Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Tyle że to jest utopia, że wszyscy w kraju palą paliwami stałymi tak dobrze jak się da. Mają nawyższej klasy kotły czy kominki.

Pytłem wielokrotnie. Pokażcie jeden kraj na świecie, gdzie się pali poprawnie paliwami stałymi w 70-80% domów, i jest czyste powietrze, nie ma problemu ze smogiem. NIE DA SIE.

 

Rozmawiamy o drewnie i kominkach. W tym wątku. Poczytaj o Norwegii. Kominkow wiecej, powietrze duzo czystsze niz u nas.

 

 

A teraz: spal źle gaz. Włożysz do kotła gazowego butelkę plastikową albo mokre drewno? Ale źle ogrzej dom prądem, pompą ciepła itd.

 

Pogadaj z diagnostą na stacji benzynowej ktory bada spaliny z LPG. To samo jest z kotlami. Do tego z definicjie emitują dwutlenek wegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozmawiamy o drewnie i kominkach. W tym wątku. Poczytaj o Norwegii. Kominkow wiecej, powietrze duzo czystsze niz u nas.

Też było wielokrotnie, też cytowałem dokumenty rządowe norwegii. Wszyscy to równo igorujecie. 80% ciepła w norwegii do .... prąd. Te kominki czyli ogóleni paliwa stałe to stanowią jakieś pojedycncze procenty. Nie trafiłes.

 

Zreszta, spojrz na mape benzopirenów w bardzo słabo zaludnionej skandynawii. Podpowiem, wunglem się tam nie pali wogóle. To wszystko z drewna w "zamknietym cyklu CO2".

 

http://www.national-geographic.pl/media/cache/gallery_view/uploads/media/default/0008/48/830370b58f900b337dbb4b5d746d02d1353947f7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja kocham Polskę i lubię palić w kominku. Mi nie przeszkadza zapach spalanego drewna, Tobie już tak. Więc ...
Ale MI przeszkadza zapach który generujesz TY. I jak też kocham Polskę, ale nie kocham tych którzy jej nie szanują i niszczą.

 

Zaraz, jaki zapach spalonego drewna., Przecież Wy palicie bezdymowo i bezzapachowo, bezemisyjnie, bezrefleksyjnie.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To potwierdzasz, ze spalanie drewna nie powoduje emisji co2, czy podwazasz?

A potrafisz czytać ze zrozumieniem:

"Bo wiesz ja potrafie wskazać kilka postów, gdzie jasno potwierdziałem, że cykl CO2 w spalaniu drewna jest zamknięty."

 

Jak można potwierdzać fakty? przy stałym zalesieniu kraju emisja CO2 ze spalopnego drewna w perspektywie XX lat wróci do biomasy lasu.

Nie znam % strat na produkcji i transporcie.

 

Wiem co po za CO2 generuje spalanie drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kominki czyli ogóleni paliwa stałe to stanowią jakieś pojedycncze procenty. Nie trafiłes.

 

Przestan wrzucac kominki i drewno do jednego koszyka z flotem i smieciuchem.

 

Jaki % domow w Norwegii ma kominek, a jaki w Polsce? Jakim sposobem zostali mistrzami w produkcji kominków?

 

Zreszta, spojrz na mape benzopirenów w bardzo słabo zaludnionej skandynawii. Podpowiem, wunglem się tam nie pali wogóle. To wszystko z drewna w "zamknietym cyklu CO2".

 

A teraz przerzucasz na drewno emisje z samolotow, samochodow i statkow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestan wrzucac kominki i drewno do jednego koszyka z flotem i smieciuchem..

Jaki % domow w Norwegii ma kominek, a jaki w Polsce? Jakim sposobem zostali mistrzami w produkcji kominków?

W Norwegii nie ma flotów i śmieciuchów. Mozna uznać że wszystkie paliwa stałe w domach to drewno. A mapa pokazuje, że te 10% ciepła pochodzące z drewna, generuje punktowo gorsze warunki niż w innych krajach zachodnich gdzie takiego zatrzęsienia kominków nie ma.

 

 

A teraz przerzucasz na drewno emisje z samolotow, samochodow i statkow...

Że co, że te benzopireny nad skandynawią (głownie szwecja i filnadia) to z samolotów, statków i samochodow? Ja rozumiem, że Ty probujesz na siłe coś udowodnic, ale weź się nie kompromituj. Ja potrafię liczyc:

Francja: 106 osob/km2

Filnadia 16 osób na km2

 

Samochodów we Francji więce dramatycznie więcej i wiekszym zagęszczeniu. Rozumiem, że po terytorium Francji pływa mniej statków i nad Francja lata mniej samolotów niż nad Filnadią?Do tego, się uparli na tych filnów, chyba z jakiejś złosliwości te statki pływają w kółko bo zanieczyszczenia takie punktowe wokół skupisk ludności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę artyków ze statystykami z filandii:

https://www.stat.fi/til/asen/2014/asen_2014_2015-11-20_tie_001_en.html

 

32% ciepło systemowe

26% drewno! (2x więcej niż u nas)

23% - prąd

5% pompy ciepła.

 

mapa świeci w filnadii Zakładam, że mają statystycznie lepsze kominki niż nasze i palą suchym drewnem częściej niż w PL. Mapa pokazuje że wokół siedzib ludzkich szału nie ma!! Zaludnienie raptem 16os/km2. I to jest wina spalania drewna.

W PL 123os /km2. Pomyśl sobie jak mapa w FI by wyglądała gdyby mieli o osiem razy wieksze zagęszczenie ludności.

 

Tu masz norwegie:

https://www.ssb.no/en/energi-og-industri/statistikker/husenergi/hvert-3-aar/2014-07-14

 

15% drewno i pelet i węgiel. Niesty nie znalzlem rozgraniczenia. Nie wiem czemu wrzucili do jednego wora. Widać znają się na rzeczy.

W zasadzie cała reszta to prąd.

 

 

Przypomnę. W PL 70% to wungiel

13% to drewno

Coś koło 10% to gaz.

 

Zaludnienie około 8x wyzsze niż w norwegii i filnadii.

 

Spalajmy paliwa stałe. NIC się nie stało. Kochajmy kraj i go zasmradzajmy!!

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę artyków ze statystykami z filandii:

https://www.stat.fi/til/asen/2014/asen_2014_2015-11-20_tie_001_en.html

 

32% ciepło systemowe

26% drewno! (2x więcej niż u nas)

23% - prąd

5% pompy ciepła.

 

mapa świeci w filnadii Zakładam, że mają statystycznie lepsze kominki niż nasze i palą suchym drewnem częściej niż w PL. Mapa pokazuje że wokół siedzib ludzkich szału nie ma!! Zaludnienie raptem 16os/km2. I to jest wina spalania drewna.

W PL 123os /km2. Pomyśl sobie jak mapa w FI by wyglądała gdyby mieli o osiem razy wieksze zagęszczenie ludności.

 

Tu masz norwegie:

https://www.ssb.no/en/energi-og-industri/statistikker/husenergi/hvert-3-aar/2014-07-14

 

15% drewno i pelet i węgiel. Niesty nie znalzlem rozgraniczenia. Nie wiem czemu wrzucili do jednego wora. Widać znają się na rzeczy.

W zasadzie cała reszta to prąd.

 

 

Przypomnę. W PL 70% to wungiel

13% to drewno

Coś koło 10% to gaz.

 

Zaludnienie około 8x wyzsze niż w norwegii i filnadii.

Spalajmy paliwa stałe. NIC się nie stało. Kochajmy kraj i go zasmradzajmy!!

 

Strzeliłeś sobie sam w kolano.Dajesz artykuł jako lekturę.No ja robię błędy czasami i jak mi je adwersarz wytyka przepraszam i poprawiam.Ty już przechodzisz sam siebie tylko dziw bierze ,że jeszcze tego nie dostrzegli kapłani wyższego sortu FM.Twierdzę ,że nadal wypisujesz głupoty.Pisałem to wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potrafisz czytać ze zrozumieniem:

"Bo wiesz ja potrafie wskazać kilka postów, gdzie jasno potwierdziałem, że cykl CO2 w spalaniu drewna jest zamknięty."

 

Jak można potwierdzać fakty? przy stałym zalesieniu kraju emisja CO2 ze spalopnego drewna w perspektywie XX lat wróci do biomasy lasu.

Nie znam % strat na produkcji i transporcie.

 

Wiem co po za CO2 generuje spalanie drewna.

 

A Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Napisałem Ci co robi i jaki wpływ na środowisko ma Twoja fotowoltanika. Jest artykuł kilka postów wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mnie obchodzi czym się truje Twój "młody"? Jego wybór. Lata mi to.

 

Ja nadal czekam, aż zamist kolejnych zaczepek, zdjęc filiżanek, ryb czy składzików drewna pokażesz post w którym napisałem jak mi zarzuciłeś. że "przekraczasz normy emisji". Tyle. NMasz jaja i potrafisz przyznać, że nigdy czegoś takiego nie napisałem?

 

O matko jednyna. Weź się nie kompromituj.

Dym leci z wiatrem. Widać nie słyszałeś. Więc przy wietrze śmierdzi na zawietrznej. Tam gdzie wiatr zdmuchuje syf.

 

Mam jaja i nadal twierdzę ,że kłamiesz ,napisałeś to to i bardzo skompromitowałeś się fotowoltaniką , zadałem Ci pytanie co z włożonego do żaru jedzonka czułbyś przechodząc obok mojej posesji. Mendzisz i szukasz swojej prawdy ,która jest kłamstwem.Taki z Ciebie EKO - łom.Powtórzę

..."przekraczasz normy emisji"...
.Będę powtarzał to z uporem maniaka ,
"przekraczasz normy emisji"
.:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

32% ciepło systemowe

26% drewno! (2x więcej niż u nas)

23% - prąd

5% pompy ciepła.

 

mapa świeci w filnadii

 

Czyli dla Ciebie (mapka też z Twojego linku) w Polsce tak bardzo "świeci" bo palimy 2x mniej w kominkach, niż w Finlandii?

 

 

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=420365

 

 

Czyli jak spalimy 2x więcej drewna, to będziemy mieli powietrze jak w Finlandii? Pewnie poprawi się, bo drewno zastąpiłoby węgiel. Ale pewnie i 4x więcej nie poprawi tak sytuacji, żebyśmy przestali tak bardzo odstawać.

 

Jakoś udowadniając zalecenie "nie róbcie kominków" przytaczasz argumenty za robieniem. Poszukaj logiki gdzieś, bo Ci uciekła.

 

A potrafisz czytać ze zrozumieniem:

 

Tak

Napisałem tylko, że wyemitowali CO2 o którym nie byłeś łaskaw napisać.

temp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Fajna mapka...

Jak będziemy mieli jak w Finlandii - jeden blok jądrowy na 1,5 miliona mieszkańców, to owszem...i powietrze się poprawi :D Tylko kto i kiedy tyle atomówek w Polsce wybuduje ?

Przy okazji widać naszą zachodnią granicę i wschodnią Niemiec...świeci.. z powodu kilku niemieckich elektrociepłowni spalających miliony ton węgla brunatnego, które "niczego złego nie emitują" jak to często i gęsto pisze ich prasa. W sumie...nie kłamią, że Niemcom nie szkodzi, bo wszystko do nas leci.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalać trzeba się starać ze sprawnością 100%.

CAŁKOWICIE.

Uwolniona energia MUSI BYĆ dzielona pomiędzy wnętrze i...komin!

Jak komin jest do dupy to bierze dużo, aby wypracować taki ciąg, który pozwala na 100% spalenie paliwa.

Czyli?

Im lepszy komin tym mniejsza strata kominowa, która być MUSI!!!

 

Gada się o wkładach, obudowach, sposobie palenia a zapomina o kominie.

A bez komina kominek nie działa.

Z kiepskim działa kiepsko.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestan wrzucac kominki i drewno do jednego koszyka z flotem i smieciuchem.

 

Jaki % domow w Norwegii ma kominek, a jaki w Polsce? Jakim sposobem zostali mistrzami w produkcji kominków?

 

 

A jak ogrzewają:

 

Electric heating is important

Norway remains one of the few countries where electricity is the main heating source. The main heating source for about 73 per cent of the households is based on electricity, either by electric space heaters (48 per cent), electric floor heating (7 per cent), air-air heat pumps (21 per cent) or central heating with electricity.

 

Co za głupi naród. Tyle drewna, a oni prądem grzeją :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...