Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Się nie przejmuj. Ja zawsze twierdziłem że interesowanie się patologią jest patologią. Daleko mi wiec to tego.

 

I nie przedmuchuję kominów 10x do roku. po prostu nie mam kominów. Na grzyba mi kominy w XXI wieku! To jakbym pod samochodem powiesił wiaderko na końskie kupy. Awaryjnego wyhodka za stodółką też nie mam swoją drogą.

 

Rozwiń myśl z ta patologia...bohaterze... bo ciekaw jestem... atakować dziecko dość łatwo, samo się nie obroni...

 

A to z kominem to akurat nie do Ciebie było... narcyzie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozwiń myśl z ta patologia...bohaterze... bo ciekaw jestem... atakować dziecko dość łatwo, samo się nie obroni...

 

A to z kominem to akurat nie do Ciebie było... narcyzie :p

 

Straszna piaskownica. Wątek powinien mieć tytuł: Nie róbcie kominków w nowych domach i nikt nie powinien z tym mieć problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb nie jest moim eko kolegą , spierałem się z nim w innym wątku o jego eko prąd https://forum.muratordom.pl/showthread.php?164927-Ma-kto%C5%9B-panele-fotowoltaiczne-Prosz%C4%99-o-opinie&p=7680478&viewfull=1#post7680478

Nie stoję po niczyjej stronie nie jestem fanatykiem eko ( z teściową co chwilę spinam się o eko roślinki ) , ale też nie zatruwam życia innym paląc ogniska z byle czym , a już tym bardziej na złość .

 

Przeciwnie do kuliboba z oszczędności nie popełniłem kominka , a pnie 6 świerków które sciąłem w tym i zeszłym roku zamieniam pośrednio na pelet . Gałęzie z igliwiem 40m³ wywiozłem do Pszoku za darmo , no po koszcie paliwa , nie utylizowałem na ogrodzie w postaci ogniska , choć sąsiedzi bogatsi niż ja palą w beczkach liście jesienią.

 

aaaaa i uprzedzę ... nie dzwonię nigdzie jak to robią , tylko zamykam okna i czekam .

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I robisz błąd cuuub bo nic tak nie rozzuchwala jak poczucie bezkarności. Najpierw można grzecznie poprosić jak to incydent a nie recydywa i to hurtowa.

Mieliśmy takiego durnego biznesmena który zawsze o 8.00 ( przed rozpoczęciem pracy szwalni ) i ok 15.00 ( na koniec ) worek ścinek puszczał w komin - dym jakby skład opon się palił, wielkie kawałki zwęglonych ścinek spadały na sąsiadów i na jego posesję. Obok domu trzymał kury który musiały część tego szajsu zjadać przy okazji , no i miał swoje ekologiczne jajka którymi karmił siebie i swoje dzieci ( na ale przecież zaoszczędził ).

Edytowane przez surgi22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Kwestia robic kominek czy nie to nie byle co. W obecnym domu mam, i wychodzi na to, że w nowym też będę miał choc racjonalności w tym nie wiele. Kiedys też podliczałem sobie koszty kominka i generalnei jest to fanaberia, no chyba, że ktos naprawde bardzo lubi w kominku palić. Koszt całościowy ca 15 tys. Dodatkowy mostek termiczny w postaci komina. W kominku paliłem tylko wtedy jak miałem "paliwo" za free, bo mi "po rodzinie" dawali. Teraz nikt nie daje więc nie pale i bardzo sobie chwale. Palenie w kominku to brudna robota. Niemniej tak jak piałem w nowym domu tez planuje kominek, choć trochę próbuje zracjonalizowac ten element wyposażenia. może kiedyś, na emeryturze docenię ta decyzję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia robic kominek czy nie to nie byle co. W obecnym domu mam, i wychodzi na to, że w nowym też będę miał choc racjonalności w tym nie wiele. Kiedys też podliczałem sobie koszty kominka i generalnei jest to fanaberia, no chyba, że ktos naprawde bardzo lubi w kominku palić. Koszt całościowy ca 15 tys. Dodatkowy mostek termiczny w postaci komina. W kominku paliłem tylko wtedy jak miałem "paliwo" za free, bo mi "po rodzinie" dawali. Teraz nikt nie daje więc nie pale i bardzo sobie chwale. Palenie w kominku to brudna robota. Niemniej tak jak piałem w nowym domu tez planuje kominek, choć trochę próbuje zracjonalizowac ten element wyposażenia. może kiedyś, na emeryturze docenię ta decyzję.

 

Nie rób go skoro już dziś nie palisz. Komin zawsze można dostawić, a miejsce w salonie się przyda, chyba, że wbrew sobie, a podążając za budowlanych must have zrobisz to mimo, że nie chcesz :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie używasz teraz to nie buduj. Chyba że masz jakieś współczesne zapędy survivalowe:) Alternatywą dla kominka jest koza zajmuje trochę mniej miejsca jest trochę tańsza i występuje w mniejszym przedziale mocy.

 

Co do mostka termicznego to nie przesadzajmy. Wiele razy próbowałem się dowiedzieć od forumowych magów i ekonawiedzonych ile to jest/ jaki przedział/ ile średnio kwh/rok i nic. Jeśli nie celujesz w dom pasyny to niema to znaczenia

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marrio: nie rób..ja miałem mnóstwo swojego drzewa - wszystko rozdałem i bardzo dobrze mi z tym :yes:

Ja się pocieszam, że ten koszt który poniosłem, to:

1 - mógł być wyższy, ale na szczęście zrezygnowałem z PW

2 - pocieszam się, że jak zimą nie będzie prądu przez dłuższy czas, to nie zmarznę, ale to kiepskie pocieszenie, bo nawet kilkunastugodzinne przerwy to żaden problem w nowych domach, a z kolei przy dłuższych, to już lista problemów jest dużo dłuższa...

w zeszłym sezonie grzewczym 1 raz przepaliłem, żeby nie zapomnieć jak to jest (wcześniej przez 3-4 lata nie rozpalałem w ogóle) i jakoś nikt się nie kwapi, żeby palić w kominku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddałem żonie sugestie by nie robić kominka i natrafiłem na mocna linie oporu, "jak to, dom bez kominka..?", więc pewnie będe musiał zrobić. Pewnie czasem, pod presją rodziny go użyje. Na pewno chciał budowe kominka i komina mocno zracjonalizować by ponieść koszty możliwie najmniejsze i by kominek zajmował mozliwie mało miejsca, dlatego będę szukał płytkich wkładów kominkowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ją zabrać do znajomych z kominkiem i niech sama rozpali, posprząta - może zweryfikuje swoją opinię.:)

 

Nie musze jej nigdzie zabierać. Przecież teraz mam kominek. Wie doskonale jak to smakuje. Nie raz sie z nim jeb... tzn bawiła. Mycie szyby, wybieranie popiołu, ciągłe sprzątanie wokół drzwiczek kominka, wokół kosza z drewnem, przynoszeniem drewna z garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ JTKirk

A jam mam inne doznania nie muszę a palę w zeszłym sezonie nie miałem darmowego drewna a i tak spaliłem 100kg brykietu którego mi się nie opłacało palić.. W tym pójdzie gruszka i sosna. Ojciec już chce wycinać śliwkę to pójdzie za dwa lata. Darmowa kwh jest dobra

 

No to może inaczej...załóżmy że masz te darmowe drewno(na początek śliwka, a potem coroczna wycinka ;))...załóżmy, że ten kominek będzie kosztować 15tys (wiem, że ty zrobiłbyś taniej, ale kolegę tyle właśnie będzie kosztować) Będziesz liczyć stopy zwrotu jak bardzo się to opłaca? :D

Na szczęście kolega jest świadom sytuacji, z góry traktuje to jako fanaberię, więc pewnie podejmie dobrą decyzję....najgorzej jest z tymi, którzy z kominkami nie mieli w ogóle do czynienia, nie docierają żadne argumenty..

marrio - moja żona uwielbia palenie w kominku - pod warunkiem jak te wszystkie czynności które wymieniłeś, ktoś zrobi za nią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...