Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Nie rozumiesz.Przeczytałem i Twoje wychwalania także zrozumiałem.Czytałem ze zrozumieniem i czytał będę jak zmienisz styl wypowiedzi.Jak widzisz ja go zmieniam nie chcąc Cie narażać na próżność ,którą już nakarmiłeś FM coś o tym wiem.Jesteś osobą i mówię to z pełną odpowiedzialnością , próżną chcesz imponować ,a to przecież takie małostkowe ambicje.Wiem co masz w chałupie już teraz , czym i jak palisz i jakie masz osiągi.Pozostaje Ci jedno.Szacunek do tych ,którzy mają inaczej ale nie maja źle.:cool:

Pytasz czym grzeje. Odpowiadam. A Ty na to że się w próznym i małostkowy sposób przechwalam. No weź się zlituj panie "psycholog." Zauważ, że nie przechwalam się w stopce. Jak ktoś zapuyta odpowiem.

 

Szacunku do spalaczy paliw stałych, którzy mogą z tego zrezygnować (finanse) a nie rezygnują mieć nie będę. Tak jak nie mam szacunku dla ludzi którzy wycinaają DPFa żeby pare groszy zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A wiesz jaka jest wartość norm powietrza? Jakie powietrze uznaje się za bezpieczne? Do 50 mikro gramów pyłów w m3.

Teraz sobie policz ile m3 powietrza Twoje dzienne bezdymowe palenie "zepsuje". Ze masz awersje do liczenia podpowiem: obszar 220x220m i 10m wysokości. Taką ilość powiertrza zepsujesz od zerowej zawartości pyłow do normatywnej. Wygenereujsz smog wielkości 2 boisk piłkarskich.

 

Rzeczywiście bredze i problemu nie ma!!

 

Teraz jak te twoje dwa boiska maja się do pwierzchni miasta/ wśii ile tego osiądzie odrazu ile poleci w diabły. Jaks zybko wiatr wymieni tą kuabturę?? Ile zmyje deszcz. Poza tym te dwa boiska nie staną się od razu tylko w jakimś czasie wiec znowy pierdzielisz nie zamykasz komina w worku foliowym w którym żyjesz.

Trochę wyobraźni panie ekolog bo dwa boiska to jest nic w dodatku rozłożone na kilka godzin dziennie. Te twoje argumenty są nic nie warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz czym grzeje. Odpowiadam. A Ty na to że się w próznym i małostkowy sposób przechwalam. No weź się zlituj panie "psycholog." Zauważ, że nie przechwalam się w stopce. Jak ktoś zapuyta odpowiem.

 

Szacunku do spalaczy paliw stałych, którzy mogą z tego zrezygnować (finanse) a nie rezygnują mieć nie będę. Tak jak nie mam szacunku dla ludzi którzy wycinaają DPFa żeby pare groszy zaoszczędzić.

 

Stopka!!! Stopka jest odzwierciedleniem tego co się ma w domu i jakie są z tym związane dobrodziejstwa do których właściciel doszedł.Ty niezaprzeczalnie nie masz anie tego ani tego.Taka forumowa próżnia.Mnie oświeciłeś to oświeć i innych co zmieniłeś w chałupie jakie czystki ekonomiczne poczyniłeś,czego sie pozbyłeś.To pozwoli zrozumieć Twój arogancki stosunek do odwiedzających ten wątek, palących w kominkach forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie o coś konkretnego chodzi? Zakaz uzywania paliw stałych. Kropka. Nie czepiaj się słowek, nie dorabiaj do tego jakiejś filozofii kurcze.

 

Zmień kraj albo inna droga: sznurek,, odpowiednia wysokość, cegły w kieszeni i trochę wody. Idź murzynów nauczaj bo Polaków uważam za ciemnotę ale nie aż taką jak ty.

I awansowałeś do poziomu myjusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak te twoje dwa boiska maja się do pwierzchni miasta/ wśii ile tego osiądzie odrazu ile poleci w diabły. Jaks zybko wiatr wymieni tą kuabturę?? Ile zmyje deszcz. Poza tym te dwa boiska nie staną się od razu tylko w jakimś czasie wiec znowy pierdzielisz nie zamykasz komina w worku foliowym w którym żyjesz.

Trochę wyobraźni panie ekolog bo dwa boiska to jest nic w dodatku rozłożone na kilka godzin dziennie. Te twoje argumenty są nic nie warte

To ile osiądzie, ile poleci zależy od wielu apsektów, głównie wiatru, zabudowy, zadrzewienia. Bagatelizujesz problem bo Ci to na rękę. Ja nie widze ządnego dymu z komina w promieniu setek merów. A syf zimą wisi. Amerykanie zrzucli czy jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopka!!! Stopka jest odzwierciedleniem tego co się ma w domu i jakie są z tym związane dobrodziejstwa do których właściciel doszedł.Ty niezaprzeczalnie nie masz anie tego ani tego.Taka forumowa próżnia.Mnie oświeciłeś to oświeć i innych co zmieniłeś w chałupie jakie czystki ekonomiczne poczyniłeś,czego sie pozbyłeś.To pozwoli zrozumieć Twój arogancki stosunek do odwiedzających ten wątek, palących w kominkach forumowiczów.

Ja chyba mam ciągle problem ze zrozumieniem Twojego toku rozumowania.

Jak zapytany napisze w poscie, to jest to argoackie i puste.,

Jak się samo ze stopką wstawi to jest do odzwierciedlenie dobrodziejstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień kraj albo inna droga: sznurek,, odpowiednia wysokość, cegły w kieszeni i trochę wody. Idź murzynów nauczaj bo Polaków uważam za ciemnotę ale nie aż taką jak ty.

I awansowałeś do poziomu myjusia

Też uważam sporą część polaków za ciemnotę. Jak im coś nie na rękę, to potrafią tylko obrażąc, wyzywać, kazać się wyporwadzać, topić, itp itd. Wszystko, tylko żeby merytorycznie nie dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I poco 15kW paneli na dachu jak na CO zużywasz 1800kwh??

Aaaa, to panele to mozna tylko do CO zrobić? Zesz cholerka, przepłaciłem :-( No ja głupi.

Widać mało wiesz o panelach i instalacjach on-grid. Nie wiesz też w jakim kierunku te panele są ustawione. i ile z nich wycisne. Ile będą produkować energii za lat 10 czy 20. Nie wszyscy myślą od promocji do promocji. Niektórzy planują w trochę dłuższej perspektywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile osiądzie, ile poleci zależy od wielu apsektów, głównie wiatru, zabudowy, zadrzewienia. Bagatelizujesz problem bo Ci to na rękę. Ja nie widze ządnego dymu z komina w promieniu setek merów. A syf zimą wisi. Amerykanie zrzucli czy jak.

 

Poczytaj może o nieżytach nosa o wciąganiu nieprzyjemnego zapachu.Może masz polipa albo inną chorobę i czujesz raz tak , a raz inaczej.:yes: .To jest poważne nie bagatelizuj tego.:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaizen zwraca uwagę na różnicę techniczną pomiędzy piecem a kotłem. I tu zgoda - piecy już nie ma, są kotły, które w procesie spalania paliwa grzeją czynnik grzewczy - głównie wodę. Obaj piszecie w dużym uproszczeniu o tym samym, ale Kaizen jest takim ortodoksem forumowym, i słowa piec nie akceptuje :p

 

Ja podobnie jak Jastrząb po drugim sezonie grzewczym przstałem kominka używać, a w tym roku go zburzyłem i mam 2 m2 miejsca w salonie więcej.

 

Od 4 lat w salonie wisi klimatyzator, który pobierając 400 W z gniazdka zapewnia mega komfort w kilka minut praktycznie na całym parterze. Nie brudzi, nie potrzebuje dostarczania paliwa, a od następnego roku będzie większość czasu korzystał z energii wytworzonej na dachu z PV.

 

Dla mnie to jest skok cywilizacyjny, a minęło tylko kilka lat. A ze względu na jedno auto elektryczne w stajni (drugie to hybryda) to zmniejszyłem lokalnie zatrucie powietrza o tony w skali roku.

 

Ktoś powie - drogie to jest, nie opłaca się. Ja odpowiem - drogie to się firanki i płytki w łazience kładzie, żeby się goście zesr... z zazdrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaizen zwraca uwagę na różnicę techniczną pomiędzy piecem a kotłem. I tu zgoda - piecy już nie ma, są kotły, które w procesie spalania paliwa grzeją czynnik grzewczy - głównie wodę. Obaj piszecie w dużym uproszczeniu o tym samym, ale Kaizen jest takim ortodoksem forumowym, i słowa piec nie akceptuje :p

 

Ja podobnie jak Jastrząb po drugim sezonie grzewczym przstałem kominka używać, a w tym roku go zburzyłem i mam 2 m2 miejsca w salonie więcej.

 

Od 4 lat w salonie wisi klimatyzator, który pobierając 400 W z gniazdka zapewnia mega komfort w kilka minut praktycznie na całym parterze. Nie brudzi, nie potrzebuje dostarczania paliwa, a od następnego roku będzie większość czasu korzystał z energii wytworzonej na dachu z PV.

 

Dla mnie to jest skok cywilizacyjny, a minęło tylko kilka lat. A ze względu na jedno auto elektryczne w stajni (drugie to hybryda) to zmniejszyłem lokalnie zatrucie powietrza o tony w skali roku.

 

Ktoś powie - drogie to jest, nie opłaca się. Ja odpowiem - drogie to się firanki i płytki w łazience kładzie, żeby się goście zesr... z zazdrości.

 

Piec zawsze kojarzył mi się z piecem kaflowym jak to babcia Maria napaliła i stało się przy nim jak za oknem był siarczysty mróz i przyszło się odwiedzić babcię.Potem była grzałka elektryczna bo się babcia zestarzała i nie chciała przynosić węgla z komórki .Kocioł to kocioł.4 lata z klimą - PC kuźwa ale wyczyn. Choróbsko ściele się masowo.Pewnie powiesz ,że nie ale jak w samochodzie przychodzi mi ją włączać (i PC nie ma) to wcale przyjemności nie przekładam na dobro z niej płynące.To taka aluzja do tych Twoich 4 lat.O hybrydzie i elektryku nie wspomnę bo wstyd.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam sporą część polaków za ciemnotę. Jak im coś nie na rękę, to potrafią tylko obrażąc, wyzywać, kazać się wyporwadzać, topić, itp itd. Wszystko, tylko żeby merytorycznie nie dyskutować.

 

A oczym chcesz dyskutować?? Ty powiedziałeś swoje ja swoje. Twoją i moją wypowiedz można ująć w dwóch postach i niech każdy robi jak uważa za stosowne.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie o coś konkretnego chodzi?

 

Tak. O odpowiedzialność za słowa i ich prawidłowy dobór.

 

"Smrodzenie" dla przykładu wygląda tak (a palone ścinkami desek sosnowych, a nie porządnym drewnem kominkowym).

 

 

Sąsiad musi się dobrze przyglądać, żeby zauważyć, że palę. Z wydechów samochodowych lepiej widać.

 

Tobie o coś konkretnego chodzi? Zakaz uzywania paliw stałych. Kropka.

 

MPZP nie może zakazać UŻYWANIA paliw stałych. Może zakazać montażu urządzeń do ich spalania w nowych domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, to panele to mozna tylko do CO zrobić? Zesz cholerka, przepłaciłem :-( No ja głupi.

Widać mało wiesz o panelach i instalacjach on-grid. Nie wiesz też w jakim kierunku te panele są ustawione. i ile z nich wycisne. Ile będą produkować energii za lat 10 czy 20. Nie wszyscy myślą od promocji do promocji. Niektórzy planują w trochę dłuższej perspektywie.

 

Jeśli masz nnormalny(przeciętny dom) to 15kW Ci do szczęścia nie potrzebne. CO+CWU zgaduję przy PC 3000-4000kWhbytowe 3000kWh. Chyba że jakieś rolne zabawy do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to osiagnęli, ze w kotlach w ktorych mozna spalać drewno ludzie nie palą z wygody węglem i śmieciami?

I nie ma domów ogrzewanych śmieciuchami wybudowanych przed wejsciem w życie MPZP?

 

Sprawa jest prosta. Kominki z przykręconym dopływem powietrza w celu redukcji mocy.

 

W drewnie 70-80% to produkty lotne, a węglu 20-30%. Drewno, wbrew pozorom, ma większy potencjał zasmradzający niż węgiel. Fakt, dym z drewna jest jaśniejszy, ale wcale nie mniej szkodliwy.

 

 

Dla przypomnienia:

 

y4mEfT0WXh1yfd6_uS1T9Rz-hoZBq_2xxFg8Fpq3wWf10rYNh_7LIcLnE6IbA3hjTPrT23nxVx2GkMCDU6J-jtV12sQ2xPwOSNuOl_WckHdIMg6nQu_Kaqs71ZxpnDFEVswDnqRnJI1u35weY1SKODUIh_zO8VY8Ug1QfziP5SRy9OXBr6cBN9tlhY-ZyCW4NRz697NAVt2emP_5jjGi3a42w?width=657&height=338&cropmode=none

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...