Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"Do czego służy kominek? "

Kobietę masz?

Jej zapytaj...

Potem, jak Ci powie, ze ma być bo inaczej rozwód to...

Powiedz jej coś o półnagich małpach przed paleniskiem.

Np. tak...

 

"O żywym ogniu, winie, bujanym fotelu, więzi z półnagimi małpami , trzeszczących polanach, bla, bla, bla, blablablabla...

Otrzeźwienie przychodzi potem, ale Pan kominkarz już swoje skasował... "

 

Po tym co nastąpi otrzeźwienie też przychodzi potem...

No i... robisz ten kominek, albo rozwód!

:lol: :lol: :lol:

 

Jak komuś akurat kominek ma dać SZCZĘŚCIE, to czemu go nie robić?

Podyskutujemy o tym ILE KOSZTUJE SZCZĘŚCIE?

:lol:

 

Adam M.

 

Jeśli Pan pozwoly to ja i owszem.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5kW przegrzeje Ci byle jaki salon(Mniej więcej taką średnią moc pokazuje mi teraz kocioł CO+CWU). Kominek ma ogrzewać w miarę możliwości cały dom a nie tylko jedno pomieszczenie Łatwiej to zrobić z PW trudniej na zwykłym kominku. Jak już pisałem u mnie miej więcej ogarnia całą chałupę.

Twoje 7kW to grzeje tylko salon czy coś więcej.

Dzisiaj palę Specjalnie dla Greengaza 4 kostki brykietu i nie możliwe nic się nie kisi a wajha na minimum. Tylko faktycznie przy 4 kostkach trochę za ciepło jednak ściany to wciagną wiec zjawisko "przegrzania" niejest negatywne. Nerozumim po co wyłączać CO przed paleniem w kominku samo to się reguluje. Jutro wrzucę wykresy.

 

Nigdy nie palę na 7kW, a parterówki bez rozprowadzenia nie ogrzejesz. Rozprowadzenie mam tylko jedną nitką na korytarz po przeciwległej części domu, żeby odciążyć salon.

 

Wykresy już pokazywałeś jakieś spadki, wzrosty temperatury... Nie wyglądało to na komfortowe...

 

 

Tylko jak energię z tej kozy rozłożyć na cały dom ?

 

Natomiast fakt - koza jest lepszym wyborem, niż wkład w zabudowie. Tańsza, mniej zabiera miejsca. Może tylko gorzej wygląda, jako mebel :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wykresy już pokazywałeś jakieś spadki, wzrosty temperatury... Nie wyglądało to na komfortowe...

 

 

 

Tylko jak energię z tej kozy rozłożyć na cały dom ?

 

Natomiast fakt - koza jest lepszym wyborem, niż wkład w zabudowie. Tańsza, mniej zabiera miejsca. Może tylko gorzej wygląda, jako mebel :)

 

Jk dlamnie wachanie o jeden stopień w górę nie jest problemem. Przy piętrówce praktycznie samo to się rozprowadza, może nie idealnie ale jednak.

Co do wyglądu to raczej kwestia gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5kW przegrzeje Ci byle jaki salon(Mniej więcej taką średnią moc pokazuje mi teraz kocioł CO+CWU). . Tylko faktycznie przy 4 kostkach trochę za ciepło j.

 

4kostki to 3,3kg

13,5kWh

 

sprawność 75% to 10kWh

Chcąc utrzymywać moc 2kW musielibyśmy spalać te 4 kostki przez 5h

Jakie to widowiskowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4kostki to 3,3kg

13,5kWh

 

sprawność 75% to 10kWh

Chcąc utrzymywać moc 2kW musielibyśmy spalać te 4 kostki przez 5h

Jakie to widowiskowe :)

 

Ze sprawnością chyba przesadziłeś. Mi z 4 kostek wychodzi 16,5kwh Mam teraz 2,5h palenia za sobą teraz brykiet się żarzy. . Z 4 kostkami przesadziłem standard to 3. Czas widowiska 1,5-2h reszta to żar. To zabawka z dodatnim efektem ubocznym w postaci grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprawnością chyba przesadziłeś. Mi z 4 kostek wychodzi 16,5kwh Mam teraz 2,5h palenia za sobą teraz brykiet się żarzy. . Z 4 kostkami przesadziłem standard to 3. Czas widowiska 1,5-2h reszta to żar. To zabawka z dodatnim efektem ubocznym w postaci grzania.

 

jak obliczyłęś te 16,5 kWh ?? ile daje kilogram brykietu ?

Poza tym, to jeszcze gorzej, żeby oddawać 2kW trzeba by spalać je 8h :)

 

Jeśli spalasz to w ciągu 1,5h, a potem jest tylko żar, to w salonie dostarczasz 2x wiecej energii, niż potrzebuje cały dom stąd przegrzanie, skoki temp i marny komfort

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak obliczyłęś te 16,5 kWh ?? ile daje kilogram brykietu ?

Poza tym, to jeszcze gorzej, żeby oddawać 2kW trzeba by spalać je 8h :)

 

Jeśli spalasz to w ciągu 1,5h, a potem jest tylko żar, to w salonie dostarczasz 2x wiecej energii, niż potrzebuje cały dom stąd przegrzanie, skoki temp i marny komfort

 

18MJ wg producenta. Naginasz rzeczywistość do swoich potrzeb :) Żar ciepła nie oddaje?? Budynek nie jest akumulatorem?? Pozatym juz pisałem że salon jest otwarty i koza ogrzewa większość domu

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak obliczyłęś te 16,5 kWh ?? kg brykietu to więcej, niż 4kWh ?

Poza tym, to jeszcze gorzej, żeby oddawać 2kW trzeba by spalać je 8h :)

 

Jeśli spalasz to w ciągu 1,5h, a potem jest tylko żar, to w salonie dostarczasz 2x wiecej energii, niż potrzebuje cały dom stąd przegrzanie, skoki temp i marny komfort

 

Jak pytasz to wiem z kim tu jest do czynienia.Pytaj i cały czas pytaj.:yes:.Popatrz.Fotki cie naprowadzą.

d7290e1dd9b6c94f.jpg

zewn.

0e7be6db529c542f.jpg

jeszcze ogień potem żar.

93e734ad37ae60ac.jpg

sterownik pompy w obiegu CO.

510271100c62e9cf.jpg

wymiennik płytowy i temp. w jego otoczeniu.

f958d99e80290f06.jpg

się z lekka przygrzałem ale chciałem ci pokazać jak można sterować wydajnością wkładu.

 

692a4c59b8ecece0.jpg

 

p.s prawie 60 stC z PW a 40 stC na ogrzewanie czyli podłogówka kalafiory.Teraz grzeję dodatkowo ZCWU bo w majtach chadzamy.:)

Edytowane przez niktspecjalny
majty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulacja ? Proszę bardzo . Wkład piecowy o małej mocy + 300 kg masy akumulacyjnej. Gdyby dołożyć jeszcze na tylny wieszak jedną zawieszkę akumulacyjną to doszłoby 46 kg.

Masa 513 kg

- wkład 165 kg

- masa górna 210 kg

- masa na bokach 46 x 3= 138

Dodaj do tego masę ciepłej obudowy z szamotu i kafli , uzyskasz rozłożenia grzania czasie i mała godzinową emisję ciepła .

IMG_20170612_095330.jpg

Akumulacni sada bocni Romotop Mammoth c.JPG

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, za samochodu zużywa się na co dzień, po 15 latach jest wrakiem i tak, czy tak trzeba go wymienić.

A wymiana wkładu którego używa się od święta, a wiążąca się z pewną demolką w domu to jakby trochę inna rzecz.

 

Jakie Ty masz słabe te porównania...

 

Tobie nawet jakbym pokolorował to byś nie zrozumiał :p Mądry człek jeśli chce coś zrobić - znajduje rozwiązanie... inni wymówki... ale tego tez nie zrozumiesz :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18MJ wg producenta. Naginasz rzeczywistość do swoich potrzeb :) Żar ciepła nie oddaje?? Budynek nie jest akumulatorem?? Pozatym juz pisałem że salon jest otwarty i koza ogrzewa większość domu

 

Nie naginam. Palisz 4 kostki w cztery godziny.

Czyli z średnią mocą 4 kW, w szczycie pewnie jakieś 5-6kW.

Cały mój dom potrzebuje teraz jakieś 1.5kW...

 

Ściany akumulują, ale szybkość przejmowania ciepła jest mniejsza, niż produkowana prze wkład.

Stąd skoki temperatury, a to co zostanie w ścianach salonu zaburza pracę kotła.

Koza ci ogrzewa też łazienkę ? Masz tam 1-1,5C więcej dla komfortu przy kąpieli, prysznicu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...