Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kila lat temu jak były mocne mrozy a meiskzaliśmy w mieszkaniu to jechaliśmy pod jakimś pretekstem na kilka dni i ogrzewanie się skręcało. Albo grzałem kuchenką gazową bo gaz był zryczałtowany na osobe.

 

Albo jeździło się na obiadki to jeszcze na wynos było :)

 

Teraz status się poprawił to już tak nisko nie upadam. Nawet w kominku dla przyjemności pale a nie oszczędności.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co mi wyjdzie z węglowo, brykietowego OZC ostanie dni kocioł pokazuje średnią moc 1,4-1,5kW CO+CWU przy sprawności teoretycznej 65%.

 

Jeśli za prąd wyjdzie mi 2500zł (liczyłem 35gr kwh) to nie jest taka tragedia. Wtedy zacznę palić w kozie dla oszczędności a nie przyjemności :) I prądu też dużo:wave: nie zejdzie

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Jastrząb

Witamy kolegi eko dawno nie było

I nie będzie. Mi przegladarka linka przypomniała to zajrzałem. Ale miejsca nie zagrzeje bo watek jest bez sensu: tłumaczenie egoistom/sknerom co to jest empatia, i dlaczego warto wyjść przed szereg jest z góry skazane na porażke. A to w zasadzie jest kwintensencja tego co ze zrozumieniem a czułością określacie mianem oszołomstwa.

 

Mam gorsze problemy, jak sąsiad debil co musi codziennie popatrzeć na ogień z mokrych pobudowlanych desek a który sam się uważa za ekologa bo u niego na wsi to wszyscy śmieciami palą, a on przecież deskami!. BTW, on psy zamyka w garazu, wiec nie tylko ekolog ale i miłośnik zwierząt, bo przecież mógłby krótkim łańcuchem do budy tak jak to "u niego na wsi wszyscy robią".

 

Zdrowia życzę, smacznych obiadków na wynos, sukcesów w pielęgniowaniu sknerstwa i jak najwiecej sąsiadów o identycznych poglądach na swoje otoczenie! I zwyczajowo wyrazy współczucia dla małżonki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie będzie. Mi przegladarka linka przypomniała to zajrzałem. Ale miejsca nie zagrzeje bo watek jest bez sensu: tłumaczenie egoistom/sknerom co to jest empatia, i dlaczego warto wyjść przed szereg jest z góry skazane na porażke. A to w zasadzie jest kwintensencja tego co ze zrozumieniem a czułością określacie mianem oszołomstwa.

 

Mam gorsze problemy, jak sąsiad debil co musi codziennie popatrzeć na ogień z mokrych pobudowlanych desek a który sam się uważa za ekologa bo u niego na wsi to wszyscy śmieciami palą, a on przecież deskami!. BTW, on psy zamyka w garazu, wiec nie tylko ekolog ale i miłośnik zwierząt, bo przecież mógłby krótkim łańcuchem do budy tak jak to "u niego na wsi wszyscy robią".

 

Zdrowia życzę, smacznych obiadków na wynos, sukcesów w pielęgniowaniu sknerstwa i jak najwiecej sąsiadów o identycznych poglądach na swoje otoczenie! I zwyczajowo wyrazy współczucia dla małżonki ;-)

 

I wzajemnie, Jastrząb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwójka ludzi posiada kominek z PW.

Jeden pali prawidłowo, bez dużego dymu. Drugi ma wsio w pompie i smrodzi wędząc drewno, skręcając przepustnicę, wrzucając mokre.

 

Dlaczego jeden pali tak, a drugi inaczej? Co ich różni?

 

Przyzwoitość. Nic innego. Obaj mają takie samo prawo do palenia. I ten, który pali dobrze, może bez żadnych przeszkód zejść na złą drogę. Bez mandatów, zgodnie z prawem.

 

I dlatego - winien być zakaz budowy kominków w nowych domach.

Powinien dotyczyć tych bez przyzwoitości. A że nie da się ich wyłapać, to zakaz winien być dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I dlatego - winien być zakaz budowy kominków w nowych domach.

Powinien dotyczyć tych bez przyzwoitości. A że nie da się ich wyłapać, to zakaz winien być dla wszystkich. "

 

Tak się składa, ze narząd gwałtu ma każdy chłop.włącznie z księżami (którzy się nie żenią, ale na wszelki wypadek wyrastają im jaja).

Co robić?

ZAPUDLIĆ WSZYSTKICH CHŁOPÓW ZA GWAŁT!

No potencjalny... narząd - jest!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się popisałeś inteligencją;-) A teraz do tego twojego wpisu każdy może sobie coś dopisać, np samochody bo prędkość itp.

Popisałeś się Ty :)

Przekraczanie prędkości jest karalne.

 

"I dlatego - winien być zakaz budowy kominków w nowych domach.

Powinien dotyczyć tych bez przyzwoitości. A że nie da się ich wyłapać, to zakaz winien być dla wszystkich. "

 

Tak się składa, ze narząd gwałtu ma każdy chłop.włącznie z księżami (którzy się nie żenią, ale na wszelki wypadek wyrastają im jaja).

Co robić?

ZAPUDLIĆ WSZYSTKICH CHŁOPÓW ZA GWAŁT!

No potencjalny... narząd - jest!

 

Adam M.

Gwałt także jest czynem karalnym, trucie z kominka - nie.

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwałt także jest czynem karalnym, trucie z kominka - nie.
Trucie z kominka jest karalne. Tylko ustawodawca jest za leniwy by sie tym zająć. Zakaz jest mniej skomplikowany....

 

Niemniej przypominam - nie ma żadnego zakazu. Sprawa utknęła w NSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I dlatego - winien być zakaz budowy kominków w nowych domach.

Powinien dotyczyć tych bez przyzwoitości. A że nie da się ich wyłapać, to zakaz winien być dla wszystkich. "

 

Tak się składa, ze narząd gwałtu ma każdy chłop.włącznie z księżami (którzy się nie żenią, ale na wszelki wypadek wyrastają im jaja).

Co robić?

ZAPUDLIĆ WSZYSTKICH CHŁOPÓW ZA GWAŁT!

No potencjalny... narząd - jest!

 

Adam M.

 

Masz chłopie moc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popisałeś się Ty :)

Przekraczanie prędkości jest karalne.

Posłużę się Twoimi słowami...."I dlatego - winien być zakaz [poruszania się samochodami].

Powinien dotyczyć tych bez przyzwoitości. A że nie da się ich wyłapać, to zakaz winien być dla wszystkich."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kodeks drogowy - zbiór przepisów regulujących poruszanie się po drogach. Są radary, drogówka, mandaty. Ktoś wymyślił kodeks, by uregulować ruch drogowy i nałożyć np. ograniczenia prędkości. Kiedyś zapewne tego nie było.

 

Nie ma przepisów regulujących palenie w kominkach. Można palić zgodnie z literą prawa drewno mokre, wędzić ograniczając dostęp powietrza. Truć. Bez mandatów.

 

Ja tę sporą różnicę widzę.

 

Dlatego cieszę się, że przepisy te w końcu się tworzą (filtry itp.) Problem jest zauważony i będzie uregulowany.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kodeks drogowy - zbiór przepisów regulujących poruszanie się po drogach. Są radary, drogówka, mandaty. Ktoś wymyślił kodeks, by uregulować ruch drogowy i nałożyć np. ograniczenia prędkości. Kiedyś zapewne tego nie było.

 

Nie ma przepisów regulujących palenie w kominkach. Można palić zgodnie z literą prawa drewno mokre, wędzić ograniczając dostęp powietrza. Truć. Bez mandatów.

 

Ja tę sporą różnicę widzę.

 

Dlatego cieszę się, że przepisy te w końcu się tworzą (filtry itp.) Problem jest zauważony i będzie uregulowany.

Twoje mędrkowanie można podsumować krótko. W zgodzie z kodeksem drogowym, który przytaczasz: można w aureoli prawa używać diesli. Widełki jakich diesli i jakie paliwa lać są bardzo duże.

 

Drewno opałowe ma normy. Są na to papiery. Austriacy o to zadbali w Uni.....Każde sprzedawane urządzenie grzewcze ma instrukcję, w której stoi jak byk info o opale, którego zabrania się używać. Tylko mi nie pisz, że mam coś tu wklejać! Wystarczy Twoich mapek, tabelek i wykresów....:)

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje mędrkowanie można podsumować krótko. W zgodzie z kodeksem drogowym, który przytaczasz: można w aureoli prawa używać diesli. Widełki jakich diesli i jakie paliwa lać są bardzo duże.

 

Drewno opałowe ma normy. Są na to papiery. Austriacy o to zadbali w Uni.....Każde sprzedawane urządzenie grzewcze ma instrukcję, w której stoi jak byk info o opale, którego zabrania się używać. Tylko mi nie pisz, że mam coś tu wklejać! Wystarczy Twoich mapek, tabelek i wykresów....:)

 

Piotrze, w myśl przysłowia "Mówił dziad do obrazu..." nie ma sensu pisać z tym człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...