Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Można oddać do punktu zbiórki selektywnej. Zostaną przerobione na kompost względnie spalone w elektrociepłowni. .

 

Słowa "oddać" i "kulibob" nie pasują do siebie :)

 

Swoją drogą, ja też wycinając bzy wywiozłem je na kompostownię, jakoś nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby to utylizować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Swoją drogą, ja też wycinając bzy wywiozłem je na kompostownię, jakoś nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby to utylizować...

Ale jak to? To TY nie lubisz se spalić wyciętych krzewów w ognisku zadymiając cała okolicę? Jesteś takim niemęskim korposzczurkiem nieprzygotowanym na czas wojny lub uderzenie meteorytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej gazu, bo jak widze z doswiadczenia, to najczesciej kotly gazowe sa zatrzymywane aby oszczedzic na rachunkach.

Jak ktos ma w domu kociol weglowy, to nawet nie odpala kominka, bo to zadna oszczednosc, o wygodzie nie wspominając.

 

Ja mam kable. I jak odpalę kozę zastępując część kWh to bedzie to działanie na korzyść środowiska.

 

Wielu odpala kominek nie dla oszczędności.

 

Spalanie gazu (i innych paliw kopalnych) jest gorsze dla srodowiska bo ma ujemny bilans w każdej kategorii emisji.

 

Gaz jest drogi. W gminie teściowej zrobioi gazyfikacjei doplaty do kotłów. Wszyscy rzucili sie jak szczerbaty na suchary. W drugim sezonie kto mógl odkurzał śmieciucha.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej kategorii emisji ?

W PM10 też ?

BAP też ?

 

Juz nie piszę o tym, ze spalanie gazu na o wiele korzystniejszy wplyw na zdrowie ludzi zamieszkujacych bezpośrednie okolice.

Podobnie, jak spalenie wegla w elektrowni, nawet biorac pod uwwge jej sumaryczna sprawnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko ciut mniej szkodliwe niż poprawne palenie wunglem. Po drugie, wolę węgiel spalony w bełchatowie z wyrzutem spalin 200m n.p.t., niż sąsaida bez jakiejkolwiek kontroli palącego drewno 30m od wlotu mojej wentylacji.

 

Ja odwrotnie - wole sąsiada. Widziałeś, co wylatuje z komina opalanego suchym drewnem kominka? Z pewnoscią nie. Bo tego nie widac i nie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym z chęcią oddał do punktu tylko jak mi zapłacą za te odpady z których mam kwh?? Oni jeszcze na tym zarobią a ja co??

Miszkam w tym domu 2,5 roku i ani razu nie maiłem zielonych odpadów :) Wszystko przetworzone na jajko, nawóz i ogień.

Nawet choinka szła z dymem przecież nie wywalę po świętach.

 

@Jastrząb

Zakładając totalny kataklizm wszy jesteśmy w dupie ale jeśli kryzys to jestem w lepszej sytuacji.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej kategoriu emisji ?

W PM10 też ?

BAP też ?

 

Kazdej.

Znowu trzeba powtórzyć?

LAS POCHŁONIE CO NAJMNIEJ TYLE SYFU KAŻDEJ KATEGORII PRODUKUJAC DREWNO KOMINKOWE, CO WYLECI Z KOMINA DOBRZE PALONEGO DREWNEM KOMINKA.

 

Paliwa kopalne wyłącznie dokładają syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odwrotnie - wole sąsiada. Widziałeś, co wylatuje z komina opalanego suchym drewnem kominka? Z pewnoscią nie. Bo tego nie widac i nie czuć.

 

Ile m3 drwwna spalileś ?

Po pierwsze - niewielki procent ludzi pali suchym drewnem w ekologicznych skrzynkach, (wiekszosc pali, by oszczedzic, a wydaje im sie, ze oszczedzają palac tanim (mokrym) drewnem w marketowych wkładach), po drugie nawet palac 3-letnim bukiem w calkiem przyzwoitej skrzynce, bedac na zewnatrz jestem w stanie to poczuc. Zobaczyc nie, ale poczuc tak. Cudow nie ma.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdej.

Znowu trzeba powtórzyć?

LAS POCHŁONIE CO NAJMNIEJ TYLE SYFU KAŻDEJ KATEGORII PRODUKUJAC DREWNO KOMINKOWE, CO WYLECI Z KOMINA DOBRZE PALONEGO DREWNEM KOMINKA.

 

Paliwa kopalne wyłącznie dokładają syfu.

 

A zanim ten syf doleci do lasy nawdychasz sie go Ty i Twoje dzieciaki.

I pewna czesc tego PM10, BAP nie zostnie pochlonieta przez las, bo zostanie w twoich płucach.

A w przypadku gazu nie. Ile PM10 doklada spalenie gazu ? Ile BAP ?

 

I jeszcze raz napisze - jak nie spalisz drzewa, to bedzie moglo spokojnie pochlaniac zanieczyszczenia z innych źrodeł, po czym rozlozyc sie i nie dokładać tych ze spalenia siebie po scieciu.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdej.

Znowu trzeba powtórzyć?

LAS POCHŁONIE CO NAJMNIEJ TYLE SYFU KAŻDEJ KATEGORII PRODUKUJAC DREWNO KOMINKOWE, CO WYLECI Z KOMINA DOBRZE PALONEGO DREWNEM KOMINKA.

 

Paliwa kopalne wyłącznie dokładają syfu.

Trzeba znowu powtórzyc?

LAS ZIMĄ NIEWIELE POCHŁANIA. A PO ZA TYM NIM POCHŁONIE DUŻA TEGO CZĘŚĆ POZOSTANIE W MOICH PŁUCACH. DLA CZYJEGOŚ WIDZIMISIE I PRZYJEMNOŚCI ROZPALENIA OGNIA.LAS NIE POCHŁANIA TLENKÓW SIARKI I AZOTU. TE MU WYŁĄCZNIE SZKODZĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kominku nic.

Mam sąsiada co ogrzewa kominkiem.

 

I nic nie czujesz ? Moze sie przyzwyczailec, skoro pali caly czas

:)

 

Mam kominek, bo taki owczy ped byl. Nawet palę 10-12x w roku. Ostatni raz temu drewno kupilem 3lata temu.

I po zawietrznej zawsze czuc. A przez pierwsze 10-15 minut, zanim wklad sie nie rozgrzeje widać.

 

Mam w okolocy szwagra, co przyjezdza do PL na 3tygodnia na Swieta i oprocz gazu pali non stop w kominku z PW.

Od razu da sie wyczuć kiedy odpala kominek. Drewno ma 18miesieczne, wiec przyzwoite. Wklad - budżet.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAS NIE POCHŁANIA TLENKÓW SIARKI I AZOTU. TE MU WYŁĄCZNIE SZKODZĄ.[/b]

 

Jak nie pochłania, to jak mu szkodzą? Mi arszenik nie szkodzi, jak go nie pochłaniam.

Jest nawet metoda oceny pH srodowiska na pdstawie kory, która wchlania tlenki siarki i azotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czekasz aż będziesz mógł chlać gapiąc się na ogień..... Czy jest na sali psychiatra?

Ja słyszałem kiedyś o piciu do lusterka w wielkiej desperacji. Ale picie do kominka? Ech się człowiek nowych rzeczy dowiaduje całe życie.

 

Juz Ci pisałem zazdrośniku, że nie każdy relaksuje się patrząc na licznik poboru energii :p I alko mocno procentowe najlepiej pije się 'przy' kominku nie 'do'... ale nie będzie Ci dane się przekonać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie pochłania, to jak mu szkodzą? Mi arszenik nie szkodzi, jak go nie pochłaniam.

Jest nawet metoda oceny pH srodowiska na pdstawie kory, która wchlania tlenki siarki i azotu.

Poziom argumentów który prezentujecie nawet śmieszny nie jest. Gdzieś w okolicy żałosny :-(

 

Widać na biologi nie uważałeś w szkole. Poczytaj o wpływie tlenkow azotu siarki na żywe organizmy. O wpływie ich na sciany komórkowe. O wpływie kwaśnych deszczy na florę. Zaraz gotowy jesteś przyznać że drzewa dzięki NOx rosnął wogóle i bez palenia w kominkach to wszystkie by pousychały/ Pamietasz z biologii o roślinach motylkowych? Takie co to koło korzeni mają specjalne bakterie które azot gazowy potrafią przerobić na taki który roślina poprzez korzenie jest w stanie wchłonąći urosnąć. Sama roslina azotu w stanie gazowym nie wykorzysta. To co jednak wchlonie poprzez aparaty wumiany gazowej jej szkodzą a nie pochłaniają.

 

To tak jakbyś z siebie zrobił oczyszczacz środowiska z arszeniku. Dziennie pół śmiertelnej dawki do zdjedzenia.

 

I jeszcze raz. To jest wiedza na poziomie szkoły podstawowej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci pisałem zazdrośniku, że nie każdy relaksuje się patrząc na licznik poboru energii :p I alko mocno procentowe najlepiej pije się 'przy' kominku nie 'do'... ale nie będzie Ci dane się przekonać...

Ale czego ja Ci mam zazdrościc? Chlania do kominka, czy prymitywnego śmierdzącego paleniska w salonie do którego opał trzeba nosić? WC też masz za stodołą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej gazu, bo jak widze z doswiadczenia, to najczesciej kotly gazowe sa zatrzymywane aby oszczedzic na rachunkach.

Jak ktos ma w domu kociol weglowy, to nawet nie odpala kominka, bo to zadna oszczednosc, o wygodzie nie wspominając.

 

Ja paląc w kominku 3-4 wieczory/tyg zaoszczędzilem na gazie ok 500zl. Kociol caly rok w trybie auto... 2-3m3 pewnie puściłem z dymem więc ten argument z oszczędnościa słaby trochę... szczególnie w nowych domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...