Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeździsz tylko pociągami, trolejbusami i tramwajami? Czy średniowiecznymi pojazdami spalinowymi?

 

Skoro budujesz sam dla siebie to po kiego grzyba robisz to tak żeby we własnym domu być niewolnikiem?

 

A jak wyjadę to kto napali? A jak złamię rękę to kto przyniesie tego paliwa?

 

Naprawdę nie można inaczej? Nie lepiej pobawić się w tym czasie z dzieciakami, wyjść gdzieś, czy po prostu odpocząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej pobawić się w tym czasie z dzieciakami, wyjść gdzieś, czy po prostu odpocząć?

 

Świetny pomysł robienie z dziećmi ogniska. Kolejny argument za kominkiem :)

Po pracy umysłowej machanie siekierą to odpoczynek. Wyjdę zamiast siedzieć przed komputerem.

Do tego ja paliwo mam gratis. Mogę krócej pracować z dala od dzieci, bo nie potrzebuję dutków zarabiać na prąd jak rozpalę w kominku.

 

BTW. Rakiety na paliwo stałe to też średniowiecze? Czemu atakiem chcesz unikać wycofania się z bzdurnego sformułowania, że paliwa stałe to średniowiecze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko się martwię - co zrobię z tym opałem? Kupilem ze 150 lub 200kg brykietu, jakies deski po budowie pociąłem i ułożyłem w garażu - i co teraz skoro nie chce sie rozpalać.Ostatnio paliłem około 2 miesiące temu

 

Skontaktuj się z MOPS-em, dadzą Ci namiary na podopiecznych potrzebujących opału, pozbędziesz się problemu, a przy okazji zrobisz dobry uczynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak obsługa kotła czy kominka - w kółko te same, nudne do bólu czynności - już lepiej wsiąść do elektrycznego matiza i pojechać do parku na spacer :).

Nie wspominając o powielaniu w kółko "zalet" kominków przez ich zwolenników w wątku który służy do wyrażania wad. Wady kominków są oczywiste: wysokie koszty inwestycyjne, sprawności zdrowo poniżej 50% (CBDU), kupa roboty, brud, niby ruchu trochę ale za chwilę podtruwanie siebie i rodziny... Elektryk natomiast... poszukiwania Tesli rozpocznę jak tylko dom zakończę. Może wtedy już trójka hurtowo zacznie zjeżdżać z taśmy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z kominkiem był daremny. 20 tyś umoczone, utopione, grat zawala pokój. Dusza piromana potrzebuje ognia. Jest nowy pomysł: Sauna Ogrodowa-Beczka-Ruska Bania-3 z piecem Harvia

 

Jak sądzicie - da się to nagrzać takim piecem? Ma to sens?

 

A moze lepiej kupic domek z castoramy za 1500 i kominek za 1000 z leroy merlin

bania1.jpg

bania2.jpg

bania3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz tylko pociągami, trolejbusami i tramwajami? Czy średniowiecznymi pojazdami spalinowymi?

 

W średniowieczu jak najbardziej palono w kominkach, wieczorem siedziano przy świecy, chodzono do wychodka i rzadko się myto. Świat poszedł do przodu tylko kotlarze i kominarze to mentalne zakały :).

 

Samochód spalinowy o spalaniu wewnętrznym jest stosunkowo młodym wynalazkiem (1885) i jest młodszy niż np. prąd elektryczny. Ty pewnie jesteś zwolennikiem bryczek i wychodków skoro lubujesz się w kominkach.

 

A samochód spalinowy ma bardziej efektywne filtry niż przemysłowe na kominach. A ty nie masz żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł robienie z dziećmi ogniska. Kolejny argument za kominkiem :)

Po pracy umysłowej machanie siekierą to odpoczynek. Wyjdę zamiast siedzieć przed komputerem.

Do tego ja paliwo mam gratis. Mogę krócej pracować z dala od dzieci, bo nie potrzebuję dutków zarabiać na prąd jak rozpalę w kominku.

 

 

Spalanie paliw stałych bez dodatkach filtrów, mieszkając miedzy ludźmi, to po prostu chamstwo. Fajek już nie wolno palić w miejscach publicznych, ale smrodzić węglem czy drewnem innym nadal można. Czysta komuna mentalna.

 

BTW. Rakiety na paliwo stałe to też średniowiecze? Czemu atakiem chcesz unikać wycofania się z bzdurnego sformułowania, że paliwa stałe to średniowiecze?

 

Gdybyś się znał to byś wiedział, że siniki rakietowe na paliwa stałe są bardzo prymitywne, dlatego mają zastosowanie wyłącznie jako wspomagające wynoszenie cięższych ładunków i jako napęd głowic bojowych zazwyczaj krótkiego i średniego zasięgu - do niczego innego się nie nadają, bo nie da się sterować ciągiem podobnie jak ty nie możesz sterować mocą kominka nie smrodząc innym.

Edytowane przez muchenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...