Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Odnośnie wykresów (kopia od Liwko z innego wątku):

 

23658881_10214704615751298_1965027050730875650_n.jpg?oh=ad74af3c0f6c2aa222a432e8b035c26f&oe=5A90E3D4

 

 

 

z ciekawości, tą mapkę kto stworzył na czyje polecenie?

 

 

cała Polska w kolorze krwi......od granicy do granicy......to nic, że są tereny słabo zaludnione, jak choćby Bieszczady, czy Puszcza Białowieska, czy tereny górskie, czy choćby tereny Węgliniec/Bolesłąwiec/Świętoszów...to nic że wieją na ogół wiatry zachodnie, lub północno/zachodnie....cała Polska wypełniona czerwienią...

 

a na zachodzie Europy normalnie sanatorium, zielona przestrzeń....od oceanu do cholernej Polski

 

 

i żeby było jasne, nie twierdzę, że w Polsce nie ma problemu z "kopciuchami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I myslisz, ze Gazprom widzi widzi w Polsce takiego klienta, że kazał go pokryć czerwienią, zeby tu więcej sprzedać ? ?

 

 

 

Polska to prawie 40 mln konsumentów....więc to nie Czechy czy Austria, gra jest warta świeczki

po drugie, nie wiem kto sponsoruje producenta tej bzdurnej mapki....ty wiesz kto finansuje twórce tego gniota? rzuciłem Gazpromem zaczepnie

po trzecie, rury pod Bałtykiem muszą na siebie zapracować

po czwarte: co ta mapka nam mówi?

zobaczcie na zachód, zobaczcie na naszą zieloną mapę Polaczki, żyjcie tak jak my żyjemy- ot zwykła promocja stylu życia, a styl życia kosztuje, koszt będzie nasz, zysk będzie koncernów, niepolskich, zapewniam

 

 

 

i powtórzę, mam świadomość, że sporo Polaczków truje swoimi kopciuchami paląc w nich butelki, ramy okienne, szmaty - KARAĆ OSTRO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto sponsoruje producenta tej bzdurnej mapki....ty wiesz kto finansuje twórce tego gniota?
Ludzie, organizacje, które dbaja o zdrowie polaków, bardziej niż sami polacy, którzy:

- wolą zaprzeczać że problem istnieje, względnie zrzucać odpowiedzialność na garść osób które palą butelki,

- twarde dane wolą infantylnie wyszydzić ("bzdurny, gniot"), przez co umniejszyć ich znaczenie, w konsekwencji się nieprzejmować,

- zasłanić się ruską/korporacyjna teorią spiskową, stylem życia, umiłowaniem ognia,

- którzy prezentują niezrozumiłą awersję do porównania kosztów zdrowotnych (choroby, śmierć) do kosztów zmiany obecnej tragicznej sytuacji.

 

P.S. Kup ciepłe polskie okna, polski styropian/wełne. Zbuduj ciepły dom lub zmodernizuj dom i ogrzewaj się prądem z polskiego ale ofiltrowanego wungla/polska pompą ciepła/gazem od katarczyków. I złe korporacje i gazprom nie zarobią!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to prawie 40 mln konsumentów....więc to nie Czechy czy Austria, gra jest warta świeczki

po drugie, nie wiem kto sponsoruje producenta tej bzdurnej mapki....ty wiesz kto finansuje twórce tego gniota? rzuciłem Gazpromem zaczepnie

 

Acha, zaczepnie i bez sensu

Szczerze mowiac, bede bardzo wdzieczny kazdemu, kto sprawi, ze http://www.nochal.pl bedzie pokazywał bardziej optymistyczne wskazania - choć dzisiaj i tak nie jest źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ wy jesteście naiwni, masakrycznie

 

 

wierzycie w to, że komuś na zachodzie zależy na zdrowiu ludzi w Polsce? hahhahaha

 

 

 

to jest zwykły BIZNES

 

a mapka jest bzdurna...nawet nikt z was nie pokusił się o podważenie mojej argumentacji dlaczego jest bzdurna, brawo Wy..lepiej walić nadal frazesami metodą zdartej płyty

 

 

 

a gdybym ja był decydentem, co bym zrobił? PIS to potrafi, szybka ustawa, najlepiej nocą, zrobić taryfikator, mandat za palenie w piecu odpadami, np. 10000zł. Wchodzi patrol na zgłoszenie od np. fotohobby, na sąsiada...bierze do analizy popiół, i sruuuuuuuu, 10 000zł mandatu, za znalezienie resztki PETa

 

wystarczy rok takich akcji i zobaczycie jak Polska dostanie na mapie zieloności :)

 

 

 

 

 

to samo na drodze, gdyby mandat za przekroczenie prędkości o 20km/h był warty 2000zł, to ludzie by jeździli przepisowo, włącznie ze mną, haha

 

 

 

idę napalić suchutkim drewnem górną metodą w moim kominku :) i znikam znowu na dłuższy czas z tej jałowej dyskusji o niczym przez 348 stron :bash:

Edytowane przez Arek74
dodałem coś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

gdybym ja był decydentem, co bym zrobił? PIS to potrafi, szybka ustawa, najlepiej nocą, zrobić taryfikator, mandat za palenie w piecu odpadami, np. 10000zł. Wchodzi patrol na zgłoszenie od np. fotohobby, na sąsiada...bierze do analizy popiół, i sruuuuuuuu, 10 000zł mandatu, za znalezienie resztki PETa

:

 

No i to jest wlasnie klasyczny popis naiwnosci.

Ty myslisz, ze te wskazania to sprawka PET ów ?

To miał, wegiel i drewno, ktore sie tam calkiem legalnie palą. Nikt nie spala czegos, co odbieraja, niezaleznie od ilosci.

Na opal ludzi stac.

Smrod wedzonki nie bierze sie z PETa, tylko z kiszonego drewna w kominku z PW bez bufora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, bede bardzo wdzieczny kazdemu, kto sprawi, ze http://www.nochal.pl bedzie pokazywał bardziej optymistyczne wskazania - choć dzisiaj i tak nie jest źle

Ale co tu sprawiać skoro 19 tego i 20-go miałeś idealnie, nic tylko biegać;-) A teraz wysil się i wytłumacz nam co takiego działo się w tych dniach że było jak było, temperatury takie same. Ogłosiliście tam jakieś dni bez palenia czy cuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry w całym kraju https://map.airly.eu/pl/

 

Fajna ta stronka. I ciekawe wskazania z mojej najbliższej okolicy. 4 km różnicy między dobrym, a ekstremalnie złym stanem powietrza. Dobry na grzbiecie wzniesienia, zły w dolinie. Efekt bezwietrznej, wyżowej pogody. Wreszcie jakiś pożytek z mieszkania na wygwizdowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ wy jesteście naiwni, masakrycznie

wierzycie w to, że komuś na zachodzie zależy na zdrowiu ludzi w Polsce? hahhahaha

Tak to jest jak się nie rozumie jakie ma zadanie unia. Wtedy pozostaje tylko głupkowaty śmiech. Wypada też nie oceniać innych po sobie -- nie wszyscy widza tylko koniec własnego nosa. Ktoś mądrzejszy musi pokierować tymi mniej rozsądnymi, w przeciwnym razie byśmy nadal w durszlakach mieszkali opalanymi kominkami i świeżo ściętym drewnem, oraz śmieciuchami, bez wizji poprawy. Wystarczy popatrzeć na rynek samochodowy. Nie ma u nas odpowiednich regulacji, można kupować szroty składane z dwóch samochodów zmieszanych z przystankiem, wycinać DPFy, jeździć robiąc zadymę -- to jadą do nas szroty z zachodu, bo tylko tu mogą jeździć -- na zachodzie, tj. w normalnym kraju, poszłyby na złom. To dopiero jest biznes.

 

Dobrze że ten wątek istnieje -- pokazuje idealnie mentalność krótkowzrocznych samolubów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niebywałe jak nie mający kominków obrzydzają innym ich ewentualny zakup.Mają rację ponieważ ich nie mają.Wszystko jest do przyjęcia tylko zastanawia mnie fakt po co im ta walka z wiatrakami skoro i tak zakazu jako takiego palenia sezonowanym drewnem ,nawet w KZPŁW z buforem niestety nie ma.Zauważam jeszcze jedną przypadłość tego wątku.Czas obronić się samemu ze swojej nietypowej sytuacji i jej bronic z bezpodstawnych zarzutów.Czas chyba pogodzić się z tym ,że branża to niestety tylko branża ,żądna zysku , a nakręcanie im ciągłego elektoratu , mija się z celem.Bronią tylko swojego i nie wychodzą naprzód tym którzy podają im pomocna dłoń.Niech ich racje bronią się same albo wyłącznie tylko przy ich udziale.Po co strzępić jęzora jak branża ma to gdzieś.

 

Nadal twierdzę ,że mając w swej miejscowości KZPŁW i paląc w zgodzie z etykietą dobrego odpowiedzialnego palacza,nie truję sąsiadów i swojego środowiska.Gdyby tak zrobili inni nie byłoby tego durnowatego topiku.Dlaczego??? .Bo nie byłoby czego się czepić.Na koniec , wielu rzeczy z inwestycji w to źródło pozyskiwania energii nie da się cofnąć i przerobić.Można tylko poddawać się trendowi w podwyższaniu sprawności tego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś ci się pozajączkowało, jak zwykle. Większość z tych odradzających kominki ma te kominki lub miało.

 

Ale wieje od ciebie kłamstewkiem.To jest właśnie mniejszość albo ta cześć ,która widziała to to na półce lub u kogoś. O czym mi tu imputujesz pozajaczkowo. Jeśli chcesz komuś obrzydzić czyli ujmując to ładniej , odwieść od zakupu tego urządzenia użyj bardziej kulturalnych argumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...