Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Faktycznie popiół na podłodze i czarny sufit to iście designerskie rozwiązania :p

 

Palę rekreacyjnie od 2,5 sezonu nie zauważyłem czarnego sufitu. Od dwóch lat prowadzę statystyki ogrzewania spalone ok 1m3 i 230kg brykietu.

Popiół faktycznie potrafi się trochę rozsypać ale szklankę ze stołu też można zwalić. Popiół jest pożądany dobry nawóz. Kolejna zaleta ko której zapomniałem napisać powyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdzilenie.

Kominek ma wady i zalety dla niektórych wady to zalety np: magazynowanie paliwa.

Jednej rzeczy Wam „zapalonym” kominkowcom szczerze zazdroszczę:

Hiper optymistycznej postawy życiowej, umiejętności przekucia wszystkiego na zalete. Smierdzi ale mi nie śmierdzi/przeszkadza, dymi ale zapach dymu jest przyjemny, trzeba się narobić ale ja to lubię, brudzi ale co to za męzczyzna co to się czasem nie ubrudzi, finansowo jest pod kreską ale przecież może przyjsc wojna, przegrzewa ale ja lubie jak jest 26C. Trzeba zbudować szopę ale mozna w niej grabki i szpandel trzymać. popiół jako nawóz ma alkaiczne pH, ale mi najbardziej w ogrodzie podobaja się bukszpany i głóg. Itd. Itp.

Przyznaje się bez bicia. Zazdroszczę Wam salonowym palaczom!!

 

BTW oddałem w dobre ręce wunglowy kociołek Webbera odpalany raz do roku. Człek się uczy się i płaci całe życie, bo drogi był niestety.

Na szybko zakupiłem 2kW grilo patelnie elektrycznną. Częstość grilowania wzrosłą 10 krotnie. Co 3 sąsiad patrzy na grille gazowe. Paru już kupiło. Atawistyczne przywiązanie do ognia słabnie w narodzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabi szukają wymówek, silni okazji...

Własnie o tym pisze! Z masochizmu zrobić motto życiowe :-) Sikać pod wiatr i się cieszyć że taki odświeżający prysznic. Zazdroszczę.

 

ps. u mnie Małżonka rozpala częściej niż ja :)

Znam dom, gdzie przez 10lat dzień w dzień 50kg kobietka dwa reazy dziennie targała drzewno z drewutni i paliła w kominku. Bo ostatnia wychodziła pierwsza wracała.

W końcu zrobili CO. Od 5 lat patyka do ręki nie wzieła. Taka był silna a tak szybko se wymówke znalazła od przyjemności palenia ;-) Świat na psy schodzi :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestorzy sami sobie krzywdę robią. W tych samych domach automatyka za 100 000 zł i kominek dla "oszczędności". A wystarczyło za połowę tego dać PC, PV i jeszcze na dopłatę do elektryka by zostało :)

 

Można płacić rocznie z utrzymanie domu 5-7 tys, można, wydając tyle samo ale na inne "technologie" zejść do 1000 zł, ale wtedy zabraknie w domu tego, co spowoduje, że sąsiad zzielenieje z zazdrości lub też kilku elementów "must have" pomimo, iż te elementy takie od lat przestały być (jak można wpakować 15 000 zł w kominek, skoro kwestią czasu jest kiedy na pograniczu Krakowa będzie także zakaz w nim palenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestorzy sami sobie krzywdę robią. W tych samych domach automatyka za 100 000 zł i kominek dla "oszczędności". A wystarczyło za połowę tego dać PC, PV i jeszcze na dopłatę do elektryka by zostało :)

 

Można płacić rocznie z utrzymanie domu 5-7 tys, można, wydając tyle samo ale na inne "technologie" zejść do 1000 zł, ale wtedy zabraknie w domu tego, co spowoduje, że sąsiad zzielenieje z zazdrości lub też kilku elementów "must have" pomimo, iż te elementy takie od lat przestały być (jak można wpakować 15 000 zł w kominek, skoro kwestią czasu jest kiedy na pograniczu Krakowa będzie także zakaz w nim palenia?

Tłumacz to komuś komu dym pachnie, popiół nie brudzi, drewno z drewutni samo przychodzi a od paczenie w ogień szczytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumacz to komuś komu dym pachnie, popiół nie brudzi, drewno z drewutni samo przychodzi a od paczenie w ogień szczytuje.

 

Mam takiego kolegę, przez pierwsze dwa sezony pomimo gazu w domu grzał kominkiem (lub gdy go nie było robiła to jego żona). Namiętnie, dzień w dzień, co kilka miesięcy inny model termopary, modernizacja dolotu, itd. Fascynat.

 

Niestety po dwóch sezonach żona powiedziała dość wszechobecnemu zapachowi spalenizny. Odpalono pełną parą gaz i przestali być niewolnikami kotłowni w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...