sprzedaży nie ma, obsługowość takiego, jeśli się pokusi o wykonanie, wzrasta lawinowo (małe palenisko), nic się też takim kominkiem nie ogrzeje dla odmiany przy mrozach. Dlatego zapewne takich konstrukcji nikt nie produkuje i dlatego żaden ze "świadomych" palaczy tutaj piszących takowego nie zlecił wykonać w swoim domu energooszczędnym, tylko mają smoki po 14 czy nawet 16kW (żeby palenisko było duże, można było władować paliwa i nie dorzucać co 15 minut nowego paliwa). Czyli dla obecnego zapotrzebowania 0,5kW muszą dołować moc swoich smoków przez małe dawki paliwa, co skutkuje słabym procesem spalania i truciem. Albo trzymać się swoich tutaj przedstawionych twierdzeń, że spalanie jest czyste, muszą palić na tyle mocno, aby doprowadzić do należytych warunków w palenisku -- a wtedy przegrzanie domu jest NIEUNIKNIONE. CBDU.

 

Myjk, co jest nie tak z moim instynktem?

To, że palisz bez opamiętania bez zwracania uwagi na sytuację na zewnątrz. Dlatego właśnie w Norwegii czy w Niemczech nikt się nie boi zachęcać ludzi do palenia w kominkach, gdy u nas szykują się do zakazów palenia (tak, drewna też). I mnie to wcale nie dziwi wobec powyższego, tak samo jak mnie nie dziwi, że palacze papierosów w końcu zostali ograniczeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk, właśnie przejerzałem twojego bloga (co innym też polecam) i zaczynam rozumiem twoje frustracje wylewane tutaj. Po tej pouczającej lekturze obiecuję przestaję Ci dokuczać;-)

 

Mogę prosić link ?

 

Edyta:

Ok nieaktualne, szukałem w profilu zamiast w sygnaturze.

Edytowane przez kaeres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ masz kłopot z podjęciem jedynej słusznej decyzji, nie wymuszonej a samodzielnej, niezawisłej i jedynej akceptowanej decyzji - odwagi. Być może z twojego suchego drewna skorzysta przyroda. Zutylizuj je przez zbutwienie i będzie bio-nawóz. Pamiętaj, kominek odłączyć od komina - wychładza pomieszczenie.

Fajnie byłoby, gdyby fh, jak i inni myślący logicznie ludzie, takiej decyzji nie musiał wcale rozważać. Albowiem problemem nie jest sporadyczne palenie dla tej, jak to się określa, przyjemności, tylko cykliczne kotłowanie przez cały rok (począwszy od takich okresów jak obecnie, vide potrzeba 0,5kW a pompują 10, sic!) w celu rzekomych oszczędności i "ochrony natury". Dlatego w Niemczech i Norwegi zachęcają do palenia, a u nas zakazują.

 

Mogę prosić link ?

W moją stopkę tak trudno kliknąć? Może powiększyć napisy? :p Zapraszam, to nie tajemnica. Jakbym chciał coś ukrywać i się tego wstydzić, to bym tego nie opisywał i nie upubliczniał. Ale ja w przeciwieństwie do takiego hipokryty Remiksa jestem tutaj żeby się dzielić swoimi doświadczeniami (w tym błędami) z innymi inwestorami, żeby tych błędów być może uniknęli.

 

Dlatego też piszę tutaj żeby kominków nie instalować -- bo to tylko i wyłącznie strata pieniędzy i zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w dalszej odległości jest kilka starych domów z lat 70 i 80 i w zimie kopcą na maska, taki jeden dom zasmrodzi całą okolicę... zdecydowanie jestem zwolennikiem stanowczych rozwiązań w tej materii...

 

Aż nadto wyczuwalna pogarda dla biedniejszych

 

@krakers - ja swoją Lechmę 15kw z pw wyłożyłem szamotem zmniejszając palenisko, co za tym idzie moc nominalną oraz zwiększając temeperaturę palenia (ściany nie wychładzają paleniska), ale jak potrzeba to 20 kg brykietu upchnę bez problemu (robiłem takie eksperymenty - 20 kg brykietu, rozpalić, szyber zamknięty i jak o 7 rozpaliłem to ok 16-17 był jeszcze żar)

Edytowane przez Fredd
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...