Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Fajna pogoda :) Lato zainaugurowałem lekkim przepaleniem, cztery kostki brykietu RUF. Ech, ten widok ognia, brakuje mi tego.

 

Nie ma to jak sąsiadom dowalić smrodu nawet w lecie. Nie wiem co masz za ruinę, ja wynajmuje 140m2 na poddaszu 150 letniej kamienicy, gdzie remont dachu był robiony z 15 lat temu. Mimo chłodu na zewnątrz dalej 24 -25 stopni wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
W domu było 20* , dla mnie ok, ale żonka zażądała palenia, co uczyniłem z przyjemnością ;) Przy okazji przetestowałem brykiet od nowego dostawcy. Cena była podejrzanie niska, 550 za paletę (930 kg) brykietu RUF. Pachnie i pali się ok, chyba faktycznie jest tylko z buka, można zamówić więcej. Chałupy nie przegrzałem, termometr ledwo drgnął, ale ciepły piecokominek grzeje głównie podczerwienią, a termometr pokazuje temp. powietrza.
Zatem cytuje ponownie:
Znaczy się masz durszlak zamiast domu lub dom bez okien lub starą rudere gdzie pizdzi z każdej strony...W nowych domach klima dalej jest potrzebna...
U mnie w domu dalej 24st C pomimo że od dwóch dni 16 na zewnątrz.Durszlak czy stara rudera.Czy jedynie marketingowe pieprzenie ? Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, durszlak i rudera ;) A palę (a raczej kiszę) mokrym drewnem cały rok, kłęby czarnego dymu, sąsiedzi manifestują mi z transparentami za płotem. A wszystko to dlatego, że jestem złośliwym trucicielem o wrednym charakterze. Jak każdy bez wyjątku właściciel kominka, oczywiście :)

Ps. Nie zapominam dorzucić raz na jakiś czas buteleczkę PET, albo starego gumofilca dla lepszego efektu zapachowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co się dzieje z tymi ciekłymi związkami? Bo chyba nie wylatują przez komin, skoro do pirolizy nie może być dostępu powietrza?

Więc co ta tabela ma? To chyba kamyczek do tych, co wypalają węgiel drzewny, a nie do kominkowców?

 

Piroliza zawsze zachodzi. Dzięki niej widzisz płomień - spalają się odgazowane, dzięki pirolizie, składowe drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piroliza zawsze zachodzi. Dzięki niej widzisz płomień - spalają się odgazowane, dzięki pirolizie, składowe drewna.

 

Czyli się spalają? To może jeszcze napiszesz, jakie świństwa powstają w czasie spalania węgla w elektrowni? W końcu to bez znaczenia, że nie wydostają się z komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Arturo 72 "U mnie w domu dalej 24st C pomimo że od dwóch dni 16 na zewnątrz.Durszlak czy stara rudera.Czy jedynie marketingowe pieprzenie ? "

 

W takim razie też masz dziadostwo. Tyle to ja w największe upały mam na poddaszu. Na parterze sobie ne przypominam

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli się spalają? To może jeszcze napiszesz, jakie świństwa powstają w czasie spalania węgla w elektrowni? W końcu to bez znaczenia, że nie wydostają się z komina.

 

Owszem wydostają się całe tony, ale skuteczność filtracji np. w Bełchatowie w tych krytykowanych blokach to 99.6%, a w najnowszym 99.8%. Do tego dochodzą instalacje odazotowujące. Na kominach domowych kominków i kotłów nie ma nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem wydostają się całe tony, ale skuteczność filtracji np. w Bełchatowie w tych krytykowanych blokach to 99.6%, a w najnowszym 99.8%. Do tego dochodzą instalacje odazotowujące. Na kominach domowych kominków i kotłów nie ma nic.

:lol2: :lol2: :lol2: dobre dobre , widzę że nie słyszałeś jak to Bełchatów truje pokryjomu rtęcią . Deklarowali emisje na poziomie 160kg , a emitowali prawie 3 tony :jawdrop: http://gramwzielone.pl/trendy/31354/m-jozefiak-greenpeace-brudna-prawda-o-pge ale kto by się tam przejmował taką drobną różnicą . Nie słuchaj wszystkiego jak świnia grzmotu , bo często to tylko mydlenie oczu i te procenty filtracji też pewnie przeliczają w jakiś cudowny sposób bo się tłumaczą ,czytaj to co poniżej

 

"Zaprezentowany raport nie przedstawia danych w ujęciu względnym, czyli nie pokazuje ilości emitowanych zanieczyszczeń na jednostkę produkcji. W takim – zdecydowanie bardziej obiektywnym ujęciu - jednostki wytwórcze PGE GiEK S.A. lokowałyby się na wysokim poziomie pod względem troski o środowisko naturalne"

http://gramwzielone.pl/trendy/12024/belchatow-najwiekszym-trucicielem-w-europie-pge-odpowiada

 

 

Bilansowanie międzyfazowe prosumentów jest ustawowe , ale każda spólłka robi to w swój indywidulany sposób , taki że realnie robi ich w balona choć są liczniki bilansujące w czasie rzeczywistym to oni przeliczają po swojemu , co daje spore róznice oczywiście na ich korzyść .

 

PRAWO , PRAWEM ,a ZYCIE ŻYCIEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy średniej sprawności TERMOSTOSU rzędu 6% można by czerpać tak z 15000 x 0,06 = 900

Blisko kilowat. W trybie ciągłym (no w czasie jak się w kominku pali, bo jak się nie pali - to nie.)

To podobne do sprawności pierwszych paneli PV.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem wydostają się całe tony, ale skuteczność filtracji np. w Bełchatowie w tych krytykowanych blokach to 99.6%, a w najnowszym 99.8%. Do tego dochodzą instalacje odazotowujące. Na kominach domowych kominków i kotłów nie ma nic.

 

Jakie znaczenie mają filtry, skoro piszesz o substancjach, które do komina nie trafiają?

 

No i zasadniczy argument - w kominkach jest spalane to, co przed chwilą fruwało w powietrzu i zostało związane przez drzewa.

Używając prądu w lwiej części energia u nas pochodzi z uwolnienia substancji, które były związane pod ziemią od czasu, gdy człowieka w planach natury jeszcze nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2: :lol2: :lol2: dobre dobre , widzę że nie słyszałeś jak to Bełchatów truje pokryjomu rtęcią . Deklarowali emisje na poziomie 160kg , a emitowali prawie 3 tony :jawdrop: http://gramwzielone.pl/trendy/31354/m-jozefiak-greenpeace-brudna-prawda-o-pge ale kto by się tam przejmował taką drobną różnicą . Nie słuchaj wszystkiego jak świnia grzmotu , bo często to tylko mydlenie oczu i te procenty filtracji też pewnie przeliczają w jakiś cudowny sposób bo się tłumaczą ,czytaj to co poniżej

 

"Zaprezentowany raport nie przedstawia danych w ujęciu względnym, czyli nie pokazuje ilości emitowanych zanieczyszczeń na jednostkę produkcji. W takim – zdecydowanie bardziej obiektywnym ujęciu - jednostki wytwórcze PGE GiEK S.A. lokowałyby się na wysokim poziomie pod względem troski o środowisko naturalne"

http://gramwzielone.pl/trendy/12024/belchatow-najwiekszym-trucicielem-w-europie-pge-odpowiada

 

 

Bilansowanie międzyfazowe prosumentów jest ustawowe , ale każda spólłka robi to w swój indywidulany sposób , taki że realnie robi ich w balona choć są liczniki bilansujące w czasie rzeczywistym to oni przeliczają po swojemu , co daje spore róznice oczywiście na ich korzyść .

 

PRAWO , PRAWEM ,a ZYCIE ŻYCIEM

 

Nie żebym lubił 'kopciuchy' ale.. raz -punkt widzenia zależy od punktu siedzenia a dwa - rzetelność. Portal gramwzielone zgrabnie wyciął część informacji dotyczących emisji rteci, która z racji mojego miejsca zamieszkania, dla mnie ma znaczenie :) Cytuję - "Kolejne miejsca na liście największych emitentów rtęci w Europie zajmują elektrownie niemieckie: Janschwalde (743 kg rtęci w 2016 r.), Neurath (575 kg), Lippedorf (538 kg), Boxberg (512 kg), Niederaussen (442 kg)

Dwie z nich mamy tuż przy naszej zachodniej granicy. Ciekawostką jest fakt, że Niemcy przeciwko nim nic nie mają, ale przy okazji planów budowy kopalni w Polsce (Gubin/Brody) ochoczo przybywali, protestowali itd itp.

Niemieckie wydobycie (i spalanie)węgla brunatnego od lat bije rekordy w pobliżu 250mln ton/rok a w Polsce ok 70mln ton/rok. Oczywiście wszyscy bez cienia podejrzeń przyjmujemy, że niemieckie dane są prawdziwe, no bo przecież to Niemcy...a ci z VW to kosmici ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... elektrownia, filtry a zanieczyszczenie duże.

To ja już wolę mały kominek!

 

Adam M.

 

A kiedy masz tych kominków kilka i pracują one cały rok, to też pałasz do nich miłością bezgraniczną, czy jednak...? :)

Tak pytam, bo akurat z okna widzę kilka dymiących kominów i to nie z racji ochłodzenia, tylko ludzie sobie CWU grzeją. Poł biedy, kiedy piecem zgazowującym drewno...wtedy sobie możesz wmówić, że jesteś na grillu. Cała bieda, kiedy robią to piecem "na wszystko" Taki domowy "recykling" potrafi być ...lekko mówiąc, wnerwiający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...