Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Po raz kolejny udowadniam Ci ,że nie znasz w ogóle zagadnień z dopuszczalnych norm.Powiedziałem wyżej ,że koń spierniczył.Tak stało się.:cool:

Cytując połowe forum, niczego nie zmieniłeś, po za infantylnyną próbą odwrócenia uwagi.

Nadal nie podałeś przykładu gdzie ja napisałem, że "nikt specjalny przekracza normy emisji". Więc z pełną odpowiedzialnością piszę, że kolega niktspecjalny kłamał na temat tego co podobno o nim napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tego jest dużo dużo więcej.Szkoda na Ciebie czasu i klawiatury.Pokazałem Ci jak bezpodstawnie oczerniasz ludzi ,którzy palą w kominka drewnem tylko w okresach przejściowych czyli w sezonie.Sezon trwa wiadomo ile czyli każdy jest tu indywidualistą.Ty napierasz na kominkowców jakby to przez bite 12 miechów jarali i emitowali syf do atmosfery.Podajesz jakieś pojedyncze przykłady w Twojej wsi jak to bogacz zatruwa Ci życie przeźroczystym dymem z kominka nie znając nawet ilości tych szkodliwych emiterów.:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jest dużo dużo więcej.Szkoda na Ciebie czasu i klawiatury.Pokazałem Ci jak bezpodstawnie oczerniasz ludzi ,którzy palą w kominka drewnem tylko w okresach przejściowych czyli w sezonie.Sezon trwa wiadomo ile czyli każdy jest tu indywidualistą.Ty napierasz na kominkowców jakby to przez bite 12 miechów jarali i emitowali syf do atmosfery.Podajesz jakieś pojedyncze przykłady w Twojej wsi jak to bogacz zatruwa Ci życie przeźroczystym dymem z kominka nie znając nawet ilości tych szkodliwych emiterów.:cool:

 

Gdzie napisałem: "niktspecjalny przekracza normy emisji:"! Proste pytanie, powinna być prosta odpowiedź.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując połowe forum, niczego nie zmieniłeś, po za infantylnyną próbą odwrócenia uwagi.

Nadal nie podałeś przykładu gdzie ja napisałem, że "nikt specjalny przekracza normy emisji". Więc z pełną odpowiedzialnością piszę, że kolega niktspecjalny kłamał na temat tego co podobno o nim napisałem.

 

To pisałeś konkretnie do mnie.Piszesz tu o truskawkach ?

A dla Ciebie specjalne tłumaczenie: W poprawnie spalonym paliwie stałym w warunkach domowych gdy nawet nie widać gęstego dymu nadal jest ze 2 rzędy wielkości więcej syfu niż po spaleniu gazu. 2 rzędy wielkości, czytaj 100 razy więcej.

 

Nawet nie potrafisz zinterpretować słowo bliskoznaczny itp.Tego też nie rozumiesz.:cool: .Inni już odeszli póki co z tej idiotycznej jednostronnej dyskusji. VENI VIDI VICI .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to też odbieram osobiście. Traktujesz wszystkich równo czyste spalanie i syfiarza.

Bzdura. Syfiarzy traktuje, czy raczej oceniam zdecydowanie gorzej. Ale jak pisałem, spalaczy paliwa stałego (kominki) którzy w kraju gdzie normy jakości powietrza potrafią byc przekroczone i 10 krotnie, krtórzy mogą (finanse, dostępność) zrezygnować a nie rezygnują z tego procederu oceniam wyjątkowo źle. Mam takie prawo. Wolny kraj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisałeś konkretnie do mnie.Piszesz tu o truskawkach ?

Nawet nie potrafisz zinterpretować słowo bliskoznaczny itp.Tego też nie rozumiesz.:cool: .Inni już odeszli póki co z tej idiotycznej jednostronnej dyskusji. VENI VIDI VICI .:)

A Ty nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie:

Gdzie napisałem że "niktspecjalny przekracza normy emisji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja jakoś ufam bardziej w danym opublikowanym przez instytucję badawczą, nim Twojemu przeświadczeniu. "

 

Rozumiem.

To pewnie się szczepisz i dzieci szczepisz i jadem plujesz na tych co nie szczepią...

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde nawet idealne spalenie drewna produkuje takie a nie inne ilości zanieczyszczeń.

 

Spalanie węgla w elektrowni powoduje 3x większą emisję CO2, niż jak spalę w kominku. Do tego "moje" CO2 najdalej kilkadziesiąt lat temu było CO2 - średnio pewnie kilkanaście lat, a nie z czasów Karbonu, kiedy CO2 w atmosferze mieliśmy 800ppm. Zanim zaczęliśmy spalać węgiel i ropę naftową było jakieś 280ppm. Teraz już ponad 400.

Do tego wycięcie drzewa i zasadzenie na to miejsce nowego zgodnie z planem jest dla środowiska niezauważalne - a kopalnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to co piszesz. Czyli w węglu spalanym w elektrowni jest 3x więcej "węgla w węglu."?

 

Elektrownie węglowe mają nędzną sprawność - te nasze starocia niewiele ponad 30%. Do tego dochodzą straty w przesyle.

 

Więc odpalając kable dostarczam atmosferze ze 3x więcej CO2 niż jak tę samą ilość ciepła wyprodukuję w kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam proponuje wszystkim cofnąć się o jeden ustrój do tyłu, zakazać budowy domów jednorodzinnych i zamieszkać w blokach, ogrzewać się wspólnym ciepłem, zakazać prywatnych pojazdów, a jeździć komunikacją publiczną, robić co robią wszyscy, ubierać się tak samo... Jeden drugiemu nie będzie przeszkadzał dymem, bo wszystkim wszystko będzie jednakowo śmierdziało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrownie węglowe mają nędzną sprawność - te nasze starocia niewiele ponad 30%. Do tego dochodzą straty w przesyle.

 

Więc odpalając kable dostarczam atmosferze ze 3x więcej CO2 niż jak tę samą ilość ciepła wyprodukuję w kominku.

Co do ilości CO2 przy graniu z COP=1 to zgoda. Ale w zamian nie dostarczasz sobie i najbluższym sąsiadom pyłow, benzopirenów i caęgo tego syfu z drewna.

Umiesz, masz wiedze powiedzieć że ten syf z kominka jest mniej szkodliwy niż większa ilość CO2 z elektrowni?

 

A kto Ci każe odpalać kable? Odpal gaz, odpal pompe ciepła z COP=4 . Emisja CO2 bedzie ~taka sama lub mniejsza, a syfu w miejscu zamieszkania ile mniej!! Znowu porównujesz skrajne przypadki żeby wyszlo co ma wyjść.

 

Po za tym elektrownie wystarczy zamienic na nieemisyjna: wiatra, woda, atom. Kominek zawsze będzie smrodził, chyba że mu filtry założysz, ale to nie w kraju, gdzie ludzie uważają że oddychanie smogiem minimalizuje zachorowania na alzhaimera :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!

Już odpisywałem kulibobowi. To jest nadużycie leksykalne. NIe ma czystego i brudnego spalania paliw stałych w warukach domowych. Jest brudne i bardzo brudne.

 

Czysty jest gaz. Lokalnie czysty jest prąd, ale jak Kaizen zawuzył lokalna czystość jest okupiona większą emisją CO2. Ale tylko w elektrowni wunglowej. Jakbyśmy zbudowali atomową, sprawa diametralnie inna.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiesz, masz wiedze powiedzieć że ten syf z kominka jest mniej szkodliwy niż większa ilość CO2 z elektrowni?

 

A masz wiedzę powiedzieć, że cały proces wzrostu, pozyskania i spalenia drewna jest bardziej szkodliwy, niż wspomniana rtęć, 3x więcej CO2, szkody górnicze itd? Ja mam pewność, że suche drewno jest najmniej szkodliwe jako cały proces z dostępnych mi źródeł ciepła. Z wygody pewnie będę w lwiej części grzał prądem. Ale za każdym rozpaleniem w kominku drewnem będę łechtał swoje ego, że ulżyłem naturze.

 

 

A kto Ci każe odpalać kable? Odpal gaz, odpal pompe ciepła z COP=4 . Emisja CO2 bedzie ~taka sama lub mniejsza

 

PC co najwyżej się zrówna z drewnem w zakresie samej produkcji ciepła. A jak uwzględnisz to, że wcześniej czy później czynnik z niej wyleci w atmosferę, to będzie słabiej od drewna. Ale uwzględniając cały proces (z fotosyntezą) - to ciągle jest to uwalnianie CO2 które od ponad trzystu milionów lat było związane i jest bardziej szkodliwe dla atmosfery.

Gaz ziemny podobnie. A butan gorzej. W końcu wożą go kopcące diesle.

 

 

Po za tym elektrownie wystarczy zamienic na nieemisyjna: wiatra, woda, atom.

 

Chętnie zamienię na atom. Pomożesz? A póki co jest jak jest - 96,3% prądu mamy z węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Wyborcza kłamie - http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,14778296,Dlaczego_palenia_drewnem_tez_trzeba_zakazac.html?disableRedirects=true

Duńczycy kłamią - https://wiadomosci.onet.pl/nauka/zle-wiesci-dla-palacych-drewnem-w-kominkach/zn9h6

A...zapomniałem o mieszkańcach Żar, co się cieszą z takiego dużego kominka od SwissKrono

https://www.facebook.com/Powietrzezary/ Szczególnie panie z pobliskich osiedli, które muszą co rusz parapety z pyłów czyścić ;)

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Wyborcza kłamie -

 

W którym miejscu te materiały przeczą mojemu stwierdzeniu "Ja mam pewność, że suche drewno jest najmniej szkodliwe jako cały proces z dostępnych mi źródeł ciepła. "?

 

Jak patrzysz na jedną stronę (samo spalanie) to można dyskutować, co jest mniejszym złem. Ale jak popatrzysz na cały proces, to drewno wygrywa w cuglach. Jedynym paliwem odnawialnym z dostępnych dla szarego człowieka jest właśnie drewno i o ile przy spalaniu bilans ma dyskusyjny w porównaniu z innymi, to tylko drzewa naprawiają szkody które wyrządzą będąc spalane. I czy to będzie 150% czy 50% syfu, który wytworzą przy spalaniu - to i tak jest to ogromna przewaga nad innymi paliwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jastrząb z jednej strony cię rozumiem. Sąsiad mój grzeje pradem i pierdzieli ż epradem taniej niż kominkiem ale pali bo lubi:) Ma piece akumulacyjne.

Dzisiaj piękny poranek na zewnątrz 5*C słońce zaczyn na lądować chałupę darmówką na akumulatorach 27V zachwilę grzałki zaczną się odpalać. A ten o 9 rano odpala kominek :bash: więc trochę racji masz w co trzecim domu dymek no kur.... na kij odpalać jak w dzień ma być 20*C i słońce.

 

Kur... już mam 3000postów połowa przez Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...