Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Takich nie podawałeś, że kominek dostarcza minimum 10000000000 x więcej substancji szkodliwych.

Och, ciężki weekend miałem w robocie :-(

Wystrczy wyjść na świerze powietrze (bez dymu kominkowego) i bez problemu byś się domyślił że to jest pomyłka w pisaniu i chodzi 0 10-50x, a nie 10-50 rzedów wielkości.

Moj błąd.

Ktoś tu mówił że do kompromisu potrzeba dobrej woli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Już przejechałem ponad 400km i wypuściłem więcej syfu niż wypuściłbym grzejąc wyłącznie kominkiem przez rok..

Chwalisz się że nie potrafisz liczyć?

Norma EUR 3 (obowiązująca od 2000r) to 0.05g (pyłów) na 1km jazdy. Nie wiem jak starego strucla kupiłeś, wziąłem norme 17-letnią na wszelki wypadek.

Sięgnij do źródeł i sprawdź ile eituje spalenie tony drewna.

Potem weź kajet i przelicz i nie udawaj, że to stare auta a nie kominki i paliwa stałe trują w pierwszej kolejności.

 

Edit: Zrobiłem matematykę za Ciebie.

Na stronie producetów paliw drzewnych napisano, że nawet najlepsze piece na drewno emitują 400g/tonę paliwa. To jest dużo mnie niż podają inne źródła, i pewnie mniej niż kominki, ale nich bedzie!!

 

Opalenie domu 130m2 potrzebującego 60KWh.m2 =~8000KWh/ 28MJ, potrzebuje 2tony drewna do spalania. Jeśli je byś spalił idealnie to wyemitujesz 800g pyłów w sezon grzewczych.

To tyle co strucla EUR3, przejezdzajac 20.000km ( a nie 400) jak zechciałeś zmanipulować.

 

W rok nowoczesnym najlepszym kominkiem produkujesz tyle rakotwórczych pyłów co 20letnim samochodem w 20.000km.

Owszem, rosnące drzewa pochłonął CO2, ale pyły w dużej mierze pochłonął ludzie :-(

 

Norma EUR6 jest 10x ostrzejsza. Czyli nowym dieslem potrzebowałbyś 200.000km!

Benzyniakiem szkoda liczyć, żaden samochód tyle nie przejedzie pewnie.

 

Nie, kominki i inne paliwa stałe to świetne i ekologiczne urządzenia.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przejechałem ponad 400km i wypuściłem więcej syfu niż wypuściłbym grzejąc wyłącznie kominkiem przez rok.

Polecam w celach edukacyjnych spojrzenie na wątek "Pochwalcie się swoimi filtrami wentylacji mechanicznej'. Już niedługo będę wklejał tam zdjęcia z tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hint: Jak kupiłeś starego kopciucha bez dpf-u to pewnie pojedzie na oleju z biedronki. Bedziesz smierdziałz komina i frytkami z rury wydechowej, ale bedziesz bio jak diabli ;-)

 

I tak mniej kopci niż niemalże nówki dieselgate. Do tego normy nie podają syfu uwalnianego w trakcie wypalania DPFa.

 

Dumny to będę jak będę palił w kominku. Tu chciałem tylko obalić tezę o restrykcyjności przepisów dotyczących aut - są bardzo luzackie w porównaniu do kotłów i kominków. Baardzo luzackie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak mniej kopci niż niemalże nówki dieselgate. Do tego normy nie podają syfu uwalnianego w trakcie wypalania DPFa.

Już Ci (nie) raz pisałem, przestań pisać te brednie, ignorancie. Dieselgate nie dotyczy PMów, bo oprogramowanie nie obejdzie fizycznego filtra! Auto podpadające pod dieselgate nie emituje PMów, które są nośnikiem dla reszty syfów, natomiast Twój trupek emituje PMy na potęgę, "świadomy użytkowniku". Przy wypalaniu DPF, poza wypalaniem PMów, następuje przy okazji redukcja innych szkodliwych związków. Jedyny negatyw z którym się wiąże wypalanie DPFa, to zwiększenie zużycia paliwa i emisji CO2. Ale to jest pikuś w porównaniu z tym jaką ochronę dla ludzi niesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam w celach edukacyjnych spojrzenie na wątek "Pochwalcie się swoimi filtrami wentylacji mechanicznej'. Już niedługo będę wklejał tam zdjęcia z tego roku.

 

I powiesz, że to wszystko z kominków opalanych drewnem? Czy obwinisz mój samochód bez dpfa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak mniej kopci niż niemalże nówki dieselgate. Do tego normy nie podają syfu uwalnianego w trakcie wypalania DPFa.

 

Dumny to będę jak będę palił w kominku. Tu chciałem tylko obalić tezę o restrykcyjności przepisów dotyczących aut - są bardzo luzackie w porównaniu do kotłów i kominków. Baardzo luzackie.

Nie kolego. Tym postem nie obalałeś żadnej tezy o restrykcyjności przepisów dot. aut. Słowem tam nie napisałeś o przepisyach dotyczących aut. Porównałeś (myląc się o 50x!!) swoj kominek ze starym dieslem, czym próbowałeś nieudolnie wybielać kominki.

Nie wyszło, bo 50x manipulacja wyszła jak szydło z worka a Ty teraz odrawcasz kota ogonem tłumacząc co ty Tym postem chciałeś napisać, a czego ekooszołomy niezrozumiały.

Odrobina honoru jak na dorosłego człowieka przystało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiesz, że to wszystko z kominków opalanych drewnem? Czy obwinisz mój samochód bez dpfa?

Rozumiem, że łatwiej jest co chwilę odrwacać kota ogonem niż sięgnąć w stare posty w tym wątku gdzie laik pokazywałe filtry z lata i z zimy.

Gdzie jedne są szare, a drugie smoliscie czarne (od siebie podpowiem że potwornie śmierdzące wędzonką).

Ale oczywiście te zimowe to dlatego, że diesle zimą produkują 10x wiecej syfu :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Zrobiłem matematykę za Ciebie.

Na stronie producetów paliw drzewnych napisano, że nawet najlepsze piece na drewno emitują 400g/tonę paliwa. To jest dużo mnie niż podają inne źródła, i pewnie mniej niż kominki, ale nich bedzie!!

 

 

Przecież już to czytałeś i nawet odpowiadałeś. Więc nie odrabiasz za mnie, a za siebie.

 

Ponieważ wcięło fotki, to wrzucam jeszcze raz.

 

 

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=397879

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=397880

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=397881

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=397882

 

Ja widać to ani dziesiątki rzędów ani dziesiątki razy.

spalanie1.jpg

spalanie2.jpg

spalanie3co2.jpg

spalanie3pyl.jpg

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście te zimowe to dlatego, że diesle zimą produkują 10x wiecej syfu :-(

 

IMO głównie dlatego, że ludzie w kotłach (nie w kominkach) palą śmieci i odpady kopalniane. A gaz podobno też tłusty nalot i syf produkuje (takoż twierdzą zwolennicy indukcji w wątku o jej wyższości nad kuchenką gazową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia. I to co widać to sama para wodna i perfuma

Litości! Przecież to jest SERWISOWE wypalanie DPFa, nawet w tytule filmu jest to napisane a i po desce rozdzielczej to widać. Poza tym widzisz tam gdzieś czarny dym, który dla diesla jest znakiem emisji PMów? Coraz bardziej mi ręce opadają jak Ciebie czytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiesz, że to wszystko z kominków opalanych drewnem? Czy obwinisz mój samochód bez dpfa?

Widziałeś wątek? Są zdjęcia prawie czarnych filtrów z zimy. Jakoś latem nie są czarne? Nie wiesz dlaczego?

Do tego 'zapach' z nich pokrywa się ze smrodem, który zimą jest na zewnątrz - wniosek prosty.

I dodam, że nie 'z kominków opalanych drewnem', Kolego, tylko z jednego kominka opalanego drewnem.

Znowu będziesz próbował obalać swoimi teoriami te fakty?

 

Ja nie mam na celu tu się mądrzyć, ani nie mam korzyści z promowania żadnych urządzeń. Dzielę się doświadczeniem, by inni nie powielali błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze w moim przypadku, za czarne filtry i zapach spalenizny odpowiadaja w 85% palacy weglem i miałem (smieciami raczej nie).

W tym roku odpadnie mial. Pojawilo sie pare nowych kotłów 5.klasy na groszek.

 

Pozostale 15% to spalacze drewna.

Pala dla oszczednosci ( poza grastka rozpalajacych sporadycznie), nikt raczej nie wrzuca do kominka polan z dumą, ze naprawiaja tym srodowisko naturalne. Pala w budżetowych wkladach, sadze wiec, ze mogą truc gorzej, niz te automatyczne kotly 5.klasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości! Przecież to jest SERWISOWE wypalanie DPFa, nawet w tytule filmu jest to napisane a i po desce rozdzielczej to widać.

 

A czym się różnią produkty serwisowego wypalania od "zwykłego"? Tyle, że serwisowe jest odpalane kompem diagnostycznym. Wymuszone wtedy, kiedy chce serwisant, a nie komp samochodu.

 

 

Poza tym widzisz tam gdzieś czarny dym, który dla diesla jest znakiem emisji PMów? Coraz bardziej mi ręce opadają jak Ciebie czytam...

 

Czyli jak z komina leci siwy dym albo go nie widać, to nie ma w tym PMów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różnią produkty serwisowego wypalania od "zwykłego"? Tyle, że serwisowe jest odpalane kompem diagnostycznym. Wymuszone wtedy, kiedy chce serwisant, a nie komp samochodu.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to wypalanie serwisowe. Mimo tego nawet wtedy nie emituje takiej ilości PMów jak diesle bez DPF. Nie wiem ile razy to jeszcze trzeba będzie powtórzyć, ale będę to robić do usranej śmierci, może Ci się utrwali wystarczająco dobrze, abyś nie powielał bredni że stary diesel bez DPF truje mniej niż nowy diesel z DPFem. Truje bardziej, znacznie bardziej, nawet jak się za wzór weźmie samochody z dieselgate.

 

Czyli jak z komina leci siwy dym albo go nie widać, to nie ma w tym PMów?

Są! Ponieważ na kominie nie ma filtra PM tak jak w samochodzie z DPF eliminującego od 90 do 98% cząstek stałych! Analogicznie diesle bez DPF też emitują cząstki stałe, nawet jak nie dymią. Jak dymią, to w ogóle jest katastrofa. Dotrze to w końcu do Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, powołac odpowiednie słuzby, zakupic odpowiedni sprzęt, utrzymywac całą tę słuzbe z naszych podatków. To mi przypomina walkę w porzednim systemie z problemami które ow system sam stworzył. Jezeli czegos nie ma to nie ma potrzeby sprawdzania i karania, to proste. A ze nie wszystkim sie to podoba, to trudno, jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził mówiac kolokwialnie.

 

Oczywiście - zrozumiałeś. Jeśli nikt nie sprawdza co wypuszczam kominem, to mogę wszystko. "To mi przypomina walkę w porzednim systemie z problemami które ow system sam stworzył." Smog to nie wymysł "komunistów". Lecz to nie "komuniści" wymyślili - najważniejsza naklejka (5) na kotle. Jeśli kominek będzie 5-klasy to nie spali mokrego dzrzewa i pampersów. (ciekawe czy pampersy palą się w kominku - bezklasowym). Lecz jest powód by zwalczać pomysł badania spalin, może okazać się, że wystarczy nauczyć się palić? I nagle flot będzie OK. I co wtedy z instytutami, badaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...